Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bierhalle Arkadia Warszawa - teraźniejszość

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysztof
    Senior
    • 04-2001
    • 1689

    #16
    Zdjęć cd...

    Zdjęcie przedstawia "warstwy" w kadzi filtracyjnej:
    Attached Files
    Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
    www.twojmalybrowar.pl

    Comment

    • Krzysztof
      Senior
      • 04-2001
      • 1689

      #17
      Ciekawostka techniczną warzelni jest mozliwość wykorzystania kadzi filtracyjnej jako kadzi Whirpool. Przeprowadziliśmy taki eksperyment. Dzieki szklanym naczyniom widać zbite osady na dnie kadzi.

      Zdjęcie przedstawia brzeczkę po ugotowaniu i przepompowaniu do kdzi filtracyjnej/ osadowej:
      Last edited by Krzysztof; 25-09-2005, 12:06.
      Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
      www.twojmalybrowar.pl

      Comment

      • Krzysztof
        Senior
        • 04-2001
        • 1689

        #18
        Zdjęcie raz jeszcze:
        Attached Files
        Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
        www.twojmalybrowar.pl

        Comment

        • Krzysztof
          Senior
          • 04-2001
          • 1689

          #19
          Podczas chłodzenia brzeczki zaczął wyłaniać się stożek z osadów garbnikowobiałkowych:
          Attached Files
          Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
          www.twojmalybrowar.pl

          Comment

          • Krzysztof
            Senior
            • 04-2001
            • 1689

            #20
            Warzelnia z zewnątrz wygląda tak:
            Attached Files
            Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
            www.twojmalybrowar.pl

            Comment

            • mark33
              Idę po piwo do piwnicy.
              • 04-2005
              • 3283

              #21
              No Panowie rewelacja, mnie się podoba ogromnie, ciekaw tylko jestem jakie wrażenie zrobi taka instalacja na zwykłym piwoszu nie majacym pojęcia o warzeniu.

              Comment

              • kangurpl
                Senior
                • 03-2002
                • 2660

                #22
                Super relacja, czekam na ciąg dalszy
                Jak już wspomniał piwowar cała operacja warzenia trwa kilka godzin.
                Ja sam chętnie bym obejrzał zawodowców w akcji warzenia
                I stąd pytanie: czy warzenie będzie się odbywało w godzinach otwarcia lokalu?
                Jeżeli tak, to czy to będą ustalone na stałe godziny np. w każdy piątek od 10:00.
                Bywam co jakis czas służbowo w W-wie i chętnie bym poobserwował
                Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                Comment

                • Krzysztof
                  Senior
                  • 04-2001
                  • 1689

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kangurpl
                  Super relacja, czekam na ciąg dalszy
                  Jak już wspomniał piwowar cała operacja warzenia trwa kilka godzin.
                  Ja sam chętnie bym obejrzał zawodowców w akcji warzenia
                  I stąd pytanie: czy warzenie będzie się odbywało w godzinach otwarcia lokalu?
                  Jeżeli tak, to czy to będą ustalone na stałe godziny np. w każdy piątek od 10:00.
                  Bywam co jakis czas służbowo w W-wie i chętnie bym poobserwował
                  Proces warzenia będzie się odbywał na oczach klientów. Będziemy się starać, żeby te procesy widziało jak najwięcej osób.
                  Nie widzę problemu żeby trochę "pomóc" szczęściu i po prostu dowiedzieć się kiedy będzie "gotowanie".

                  Ludzie reagują w sposób pozytywny. Bardzo dużo ludzi pyta: "co to jest?". Rozmawiamy o tym co sie dzieje w danym momencie w naczyniach, zwracamy uwagę na jakieś ciekawe elementy procesu itp.
                  Prawda jest taka: warto to zobaczyć. Uprzedzam o jednym: zdjęcia nie oddają rzeczywistości widzianej własnymi oczami...
                  Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                  www.twojmalybrowar.pl

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #24
                    Sprzęt wygląda fantastycznie. Mam nadzieję, że uda mi się kiedyś zobaczyć warzenie w akcji.
                    I jeszcze nasuwające się automatycznie pytanie: co było warzone i kiedy będzie można spróbować?

                    Comment

                    • Krzysztof
                      Senior
                      • 04-2001
                      • 1689

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
                      Sprzęt wygląda fantastycznie. Mam nadzieję, że uda mi się kiedyś zobaczyć warzenie w akcji.
                      I jeszcze nasuwające się automatycznie pytanie: co było warzone i kiedy będzie można spróbować?
                      Oczywiście zapraszam do oglądania warzelni w akcji.
                      Jest uwarzony Weizen.
                      Dam znać kiedy będzie znany precyzyjny termin degustacji.
                      Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                      www.twojmalybrowar.pl

                      Comment

                      • Czes
                        PremiumUżytkownik
                        • 06-2001
                        • 752

                        #26
                        Projekt rzeczywiście niezwykły!

                        Szklane reaktory takiej pojemności (a propos: jakie wybicie ?) albo i większe, można spotkać w przemyśle chemicznym, zwłaszcza produkującym farmaceutyki, ale żeby tak na publicznym widoku - to nowość o wielkim potencjale edukacyjnym!

                        Także transparentność warzelni napewno spodoba się akcyźnikom z Urzędu Celnego
                        O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

                        Comment

                        • Krzysztof
                          Senior
                          • 04-2001
                          • 1689

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czes
                          Projekt rzeczywiście niezwykły!

                          Szklane reaktory takiej pojemności (a propos: jakie wybicie ?) albo i większe, można spotkać w przemyśle chemicznym, zwłaszcza produkującym farmaceutyki, ale żeby tak na publicznym widoku - to nowość o wielkim potencjale edukacyjnym!

                          Także transparentność warzelni napewno spodoba się akcyźnikom z Urzędu Celnego

                          Pomiar brzeczki jest tradycyjny tzw. przymiarem sztywnym zaakceptowanym przez GUM i Urząd Celny....
                          Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                          www.twojmalybrowar.pl

                          Comment

                          • Mistrzu
                            Senior
                            • 08-2003
                            • 750

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czes
                            ...Także transparentność warzelni napewno spodoba się akcyźnikom z Urzędu Celnego
                            Ponieważ nie wszyscy twoi interlokutorzy wiedzą co to transparentność przydałoby się wyjaśnienie tego terminu
                            Last edited by Mistrzu; 26-09-2005, 18:40.

                            Comment

                            • emes
                              Nadszyszkownik Chmielowy
                              • 08-2003
                              • 4275

                              #29
                              Poczekam jak będzie już piwo do degustacji, bo przy takich widokach wrócić "o suchym pysku" to grzech

                              Comment

                              • kangurpl
                                Senior
                                • 03-2002
                                • 2660

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mistrzu
                                Ponieważ nie wszyscy twoi interlokutorzy wiedzą co to transparentność przydałoby się wyjaśnienie tego terminu
                                OMG
                                Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                                "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                                "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎