Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Moje zbieranie czy wydzielić taki dział w "Kolekcjonerstwie"

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • biermann
    Senior
    • 09-2001
    • 2552

    Moje zbieranie czy wydzielić taki dział w "Kolekcjonerstwie"

    Trochę brakuje mi w dziale "Kolekcjonerstwo" - poddziału "Moje zbieranie'" coś na wzór w "Browarnictwo amatorskie" - "Moje warzenie"
    Nie chodzi mi tu o zamieszczanie zdjęć czy skanów bo od tego są galerie i inne takie (choć faktycznie kolekcjonerzy zagranicy są tutaj dyskryminowani) Można by jednak przedstawić (pochwalić) się statystykami ciekawymi zdobyczami, sposobami przechowywania itp. itd.
    Niby są tematy ogólne ale czasem lepiej coś napisać w własnym, łatwiej poszukać...
    39
    Tak
    66,67%
    26
    Nie
    10,26%
    4
    Mi to rybka :D
    23,08%
    9
    Last edited by biermann; 23-11-2005, 10:12.
    "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
    Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
    Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
    Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
    Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #2
    A kto by to czytał he, he Myślę, że jakby się pojawiło wcześniej kilka takich tematów, o których mówisz to dopiero można by o dziale pomysleć. Po za tym zawsze można wpisywać jakieś informacje w wierszu "kolekcjonerstwo" w profilu (ja tak na przykład wypisuje wielkosć kolekcji).

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • beny
      Senior
      • 03-2001
      • 984

      #3
      ja bym czytał i przeglądał
      Z piwnym pozdrowieniem
      Radosław Kwiecień

      http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
        A kto by to czytał he, (...)
        ja też bym czytał
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Pojawiło ssię przecież parę tematów w których kolekcjonerzy opisywali swoje ciekawe tematyczne zainteresowania. To wg mnie jest dobry punkt wyjścia dla takiego działu. Sam zresztą zamierzam się niedługo pochwalić.

          Comment

          • grzech
            Senior
            • 04-2001
            • 4592

            #6
            Też bym poczytał, choć chwalić się nie mam czym.

            Comment

            • kalifat
              Senior
              • 10-2004
              • 1168

              #7
              Mi się też ta koncepcja podoba i wcale nie pod względem chwalenia się lub nie. Chetnie bym poczytał kto co zbiera (o ile znajdą się jacyś "chwalący" )

              Jest to kolejna mozliwość poznania zainteresowań innych.
              Wiem, że od tego są głównie giełdy (czyli mozliwość pogadania), ale:
              1. obecne giełdy nieco różnią się od tych starszych - zanika wymieniactwo a rządzi kupowactwo, a kupując ciężej poznać zainteresowania drugiej strony
              2. spora część osób na tym forum jeździ na giełdy z rzadka - zatem mają szansę tu zapoznać podobnie wykręconych

              ps. coś czuję, że niedługo mi się oberwie ...
              bla bla bla

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10836

                #8
                W pewnym sensie ja już to wprowadziłem w życie w postaci ów tematu: http://www.browar.biz/forum/showthre...634#post520634

                Jestem tego samego zdania co większość. Z wielką przyjemnością bym obejrzał wirtualnie zbiory innych kolekcjonerów.
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • dzidek1960
                  Senior
                  • 01-2003
                  • 1548

                  #9
                  Wg. mnie taki poddział obok giełdy i identyfikacji mógł by być ciekawy. Jak już zauważył Mariusz to on coś takiego stworzył ze swoimi ręcznikami. Można by ten temat i jeszcze kilka innych z głównego działu tam przenieść na początek.
                  Jestem z Wami już trochę czasu i boję się tylko jednego, aby ten poddział nie zamienił się w coś w rodzaju indywidualnych stron www poszczególnych Forumowiczów, gdzie będą wklejać wszystko co mają. Część z Nas jest nie reformowalna i mimo wielu upomnień Arta dalej popełnia "błędy". Jeżeli tam by miały się pojawiać rzeczywiste perełki z Waszych kolekcji to jestem jak najbardziej ZA. Nie mam też nic przeciwko kolekcjom takim jak Marcina, które w samej sobie są unikalne na naszym rynku. Nie wyobrażam sobie jak by każdy kto ma dostęp do skanera miał zamieszczać wszystkie swoje podstawki, etykiety itd. Ktoś by musiał nad tym czuwać i w razie potrzeby interweniować. Niestety kojarzy mi się to z cenzurą.
                  "Ma jednak kraj polski napój warzony
                  z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                  piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                  do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                  mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                  wybornym smakiem"
                  Jan Długosz, Historie Piwne
                  Moja strona www w początkowym okresie budowy

                  Comment

                  • TomX
                    Senior
                    • 09-2004
                    • 1035

                    #10
                    Ja bym nie tylko chetnie takie tematy przeglądał, ale i pochwaliłbym się moimi zbiorami w formie liczbowej Jestem jak najbardziej za założeniem tego działu!!!
                    Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                    I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                    Comment

                    • ergie
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 1041

                      #11
                      Jabym picał
                      Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
                      ------------------------------------------------------------------
                      Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        #12
                        No, kolego, chyba nie byłeś w najlepszej dyspozycji. Ja tam do "picania" bym się nie przyznawał.

                        Jak już robić wortal, to chyba trzeba iść na całość. Jestem za, ale wskazuję po raz kolejny na zagadnienie tematów osobistych: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=18153 . To ułatwi utrzymanie tematów w porządku.

                        Comment

                        • TomX
                          Senior
                          • 09-2004
                          • 1035

                          #13
                          Jakas forma kontroli w takich tematach OK, ale całkowita wyłącznośc dla autora to w tym przyapdku raczej nie. Ja na przykład założył bym taki temat o swojej kolekcji po to, aby inni mogli go komentować, zamieszczeł bym tam też skany okazów których pochodzenia nie zanm, aby je do danego kraju/browaru przyporządkować.
                          Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                          I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23782

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TomX
                            Jakas forma kontroli w takich tematach OK, ale całkowita wyłącznośc dla autora to w tym przyapdku raczej nie. Ja na przykład założył bym taki temat o swojej kolekcji po to, aby inni mogli go komentować, zamieszczeł bym tam też skany okazów których pochodzenia nie zanm, aby je do danego kraju/browaru przyporządkować.
                            od tego ostatniego jest dział identyfikacja.
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23782

                              #15
                              no i cuś się urodziło
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎