Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
(...) Inicjatywa rozwijająca wiedzę o piwie i świadomość tego, co się pije i dlaczego smakuje tak jak smakuje - bezcenna. Lokalne browary, ciekawe, nowe piwa - tego nie dowiesz się z Wyborczej ani z Naszego Dziennika (...)
robalisko
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

PiwoŁódzkie: Porter
Ekstrakt: 22.0% wag. | Alkohol: 9.5% obj. / 7.125% wag.
__
Ocena redakcji: 4.500
Ocena Użytkowników: 4.240
__
Obejrzyj zdjęcie tego piwa w galerii! Dodaj opis i ocenę tego piwa!Dodaj komentarz (bez oceniania)!Dodaj to piwo do ulubionych!
Dotychczas 35 osob/y dodalo/y to piwo do ulubionych
Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 30-03-2004, 22:15
Fotka Użytkownika: Wujcio_Shaggy
Wujcio_Shaggy Wujcio_Shaggy is offline
Wujek Dobra Rada

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Nabyłem w sklepie "Delikatesy Alkohole 24h" (lub podobnie), w pawilonach na rogu Królewskiej i Zielnej. Cena bandycka - 4,20; niestety pucha .
Wrażenia ogólne pozytywne (z konkretną oceną wstrzymam się, dopóki nie upoluję butelki ...albo dwóch) - kolor rzeczywiście ciemny (pod światło ciemna wiśnia), piana gęsta, beżowa, bardzo drobnoziarnista i równie nietrwała. Smakuje bardzo dobrze, fajna goryczka, mocny posmak słodu, roznosi się po języku i podniebieniu. Rzeczywiście można go nazwać "wytrawnym", chociaż gdzieś tam czai się ulotny cień słodyczy. Wzornictwo puszki nieszczególne.

Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

@WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet
Odpowiedz cytując
Stare 05-05-2004, 12:39
Fotka Użytkownika: bury_wilk
bury_wilk bury_wilk is offline
Senior

Idea

Zapłaciłem jakąś bandycką cenę (4:30), więc mam nadzieję, że będzie mi smakowało.
Kolor bardzo ładny, ciemno brązowy, poz śiatło ma rubinowe przebłyski, ale jest prawie nieprzeźroczysty.
Piana nie wysoka, drobnozarnista, kremowa, zostawia trwałą obrączkę.
Nasycenie małe, ale dla portera, to chyba lepiej.
Zapach karmelowo, słowdowy z jakimś ciekawym (fajnym) akcentem, którego nie umiem określić.
Smak jak na poretera dość lekki, goryczka nie bardzo natarczywa, zostaje na długo po przełknięciu. Dobre.
Opakowanie średnio -dobre, zyskuje przy bliższych oględzinach na przykład tekstem o tradycjach łódzkiego browarnictwa.

Moja ocena: [4]

...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!
Odpowiedz cytując
Stare 20-05-2004, 08:45
Fotka Użytkownika: Pepek
Pepek Pepek is offline
Senior

Miejscowość: Brzeg / Wrocław (OB/DW)
Idea

Rzeczonego porterka również nabyłem we wrocławskim markecie E'Leclerc.
Od nalania od razu oczy cieszy świetna, czarna smolista barwa, przepuszczająca pod światło nieliczne wiśniowe refleksy. Nad piwem tworzy się ciemnokremowa, sztywna, lepka, drobnopęcherzykowa piana, szkoda tylko, że pod koniec picia nie prezentuje się już tak dostojnie. Nasycenie gazem niestety przeciętne, za mało wyraziste. Za to doskonały, wytrawny smak palonego słodu z kawowym aromatem i lekką słodką nutą świetnie uzupełnia się ze karmelowo-słodowym zapachem. Omawiany porterek rozlano do zielonych bezzwrotnych bączków, z ładnym wzorem etykiety, zamkniętych niestety "gołym" złotym kapslem.
Bardzo dobry porter, tylko szkoda, że pozytywne wrażenia psuje to przeciętne nasycenie CO2. Ale i tak dobrze, że dostępne jest takie piwo na naszym dość ubogim obecnie rynku polskich przemysłowych porterów.

Moja ocena: [4.375]

Piwo pijesz - dłużej żyjesz !!!

Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
Odpowiedz cytując
Stare 31-05-2004, 13:30
Fotka Użytkownika: Czapayew
Czapayew Czapayew is offline
Senior

Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Idea

Ząbkowice wyrastają na całkiem zasobne zagłębie ciekawych piwek. PORTERA upolowałem w delikatesach za 3,50 PLN. Minusy to szybko znikająca piana i mierne gazowanie. Smak natomiast wynagrodził mi te ubytki z nawiązką. Piwko mocno palone, ale nie za gorzkie. Z wrażenia wypiłem dwa

Moja ocena: [4.125]

www.zamkoszlaki.com
www.piwnekapsle.net

Czapayew edytował/a post 31-05-2004 o godz. 13:30.
Odpowiedz cytując
Stare 09-06-2004, 09:42
Fotka Użytkownika: Wujcio_Shaggy
Wujcio_Shaggy Wujcio_Shaggy is offline
Wujek Dobra Rada

Idea

I tak się stało - upolowałem dwie butelki, zresztą w tym samym sklepie, na rogu Królewskiej i Zielnej. Cena 4 złote... ale warto.
Kolor ciemnobrązowo-wiśniowy, wygląda ładnie. Piana beżowa, gęsta, drobnej konsystencji, niewysoka, opada szybko, pozostaje ledwo przy ściankach.
Nasycenie odpowiednie, bąbelków oczywiście nie widać, ale spełniają swą rolę, nie ma uczucia "ciężkości".
Zapach niezbyt intensywny, złożony głównie z nut karmelu i kawy.
Dobre w smaku, odpowiednio gorzkawe, czuć palony słód, trochę kawę, wytrawne, przyjemne.
Butelka EURO, etykieta w tonacji granatowej, wygląda znacznie lepiej, niż pucha. Kapsel firmowy.

Moja ocena: [4.175]

Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

@WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet
Odpowiedz cytując
Stare 12-07-2004, 00:55
Fotka Użytkownika: Twilight_Alehouse
Twilight_Alehouse Twilight_Alehouse is offline
Chmielowisko.pl

Miejscowość: Warszawa koło Łodzi :)
Idea

Butelka starego typu, przywołuje miłe wspomnienia Etykieta stonowana, wg mnie pasuje do charakteru piwa. Szkoda tylko, że browar nie pokusił się o kapselek specjalnie do Portera tak więc kapslowany jest po prostu "ogólnołódzkim".
Piana nie za wysoka, ale za to ładna, ciemna, i wolno opada. Do końca pozostaje cieniutki kożuszek.
Gaz w sam raz jak na portera.
Zapach delikatny, owocowo-miodowy. Za delikatny, czegoś w nim brak, choćby aromatu kawowo-karmelowego.
Kolor wyjatkowy, niemal czarna czereśnia.
Smak - wyraźna porterowa goryczka, posmak kawowy bardzo delikatny, więcej wyczuwa się nut owocowych.
Świetne piwo i można tylko żałować, że oprócz niego nie ma już nic ciekawego w Browarach Łódzkich...

Moja ocena: [4.5]

Mój piwny blog: Chmielowisko.pl | Na Facebooku
Ostatnie posty: 50 twarzy grodziskiego, Browarnia Lidla - co dalej?, Koronka Brabancka – saison w Janie Olbrachcie
Cykl o odleżakowanych porterach
Odpowiedz cytując
Stare 12-07-2004, 10:19
Fotka Użytkownika: dziku
dziku dziku is offline
Senior

Miejscowość: Łódź
Standardowy

Cytat:
Twilight_Alehouse napisał(a)
[b](...)można tylko żałować, że oprócz niego nie ma już nic ciekawego w Browarach Łódzkich...
Polemizowałbym z taką opinią.
Łódzkie Mocne to, moim zdaniem, klasyk gatunku. (chyba, że ktoś za przeproszeniem Warkę Strong pija - wtedy łódzkiego nie polubi...)
Dalej - kolejny ciemniak - Irishgold (albo Husky itp) zupełnie przyzwoite piwo.
Glob Specjal - pils na mocną czwórkę.
Lodwar - również ciekawe lekkie piwo o zadziwiająco pełnym smaku (chociaż przyznać trzeba, że bywają gorsze warki Lodwara)
Nie można całego asortymenu oceniać po smaku takiego "Tygrysa"...

PS Przepraszam za dygresję.

Relax with Your Pipe
Odpowiedz cytując
Stare 30-07-2004, 15:59
Grudek10 Grudek10 is offline
Member

Miejscowość: Nowy Sącz
Idea

Kolor pod światło ciemnowiśniowy.
Nasycenie CO2 średniego stopnia, mile w spożyciu, nie dominujące. Smak mocny ale stonowany o nieco karmelowym odcieniu. Piana opadająca po kilku minutach ale drobny obrzeżek pozostaje do końca. Opakowanie butelka Euro, kapsel Browary łodzkie, etykieta z serii łódzkiej ale ładna,bez zbytecznych upiększeń. Jeden z najlepszych porterów (choc niestety nie zostało ic już wiele)

Moja ocena: [4.675]
Odpowiedz cytując
Stare 04-08-2004, 00:26
Fotka Użytkownika: peter_1000
peter_1000 peter_1000 is offline
Senior

Miejscowość: Przemyśl
Standardowy

Jak dla mnie najsłabszy porter jaki piłem. Może dlatego iż puszka. Nabyłem w sklepiku firmowym (retrospekcja z PRL) przy Browarze Łódzkim. Piana słabiutka. Kolor jak na portera w normie to samo dotyczy się nagazowania. Jednak w smaku za słodki a nawet mulący. Goryczkę piwa czuć(???) w bardzo dalekim planie. Piwo w smaku sprawia wrażenie jakby fermentację przerwano w połowie . Wyraźnie czułem w nim słodycz niesfermentowanej brzeczki. Dlateg oceniam na 3,8
Stare 30-08-2004, 22:45
Fotka Użytkownika: anteks
anteks anteks is offline
maruda

Miejscowość: opalenica
Idea

od razu zaznaczam że nie jestem fanem portera .kolorbardzo ładny nardzo ciemna wiśnia gazu i piany mało lecz w porterach nie oto chodzi smak mocno przypalonej kawy w samku wyczuwalna moc 22% ekstraktu oraz bardzo silna goryczka
piwo porównywalne z porterem z żywca

Moja ocena: [3.225]

Odpowiedz cytując
Stare 02-09-2004, 14:39
orwell orwell is offline
Junior

Idea

Opakowanie niestety nie przyciąga wizualnie; butelka taka sama jak w najtańszych wyrobach BŁ. Po nalaniu do kufla piwo prezentuje się całkiem nieźle, lecz niestety piana utrzymuje się bardzo krótko, lecz w piwie liczy się najbardziej smak, który to Łódzkim Porterze jest na prawdę, przynajmniej dla mnie, idealny.

Moja ocena: [4.575]
---------------
Ocena usunieta z rankingu.
Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
Art, Admin

---------------
Odpowiedz cytując
Stare 13-09-2004, 08:28
Fotka Użytkownika: JAckson
JAckson JAckson is offline
Senior

Miejscowość: Wrocław
Idea

Kupione w Piwinaku na Szwedzkiej (W-w)
Puszka 0,5dm3. Cena ponad 4 złote.

Opakowanie (puszka) w stonowanych barwach. Czytelny nadruk bez zbędnych kombinacji

Po przelaniu do szkła pojawiła się ciemnobrązowa piana, która szybko znikła pozostawiając bardzo mizerny nalot.
Kolor mocno ciemny. Pod światło bardzo ciemna wiśnia.

Nasycenie - widać pojedyńcze pęcherzyki prawie do końca konsumpcji.

Zapach - dominuje słodycz i ledwie wyczuwalna, słaba przypalanka.

Smak - generalnie czuć słodycz i alkohol. Wyczuwalna goryczka ale bez nuty przypalanej. Po pewnym czasie czuć nieciekawy posmak.

Ogólnie - bez (spodziewanych?) rewelacji a cena zaskakująco wysoka.

Moja ocena: [3.5]
Stare 14-09-2004, 21:57
Fotka Użytkownika: Latarnik
Latarnik Latarnik is offline
Premium Lamplighter

Miejscowość: US East Coast
Standardowy

Zdecydowanie lżejszy porter od np. EB lub Żywca(Cieszyna).
I to mi się w nim bardzo podoba.
Puszki nabyte po 4,10 zł
http://latarniknj.web-album.org/

Latarnik edytował/a post 14-09-2004 o godz. 21:59.
Odpowiedz cytując
Stare 15-09-2004, 12:17
Fotka Użytkownika: adam16
adam16 adam16 is offline
Senior

Miejscowość: Chorzów
Standardowy

Ja wczoraj zakupiłem tego portera z niejakimi przygodami. Była to ostatnia butelka w sklepie i ekspedientka zauważyła że piwo jest przeterminowane. Ważność utraciło w sierpniu i kobieta nie chciała mi go sprzedać. Początkowo nawet mój na ogół działający uśmiech nie działał. Ale w końcu za mną utworzyła się kolejka i ludzie zaczęli się buntować. No i mam go – czeka na zimę.

Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

adam16 edytował/a post 15-09-2004 o godz. 12:17.
Odpowiedz cytując
Stare 03-12-2004, 23:36
Fotka Użytkownika: becik
becik becik is offline
Senior

Idea

przeterminowany, puszka, z terminem ważności 07.10.2004

kolor - ciemnomahoniowy, bardzo ciemny, prawie czarny
gaz - odpowiednie nasycenie
piana - najsłabszy element, szybko opada, ciemnobeżowa
zapach - mocny, cięzki, wyczuwlna sie przede wszytski ""wytrawność" palonego slodu
smak - "cięzkie" w swojej
ekstraktywności, jednocześnie delikatne w smaku, wyczuwalna mocno slodowo-chmielowa goryczka, leciutko szczypie w język, mocno klei usta

jednym slowem dobre, tym bardziej, że juz czuję w zołądku rozgrzewająca moc

Moja ocena: [4.425]
Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
Odpowiedz cytując
Stare 12-12-2004, 21:56
Fotka Użytkownika: Sven
Sven Sven is offline
Senior

Miejscowość: Liverpool/Bielsko-Biala
Świetnie!

Kolor brązowo-szkarłatny, piana brązowawa drobna i krótka. Zapach mocno słodowy z drobną nutą przypalenizny, bąbelki malutkie ale występują.
Smak złożony, początkowo mocno goryczkowy, po kilku łykach stał się słodkawy, rozgrzewający a konsystencja nabrała lepkości. Nie jest bardzo kwaśny, ani wytrawny, nie osiada mocą i goryczką na żołądku. Rozgrzewa, smakuje, nie ciąży. Dla mnie czołówka polskich porterów.
Stare 13-12-2004, 21:14
elysium elysium is offline
Junior

Idea

Piwko nabyłem jako pocieszenie. Otóż w sklepiku na przeciwko Rynku Nowego Miasta miał być asortyment z Browaru Ciechanów. Miałęm ochotę na piwko, a wszystko inne było "korporacyjne". A więc: Piękna barwa, wiśnia wpadająca w cieeemany mahoń. Bez podśietlenia po prostu czerń (no co, ja lubie ten kolor). Delikatny gaz lekko skubiący język do końca (szklanki oczywiście) W smaku jak na portera wyjątkowo delikatny, słodki. Jednak po chwili czuć zdecydowaną gorycz.Piana dostała u mnie najmniej - 3. Początkowo kremowa, drobna, gęsta, neistety po chwili opadła, w połowie szklanki będąc już tylko smutną obwódką... Zapach za to jest miodzio, bez chamskiej woni alkoholu ani przyprawy do zup typu Maggi. Opakowanie konkretne, ale bez rewelacji. ot puszka. Butla wygląda podobnie. Reasumując: Bardzo Dobry Porter.

Moja ocena: [4.075]
Odpowiedz cytując
Stare 19-01-2005, 22:43
Fotka Użytkownika: cielak
cielak cielak is offline
Senior

Miejscowość: CRACOVIA
Idea

Jedno z kilku piw jakie dostałem, jakiś czas temu, o Twilight'a za co serdeczne dzięki.
kolor- ciemnej kawy, wręcz smoła
piana- duża, ciemna lecz za szybko znikła.
CO2- dla mnie super, idealne
zapach- karmel, kawa, ale głównie palony, za bardzo czuć alkohol jak dla mnie
smak- wyraźnie z początku kawowy, palony, lekki karmel, po chwili jednak goryczkowy z lekkim poszczypywaniem języka. Super.
opakowanie- but. 0,5lit., etykieta typowa jak na BŁ, czyli lekko z dawnych czasów. Ale liczy się to co w środku.

Dzięki Bogu Twilight przysłał mi trzy sztuki bo naprawdę jest to jeden z najlepszych Polskich porterów. Jednak ciut gorszy od BOOS'a.

Moja ocena: [4.475]
Stare 23-03-2005, 15:09
Fotka Użytkownika: zAjkA
zAjkA zAjkA is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa-Zacisze-(WJ)
Standardowy

Jak dla mnie ten porter jest za bardzo palony.Wyraźnie czuć smak palonego karmelu.Po konsumpcji przez jakis czas czuć posmak palonego karmelu z goryczką.Kolor wręcz kawowy.Piana szybko znikła.Wysycenie w sam raz .Zapach karmelowo-słodowy.
Za piwo zaplaciłem 4,30 przy Dworcu Gdańskim.Opakowanie niestety puszka!!!
Stare 23-03-2005, 15:18
Fotka Użytkownika: Stip
Stip Stip is offline
Member

Miejscowość: Warszawa - Zacisze
Standardowy

Niepilem tego..tylko sprubowalem i po malym lyczku mialem go juz dosc!!!! I bardzo sie ciesze ze niewydalem na tą 'MOCNĄ KAWE" 4,30 bo to jedynie tak to mozna nazwac bo tak smakuje...niekupilem go i juz nigdy niekupie!!
Odpowiedz cytując
Stare 23-03-2005, 15:39
Fotka Użytkownika: becik
becik becik is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Stip
Niepilem tego..tylko sprubowalem i po malym lyczku mialem go juz dosc!!!! I bardzo sie ciesze ze niewydalem na tą 'MOCNĄ KAWE" 4,30 bo to jedynie tak to mozna nazwac bo tak smakuje...niekupilem go i juz nigdy niekupie!!

Porter nie każdemu musi smakować gdyż jest to dośc specyficzne piwo ale jesli juz oceniasz piwo to spróbuj opisać bardziej konkretnie, co Ci nie smakuje, nie odpowiada etc. zanim jednego z najlepszych porterów w Polsce nazwiesz mocną kawą.
Porter to nie Pils, jego się smakuje a nie pije.
Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
Odpowiedz cytując
Stare 21-05-2005, 00:37
nikita_banita nikita_banita is offline
Senior

Standardowy

Czym dłużej po terminie piję tego portera, tym bardziej mi on smakuje. Termin do spożycia: 28.11.04 - piana może nie idealna, ale smak mocno karmelowy, a przy tym jednak wytrawny utwierdza mnie w przekonaniu, że nadal należy prywatnie przeterminowywać tego portera. Polecam wszystkim!
Odpowiedz cytując
Stare 24-05-2005, 11:34
Fotka Użytkownika: Borysko
Borysko Borysko is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Stip
Trudno sie dziwić. Młodzież woli zazwyczaj delikatne smaki "piwa" przypominające im oranżadkę (Lech i inne koncerniaki). Dorośli ludzie zaczynaja poszukiwać bardziej zdecydowanych smaków (chyba że należą do tych, którym zależy na szybkim "nawaleniu się" możliwie małym kosztem - to juz przypadek beznadziejny) i czasem sięgaja po portera, by się nim DELEKTOWAĆ. Radzę ci powrócić do portera za jakieś 10 lat (jeśli będzie jeszcze jakiś na rynku).
Odpowiedz cytując
Stare 24-05-2005, 13:39
Fotka Użytkownika: babalumek
babalumek babalumek is offline
Senior

Miejscowość: Jawor/Wrocław
Standardowy

Zgadzam się z Boryskiem w 100%. Ja już jakiś czas temu zakupiłem całą zgrzewkę owego Portera i czekam sobie z tym do wakacji, kiedy to zazwyczaj brakuje kasy na cokolwiek, ale oczywiście 2-3 piwka już zeszły. Niestety mam to piwo z konserwy, ale tyle co mogę ocenić to to że bardziej mi smakuje od lżejszego Portera ze Strzelca (zawsze lubię konkretne, zdecydowane smaki) ale jest ciut gorszy od Portera z Żywca. Ale Porter to Porter - ja to lubię, więc mi to piwko bardzo smakuje.
Odpowiedz cytując
Stare 25-05-2005, 02:58
Fotka Użytkownika: lzkamil
lzkamil lzkamil is offline
kierowca bombowca

Standardowy

To ja musiałem być dziwna młodzież, jak miałem 18-19 lat to namiętnie próbowałem wszystkich dostępnych piw, wtedy właśnie wpadł mi w ręce Łódzki Porter i od razu mi zasmakował

Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie