Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sabeco, Saigon Export

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Sabeco, Saigon Export

    Browar Saigon lub Ho Chi Minh City, jak kto woli....

    kolor - jasnozłocisty, klarowne (5)
    piana- biał, gęsta, zwarta, dość szybko opada, osadza się w minimalnej ilości (3,5)
    zapach - przyjemny, słodowy (4,5)
    smak - bardzo mocna chmielowa goryczka, pełne w smaku, powiedziałbym wręcz że apetyczne, delikatnie szczypanie w język ale te akurat mi odpowiada, jak dla mnie doskonałe w smaku, świetnie gasi pragnienie (5)
    gaz -bez zarzutu (5)
    opakowanie - brąowa butelka 0,33, etykieta standadowa(później będzie jej skan) złotko na szyjce, pod zlotkiem kapsel z napisem Saigon beer.

    Piwo bardzo dobre, gdyby nie cena napewno częściej bym je kupował, a zakupione w Klifie (Bomi) na Okopowej w W-wie, cena ok 11 zł
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    a oto etykieta i kapsel
    Attached Files
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ponownie mialem okazje próbować, od poprzedniego opisu różni sie tylko mocna i zwartą pianą utrzymującą się nawet wtedy kiedy piwa juz nie było

      Zakupione za 9 zł w Nowym Sączu w wietnamskiej knajpie na stacji Orlen przy wyjeździe z miasta w kierunku Gorlic.
      Tym razem importer holenderski
      Attached Files
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Piwo:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • pw13
          Member
          • 07-2008
          • 41

          #5
          Piana mocna, to fakt. Piwo lepsze niż sie spodziewałem - calkiem niezle sie pije, mile szczypie w jezyk. Bardzo dobre piwo nie tylko jako ciekawostka.

          Comment

          • capri0
            Junior
            • 05-2006
            • 1

            #6
            Dziś w sklepie w UK zakupiłem to piwo ( Saigon Export ) za £1,30 , czyli za około 6 - 7zł na polskie. A ile w PL trzeba za nie dać?

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10836

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika capri0 Wyświetlenie odpowiedzi
              Dziś w sklepie w UK zakupiłem to piwo ( Saigon Export ) za £1,30 , czyli za około 6 - 7zł na polskie. A ile w PL trzeba za nie dać?
              Gdy ostatnio je widziałem w Polsce oscylowało w granicach 10zł.
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • Noriusz81
                Senior
                • 11-2008
                • 388

                #8
                Miałem przyjemność picia dzisiaj tego egzotycznego trunku
                Ponieważ byłem spragniony - wchodziło "jak słowo boże"
                Wg danych na kontretykiecie - warzone jest przez browar/grupę Sabeco w Thành Phố Hồ Chí Minh, czyli dawnym Sài Gòn. Koszt buteleczki 0,33l to 11 zł w łódzkim Peronie 6.
                Last edited by Noriusz81; 06-10-2010, 22:44.
                Liczba wypitych rodzajów piw: 4688 ze 190 krajów
                Liczba kapsli z piw, które wypiłem:
                2286 ze 162 krajów
                Noriuszowe piwa - zdobyte kraje

                Comment

                • Zybex
                  Senior
                  • 07-2012
                  • 222

                  #9
                  Widziane w Auchan za 6,99 pln/355 ml.

                  Comment

                  • wpadzio
                    Senior
                    • 06-2011
                    • 2645

                    #10
                    Import holenderski, alkohol nadal 4,9%

                    Przyzwoita, lagerowa barwa nasyconego złota.
                    Biała piana o średniej teksturze. Niezbyt trwała. Po kilku minutach mikroskopijne ślady na powierzchni i nikła obrączka wokół szkła.
                    Aromat bardzo stonowany. Wyczuwalna miękka słodowość oraz ryż.
                    Smak równie delikatny. Podobnie słodkawo-słodowy, z niewielką kwaśnawą nutką. Obecność ryżowych posmaków na dość wysokim poziomie. Goryczka praktycznie nie istnieje.
                    Nagazowanie całkiem wysokie. Nadaje sporą dawkę orzeźwienia.
                    Butelka 355ml w klimacie zdjęcia sibarha. Nieco inna, mniejsza krawatka i trochę więcej złoceń. Kapsel czerwony, z nazwą piwa.

                    Stołowe, orzeźwiające, bez wad i bez jakichkolwiek uniesień. Takie to już ma być to piwo i tyle. 7 w skali 1-10.
                    Last edited by wpadzio; 28-06-2015, 12:57.
                    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                    Serviatus status brevis est
                    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                    Comment

                    • woosaa
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 1548

                      #11
                      W gliwickim Auchanie piwo w promocji za 2.99 zł.Piwo przyjemne z solidną pianą.
                      mb WOS

                      Comment

                      • Pivotal
                        Senior
                        • 05-2013
                        • 671

                        #12
                        BARWA: Jasna. Złocista, przejrzysta z pływającymi paprochami. [3]
                        PIANA: Dość wysoka, składała się ze średnich, małych i kilku dużych pęcherzyków, po drugiej wlewce trwale oblepiła szkło, pozostała do końca. [3.25]
                        ZAPACH: Słaby. Zbożowo-słodowy. [2.25]
                        SMAK: Słodowy i zbożowy (również ryżowy) z mini goryczką. [3.5]
                        WYSYCENIE: Średnie. Do końca, choć mogłoby być wyższe. [2.5]
                        OPAKOWANIE: Brązowa butelka o pojemności 335ml, kapsel z nadrukiem. [3.5]

                        UWAGI: Warka do 9.11.2016, wypite 28.08'16. Pierwsze wypite piwo z Wietnamu. Całkiem przyjemne i orzeźwiające, lekkie piwo.

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6077

                          #13
                          Wietnamski wynalazek w moim szkiełku

                          Piana i lacing - bardzo słabo.
                          Gaz - średni.
                          Barwa - jasne złoto.
                          Aromat - zboże i kukurydza.
                          Smak - lekko zbożowy, bez goryczkowy płaski lagerek.

                          Bez powrotu w te klimaty
                          Attached Files

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12118

                            #14
                            Czuć niesłodowe dodatki, niezbyt mi podeszło. Taka wersja:
                            Attached Files

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6077

                              #15
                              o fajny kapselek... trzeba będzie się poświęcić i w jakiś ciepły dzień zużyć

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎