Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wieselburg, Wieselburger Spezial

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Wieselburg, Wieselburger Spezial

    Butelka 0,5 litra, alkohol 5,7 %, eks.brak, import prywatny, piwo z miasta Wieselburg
    Kolor - złocisty, klarowny
    Piana - drobnobąblowa, średniowysoka, średniotrwała, opadła po 7 minutach, został bardzo gruby kożuszek
    Zapach - chmielowo-słodowy
    Nasycenie - w normie (pite z butelki-za dużo)
    Smak - chmielowo-słodowy, nuty ziołowe wyraźne, delikatnie słodkie, na podniebieniu wyraźna goryczką
    Dobre piwo - 4.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • MarcinKa
    Senior
    • 02-2005
    • 2729

    #2
    Piwo zakupione w Wiedniu w Billi. Butelka NRV 500, 0,5l. Moc 5,7% , ekstrakt?
    Zapach mocny, chmielowy. Barwa klasyczna, typowa dla tego typu. Piana gęsta, nie za obfita. Taka jakby mokra, szybko opada. Po opadnięciu do połowy reszta dość długo się utrzymuje. W ustach wyraźna tendencja do pienienia się. Utrudnia to trochę smakowanie. Smak zdecydowanie gorzki. Długo utrzymuje się w ustach. Mnie odpowiada. Niestety nie jest to piwo trwałe i przy średnio szybkim piciu czuć różnicę między pierwszymi a ostatnimi łykami. Moc taka jak powinna być. Nie czuć braku % co w przypadku wielu zachodnich piw jest bolączkom. Globalnie napiszę, że to dobre piwo na wypicie po wysiłku, na chłodku, w plenerze na rowerze. Na upały raczej się nie nadaje. Zbyt mocne, treściwe. Bardziej do delikatnego rozgrzewania niż ochłody. Oceniam podobnie jak kolega, na jakieś – 4 (1-6).
    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Piwo:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎