Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Candlekeep
    Senior
    • 11-2007
    • 367

    Dzięki! Z chęcią odwiedzę...

    Comment

    • skitof
      Senior
      • 11-2007
      • 2478

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Kolor jest niemal czarny, gęsty, niemal nieprzepuszczający światła. [5]
      Piana: Nie tworzy się zbyt obfita. Przypomina piankę cappuccino z wyglądu i z objętości. Nie jest więc zbyt obfita, choć pozostaje długo w postaci niewielkiej korony. [3.5]
      Zapach: W zapachu dominuje aromat słodyczy i karmelu i w tle niewielka paloność. [4]
      Smak: W smaku czuć pewną gęstość i oleistość Portera Łódzkiego. Wadą jest troszeczkę za bardzo wyczuwalny alkohol na wszystkich etapach smaku, który momentami nawet dominuje niszcząc głębie smakową. Co prawda ta alkoholowa nuta jest charakterystyczna dla porterów bałtyckich, ale dla mnie w Porterze Łódzkim jest za mocna. Za mało czuć posmaku orzechów, suszonych śliwek, czarnej porzeczki a nawet kawy czy czekolady. Mimo silnego stężenia ekstraktu Porter Łódzki pije się dość gładko, posmak słodyczy ustępuje miejsca goryczy i poza nadmiernie wyczuwalnym alkoholem nie jest ciężki. [4]
      Wysycenie: Nasycenie jest średnie, ale pasuje dobrze do tego Portera. [4]
      Opakowanie: Nie brakuje żadnych danych, choć z etykiety nie dowiemy się czy butelka jest zwrotna czy nie. Podobnie jak i użyte składniki są tajemnicą browaru. [3.5]
      Uwagi: Warka z datą przydatności do spożycia: 08.10.2009

      Moja ocena: [3.975]

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
        Uwagi: Warka z datą przydatności do spożycia: 08.10.2009
        No skitof, jak ty surowy ten porter pijesz, to się nie dziw, że spirytem daje. Wyleżakować trzeba.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • skitof
          Senior
          • 11-2007
          • 2478

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          No skitof, jak ty surowy ten porter pijesz, to się nie dziw, że spirytem daje. Wyleżakować trzeba.
          Ale to zarzut chyba do browaru, bo jeśli porter ma jeszcze tylko 7 miesięczną przydatność to powinienem założyć, że już długo leżakował. I mam nadzieję nie w sklepie.

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
            Ale to zarzut chyba do browaru, bo jeśli porter ma jeszcze tylko 7 miesięczną przydatność to powinienem założyć, że już długo leżakował. I mam nadzieję nie w sklepie.
            Skitof, proszę Cię, czy ty wierzysz w krasnoludki, wróżkę zębuszkę i w to, że w Polsce ktoś będzie porter leżakował 12 miesięcy? Ciechana mi tu nie przywołuj, bo to trochę wypadek przy pracy był.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • skitof
              Senior
              • 11-2007
              • 2478

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
              Skitof, proszę Cię, czy ty wierzysz w krasnoludki, wróżkę zębuszkę i w to, że w Polsce ktoś będzie porter leżakował 12 miesięcy?
              Ja nie wierzę tylko żądam!
              Dobre piwo tego wymaga!

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                Ja nie wierzę tylko żądam!
                Dobre piwo tego wymaga!
                Tylko wtedy on naprawdę będzie kosztował ponad 10zł.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • skitof
                  Senior
                  • 11-2007
                  • 2478

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                  Tylko wtedy on naprawdę będzie kosztował ponad 10zł.
                  Dwa razy więcej? Chyba przesadzasz. A z drugiej strony: nie chciałbyś mieć w Polsce piwa typu Porter Bałtycki, które jest piwem światowej klasy, znane i uznane jako najlepszy przedstawiciel w swoim gatunku? I do spożycia od razu po kupieniu, nie po dwóch latach leżakowania w lodówce, żeby alkohol się przegryzł.

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                    Dwa razy więcej? Chyba przesadzasz. A z drugiej strony: nie chciałbyś mieć w Polsce piwa typu Porter Bałtycki, które jest piwem światowej klasy, znane i uznane jako najlepszy przedstawiciel w swoim gatunku? I do spożycia od razu po kupieniu, nie po dwóch latach leżakowania w lodówce, żeby alkohol się przegryzł.
                    No wiesz blokujesz zbiornik leżakowy na 12 miesięcy, w tym czasie mógłbyś tam leżakować kilka warek porteru, lub nawet więcej jakiegoś Trixxa.
                    Ja nie mówię, że bym nie chciał. Takie piwo z butelce (nie w kamionce) z krachlą, z lakową pieczęcią na pewno by znalazło swoich amatorów. Pytanie czy w Browarach Łódzkich są w stanie na to wpaść. Obawiam się, że nie.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • Pinio74
                      Senior
                      • 10-2003
                      • 3881

                      W niedzielę przyjechały do mnie 4 sztuki tegoż portera, prosto z Aleksandrowa Łódzkiego. Warka tak jak u Skitofa z terminem do 08.10.2009, ale ja nie zarejestrowałem, aby alkohol był jakoś specjalnie nachalny. Mocna palona goryczka, momentami wręcz cierpkość świeżych orzechów, złogodzona nutą czekolady. Alkohol odczułem dopiero w głowie, po wypiciu buteleczki 0,5 litra.
                      Porter ze wszechmiar godny polecenia.
                      BIRRARE HUMANUM EST

                      Comment

                      • lzkamil
                        kierowca bombowca
                        • 01-2003
                        • 3611

                        Przeleżakowany, ważny do 1.08.2005, degustacja w sierpniu 2008.

                        Pienistość równie dobra jak w nowym.
                        Zapach może trochę bardziej owocowy, sherry, bardziej intensywny.
                        Smak wydaje się gładszy, z lepiej ukrytym alkoholem mimo temperatury spożycia ok. 15 stopni, również z mocniejszą nutą sherry która jest mniej wyczuwalna w „nowym” porterze. Oczywiście towarzyszą jej wszystkie znane smaczki tego trunku – wiśnie, gorzka kawa, palona goryczka i słód.
                        Nawet nowy Łódzki Porter jest jednym z najsmaczniejszych piw jakie znam, a taki wyleżakowany to po prostu mistrzostwo świata
                        Lepszy jabol pod okapem
                        niż GŻ, CP i KP !


                        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          Muszę wreszcie zamelinować u rodziców w piwnicy ze 3 skrzynki łódzkiego porterku. Tak się zbieram, zbieram, a lepiej, żeby wcześniej browaru nie zamknęli...

                          Comment

                          • granat862
                            Senior
                            • 12-2004
                            • 945

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemność widze ciemność. Czrny nie przenikiwy jeszcze czegos takiego nie widziałem. [5]
                            Piana: Kremowa drobnopecheżykowa średnio wysoka stosukowo szybko znika. [3]
                            Zapach: Przyjemne poplatanie aromatów karmelowych, wytrawności słodowości i paloności. [4]
                            Smak: Złożony, wytrawny z silną goryczką drapiącą w gardło, cierpki tak ja swieze orzechy włoskie. Czuć alkohol. [4]
                            Wysycenie: Średniowysokie [4]
                            Opakowanie: Juz podniszczona trochę butelka euro, etykieta nie powala kojarzy mi się z epoka PRLu,ale za to miejsce uwarzenia i ekstrakt podany, goły kapsel. Dla tak wyśmienitego piwa moim zdaniem powinno byc ciekawsze opakowanie. [3]
                            Uwagi: Bardzo dobre piwo, warka z data do 08.10.09, mam jeszcze jedną buteleczkę z ta datą przeleżakuje ją aby nabrało lepszego smaku. Choc pewnie będzie mi trudno sie powstrzymac przed otwarciem

                            Moja ocena: [3.9]
                            Last edited by granat862; 24-06-2009, 19:00.
                            Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                            Comment

                            • Totus
                              Senior
                              • 11-2007
                              • 326

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lzkamil Wyświetlenie odpowiedzi
                              Przeleżakowany, ważny do 1.08.2005, degustacja w sierpniu 2008.
                              Podziwiam i winszuje :-). Ja na razie przeleżakowywałem troszkę więcej jak rok ponad datę przydatności do spożycia...
                              Zapraszam do Browaru Sielanka.

                              Comment

                              • pazurq
                                Senior
                                • 05-2007
                                • 120

                                Najlepszy porter w Polsce! dawno czegoś tak dobrego nie piłem. W tym samym dniu spożyłem porter Ciechana .... to jakaś pomyłka. Łódzki wysmienity!
                                dobre piwo pite z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎