Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Belgia, Frater 5,4

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Porządnie złoty. [5]
    Piana: Piana drobnopęcherzykowa. Dość długo trwała. Pozostawia ładny dywanik. [4]
    Zapach: Chmielowy, nieraz zalatuje czymś takim słodowo-kwaiatowym. [4]
    Smak: Niezbyt wytrawny i niezbyt pełny zarazem. Solidnie goryczkowy. Gładki w smaku. [4.5]
    Wysycenie: W ustach bardzo udane, niestety ciut gorzej prezentuje się w szklance. [4]
    Opakowanie: W porównaniu z poprzednią, ta etykieta jest rewelacyjna. Szkoda tylko, że za dużo na niej naciąganych faktów. Jeszcze jeden minusik za bezzwrotną butelkę. [4]
    Uwagi: Naprawdę bardzo udany lager.

    Moja ocena: [4.25]

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • Komar_Pafnucy
      Senior
      • 08-2005
      • 1114

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty. Jak na ten ekstrakt bardzo dobry. [5]
      Piana: Dziurawa ale cienka warstwa utrzymuje się przez dłuższy czas. [3.5]
      Zapach: Słodowo-chmielowy. Sam już nie wiem czego jest więcej. [4]
      Smak: Stosunkowo lekki. Chmielowy z wyrażną acz nie przesadzoną goryczką. [4]
      Wysycenie: Średnie. [3.5]
      Opakowanie: Całkiem fajne ale troche muszę odjąć za te durne napisy w stylu "piwo klasztorne Szczyrzyc". [4]
      Uwagi: Wśród dobrych przeciętne. Cena dobra więc będę do niego wracał.

      Moja ocena: [3.975]

      Multitap Crawl
      Multitap Crawl na Facebook

      "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
      Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
        wczoraj miałem okazję porównać oba (stary i nowy) frajery i powiem szczerze, żal mi że stary znika. jest o niebo lepszy!
        A ja dla odmiany uważam,że nowy jest smaczniejszy bo pozbawiony lekko paskudnego piwnicznego posmaczku,na który natykałem się pijąc starego.

        Comment

        • thrashcan
          Senior
          • 10-2005
          • 126

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty, bardzo ładny, klarowne. [5]
          Piana: Biała, średnia, dość szybko opada i wkrótce zostają tylko nieregularne jej strzępki na powierzchni piwa. [3]
          Zapach: Chmielowo - owocowy, przyjemny, średniointensywny. [4.5]
          Smak: Powiedziałbym, że jest wyważony Przyjemna goryczka dość długo pozostaje na języku, jednocześnie piwo wydaje się dość lekkie. [4]
          Wysycenie: Wystarczające, ale nie przekłada się na utrzymanie piany. [4]
          Opakowanie: Brązowa butelka 0,5l, etykiety starannie zaprojektowane, kapsel dedykowany. Solidna robota, lecz bardziej podoba mi się wersja z mocniejszego braciszka. [4]
          Uwagi: Frater 5,4 to bardzo dobre piwo, ale jakbym miał wybierać między nim, a wersją mocniejszą, to skusiłbym się raczej na tą drugą.

          Moja ocena: [4.125]

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Słomkowy, jaśniejszy niż poprzednik. Już po kolorze widać że piwko zostało odchudzone... [3.5]
            Piana: Gruboziarnista, króciutko nam towarzyszy... [2.5]
            Zapach: To brązowa butelka więc już nie ma tego wspaniałego zapachu. Teraz jest lekka słodycz, póżniej pojawia się troszkę akcentu chmielowego ale to zupełnie inna bajka. [3.5]
            Smak: Bez wyrazu, od razu czuje się wodnistość tego piwa. Gdzie się podział ekstrakt? Żadnych ciekawszych wrażen smakowych, piwo idealnie przeciętne. [3]
            Wysycenie: Jak na mój gust troszkę zbyt małe ale jest poprawnie. [3.5]
            Opakowanie: Frater zostaje w butelce bezzwrotnej co mu się chwali ale zmnienia szkło na brąz a ja zdecydowanie wolałem zieleń. [4]
            Uwagi: To piwo nie powinno się już nazywać Frater bo Frater był jednym z lepszych polskich pilsów. Teraz jest to bezpłciowy piwny produkt taki jak setki innych na supermarketowych półkach. Cieszę się że mam jeszcze kilka starych Fraterów i wypiję je wspominając lepsze czasy browaru Belgia.

            Moja ocena: [3.225]
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • rotmistrz
              Senior
              • 06-2005
              • 469

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasnożółty, klarowny [3.5]
              Piana: Drobnoziarnista, szybko opadła pozostawiała trwałe ślady na szkle po każdym łyku, pozostał cieńki kożuszek [3.5]
              Zapach: Wyczuwalna nuta owocowo-chmielowa z akcentem na chmiel, [3]
              Smak: Wyczuwało się wodnistoć piwa, chyba za mało ekstraktu [3]
              Wysycenie: Dobre , cały czas udrywały się pęcherzyki gazu [3.5]
              Opakowanie: Aktualnie klasyczna butelka na naszym rynku, nie ciekawa etykieta, informacje o piwie zadowalające, butelka bezzwrotna [3]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.1]

              Comment

              • lzkamil
                kierowca bombowca
                • 01-2003
                • 3611

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: złocisty [5]
                Piana: średniej wielkości, mogłaby być trwalsza [3]
                Zapach: na początku praktycznie brak zapachu, po godzinie leniwego popijania czuje się coś chmielowo-owocowego, nawet przyjemnego [3]
                Smak: na początku jak woda z chmielem, cienkie, nijakie i bez smaku, pod koniec długiego sączenia jest trochę lepsze, goryczkowo-słodowe, chyba trzeba pić pół godziny po wyjęciu z lodówki [3]
                Wysycenie: najpierw przegazowane, potem bąbelki szybko znikają [3]
                Opakowanie: "klasztorna" ściema gorsza niż ustawa przewiduje - gdyby nie kompletne informacje z ekstraktem włącznie, dałbym pałę [2]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.05]
                Lepszy jabol pod okapem
                niż GŻ, CP i KP !


                Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                Comment

                • Jarek191
                  Member
                  • 02-2006
                  • 85

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: bez rewelacji, złotawy kolor [3.5]
                  Piana: słaba ok. 2 mm [3]
                  Zapach: trzeba się napracować żeby coś poczuć [3]
                  Smak: sikaczowaty produkt, nie umywa sie do swojej mocniejszej wersji. info na kontretykiecie o podwójnym chmieleniu można śmiało włożyć między bajki [3]
                  Wysycenie: słabe [3]
                  Opakowanie: przyjemne dla oka ale nie wyróżniające się na półce [4]
                  Uwagi: wersja mocniejsza o wiele lesza. sikacz.

                  Moja ocena: [3.075]
                  ---------------
                  Ocena usunieta z rankingu.
                  Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                  Art, Admin

                  ---------------

                  Comment

                  • kishar
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 1691

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasna barwa mogła by byc ciemniejsza. [4]
                    Piana: Piana średnia,za szybko opada. [3.5]
                    Zapach: Przyjemny aromat chmielowy. [4.5]
                    Smak: Przyjemny chmielowy smak, czuć miłą goryczkę. [4]
                    Wysycenie: Jak dla mnie nasycenie odpowiednie. [4]
                    Opakowanie: Mi się podoba lepsze niż w starym fraterze z dresiarzem. [4]
                    Uwagi: No coż, piwo to nie jest złe, na pewno jest warte powtórzenia, mimo tego że niestety klasztorniakiem nie jest, ale może kiedyś i klasztorniaka się na rynku dorobimy.

                    Moja ocena: [4.125]

                    Comment

                    • YouPeter
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 2379

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty, intensywny idealnie pasujący do tego piwa. [4.5]
                      Piana: Biała, średnioziarnista, początkowo bardzo wysoka, przez pewien czas pozostaje w postaci cienkiego dywanika. [3.5]
                      Zapach: Średnio intensywny, zharmonizowany, chmielowy z lekkimi jakby zbożowymi nutkami. [4]
                      Smak: Chmielowy z dość intensywnym chlebowym posmakiem. Smak bardzo podobny do “górniaka” 7,6% jednak trochę bardziej wodnisty. Lekka goryczka w oddali. [4]
                      Wysycenie: Drobne bąbelki. Trochę za niskie. [3]
                      Opakowanie: Bardzo przeciętne i niczym szczególnym się nie wyróżniające za wyjątkiem niezłego kapsla. [3]
                      Uwagi: Dobre piwo warte powtórnego sięgnięcia po nie jednak nieco gorsze od swojego brata górnej fermentacji.

                      Moja ocena: [3.875]
                      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                      Comment

                      • tad2x
                        Member
                        • 06-2005
                        • 72

                        #26
                        dopiero co nalałem do szklanicy i już połowy nie ma dobrze nasycone, bardzo dobre po katowaniu sie slodkawymi Zubrami czy nie daj boze Harnasiami, gdzie chyba dla trwalosci piwa domieszano cukier:P

                        Comment

                        • babalumek
                          Senior
                          • 02-2004
                          • 1207

                          #27
                          Kupione w małym monopolowym sklepiku we Wrocławiu niedaleko skrzyżowania Grabiszyńskiej i Zaaporoskiej. Wywarło na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Lekka goryczka, ładny kolor, w smaku czuć że odwalono sumiennie robotę i ktoś dba tu o jakość. Tylko piana opada dość szybko i utrzymuje się do końca w śladowych ilościach. Ale generalnie naprawdę godne polecenia.
                          MRKS Kuźnia Jawor

                          WTS Sparta Wrocław

                          Comment

                          • enduro
                            Member
                            • 03-2006
                            • 59

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ładny, jak na ekstrakt 11,8% jasno bursztynowy, świetnie się prezentuje, nie mogę się do niczego przyczepić. [5]
                            Piana: Ładna, kożuszek zostaje, opada bardzo powoli, pozostawia ślady na brzegach kufla, całkiem przyzwoicie. Nawet więcej niż całkiem ;-) [4.5]
                            Zapach: Wyraźna goryczka, nic nadzwyczajnego, troszkę czuć jakby zapach butelki ;-) Standard. [3.5]
                            Smak: Te piwo z pewnością się wyróżnia wśród innych, ma bardzo dobrą nutę goryczkową (oryginalny smak), zostają miłe "efekty" na języku, ale na pewno nie jest to coś naprawdę wyśmienitego. Dobre piwo, zasługuje na uwagę. Silne 4 [4]
                            Wysycenie: Nasycenie odpowiednie, choć mogłoby być większe po nalaniu do kufla. [4]
                            Opakowanie: Standardowa etykieta, informacje o alkoholu i ekstrakcie są, jednak odejmuje -1 za "podwójnie chmielone", wzór napisu podoba mi się. [4]
                            Uwagi: Z pewnością kupię jeszcze kilka razy to piwo. Jest naprawdę godne uwagi, dobre.

                            Moja ocena: [3.925]

                            Comment

                            • Lacriferno
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 783

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasno-złoty, nieco za jasny. [4]
                              Piana: Z początku dość porządna: zbita, śnieżnobiała. Trzyma się nawet długo, pozostawiając później solidny kożuszek. [4]
                              Zapach: Słodowy z silnym akcentem owocowym. Nuty chmielowe wybijają się dość wyraźnie. [4]
                              Smak: Silna goryczka na tle owocowo-słodowym. Wydało mi się nieco rozwodnione. [3.5]
                              Wysycenie: Raczej bez zarzutu, choć momentami wydawało się zbyt silne. [4]
                              Opakowanie: Zgrabna butelka i firmowy kapsel. Etykieta czytelna i estetyczna. [4]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.8]

                              Comment

                              • guniosek
                                Junior
                                • 10-2005
                                • 9

                                #30
                                pilem to piwo 2 tygodnie temu, zakupione w geant'cie, nie nadawalo sie do picia, czuc sama chemie, moze jakas lewa seria, ale pilem pierwszy raz i sie zrazilem, moze ktos tez mial takie niemile doswiadczenie? :/

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎