Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

PPPP

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    PPPP

    Nocne, długie, nudne dyżury powodują czasem, że człowiekowi przychodzą do głowy różne dziwne - i jak mawiał Pankracy - "psie myśli". No więc teraz siedzę i zastanawiam, czy ktoś jeszcze pamięta, że było kiedyś coś co się nazywało Polska Partia Przyjaciół Piwa, i co teraz dzieje się z tą organizacją.

    ------------------
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    Słynny jej ostatni szef, niejaki Leszek Bubel, po wyborach w 1997 r. i koalicji z Samoobroną zajął się głównie wydawaniem broszur z kawałami o żydach (ma kilka spraw karnych w różnych sądach, nie tylko zresztą z tego powodu), natomiast partia prawdopodobnie została skreślona z rejestru partii dwa lata temu, gdy wprowadzono próg liczebności partii. Tego jednak nie jestem pewien.
    Ponieważ sam Bubel przez parę lat robił interesy w Wałbrzychu, więc Wałbrzyska Ława PPPP działała przed prawie dziesięciu laty dość intensywnie. Przez pewien czas zabiegałem o członkostwo, ale jak zobaczyłem, kto tam jest, to mi przeszło. Od lat czterech nic nie słychać, a ludzie, którzy robili PPPP w Wałbrzychu, dzisiaj zajmują się innymi sprawami.

    Comment

    • Krzysztof
      Senior
      • 04-2001
      • 1689

      #3
      Byłem w PPPP od początku. Zakładałem "oddział" tej partii w Olsztynie. Mieliśmy nawet posła w Parlamencie. Z czasem byłem nawet w zarządzie tej partii gdzieś u samej góry.
      Jako student traktowałem to jako zabawę i to dobrą np. bicie rekordu Ginessa w piciu piwa na czas. Sam biłem rekord 2 litry w czasie coś koło 1 -1,5 minuty. Robiłem to dla zabawy i wielkiej szklanicy o pojemnosci 2 L.
      Wracając co się stało. Moim zdaniem Pan Bubel miał wysokie ambicie, które przerastały ludzi z partii. Chcieli oni się bawić a nie uprawiać wielką politykę. Koalicia z Lepperem, wybory prezydenckie i obecne poblądy skrajnej prawicy pokazują Bubla w świetle rzeczywistym.
      Znam Bubla - nie wiem czy on mnie jeszcze pamięta i widziałem go, gdy składał kwiaty pod "Grobem Nieznanego Żołnierza" w Warszawie. Żal było patrzeć....

      ------------------
      Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
      www.twojmalybrowar.pl

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #4
        Bubel zawsze był oszustem. Wiedzieli o tym wszyscy w PPPP, zanim wygryzł Rewińskiego i został prezydentem. Jakoś nie słyszałem o buncie w tej partii.

        Comment

        • Radegast
          Senior
          • 02-2001
          • 1124

          #5
          Rewiński był ok. a Bubel jak sama nazwa mówi...
          Może sami stworzymy jakąś partie np:Polska Partia Pijących Piwo.
          Ja kosmita, w srod serow i wina piwa szukajacy

          Comment

          • Krzysztof
            Senior
            • 04-2001
            • 1689

            #6
            Dajmy spokój sobie z partiami.
            Co do Rewińskiego. Czy był ok? Też chciał wypłynać na wody biznesu na fali PPPP. Przypominam, że Rewińskiego usunięto, gdyż jako Prezydent PPPP pozwolił na umieszczenie swego wizerunku na etykiecie piwa Prezydent (Browar Tyski) oraz zamieścił wierszyk, który był hymnem PPPP. Zrobił to za pośrednictwem osób trzecich. Człowiek, który to zrobił w Jego imieniu jakiś czas później zmarł i nie wiadomo było jak było na prawdę. Znamy wszyscy powiedzenie: "Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze". Nie ma więc o co się spierać.
            Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
            www.twojmalybrowar.pl

            Comment

            • Krzysiu
              Krzysiu
              • 02-2001
              • 14936

              #7
              Żeby napić się piwa, nie trzeba zakładać partii. wiem coś na ten temat.

              pytanie do maryhha: znasz jakiś kraj, którego ustrój nie przewiduje istnienia partii politycznych?

              Comment

              • maryhh
                Senior
                • 02-2001
                • 1895

                #8
                niestety Krzysiu nie znam
                ale unikam wszelkich gier politycznych
                Wspieraj swój Browar! I Ty możesz zostać PREMIEREM!
                "do ciężkiej pracy jestem za lekki,
                do lekkiej pracy jestem za ciężki"

                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  #9
                  Dlatego piwo od polityki należy odłączyć i nie robić żadnych lipnych partii. Ja o polityce staram się gadać tylko z politykami (nie zawsze mi to wychodzi).

                  Comment

                  • maryhh
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 1895

                    #10
                    i niech tak pozostanie
                    Wspieraj swój Browar! I Ty możesz zostać PREMIEREM!
                    "do ciężkiej pracy jestem za lekki,
                    do lekkiej pracy jestem za ciężki"

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      #11
                      Polityka jest wszędzie. Stosunki w pracy są polityką, a czasem niestety nawet na piwie człowiek się styka z gierkami typowo politycznymi. Staram się unikać takiego towarzystwa - zawsze trzeba przy nich uważać, co się mówi i nie wypadać z gry, obrzydlistwo.

                      A co do PPPP, jak ta partia powstała, w chwili buntu przeciw nie odpowiadającym mi opcjom wyborów zagłosowałam na nich raz. Ale to w sumie tak dla jaj

                      Przepraszam Krzysia, że robiłam sobie jaja z wyborów, wszystko składam oczywiście na karb młodego (wtedy) wieku
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • adam16
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 9865

                        #12
                        Ja tylko chciałem wiedzieć czy PPPP istnieje, czy nie. Nie liczyłem na aż taki odzew. Nie chcę by na forum browaru zaistniały konflikty polityczne - jakiekolwiek by one nie były. Może wiele nas dzielić, ale łączy nas piwo. Lepiej się sprzeczać o wyższość piw górnej fermentacji nad piwami dolnej i na odwrót. Czyż nie.

                        ------------------
                        Browar Hajduki.
                        adam16@browar.biz
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                        Comment

                        • Radegast
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 1124

                          #13
                          Ja z tą partią tak dla jaj, jak powiedziała Marusia ja też nie lubie polityki i otoczki z nią związanej
                          Ja kosmita, w srod serow i wina piwa szukajacy

                          Comment

                          • maryhh
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 1895

                            #14
                            ja osobiœcie partiom mówię stanowcze - NIE!!!
                            Wspieraj swój Browar! I Ty możesz zostać PREMIEREM!
                            "do ciężkiej pracy jestem za lekki,
                            do lekkiej pracy jestem za ciężki"

                            Comment

                            • sensor
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 817

                              #15
                              Omijam ten temat.
                              Dowiedz się więcej o piwie - www.piwoznawcy.pl
                              Kursy, szkolenia, raporty sensoryczne.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎