Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Imielin

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • JAckson
    Senior
    • 05-2004
    • 6122

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
    czyli które??
    Tydzień temu kupiłem Mocne Jasne Pełne oraz Jasne wiec może chodzi o nie. Oba w puszkach.
    MM961
    4:-)

    Comment

    • Shlangbaum
      Senior
      • 03-2005
      • 5828

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
      czyli które??
      Jasne i Mocne (zwane w browarze piwem czerwonym). Sprzedawane są pod różnymi markami. Jako Imielin Jasne i Imielin Mocne, Szpunt Mocne, GKS Katowice.

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • boku
        Senior
        • 09-2002
        • 444

        #33
        Nigdy nie mów nigdy. Dzisiaj złamałem swoją zasadę, aby nie brać prezentów, gdy ma się zamiar napisać, na dany temat. Być może i do tej pory, moja ocena browaru Imielin, nie była w pełni obiektywna, ale czy my sami możemy pokusić się o pełną niezależność?
        Już samo przyjęcie to dzień do nocy w porównaniu do KP w Tychach. Tam uzbrojeni 'zbirowie' kazali skasować zdjęcia, robione z ulicy, a tutaj zostałem poczęstowany piwem. Już nie przypominam sobie, aby w Polsce tak smakowało mi piwo, pomimo, że była to tylko puszka. Na moje odczucia wpływ miał upał, jak i las koło browaru. Być może to najlepiej, pod względem ekologicznym, położony browar w Polsce?
        W samym browarze rozmawiałem z synem właściciela, nieźle mu przeszkadzając. Prawie w tym czasie zacierał. Zdążył powiedzieć, że piwo lane, jest dość często u nich zamawiane na przysłowiowe 'karczmy piwne'. Ponadto można je kupić w sklepie obok dworca kolejowego Imielin. Aby nie było niedomówień dostałem cztery czerwone puszki 'mocnego'.
        Ponadto napomknął, że otrzymuje kilkaset maili dziennie, więc mógł nie zauważyć mojego Na zdjęciu wspomniana osoba, której z tego miejsca jeszcze raz serdecznie dziękuję. To dobrze, że rośnie następne pokolenie piwowarów.
        Attached Files

        Comment

        • bastion
          PremiumUżytkownik
          • 10-2006
          • 1117

          #34
          O! Piwo lane w sklepie obok dworca? To u nas w Polsce ciekawostka.
          A Byłeś tam może i Widziałeś?

          Comment

          • boku
            Senior
            • 09-2002
            • 444

            #35
            Piwo imielińskie w sklepie koło dworca tylko w puszkach. Przepraszam, za nieporozumienie

            Comment

            • Sokół83
              szynkarz
              • 12-2004
              • 1598

              #36
              Piwo lane w sklepie obok dworca? To u nas w Polsce ciekawostka.
              ciekawostka?! na wsiach całkiem powszechne rozwiązanie, w śródmieściu Łodzi też się parę takich obiektów znajdzie
              Z INNEJ BECZKI

              www.fotopolska.eu

              Comment

              • boku
                Senior
                • 09-2002
                • 444

                #37
                Nie doczekałem się na razie na reakcję ze strony browaru Imielin, ale miałem satysfakcję, że nasz portal jest w tym browarze znany, jak i fakt, że Art jest kojarzony jako ten najważniejszy BRAWO

                Comment

                • silvian
                  Senior
                  • 08-2008
                  • 727

                  #38
                  Ma ktoś jakieś świeże wieści co słychać w tym browarze? Będę niebawem przejeżdżał niedaleko obok i mam zamiar zahaczyć tylko nie wiem czy warto...Coś tam się warzy? Można coś nabyć na wynos...jakiś sklep albo coś tędy?
                  "Niech zatrwożą się niewierni, przyjaciele, na sztorc kosa..."

                  Comment

                  • dadek
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 4552

                    #39
                    Byliśmy w Imielinie i sklepu przy browarze nie ma. W ogóle nie udało nam się kupić nigdzie w najbliższej okolicy ich piwa. Browar mieści się na posesji przy wolno stojącym domu. Była niedziela, brama była otwarta, ale ani koło domu ani przy browarze nie było żywej duszy. No, jednak była! Przywitał nas sympatyczny kocur, który mrucząc i domagając się pieszczot nie bronił wstępu na teren. Fotki wykonaliśmy (kocurek też pozował) ale nic poza tym. Więc chyba lepiej przybyć w dzień powszedni. Powodzenia i czekam na relację.

                    Comment

                    • delvish
                      Senior
                      • 11-2004
                      • 3508

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                      Byliśmy w Imielinie i sklepu przy browarze nie ma.
                      Sklepu przy browarze, mam wrażenie, że nigdy nie było. No, a niedziela to faktycznie kiepski termin na wizytę w jakimkolwiek małym browarze nierestauracyjnym.
                      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                      (Frank Zappa)

                      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                      Comment

                      • zic
                        Senior
                        • 06-2005
                        • 118

                        #41
                        Imielin

                        Z tymi fotkami to Ci sie udało Bo właścielka jest przeciwna robienu fotek..
                        A co sie tyczy piw z browaru Imielin to można je dostać w sklepach "Społem" czy to na terenie Mysłowic czy także Katowic

                        Comment

                        • dadek
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 4552

                          #42
                          Jak wspomniałem nie było nikogo w pobliżu. A piwko chętnie zakupię przy najbliższej wizycie na Śląsku. Jakieś 6-7 lat temu miałem okazje spróbować i nawet smakowało. Chociaż było butelkowe bo obecnie podobno tylko w puszkach których zazwyczaj nie tykam. Ale cóż, z braku laku...

                          Comment

                          • boku
                            Senior
                            • 09-2002
                            • 444

                            #43
                            Browar Imielin

                            Nie potrafię uaktualnić danych o tym browarze. Dzisiaj wybrałem się z wizytą do Imielina. Zaszedłem też do browaru. Już z daleka zaobserwowałem bezruch, a pomimo niedzieli coś powinno działać. Zaszedłem do właścicieli i oni poinformowali mnie, że od około dwu miesięcy browar jest zamknięty. Nie ma też szans na reaktywację, gdyż cały sprzęt został sprzedany. Podsumowując Browar Imielin to już historia.

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boku Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nie potrafię uaktualnić danych o tym browarze.
                              To znaczy?

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boku Wyświetlenie odpowiedzi
                              Zaszedłem do właścicieli i oni poinformowali mnie, że od około dwu miesięcy browar jest zamknięty. Nie ma też szans na reaktywację, gdyż cały sprzęt został sprzedany.
                              A zapytałeś się może gdzie został wywieziony?

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • fidoangel
                                Senior
                                • 07-2005
                                • 3489

                                #45
                                Last edited by fidoangel; 29-12-2013, 20:04.
                                "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                                Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                                Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                                Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                                Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎