Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Złote Lwy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Amber, Złote Lwy

    gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Jimmy_jb
    • 11-2005
    • 911

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: typowy dla jasnego piwa - ciut ciemniejszy od słomkowego. [4.5]
    Piana: średnia ale obecna, zostaje na powierzchni może nie kożuchem ale raczej takim lekkim kocykiem [3.5]
    Zapach: średnio intensywny, dominuje chmiel [3.5]
    Smak: treściwy, wyraźnie zaznaczona ale nie za mocna goryczka i lekka kwaskowatość, śladowo obecny słodkawo - chlebowy posmak [4]
    Wysycenie: jak na mój gust w sam raz bo wysokie, bąbelki wędrują ku górze przez cały czas picia [5]
    Opakowanie: piłem beczkowe [5]
    Uwagi: Pojawiło się "Pod Kasztanami" w cenie 4 zł za 0,5 l.

    Moja ocena: [3.9]
    Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

    Comment

    • Simon
      † 1964-2008 Piwosz w Raju
      • 02-2001
      • 993

      #3
      od tego tygodnia w butelkach...
      Simon

      Comment

      • atheus
        Member
        • 10-2006
        • 67

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bardzo ładnie, nie wiem jak scharakteryzować ten kolor więc napiszę średniojasnożółty [4.5]
        Piana: Ehhh... czy jest jakieś polskie jasne pełne w którym piana nie znika w szybkim czasie?Tu został co prawda cienki kożuch, ale szału nie ma [3]
        Zapach: Nie rozlewa się zaraz po otwarciu butelki po całym pomieszczeniu ale jest wystarczająco intensywny. Czuć w nim przede wszystkim chmiel, na końcu akcenty słodowe. Nie mam tu nic do zarzucenia. Bardzo przyjemny. [4.5]
        Smak: Mocny i wyraźny. Tak jak w zapachu dominuje tu chmiel zakończony delikatną goryczką i słodowym posmakiem. Bardzo orzeźwiające i świeże. Pysznie [4.5]
        Wysycenie: Bąbelki fruną cały czas, jednak nie szczypią na języku czyli wyważone akuratnie [5]
        Opakowanie: Bardzo ładna, ciemna butelka. Do tego czarne etykiety z wszystkimi informacjami, w tym o tradycyjnych metodach warzenia. No i herb Gdańska w tym także na kapslu który pewnie wzbogaci niejedną kolekcję. Widać ze w Bielkówku przywiązują dużą wagę do wzronictwa [4.5]
        Uwagi: Amber nie zawiódł. Wprowadzają kolejne dobre piwo warte uwagi. Jako lokalny patriota biję gromkie brawa i chciałbym nieśmiało podpowiedzieć że w ofercie tego browaru brakuje jeszcze pszenicznego. Jest ciemne, są jasne pełne i mocne, niepasteryzowane. Pora na Pszenicę. Odwagi Panowie Dyrektorzy!!!

        Moja ocena: [4.375]

        Comment

        • atheus
          Member
          • 10-2006
          • 67

          #5
          Oto jak wygląda piwko. Kapsel zgięty ale to najlepszy jaki udało mi się znaleźć
          Attached Files

          Comment

          • Chmielosz
            Junior
            • 02-2005
            • 27

            #6
            witam,

            ja wczoraj także miałem niewątpliwą przyjemność posmakowania (hehe od razu dwie butle) i polecam - to naprawdę dobre piwko - świetnie wyważony smak, wchodzi tak jak powinno wchodzić

            pozdrawiam
            Chmielosz

            Comment

            • skandal
              Senior
              • 05-2002
              • 1439

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: bursztynowy, jak dla mnie idealny do ekstraktu. [5]
              Piana: początkowo gęsta z czasem opada jednak zostaje kożuch na powierzchni, mocno osadza się na ściankach szklanki. [4.5]
              Zapach: Tak wąchałem że aż sobie do nosa wlałem :/ i stwierdzam że chmiel i bardzo lekką słodowość ale ogólnie bukiet zapachowy nie powala ale napewno nie zniechęca. [3.5]
              Smak: Mocno goryczkowy, bez słodyczy, cięzko wyczuć coś innego, bardzo odpowiedni mimo że dla mnie trochę za dużo goryczki. [4]
              Wysycenie: Na początku mocne ale chyba za szybko ulatuje. [3]
              Opakowanie: Bardzo ładne etykiety i kapsel w ładnej butelce. [5]
              Uwagi: kurka myślałem że trochę tańsze będzie

              Moja ocena: [3.925]

              Comment

              • radeckib
                Member
                • 02-2002
                • 87

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Piekny, jasnobursztynowy, nic nie można mu zarzucić [5]
                Piana: Drobnoziarnista i słaba, szybko opadająca. Po chwili znikła zupełnie, zanim jeszcze dotarłem do 1/3 kufla. [2]
                Zapach: Delikatny i słaby, sładkawy, bez fałszywych nut [4]
                Smak: Słodkie, gęste, z lekką goryczą wyczuwalna coraz bardziej w czasie picia. Ilość ekstraktu 12,2 a smakowało jak 14. Bardzo przyjemne i pełne, jednak w upalny dzień (a w taki je piłem) nieco zbyt "syte". [4.5]
                Wysycenie: Dość wysokie, aż szumiało przy nalewaniu. [4]
                Opakowanie: Estetyczne, choć jak dla mnie kolor średnio trafiony: czarny kojarzy się z piwami cemnymi lub mocnymi. Na kapselku tytułowe Złote Lwy. [4]
                Uwagi: Ciekawe i pełne piwo, do którego postaram się wrócić. Gdyby nie problemy z zakupem i wysoka cena...

                Moja ocena: [4.05]
                ludzie mówią że jestem źle narysowany

                Comment

                • pawel_richert
                  Junior
                  • 07-2003
                  • 7

                  #9
                  Zdecydowanie solidne piwo, dawno mi już jasne tak nie smakowało postaram się zamieścić fotkę kapsla jako uzupełnienie postu Atheusa.
                  Każda wydana złotówka jest oddanym głosem

                  ================================================== ============
                  http://www.futrega.org/wk/ - "Wolna Kultura" Lawrence'a Lessiga
                  ================================================== ============

                  Comment

                  • hasintus
                    Senior
                    • 07-2006
                    • 850

                    #10
                    Piana: drobnoziarnista ale nie zbyt trwała, szybko opada do firanki na powierzchni.
                    Barwa: piękny, głęboki, złoty bursztyn.
                    Zapach: chmielowo-słodowy, przyjemny, bez obcych śladów.
                    Smak: pełny, lekko kwaskowaty, musujący, słodowy i na końcu wręcz słodki, są też smaczki chmielowe ale goryczka maluteńka, gdzieś daleko w tle. Ogólnie dobre piwo ale trochę za słodkie i zbyt mała goryczka.
                    Opakowanie: butelka brązowa 0,5l, kapselek i etykieta bardzo eleganckie, w czarnej tonacji, przez co nasuwa skojarzenie że, to porter czy mocne. Ekstrakt 12,2% , alk.5,6%.

                    Comment

                    • Maidenowiec
                      Senior
                      • 07-2004
                      • 2287

                      #11
                      Jest to pierwsze piwo jakie otworzyłem po 6 tygodniach totalnej abstynencji Bardzo przyjemne, na pewno będzie często gościło w mojej lodówce. Acz ja bym wolał osobiście więcej chmielowej goryczki, ale to już moje osobiste zboczenie smakowe
                      Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                      Thou shallt not spilleth thy beer!

                      Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                      Comment

                      • arcy
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 7538

                        #12
                        Mnie Lwy bardzo przyjemnie zaskoczyły. Naprawdę mi smakują, co nie wszystkim piwom z Ambera się udawało.

                        Dziękuję Simonowi za butelkę otrzymaną w Grodzisku i czekam kiedy pojawią się w poznańskich sklepach.

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: jasnozłocisty, klarowne [5]
                          Piana: biały drobny kożuszek, opada powoli, nie osadza się na szkle [4]
                          Zapach: przyjemny lekki, chmielowo słodowy z dominacją tego drugiego [4]
                          Smak: dość pełne w smaku, minimalnie moim zdaniem wodniste, lekko szczypie w język, w smaku dominuje goryczka chmielowo-wiśniowa tylko skąd te wiśniowy posmak nie mam pojęcia [4]
                          Wysycenie: ciut za duzo [4]
                          Opakowanie: NRW, firmowy kapsel, etykieta w czarnej tonacji choć wzór mógłby być trochę oryginalniejszy [4.5]
                          Uwagi: Dobre piwo, mozna smaiło powrócić, zakupione w monopolowym przy restauracji Primavera na reymonta w W-wie

                          Moja ocena: [4.075]
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • zAjkA
                            Senior
                            • 12-2004
                            • 1089

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jak na ten ekstrakt idealny ciemnozłocisty. [5]
                            Piana: Zdecydowanie najsłabszy element tego piwa. Od samego początku nie wyższa niż 1cm. mimo to gęsta dzięki czemu pozostawia po sobie słoje. [3]
                            Zapach: Rześka, głęboka, naturalna woń chmielu. [4]
                            Smak: Rozpływa się ustach. Pełne w smaku. Idealnie goryczkowe wspaniale zasokaja i pieści kubeczki smakowe chmielową głebią. - 0,5 za delikatną acz kolwiek wyczuwalną wodnistość. [4.5]
                            Wysycenie: W sam raz. Choć bąbelki mogłyby być bardziej wyraziste. [4.5]
                            Opakowanie: Butla NRW. Szkoda że bezzwrotna. [4]
                            Uwagi: zakupione za 3zł w piotrze i pawle. Na pewno smaczne piwo, warte uwagi i polecenia. Do powtórzenia.

                            Moja ocena: [4.175]
                            Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                            Comment

                            • Lacriferno
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 783

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemne złoto, klarowne. [5]
                              Piana: Solidna czapa z drobniutkich pęcherzyków, która opadła w średnim tempie. Na powierzchni pozostawiła pokaźny kożuszek, a na szkle nieznaczne ślady. [4]
                              Zapach: Słodowy z wyraźnym chmielem, przyjemny. Średnio intensywny. [4]
                              Smak: Silna goryczka z delikatną nutą słodyczy. W miarę ogrzewania piwo nabrało wyraźniejszych słodowych posmaków przyjemnie komponujących się wyraźnym chmielem. [4.5]
                              Wysycenie: Nie za mocne, ale gaz pracował intensywnie przez cały czas degustacji. [4]
                              Opakowanie: Szkoda, że butelka bezzwrotna. Reszta bez zarzutu, czytelnie w stonowanej kolorystyce, parametry piwa zamieszczone. [4]
                              Uwagi: Zakupione na Tumidajskiego w Lublinie za 3,30/szt. Nieco drogo, ale od czasu do czasu warto.

                              Moja ocena: [4.25]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎