Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BOSS, Pirat Mocny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    BOSS, Pirat Mocny

    Parametry piwa.Alk.7%,ekstraktu 14.1%
    Barwa piwka bursztynowa (5)
    Piana-gęsta,drobnoziarnista,obfita,nawet trwała-jak na piwo jasne z Witnicy to rewelacja(4,5)
    Wysycenie-hm nie ma za dużo gazu,ale jak się pije nie odczuwa się jego braku.Drobne pęcherzyki gazu sporadycznie są widoczne.(3.5)
    Zapach-słaby,taki słodkawy,typowy dla piw z Boss'a(ja nie przepadam za nim) (3)
    Opakowanie-butelka Euro po przejściach,nazwa piwa-do czego ona nawiązuje etykieta,krawatka,kontra,goły kapsel,podane wszystkie parametry-plus.Szata graficzna mnie nie przypadła do gustu.(3)
    Smak-Takie specyficzne dla piw jasnych z Witnicy.Jakby słodkawe,troszkę cierpkie,jakby czuć mydło, ale nie było ciężkie i nie trzeba było wylewać,ani się męczyć.Całkiem wypijalne,ale raz na pewien czas(3.5)
    Czyli dawniejszy Boss Mocny,to teraz- Pirat , Lord Mocne,Mocne Sudeckie.Ciekawe jak to robią w browarze z naklejaniem etykiet.Walą tygodniówki,czy w zależności od zamówień
    Last edited by Pogoniarz; 28-11-2005, 09:47.


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN
  • maki
    Senior
    • 07-2003
    • 186

    #2
    Ja trafiłem na rewelacyjny egzemplarz jak na mocne piwa z BOSS'a.
    Piana bardzo gęsta , długo się utrzymywała, bąbelki gazu przez cały czas widoczne w kuflu i zdecydowanie wyczuwalne podczas picia a smak bardzo przyzwoity bez odrzucających akcentów typowych dla produktów mocnych tego browaru. Zawartość akoholu nie była wyczuwalna pewnie ma mniej niż 7%. Piwo do ponownego spożycia!

    Comment

    • hoobcio
      Member
      • 10-2003
      • 35

      #3
      Piłem dobrze schłodzone. Piana utrzymywala sie dość długo i muszę przyznać że to chyba najlepszy mocny trunek z Bossa. W smaku istnieje charakterystyczny dla bossa posmak, ale nie jest on tak mocno odczuwalny jak w innych mocnych. Kolor jak zawsze swietny. Jak dla mnie to piwko na dobra 4ke
      The Master Of Beer World ;)

      Comment

      • Pogoniarz
        † 1971-2015 Piwosz w Raju
        • 02-2003
        • 7971

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Piękny,taki ciemno bursztynowy. [5]
        Piana: Dosyć gęsta,drobnoziarnista ,niezbyt bujna ,pozostawia wianuszek na szkle [3.5]
        Zapach: No nie wiem jakiś nieprzyjemny ,typowy dla piw z Witnicy.Czuć ciężki zapach słodkości [3]
        Smak: Słodki,przechodzący w nachalną goryczkę,do tego robi się cierpko na podniebieniu.Czuć ekstraktywność w tym piwie, do tego coś chemicznego.Dość ciężko się pije. [3]
        Wysycenie: Raczej słabe,ciężko zauważyć jakieś ruchy bąbelków w tym piwie. [2.5]
        Opakowanie: Butelka typu euro,tandetna etykieta,z nazwą idealną do regionu Podano zawartość ekstraktu i alk. to na plus. [3]
        Uwagi: Spróbowałem przez przypadek po kilku miesiącach przerwy i wiem ,że przerwa będzie dłuższa.

        Moja ocena: [3.125]


        Prawie jak Piwo
        SZCZECIN

        Comment

        • rotmistrz
          Senior
          • 06-2005
          • 469

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: klarowny, zółty [3]
          Piana: gęsta drobnoziarnista, koloru białego, trwała, pozostawiała ślad na szkle [3.5]
          Zapach: początkowo uderza woń spirytusu, jednak potem aromat cmielu [2.5]
          Smak: dość ciekawy, mocna gorycz, i delikatne nuty owocowe [3.5]
          Wysycenie: poprawne piwo pracowało cały czas [3.5]
          Opakowanie: brak pełnej informacji o piwie-brak ekstraktu, kolorystycznie etykiety na brązowym szkle giną [3]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.1]

          Comment

          • Bombadil13
            • 05-2005
            • 2479

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: bardzo ładny ciemno bursztynowy [4.5]
            Piana: kremowa , małobąbelkowa, dość gęsta- pozostawia na ściankach szklanki malownicze krzaczki, mimo, że szybko opada pozostaje jednak nawet dość gruby dywanik, Ten kolor... ech [3.5]
            Zapach: poczotkowo mocno alkoholowy, poźniej juz przyjemniejszy słodowo- chmielowy [3]
            Smak: dominuje w nim alkoholowa słodycz, ale sa wyczuwalne nutki słodowe, goryczka wyraźna, choć jest to goryczka chmielowo-alkoholowa [3]
            Wysycenie: mogłoby być mocniejsze ni i bardziej trwałe [3]
            Opakowanie: niezbyt ciekawe i mało rzuające sie w oczy, w tonacji brązowo-czarnej, a pirat na kontrze mógłby być bardziej widoczny, brak firmowego kapsla [3]
            Uwagi: otrzymane od maki,
            piwo faktycznie mocne, ale organoleptycznie przeciętne

            Moja ocena: [3.125]
            Poszukuję

            Comment

            • MarcinKa
              Senior
              • 02-2005
              • 2729

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztynowy jasny. W mocnym piwie można by oczekiwać czegoś więcej. Zwykły, średnio odpowiedni. [3.5]
              Piana: Słaba. Niewielka, niejednorodna i nietrwała. Szybko opadła do kożucha, który też trwały nie był. [2.5]
              Zapach: Zapach zdecydowanie słodowy. Chmielowość wyczuwalna tylko na początku. W zapachu jest wyraźna nuta charakterystyczna dla BOSSa, nie jest najprzyjemniejsza. Alkoholu nie czuć. [3.5]
              Smak: Mnie całkiem to piwo smakowało (jedynie pierwsze łyki były nienajlepsze, z silną metalicznością). Mocno słodowy smak i bardzo fajna wyraźna goryczka. Słodowość nie była nadmiernie słodka, a goryczka bardzo fajnie ją przełamywała. Posmak słodowo gorzki, przyjemny. Zero nut alkoholowych, a moc czuć. Charakterystyczna nuta dla piw BOSSa wyraźna. Moje piwo było pite parę dni przed upływem daty ważności i pewnie nabrało trochę gorzkości. Świeższe jest gorsze. Słodkawe i brak mu goryczki. [4]
              Wysycenie: Bardzo dobrze dobrane, leciutko mocniejsze niż zazwyczaj w mocnych piwach. Wyjątkowo trwałe. [4.5]
              Opakowanie: Grafika na etykietach dość kiepska, w stylu tanich piw, bez pomysłu. Jedynie mała główka pirata na krawatce nawiązuje graficznie do nazwy. Do tego dość ponura czerwona kolorystyka. Kapsel goły i brak ekstraktu. Jedyne plusy to starannie ponaklejane etykiety i fajna nazwa. [3.5]
              Uwagi: Takie przeciętne Mocne piwo. Jak go potrzymać przez parę miesięcy to robi się całkiem dobre. Świeże nie jest najlepsze. Zdecydowanie powinni poprawić wygląd. Graficznie bardziej nawiązać do „tytułowego” pirata. A jaki piękny kapsel mógłby być do piwa o takiej nazwie.

              Moja ocena: [3.65]
              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎