Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, Tiger Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czapayew
    Senior
    • 10-2002
    • 1966

    Browar na Jurze, Tiger Pils

    Zakupione w niewielkim sklepiku przy ul. Wybickiego w Dąbrowie Górniczej.
    Alkohol - 4 %
    Ekstrakt - 9 %
    Kolor: Jaśniutki, słomkowy
    Piana: Gęsta, szybko znika
    Zapach: Lekko skwaśniało-wodnisty, momentami nawet odstręczający,
    Gazowanie: Słabe
    Smak: Wodnisty ze szczypiącą język goryczką. Szybko wietrzeje.
    Opakowanie: Etykieta biało-czerwona z tygrysem. Butelak EURO, kapsel "Polskie Piwo"
    Piwko niezbyt przekonało mnie do siebie. Szkoda, że Browar na Jurze warzy takie "bógwico". Raczej nie skosztuje po ra wtóry.
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net
  • zAjkA
    Senior
    • 12-2004
    • 1089

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasna wyblakła słomka. Zresztą nie ma czego więcej oczekiwać biorąc pod uwagę ekstrakt. Klarowne [3.5]
    Piana: Całkiem przyzwoita. W większości moich doświadczeń z piwami nisko ekstraktowymi piana znikała natychmiastowo. W tym przypaku utrzymywała się ok 2 min poczym opadła do postaci kożuszka pozostawiając ślady na ściankach szklanicy. [3.5]
    Zapach: Ledwo zdążyłem otworzyć butelkę a już ogarnął mnie ten miły przyjemny zapach świeżości. Po zlaniu piwa do szklanki czuć jednak było wyraźny słodowy zapach który kręcił w nosie:-) [4]
    Smak: Smak bardziej letni, orzeźwiający w sam raz na gorące upały. Piwo to jest poniekąd słodkie acz kolwiek słodycz ta ustępuje szybko delikatnej, cierpkiej goryczce. Nieco wodniste acz wszystkie te elementy tworzą zgraną całość. [3.5]
    Wysycenie: Patrząc na szklankę niby piwo jest wygazowane. Biorąc zaś łyka wyraźnie czuć jak bombelki CO2 wariują na powierzchni naszego języka. Nie wpływa to jednak zbytnio na smak. [3]
    Opakowanie: Euro 0,5l. Daje mocną czwórkę gdyż etykiety są naprawdę ładne. Utrzymane w biało czerwonej tonacji ze złotymi wypustkami. Pierwsze co rzuca się w oczy to czarno biała podobizna tygrysa. [4]
    Uwagi: Piwo otrzymane od pawełka59 za co serdeczne dzięki. Skusiłem się na nie ze względu na chorobę gdyż boli mnie gardło. Jak dotej pory znime piwko było najlepszą receptą na tą dolegliwość. Zobaczymy jak będzie z Tigerem.

    Moja ocena: [3.675]
    Last edited by zAjkA; 10-02-2006, 11:25.
    Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

    Comment

    • maki
      Senior
      • 07-2003
      • 186

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bardzo jasny, słomkowy [3.5]
      Piana: Bardzo ładna jak na piwo o takim ekstakcie po ok 3 min opadła pozostawiając ładne ślady na ściankach kufla [5]
      Zapach: trochę chmielu i nic więcej [3.5]
      Smak: lekkie i przyjemne w smaku piwo choć troche za bardzo wodniste [3.5]
      Wysycenie: odpowiednie - pojedyńcze pęcherzyki widoczne przez cały czas [4]
      Opakowanie: butelka typ Euro, krzywo przyklejona krawatka, etykieta nawet przyjemna tylko nie wiem o co chodzi z tym tygrysem, plus to komplet informacji o parametrach piwa, kapsel niestety tylko PP [3.5]
      Uwagi: Piwko z wymiany od Czapayew'a, ogólnie smakowało choć wolę ciut mocniejsze.

      Moja ocena: [3.675]

      Comment

      • cielak
        Senior
        • 03-2004
        • 2890

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciut za jasny, ale bursztynowy [4]
        Piana: znikoma, pozostaje w postaci cieniutkiej kołderki do końca picia [3]
        Zapach: czysty, wyraźny słodowy, pełny zapach. Hmmm... [4.5]
        Smak: dobry, wyrazisty pilsik. lekko chmielowo-goryczkowy posmak. [4]
        Wysycenie: super czuć lecz słabo widac. [4]
        Opakowanie: Aż ta butelka euro, i ten mało, kolorowo, wyrazisty krój eykiety. Prostacka. [3]
        Uwagi: nawet dobre to piwko. Zakupione na giełdzie Krakowskiej, za cenę której nie pamiętam. Dla mnie super piwko.

        Moja ocena: [4.025]
        zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

        Comment

        • ArtK31
          Senior
          • 04-2005
          • 708

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: kolor jasnej słomki , bardzo poprawny [4]
          Piana: drobnoziarnista, bardzo obfita, utrzymuje się kilka minut pozostawiając "wianuszek" na szkle [4.5]
          Zapach: dość przyjemny z nutą chmielową [4]
          Smak: smak o wyraźnej nucie chmeilowo-goryczkowej [4.5]
          Wysycenie: mogłoby być odrobinę większe lecz czuć na podniebieniu miłe pęcheżyki [3.5]
          Opakowanie: butelka euro, etykieta w ładnej tonacji kolorystycznej [4]
          Uwagi: łagodny pilsik za przystępną ( bardzo przystepną cenę , o dziwo dostępny w Tychach

          Moja ocena: [4.225]

          Comment

          • Budvar
            Senior
            • 09-2005
            • 265

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: standardzik - jasnozłoty, klarowne [3.5]
            Piana: trudno mówić o rewelacji, ale na pewno w granicach przyzwoitości, a nawet ciut lepiej [3.5]
            Zapach: byłoby całkiem miło, gdyby nie jakieś kwaskowo-metaliczne nutki [3]
            Smak: smaczny lekki pilsik, przy tym całkiem wyrazista, ale nie narzucająca się goryczka [4]
            Wysycenie: na dobrym poziomie [3.5]
            Opakowanie: nie zwalające z nóg, powiedziałbym: najzwyczajniejsze z możliwych [3]
            Uwagi: doskonałe piwko na lato

            Moja ocena: [3.5]

            Comment

            • kloss
              Senior
              • 03-2003
              • 2526

              #7
              Bardzo lubilem Bonera Premium ale niestety Tiger Pils jest znacznie słabszy.
              Zejście z ekstraktu i alkoholu do tak niskich wartości nie robi dobrze.
              Piwo może i nie jest złe w porównaniu z innymi "słabeuszami" bo ma i goryczkę i jakiś smak, ale dla mnie jest po prostu nieco za cienkie.
              Moja opinia to może wynik nadmiernych oczekiwań w stosunku do Zawiercia, bo zawsze to piwo mi smakowało a teraz niestety jest znacznie gorzej.
              Znam parę browarów dla których Tiger Pils to byłby niedościgły wzorzec.

              Comment

              • Seta
                Piję piwo
                • 10-2002
                • 6964

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: jasna słoma, cóż - 9% ekstraktu... [2.5]
                Piana: Jak się dobrze leje to jest i to zaskakująco trwała, troszkę nawet na szkle zostało; koronka do końca [4]
                Zapach: chmielowo-kwaskowaty, ponizej średniej [3]
                Smak: prosty, wodnisto-gorzkawy; dobre na upały [3]
                Wysycenie: gruboziarniste, zalega na żołądku [3]
                Opakowanie: Taka sobie nazwa, buteka euro, kapsel firmowy, dobry opis. [3]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.075]
                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                Comment

                • robox
                  = kapslarz =
                  • 11-2002
                  • 8188

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika seta
                  kapsel firmowy
                  Tzn. "Polskie Piwo" ?

                  Comment

                  • Seta
                    Piję piwo
                    • 10-2002
                    • 6964

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robox
                    Tzn. "Polskie Piwo" ?
                    Tak. Sorki moje niedopatrzenie, ale używa tego ktoś prócz Jury??
                    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                    Comment

                    • robox
                      = kapslarz =
                      • 11-2002
                      • 8188

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika seta
                      Tak. Sorki moje niedopatrzenie, ale używa tego ktoś prócz Jury??
                      Kilka małych browarów używa czasem tych kapsli.
                      Last edited by robox; 26-08-2006, 22:24.

                      Comment

                      • robox
                        = kapslarz =
                        • 11-2002
                        • 8188

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika seta
                        Tak. Sorki moje niedopatrzenie, ale używa tego ktoś prócz Jury??
                        Tutaj masz spis browarów, które mogą używać znaków "Polskie Piwo" http://www.browary-regionalne.pl/ind...=stowarzyszone

                        Comment

                        • JAckson
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 6122

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Kolor bardzo jasny, ale dla 9%e odpowiedni. Lekko matowy [4]
                          Piana: Piana po nalaniu szybko opada do cienkiego kożuszka. Bardzo luźna [3.5]
                          Zapach: Zapach słaby, ale przyjemny, lekko słodowy. Bez zbędnych elementów [4]
                          Smak: Bardzo wodniste.Lekka goryczka. Orzeźwiające. Bez zbędnych posmaków [3.5]
                          Wysycenie: Bardzo słabe. Pojedyńcze bąbelki CO2 niemrawo unoszą się ku powierzchni [2.5]
                          Opakowanie: Etykieta dość banalna, ale zawierająca podstawowe info. Skatowana butelka euro, krzywo naklejona krawatka. Kapsel PP [3.5]
                          Uwagi: Piwo może być odpowiednie na letnie upały.

                          Moja ocena: [3.65]
                          MM961
                          4:-)

                          Comment

                          • Shlangbaum
                            Senior
                            • 03-2005
                            • 5828

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Woda z cytryną. [2.5]
                            Piana: Piana przez swoją nadpobudliwość na początku traci szybko impet i wygasa do zera w czasie krótszym niż minuta. [2.5]
                            Zapach: Ledwowyczuwalny chlebowy. [3.5]
                            Smak: Gorzka woda. Smaku właściwie brak. [1]
                            Wysycenie: Dobrze wyczuwalne w ustach. Nie siada na żołądku. W sumie jest okej, tyle że nie pomaga pianie się dłużej utrzymać. [4]
                            Opakowanie: Zmasakrowana butelka Euro. Żenująca etykieta. Głupia nazwa. Płakać się chce. [2]
                            Uwagi: O Ja Cię pierdzielę Ale się popsuł Browar na Jurze

                            Moja ocena: [2.3]
                            Last edited by Shlangbaum; 29-10-2006, 23:08.

                            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                            Comment

                            • Aldach
                              Senior
                              • 07-2003
                              • 1269

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Kolor dosyć jasny, odrobinę lurowaty [3.5]
                              Piana: Drobnoziarnista, dosyć długo utrzymuje się w postaci całkiem grubego kożuszka [4]
                              Zapach: niespecjalny, jakiś taki metaliczno chemiczny [3]
                              Smak: Silna goryczka i wrażenie posmaków jakby ziołowych. Nie rewelacja, ale całkiem dobre. [4]
                              Wysycenie: Odrobinę za niskie [3.5]
                              Opakowanie: Sfatygowana butelka euro. Etykieta nie wyróżnia się z tłumu, ale są podstawowe informacje o zawartości alkoholu i ekstrakcie. [3.5]
                              Uwagi: Po pierwszym spróbowaniu Tigera, jakiś rok temu byłem do niego bardzo sceptycznie nastawiony. A teraz nie wiem czy poprawił się czy tamten egzemplarz był po prostu zepsuty. Jest to solidne lekkie piwo.

                              Moja ocena: [3.575]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎