Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bierhalle Arkadia Warszawa - teraźniejszość

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • iron
    Senior
    • 08-2002
    • 6703

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof
    Cena jest o 0,5 niższa niż poprzednio...
    Zatem więc "zminiejszenie pojemności piwa bez zmniejszenia ceny" nie miało miejsca
    Muszę się zgodzić - nastąpiło nawet "zmnieszenie pojemności piwa ze zwiększeniem ceny" - czyli zakamuflowana podwyżka ceny piwa.
    Jak już przedtem Asia pisała jeśli 0,5 l piwa (pomijam to, że często było niedolewane) kosztowało 7,50 PLN, to 0,4 l piwa powinno kosztować (proporcja matematyczna) 6,00 PLN.
    Tymczasem kosztuje 7,00 PLN - a więc piwo podrożało o złotówkę.
    Zamiast otwarcie powiedzieć o podwyżce, robi się iluzję, że piwo staniało o pięćdziesiąt groszy...
    Last edited by iron; 19-12-2005, 11:01.
    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
    Rock, Honor, Ojczyzna

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      Ja wprawdzie również jestem zdruzgotana podwyżką cen w Bierhalle, ale przypomnijcie sobie, ile kosztowało piwo w SOMIE? O ile pamiętam to było 8-9 zł... Po prostu rozpuściliście się ostatnio jak dziadowskie bicze
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        Ja podejrzewam, że ta podwyżka nastąpiła w wyniku pewnej imprezy forumowej z udziałem gości z Łodzi

        Nowe ceny oczywiście mi się nie podobają (na czele z ceną z koźlaka, która jest po prostu chora), ale nie byłoby to takie straszne, gdyby nie brak jakichkolwiek promocji typu "hepi ałers".

        Comment

        • Wujcio_Shaggy
          Senior
          • 01-2004
          • 4628

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną
          Ja podejrzewam, że ta podwyżka nastąpiła w wyniku pewnej imprezy forumowej z udziałem gości z Łodzi [...]
          W takim razie lepiej było wprowadzić dodatkowe opłaty za wstęp na dyskotekę...
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            Nie chcę krakać, ale ostatnio didżej ma upodobania wyraźnie umcykowe.

            Comment

            • pjenknik
              • 08-2001
              • 3388

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
              A co jadłeś?
              ja próbowałem wiele potraw (golonka wyśmienita, gulasz piwny super pozostałe bez zastrzeżeń), tylko za bardzo mączne były "pyzy mojej mamy"
              Tzw. kurczaka na ostro który był nieostry, a na dodatek letni i podany z okropnym sosem paprykowym. Pielmieni tez było nienajlepsze.
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19167

                nie ma przymusu chadzania do Bierhalle... mnie też ceny warszawskie (nie tylko te w Bierhalle) niezbyt się podobają, ale skoro nie mam na to wpływu szkoda się tym przejmować. Jak na giełdzie rzeczywiście ceny będą niższe niż zwykle to jest to wystarczający powód do zadowolenia. Krzysztof jest tylko (aż!) głównym piwowarem i zapewne to nie jego pomysł, by ceny były takie a nie inne. czy koźlak jest wart tej ceny??? na pewno jak wpadnę następnym razem i będzie zakupię nawet za 10 zł.

                Comment

                • Akren
                  Senior
                  • 12-2004
                  • 111

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                  Ja wprawdzie również jestem zdruzgotana podwyżką cen w Bierhalle, ale przypomnijcie sobie, ile kosztowało piwo w SOMIE? O ile pamiętam to było 8-9 zł...
                  Pewnie po częsci dlatego już Somy nie ma, byłaby wielka szkoda gdyby Bierhalle powdzieliło ten sam los...

                  Comment

                  • Krzysztof
                    Senior
                    • 04-2001
                    • 1689

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Akren
                    Pewnie po częsci dlatego już Somy nie ma, byłaby wielka szkoda gdyby Bierhalle powdzieliło ten sam los...
                    A jakie tam było piwo? Chodzi mi o jakość...
                    Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                    www.twojmalybrowar.pl

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof
                      A jakie tam było piwo? Chodzi mi o jakość...
                      A co, nie piłeś?
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • Andi
                        Senior
                        • 07-2001
                        • 1915

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Akren
                        Pewnie po częsci dlatego już Somy nie ma, byłaby wielka szkoda gdyby Bierhalle powdzieliło ten sam los...
                        Pomimo to ze jeszcze mi sie nie udalo odwiedzic Bierhale bacznie obserwuja tutejsza dyskusje i musze stwierdzic ze troche jestem zaniepokojony.Jak na samym poczatku byly tylko same pochwaly to teraz zaczynaja sie narzekania na Piwo,jedzenie Ceny itp,itd-spöjzscie kilka postöw wyzej.
                        Musze stwierdzic ze jak by wszyscy byli zadowoleni to ta dyskusja o terazniejszosci Bierhale byla by zbyteczna ale tak nie jest i nigdy nie bedzie -zawsze znajdzie sie ktos ktöremu cos tam nie pasuje a najwazniejsze sa ceny.
                        Wiadomo w Warszawie jest i bedzie troche drozej ale czy ktos zeczywiscie nie przesadza zeby za wypicie Malego piwa normalny czlowiek musial 2 albo i wiecej godzin pracowac.
                        Podam przyklad-U nas w Niemczech w normalnej Knajpie a jest ich od zatrzesienia DOBRE piwo kosztuje w granicach 2,5 € co jest dobrym 3-4 krotnym przebiciem ceny sklepowej i wlasnie na Ilosci sprzedanego Piwa bazuje i prosperuje kazda knajpa.
                        Dodam tylko ze normalny czlowiek zarabia w granicach 10-16 € na Godzine a wiec jest w stanie za Godzine pracy wypic 4-6 Piw w dobrym towarzystwie
                        Pod nazwa Knajpa rozumie nie byle jaka Mordownie ale porzadny Lokal gdzie mozna sie zabawic,dobrze zjejsc itp itd-dlatego tez w czasie Wochenende trzeba zarezerwowac miejsca bo wszystkie sa Pelne.
                        W takim Hagen ktöre ma 200 000 Mieszkancöw jest takich Knajpek okolo 700 a moze i wiecej i wszystkie dobrze prosperuja.
                        Wiem ze wyposazenie i uruchomienie Takiego czegos jak Bierhale kosztowalo duzo Pieniedzy ale to nie Swiadczy o tym zeby w Bardzo krötkim czasie sie wszystko zaplacilo i to z nawiazka
                        Nie dotyczy to tylko Bierhali ale w zasadzie Wszystkiego w Polsce.
                        Zauwazylem to ze ktos Inwestujacy w Cos chcialby jaknajszybciej Zbic Kokosy i reszta jest mu obojetna czy ktos inny jest i bedzie zadowolony i czy Gosc odwiedzajacy Bierhale z Ciekawosci znöw tam powröci i poleci ja Innym


                        [QUOTE=Krzysztof] A jakie tam było piwo? Chodzi mi o jakość
                        [/QUOTE

                        No musze Ciebie pochwalic Krzysztofie za samokrytyke ale w sprawie Jakosci Piwa daj sie wypowiedziec Innym co je pija a nie warza.
                        I musze Cie troche zmartwic-Wiekszosc z Gosci nie zwraca Uwagi na jakosc Piwa i jest im to obojetne czy dostana Pozadne piwo z wlasnej Produkcji czy tez z Beczki z pierwszego podrzednego Browaru.
                        Wiekszosc z Gosci nie potrafi rozröznic Pilsa od Alta a Dobre pszeniczne bedzie dla niego Kwasnym metnym napojem albo zepsutym Piwem ktörego wiecej nie kupia tymbardziej ze musza za cos co im nie smakuje DUZO Pieniedzy zaplacic
                        Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                        http://www.andreas-kronkorken.de

                        Comment

                        • Krzysztof
                          Senior
                          • 04-2001
                          • 1689

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                          A co, nie piłeś?

                          Piłem ale mam wrażenie że tamte piwa były przy końcu działalnosci zbyt młode.
                          Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                          www.twojmalybrowar.pl

                          Comment

                          • Małażonka
                            Senior
                            • 03-2003
                            • 4602

                            Polowaliśmy w Somie na Porterka imbirowego i tuż przed zamknięciem Somy go smakowaliśmy - i był naprawdę pyszny...

                            Krzysztof - według nas (tzn. mnie i Irona) piwa w Somie:
                            1. Były nieprzewidywalne (nigdy nie wiedziałeś na co w danej chwili trafisz)
                            2. Różne - bywały piwa doskonałe i co najwyżej poprawne (choć trzeba przyznać, że te doskonałe zapierały dech w piersi)
                            3. Stosunkowo drogie

                            Piwa w Bierhalle:
                            1. Są w miarę przewidywalne (acz nie do końca)
                            2. Są bardzo dobre
                            3. Podobnie jak w Somie są stosunkowo drogie;

                            Comment

                            • kibi
                              Senior
                              • 07-2004
                              • 1875

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Andi
                              Wiadomo w Warszawie jest i bedzie troche drozej ale czy ktos zeczywiscie nie przesadza zeby za wypicie Malego piwa normalny czlowiek musial 2 albo i wiecej godzin pracowac.
                              Podam przyklad-U nas w Niemczech... normalny czlowiek zarabia w granicach 10-16 € na Godzine a wiec jest w stanie za Godzine pracy wypic 4-6 Piw w dobrym towarzystwie
                              Podpisuję się pod postulatem zrównania zarobków polskich z niemieckimi obydwoma rękami, ale na razie to chyba nierealne. Gdyby proporcje dotyczyły tylko cen piwa, rozumiałbym potrzebę robienia hałasu. Ale przecież to typowa cecha naszej siły nabywczej. Przeciętny Polak, w stosunku do Niemca musi pracować wiele dłuzej nie tylko na kufelek piwa, ale też na samochód, telewizor, pralkę, sukienkę czy wczasy na Ibizie. Żądania, żeby za godzinę pracy można było wypić 4-6 piw w niezłym lokalu z równym (tzn. żadnym) skutkiem można kierować do właściciela tego lokalu, jak i do własnego pracodawcy.

                              Comment

                              • docent
                                Senior
                                • 10-2002
                                • 5205

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną

                                Nowe ceny oczywiście mi się nie podobają (na czele z ceną z koźlaka, która jest po prostu chora), ale nie byłoby to takie straszne, gdyby nie brak jakichkolwiek promocji typu "hepi ałers".

                                Dokładnie, trafiłeś w sedno problemu. Ja w 'Somie' w życiu nie wypiłem piwa po obłędnej cenie 9 zł, tylko w 'happy hours' za 6 zl/0,5 l. I byłbym w stanie zignorować podwyżkę ceny piwa w Bierhalle gdyby właściciel spełnił obietnicę którą osobiście od niego usłyszałem: poniedzialki to 50% ceny. Wtedy raz w tygodniu mozna byłoby skosztować aktualnych piwnych propozycji. Dlatego problem upatruje nie tyle w cenach bieżących co w braku promocji. A tak na marginesie: na początku piwo nie dość, że kosztowało 6 zł to jeszcze było podawane w szklankach 0,5...ale to juz se ne vrati..
                                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎