Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wozy konne załadowane beczkami z piwem - szukam wafli, etykiet

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pieczarek
    zwykle cham i prostak
    • 06-2001
    • 5011

    Wozy konne załadowane beczkami z piwem - szukam wafli, etykiet

    Szukam podstawek, etykiet i innych drobiazgów na których widoczne są całe zaprzęgi konne załadowane beczkami z piwem. Najlepsze byłyby oryginały, ale jeśli ktoś ma skany, to także się z nich ucieszę. Interesują mnie przede wszystkim rzeczy z Niemiec.
  • fukfuk
    Senior
    • 09-2003
    • 175

    #2
    Mniej więcej w połowie lat siedemdziesiątych Poczta Polska wydała serię znaczków z wozami konnymi - jeden przedstawiał wóz z beczkami piwa, zaprzężony w -chyba -perszerony. Nosiło to podpis "wóz browarniany".

    Comment

    • Cyrkonia
      Senior
      • 10-2001
      • 1936

      #3
      Do ciągnięcia wozów z beczkami piwa były przewaznie używane konie rasy Clydesdale i Shire. Perszerony raczej nie, prędzej Ardeny
      Clydesdale i Shire były ogólnie wykorzystywane do przewozów ciężkich ładunków, głównie przy rozładunku w portach.

      Pieczarku - jakieś podstawki mam ale pewnie będą belgijski - jak dorwę skaner to podeślę Ci pliki. Podstawek nie dostaniesz niestety bo ....... bo są z moimi ulubionymi konikami szerokodupnymi
      www.stat-gra.pl

      Comment

      • pieczarek
        zwykle cham i prostak
        • 06-2001
        • 5011

        #4
        Cyrkonio, mam materiały pozwalające stwierdzić, że wozy takie ciągały nie tylko konie "szerokodupne". Wszystko zależy jaki to był wóz. We wschodnich Niemczech często były na wozie tylko dwie warstwy beczek, z którymi radziły sobie dwa konie lekkiej budowy. Ale bywały też wozy zastawione piramidą beczek i zaprzężone w cztery ciężkie konie.

        Comment

        • grzech
          Senior
          • 04-2001
          • 4592

          #5
          W Danii są to konie jutlandzkie. Ciekawe informacje o innej rasie są zamieszczone na stronie szwajcarskiego Egera.

          Comment

          • gisou
            Senior
            • 05-2005
            • 230

            #6
            Z okazji, że postanowiłem skupic się ylko na podstawkach polskich, to przeszukam swoją zagranicę i jak coś znajdę to przywiozę na giełdę w Tychach

            Comment

            • Cyrkonia
              Senior
              • 10-2001
              • 1936

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek
              Cyrkonio, mam materiały pozwalające stwierdzić, że wozy takie ciągały nie tylko konie "szerokodupne". Wszystko zależy jaki to był wóz. We wschodnich Niemczech często były na wozie tylko dwie warstwy beczek, z którymi radziły sobie dwa konie lekkiej budowy. Ale bywały też wozy zastawione piramidą beczek i zaprzężone w cztery ciężkie konie.
              jasne - wszystko zależy od wielkości ładunku co nie zmienia faktu że "szerokodupne" to moje ulubione

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzech
              W Danii są to konie jutlandzkie. Ciekawe informacje o innej rasie są zamieszczone na stronie szwajcarskiego Egera
              wiadomo - rasa koni używana do ciągnięcia ciężkich wozów z beczkami będzie uzależniona od położenia geograficznego browaru
              W Polsce mogłbyby to być konie sokólskie lub sztumaki. Osobiście jestem za tymi drugimi, bo mają fajnie obrośnięte pęciny. Z lżejszych koni to myślę że spokojnie ślązaki dały by sobie rade, a w moich okolicach oczywiście cudne trakeny
              www.stat-gra.pl

              Comment

              • yendras
                Senior
                • 12-2001
                • 2052

                #8
                Szkoda, że nie zacząłeś zbierać tego trochę wcześniej. Wtedy byłem jeszcze właścicielem tej etykiety. Nie jest niemiecka, ale związki z Niemcami są znaczne - region Valdivia był w XIX wieku intensywnia zasiedlany przez imigrantów z Niemiec, co widać także w architekturze. Mam zdjęcie tej etykiety w lepszej rozdzielczości, jeśli jesteś zainteresowany tym plikiem to daj znać.
                Mogę zostawić Ci też etykietę z piwa, które piłem wczoraj i przypadkowo patrzone jest etykietą z konnym zaprzęgiem. Konie chyba jednak nie z tych "szerokodupnych", zresztą furman też jakiś taki zabiedzony - wiadomo, NRD ...
                Last edited by yendras; 18-10-2005, 10:36.

                Comment

                • pieczarek
                  zwykle cham i prostak
                  • 06-2001
                  • 5011

                  #9
                  Yendras, odmaczaj etykietę, chętnie wezmę mimo rzeczonego zabiedzenia koni i furmana.

                  Comment

                  • adam16
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 9865

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fukfuk
                    Mniej więcej w połowie lat siedemdziesiątych Poczta Polska wydała serię znaczków z wozami konnymi - jeden przedstawiał wóz z beczkami piwa, zaprzężony w -chyba -perszerony. Nosiło to podpis "wóz browarniany".
                    To był rok 1980-ty. Mam ten znaczek:
                    Attached Files
                    Last edited by adam16; 18-10-2005, 11:35.
                    Browar Hajduki.
                    adam16@browar.biz
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                    Comment

                    • Andi
                      Senior
                      • 07-2001
                      • 1915

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek
                      Szukam podstawek, etykiet i innych drobiazgów na których widoczne są całe zaprzęgi konne załadowane beczkami z piwem. Najlepsze byłyby oryginały, ale jeśli ktoś ma skany, to także się z nich ucieszę. Interesują mnie przede wszystkim rzeczy z Niemiec.
                      na mnie mozesz liczyc
                      Wszystko co nie spadnie z Furmanki bedzie nalezalo do Ciebie-juz zaczynam zbierac.
                      Musze przejzec moje stare Wafle i na pewno kilka Furmanek sie znajdzie chocby nawet tylko z Bierbörse ktöra sie co roku odbywa i wlasnie maja Wafel z Wozem zaladowanym po Niebo z Beczkami i tym podobnym.
                      A tak z Innej beczki z kad to nagle Twoje zainteresowanie-myslalem ze Porcelanki i Otwieracze dla Twojej osobistej Zony wystarcza
                      Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                      http://www.andreas-kronkorken.de

                      Comment

                      • kalifat
                        Senior
                        • 10-2004
                        • 1168

                        #12
                        Na pewno browar Sester z Koln ma birofilia z takimi wozami (zarówno podstawki jaki i etykiety), a jaki jeszcze Niemiecki to spróbuję sprawdzić.

                        Może coś takiego poza kolschami 'zagubiło' się w moich waflach.
                        bla bla bla

                        Comment

                        • Cyrkonia
                          Senior
                          • 10-2001
                          • 1936

                          #13
                          A moze coś takiego?
                          Attached Files
                          www.stat-gra.pl

                          Comment

                          • Cyrkonia
                            Senior
                            • 10-2001
                            • 1936

                            #14
                            Albo coś takiego
                            Attached Files
                            www.stat-gra.pl

                            Comment

                            • Cyrkonia
                              Senior
                              • 10-2001
                              • 1936

                              #15
                              kolejny
                              Attached Files
                              www.stat-gra.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎