Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Łódź, Piotrkowska 38, Quick Bar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    Łódź, Piotrkowska 38, Quick Bar

    Podejrzewam, że to bar którego ogódek opisał Kimer. Malutki barek w bramie ze znakomitym Kiperem z beczki (z butelki nie trawię tego piwa a tu takie zaskoczenie). Przemiła pani za barem. Powiem krótko taki bar mógłby stać się Rybitwą sekcji łódzkiej. bar istnieje podobno od 1985 roku, dzisiaj jak pani stwoerdziła utrzymuje go ogródek piwny, w pozostałą część roku klienci to parki, stali bywalcy i...nikt. Żadnej gównażerii.
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    Przyznam, że w barze jeszcze nie byłem. Znam tylko ogródek, a beczkowy Kiper faktycznie jest przepyszny.

    Comment

    • Kimer
      Senior
      • 06-2003
      • 154

      #3
      Tak, to ten sam lokal, ktory posiada ogrodek. Ja tez bylem bardzo zaskoczony in plus jakoscia Kiper lanego - w butelkach nie przepadam za piwami z tego browaru, a tu bylo bardzo smaczne.

      Comment

      • Mikko
        Senior
        • 12-2008
        • 583

        #4
        Genialna atmosfera, stworzona przez przemiłą panią za barem która raczyła nas, grubo po zamknięciu lokalu, pysznym Kiperem i okraszała go opowieściami o Lodzi. Przy każdej kolejnej wizycie w tym mieście muszę tam wstąpić (dopóki jeszcze jest).

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #5
          Ktoś kojarzy jakie są godziny otwarcia tego przybytku? Byłem w dzień powszedni koło południa - zamknięte, w niedzielę o 19 - też zamknięte. Zero widocznej informacji o tym w jakich godzinach lokal funkcjonuje...
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #6
            W miesiącach letnich Quick Bar wystawia ogródek na Piotrkowskiej gdzie piwo nalewa albo właścicielka, albo jej syn, student Politechniki Rzeszowskiej z którym można przyjacielsko pogawędzić. W nalewaku jest Kiper Premium (5,5 pln) oraz Kiper Mocny (6 pln). Ceny są więc o 50 gr wyższe niż w samym lokalu, w którym teraz udostępniona jest jedynie toaleta. Zdarzają się też butelkowe Corneliusy, wtedy ich cena wynosi 6,5 pln.

            Kipera zwykłego nie piłem całe wieki i wrażenia po degustacji nie są jakieś szczególne. Ani to piwo smaczne ani też słabe, ot taki średniak równający poziomem do koncernówek.

            Właścicielka posiada jakiś inny biznes i to on daje główne dochody. Moje wcześniejsze pytanie o godziny otwarcia zostały bez odpowiedzi więc obecnie informuje, że gdy ogródka już nie będzie to lokal czynny jest nieregularnie: od godzin późno popołudniowych do wieczornych. Najlepiej przedzwonić 042 633 78 23.

            PS. Wielkie podziękowania za sprezentowaną mi historyczną już szklankę sierpeckiego Kasztelańskiego, która jakimś trafem znalazła się wśród szklanek Kipera.
            Attached Files
            Last edited by docent; 03-08-2010, 19:06.
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • Mikko
              Senior
              • 12-2008
              • 583

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
              ...

              Kipera zwykłego nie piłem całe wieki i wrażenia po degustacji nie są jakieś szczególne. Ani to piwo smaczne ani też słabe, ot taki średniak równający poziomem do koncernówek...
              Chyba piliśmy inne piwa Mi Kiper lany w Quick Barze przypominał w smaku Lubuskie. Chyba że wspominasz smak Kipera sprzed lat i stwierdziłeś że smak się pogorszył ale mimo wszystko do koncernówek bym tego nie porównywał (zresztą dla Kipera właśnie tam przychodziłem a nie dla niewątpliwie miłej atmosfery)

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mikko Wyświetlenie odpowiedzi
                Chyba piliśmy inne piwa Mi Kiper lany w Quick Barze przypominał w smaku Lubuskie.
                Na pewno piliśmy inne piwa bo sądząc po Twoim wpisie ostatnio piłeś Kipera w Quick Barze w lutym W żadnym razie to pite obecnie nie przypominało mi Lubuskiego. Szczerze mówiąc słabo pamiętam jak smakował kiedyś lany Kiper bo będąc w Łodzi zawsze decydowałem się na pyszne beczkowe Złote Staropolskie. No ale "to už se nevrátí".
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • pebejot
                  Senior
                  • 01-2010
                  • 1415

                  #9
                  Przedwczoraj 03.12.2010 o godz. 17.00 będąc w Łodzi zaszliśmy z Dadkiem do Quick Baru i pocałowaliśmy klamkę, a dokładniej kratę. Drzwi wejściowe do baru były otwarte, lecz zaciągnięta była żelazna kurtyna w postaci kraty. W środku nie było nikogo, ale świeciło się światło i na chodzie był telewizor. Wydało się nam to trochę dziwne, więc postanowiliśmy poczekać i opłaciło się. O 17.30 zjawiła się właścicielka i przeprosiła, bo musiała wyjść na pocztę. Lany Kiperek bardzo smakował w mroźny grudniowy dzień.

                  Comment

                  • p_stulka
                    Member
                    • 07-2006
                    • 42

                    #10
                    W sobotni wieczór 8.01.2011 i ja podjąłem próbę zasmakowania atmosfery tego przybytku (dotąd dane mi było odwiedzać jedynie jego sezonowy ogródek), w końcu coraz trudniej w Łodzi o lanego Kipera. Niestety, nikt chyba nie wie kiedy toto jest czynne. Na pewno wczoraj nie było.
                    "Rozkoszy rajskich nie chcę znać,
                    ni wiedzieć, gdzie się kryją,
                    tylko mnie Panie Boże wsadź,
                    gdzie święci Rotmistrza piją."

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #11
                      W sobotę około 20 bar czynny, ale impreza zamknięta. Ogródek czynny. Z kija Kiper Premium oraz Mocny. Premium nawet ujdzie, Mocny niepijalny.
                      Last edited by Pendragon; 27-06-2011, 18:42.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        #12
                        Do Quick baru i ogródka na Piotrkowskiej bardziej się już chodzi z sentymentu i z szacunku dla właścicielki. Serwowany Kiper nie odstaje swym bezsmakiem od koncernówek
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎