Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BrowArmia, Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    BrowArmia, Pszeniczne

    gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Małażonka
    Senior
    • 03-2003
    • 4602

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jak na pszeniczne - dosyć ciemny - typowo złocisty [4]
    Piana: Nienajgorsza, ale nie utrzymująca się dłużej niż na innych gatunkach piwa dostępnych w Browarmii. Czysto biała, gęsta [4]
    Zapach: Typowo pszeniczny z lekką nutą chmielową w tle [4.5]
    Smak: Mocne 3,5 z plusami i minusami.
    Plusy: wyraźne nuty goździkowe, smak zrównoważony, ciekawy
    Minusy: jak dla mnie zbyt nachmielone. Aromat i smak chmielu aromatycznego zbytnio przykrywa typowe pszeniczne nuty [3.5]
    Wysycenie: Jak na ten styl stosunkowo niskie, ale ogólnie nienajgorsze [4]
    Opakowanie: I tu nie wiem co napisać. Z reguły podawane w gustownym szkle do piw pszenicznych (posiadają 4 rodzaje takiego szkła) i za to należałaby się opakowaniu piątka, ale wpadka z podaniem pszenicy jako pilsa i podanie w gustownym, a i owszem, ale nie przeznaczonym do tego piwa kuflu - zaniża ocenę do 3,5 [3.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.95]
    Last edited by Małażonka; 19-09-2005, 10:13.

    Comment

    • zythum
      Kot Makawity
      • 08-2001
      • 8305

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Co tu pisać - piwo jest mętne jak trzeba a jednocześnie fajnie opalizuje pod światło. [5]
      Piana: Gruba , gęsta trzyma się przez cały czas picia nawet gdy usta tłuste są po smażonym serze i frytkach. [5]
      Zapach: Bardzo przyjemne nuty owoców południowych. Może trochę zbyt delikatny. [4.5]
      Smak: Mnie to piwo przypasowało bardzo, bardzo. Jest delikatne ale jednocześnie wytrawne. Ma nuty pszeniczne ale nie odrzucą one nawet początkujące amatora piwa, z drugiej strony są na tyle wyraźne, że zadowolą zaawansowanego amatora piw pszenicznych. Piwo świetnie orzeźwia. [4.5]
      Wysycenie: Jak trzeba. Bardzo ładnie układa się w żołądku, szczypie w język. Łatwiutko wchodzi. [5]
      Opakowanie: Beczka to dla mnie zawsze piątka. [5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.625]
      To inaczej miało być, przyjaciele,
      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

      Rządzący światem samowładnie
      Królowie banków, fabryk, hut
      Tym mocni są, że każdy kradnie
      Bogactwa, które stwarza lud.

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #4
        Dla mnie smakuje jak półpszeniczne.Trochę za mało kwaskowe,jakby niezdecydowane i sprawia wrażenie nieco rozcieńczonego.

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: jak na pszeniczne piwo intensywna złotawo-miedziana barwa jest lekkim zaskoczenie, oczywiście mętne [5]
          Piana: dośćobfita,szybko jednak opada pozostawiając cieniutki kożuszek, drobna,brudno biała (z domieszką beżu) [4]
          Zapach: intensywny, owocowy z lekkim drożdżowym zapachem [4.5]
          Smak: doskonałe,gazu w sam,intensywne i pełne w smaku, leciutko szczypiące (łagodnie),wyczuwa się całą gamę owocowych smaków, w oddali drożdżowy, słabiutki posmak, czuć dość silnie zboże (wiadomo jakie) co jest duzym plusem [5]
          Wysycenie: bez zarzutu,obawiałem się że jakkażde pszeniczne jakdla mnie będzie miećzadużo gazu ale było go dobrze [5]
          Opakowanie: podobnie jak i pils,pszeniczne szkło firmowem postawione na firmowym wafelku [5]
          Uwagi: bardzo dobry pszeniczniak,ale i tak stout w browarmii dla mnie jest najlepszym piwem

          Moja ocena: [4.725]
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Dość ciemny jak na pszeniczniaka, ale jak najbardziej mieści się w wymogch stylu. Do tego przepisowo mętny. [5]
            Piana: Przyznam, że nie do końca pamiętam, bo tylko próbowałem od mojej lubej i od siostry... Za długo się jednak nie utrzymała. [4]
            Zapach: Silny, lekko bananowy, lekko jakby podwędzany. Czego chcieć więcej? [5]
            Smak: Bardzo bogaty. Są banany, są goździki, jest niewielka goryczka. Doskonały przykład Weizena i dowód, że piwa tego typu doskonale wychodzą w browarach restauracyjnych. [5]
            Wysycenie: bardzo silne, a więc w sam raz jak na styl. [5]
            Opakowanie: 5 za całokształt BrowArmii. [5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.9]

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Piwo ma bardzo ładny, ciemnozłoty mętny kolor. Nie mam zastrzeżeń. [5]
              Piana: Średnioziarnista. Cienka powłoka piany utrzymuje się przez cały czas picia piwa. [4]
              Zapach: Charakterystyczny dla piw pszenicznych wymieszany jednak z tym charakterystycznym smrodkiem, który obecny jest również w Pilsie. To mnie irytuje w tych piwach... [3.5]
              Smak: Piwo jest lekko kwaskowe, podobny kwaskowaty posmak można zauważyć również w pilsie. Czuć dość sporą obecność słodu jak na piwo pszeniczne. Gdzieś w połowie szklanki pwio wietrzeje i jego smak staje się płaski. [4]
              Wysycenie: Początkowo odpowiednie ale piwo stosunkowo szybko się wygazowuje i przez to smak staje się płytszy. [4]
              Opakowanie: Podane w szklance (firmowej), tak jak na pszenicę przystało. Piątka. [5]
              Uwagi: Pszeniczne było ostatnim piwem skosztowanym w Browarmii. Tutejsze piwa są przyzwoite ale to za mało by sprostać wysoko postawionej poprzeczce, zawieszonej przez boskie pszeniczne z Bierhalle. Tak więc następna wizyta w Browarmii raczej nie prędko...

              Moja ocena: [3.925]
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • grzech
                Senior
                • 04-2001
                • 4592

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Adekwatny do gatunku - jasny bursztyn, piwko oczywiście mętne. [4]
                Piana: Ładna, wysoka, trwała; koronka na ściankach. [4.5]
                Zapach: Przyjemna mieszanka bananowo-waniliowa. [4]
                Smak: Smak wyrazisty, babany plus umiarkowana goryczka. [4]
                Wysycenie: Spore, długo się utrzymujące. [4.5]
                Opakowanie: Ładna, firmowa szklanka. [5]
                Uwagi: Dobre, lekkie, łagodne w smaku piwo pszeniczne.

                Moja ocena: [4.125]

                Comment

                • jwojtynski
                  Member
                  • 12-2005
                  • 88

                  #9
                  a jak cena?

                  Comment

                  • Piotras
                    Senior
                    • 08-2003
                    • 307

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: mętne, bursztynowe, opalizujące-ok [5]
                    Piana: gęsta, tworzy czape ale redukuje sie znacznie w czasie picia-jednak ok [4.5]
                    Zapach: bardziej goździkowo- chmielowy niż owocowy, ale delikatny.-bardzo ok [4]
                    Smak: Lekko kwaskowaty, pełna pszeniczność, w drugiej fazie smaku mocno drożdzowe, koniec lekko goździkowy z elementami rześkiej owocowość(!?)-bardzo dobre [4.5]
                    Wysycenie: troche za słabe, pszeniczniaki słyną z mocnego nasycenia, tego tu nie uświadczysz- ale zaznaczam że to mogła być wina transportu w butelce. [3.5]
                    Opakowanie: Butelka z krachelką, z nadrukiem BrowArmii.- ok. [4.5]
                    Uwagi: Pite w domu, firmowa butla- lwóweckie szkło(nie mam szkła do pszeniczniaków)Jak na jeden z kilku naszych pszeniczniaków jest doskonały-c(hoć Spiżowy lepszy)dla mnie trochę za kwaskowaty i za małe nasycenie CO2, ale i tak rewelacja. Być może transport w firmowej butli przez trasę WWA-WROC. lekko zmienił np. wysycenie, ale to i tak doskonałe piwo.Dzieki ......... :*

                    Moja ocena: [4.3]

                    Comment

                    • Shlangbaum
                      Senior
                      • 03-2005
                      • 5828

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Kolor żółto-złoty ale zbyt złoty. [4]
                      Piana: Piana prawie jak należy. Drobnopęcherzykowa, pozostawia ładny dywanik ale niestety nie kożuszek, a przecież dla pszeniczniak nie powinno to stanowić problemu... [4]
                      Zapach: Zapach ubogi. Pełne pszenne nuty co prawda, ale trudne do wyodrębnienia i słabo wyostrzone. [3.5]
                      Smak: Smaku pomylić nie można - piwo pszeniczne. Jednak jest jakiś taki niepewny, może zbyt mało intensywny? Czuć, że banan i goździk gdzieś tam są. Ale gdzie? [3.5]
                      Wysycenie: Nasycenie trochę zbyt nachalne ale ujdzie. [4]
                      Opakowanie: Szkło w Browarmii w porządku. [5]
                      Uwagi: Lepszy pszeniczniak niż w C.K. Browarze choć podobny ale o wiele gorszy niż w Bierhalle Arkadia.

                      Moja ocena: [3.675]

                      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                      Comment

                      • Jaroslav
                        Senior
                        • 10-2005
                        • 967

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Powtórzę mój opis z Pale Ale, ponieważ trudno te dwa piwa odróżnić po barwie. Piwo o zawiesistej konsystencji. Kolor ciemnego miodu gryczanego. [4.5]
                        Piana: cienki kożuszek utrzymuje się do końca [4.5]
                        Zapach: bananowy zapach, który jest bardzo wyraźny [5]
                        Smak: Początek słodko-bananowy (naprawdę nie widzę możliwości, aby ktoś nie zauważył smaku banana), który następnie przechodzi w posmak słodowy charakterystyczny
                        dla dobrych piw pszenicznych. Goryczka w tym piwie jest ledwo wyczuwalna. Muszę przyznać, że to piwo mnie urzekło (jedno z lepszych jakie udało mi się spróbować w 2006 roku). [5]
                        Wysycenie: odpowiednie, powoduje zwiększenie apetytu [5]
                        Opakowanie: szklanka do pszeniczniaka z logo "BrowArmia Królewska", musiałem ją mieć [5]
                        Uwagi: Czytając poprzednie komentarze zauważyłem, że Pszeniczne przebyło długą drogę. Mam wrażenie, że "wsypka" bananowa obecnie stosowana jest stosunkową nowością w produkcji tego piwa.

                        Moja ocena: [4.925]

                        Comment

                        • Budvar
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 265

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: idealnie mętny, ale moim zdaniem za jasny - słomka [4]
                          Piana: bez rewelacji - dość szybko opada do postaci cienkiego kożuszka i w tej formie utrzymuje się do końca, plus za ślady na szkle [3.5]
                          Zapach: pierwsze wrażenie to aromat mydlin, znika to szczęśliwie po krótkiej chwili i zostaje zastąpione wonią goździków podszytą sporą kwaskowością [3.5]
                          Smak: zbyt wodnisty, za to nie można mu odmówić lekkości i efektu orzeźwienia, wzmocnionego przyzwoitą goryczką [4]
                          Wysycenie: przyzwoite [4]
                          Opakowanie: pokal do weizena z logo BrowArmii [5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.825]

                          Comment

                          • kentaki
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 452

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Klasyczny, jasny, opalizujący [5]
                            Piana: Taka sobie w porównaniu z innymi [3.5]
                            Zapach: Trochę słaby, wręcz nikły [3.5]
                            Smak: Dobre ale bez przesady, pijałem lepsze, trochę mało chmielu (pewnie zero), bardziej bananowe niż goździkowe [4]
                            Wysycenie: super aż do bólu [4.5]
                            Opakowanie: szklanica do weizena z firmowym nadrukiem, ale jakieś takieś mam migawy do obstawy [4]
                            Uwagi: Typowy pszeniczniak, troche za mało nachmielony i za drogi

                            Moja ocena: [3.85]
                            Last edited by kentaki; 16-11-2006, 22:52.

                            Comment

                            • zAjkA
                              Senior
                              • 12-2004
                              • 1089

                              #15
                              Pszenica jak zawsze znakomita. Pierwsze wrażenia oczywiście związane są z zapachem świeżego, dojrzałego banana. Smak rześki, stonowany idealnie orzeźwiający. Kiedy jej nie pije zawsze bardzo smaczna. Trzyma równy poziom. Niedościgniony wzorzec dla Bierhalle.
                              Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎