Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

"Stary Kraków"-browar restauracyjny czy tylko restauracja?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kalifat
    Senior
    • 10-2004
    • 1168

    #61
    A dla mnie kolekcjonerstwo polega również na dowolnym klasyfikowaniu swoich zbiorów i na tym, że te klasyfikacje mogę sobie dowolnie zmieniać (głównie w oparciu o wiedzę katalogową, ale nie tylko).
    Ponieważ polską 'makulaturę' zbieram okazjonalnie, więc nie będę się wypowiadał JAK KLASYFIKOWAĆ te wafle. Są ku temu lepsi

    Dziwi mnie natomiast w tej dyskusji zaangażowanie z jakim obydwie strony barykady walczą o 2 (słownie: DWIE) podstawki. Przecież tak naprawdę to w tej ankiecie ma nikłe znaczenie czy na np. 3574 podstawki dwie pochodzą z Relakspola czy ze Starego Krakowa. Może zamiast tych przerzucań się argumentami, skorzystać w tej chwili z propozycji MarcinaKa i po prostu do ankiety dodać Relakspol/Stary Kraków, a przez najbliższy rok Beny i grono co znamienitrzych kolekcjonerów zapewne roztrzygnie problem.

    Aha, ja podstawki te zaliczam do browaru Stary Kraków, ponieważ ... takie mam widzimisie
    bla bla bla

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
      Wg mnie to nie jest problem dotyczący kolekcjonerstwa. Wy usilujecie koniecznie zaklasyfikować ten browar w istniejące już ramy. A czemu ich nie poszerzyć? Skąd caly czas te porównania do piw robionych w browarze na zlecenie? Przecież to zupelnie inna bajka! Jeśli czegoś do tej pory nie było, to mamy prawo odmawiać temu czemuś racji samodzielnego bytu? Ołpen jor majnds meeen
      Nikt nikomu nie odmawia racji samodzielnego bytu.
      Jeśli ktoś wynajmuje mieszkanie to czyją ono pozostaje własnością?
      Właścicielem będzie dopiero wtedy gdy je wykupi na własność, a do tej pory to nic nie może z nim zrobić innego niż to na co właściciel mu pozwoli.
      Relakspol robi co robi czyli wynajmuje sprzęt bo chce na tym zarobić, ale jeśli będzie chciał zamknąć interes to co wtedy? Znikną nie tylko Relakspol ale i Stary Kraków. Byc może i zmieni sie osobowość prawna Relakspolu i stanie sie on już Starym Krakowem, zmienią się jedynie nazwy ale nie sam browar.
      Nie twórzmy sztucznych podziałów i nowych browarów dzieląc je w typowy biurokratyczny sposób. W Krakowie są obecnie dwa FIZYCZNIE działające browary, CK i Relakspol i jest to fakt bezdyskusyjny. Koniec kropka.

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
      (...)wolałbym piwo podane przez Ciebie, niż kelnerkę, choćby była np. Pamelą Anderson (choć to pewnie bym jeszcze raz przemyślał (...)
      bardzo kiepski gust
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Shlangbaum
        Senior
        • 03-2005
        • 5828

        #63
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof
        Jaką koncesję Szanowny Kolega ma na myśli?
        Na wytwarzanie piwa.
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof
        A producentem piwa jest ten, kto je uwarzy.
        Zgadza się: poducentem piwa jest firma np. Browar Relakspol.
        A uwarzyła je firma Stary Kraków a niw Relakspol
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
        Hmmm... z tego wynikałoby, że browarem (producentem piwa!) jest ten, kto zapłaci akcyzę... Zgadzasz się z tą tezą?
        No właśnie, a płaci ją Stary Kraków za Smoczą Głowę a nie Relakspol.
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
        Inny przykład - piwa Kiper, produkowane w Suwałkach dla Sulimara, zalicza się do Suwałk. Takie same Kipery, ale warzone już w Piotrkowie, zalicza się do Piotrkowa.
        Tak ale Smocza Głowa jest produkowana przez Stary Kraków a nie dla Starego Krakowa.
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
        Nieprawda, piwa były warzone na sprzęcie i przez pracowników browaru, ale wg odrębnej receptury i z odrębnym rozliczeniem surowców i kosztów.
        Ale oni uówilili sie z browarem, że będzie to dalej jeden browar. A pan T.J. umówił się z Panem Siudkiem, że dwa browary będą warzyć piwo w jednym miejscu.
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
        Dla mnie sprawa jest prosta jak drut - Stary Kraków jest tylko marką handlową, a wszystkie akcesoria kolekcjonerskie pod tym tytułem należy zaklasyfikować do browaru Relakspol, jako że w nim sa produkowane.
        Akcesoria nie są produkowane w Relakspolu, tylko w przypadku podstawek w drukarni a szklanek w domu Pana T.J.

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • Rolek
          Senior
          • 08-2001
          • 1038

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof
          Jaką koncesję Szanowny Kolega ma na myśli?

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
          Na wytwarzanie piwa.
          (...)
          Ja takiej koncesji nie posiadam, Ty z pewnością też nie. Czy oznacza to, że działamy nielegalnie?
          Nie. Oznacza to tyle, że na wytwarzanie piwa koncesja jest niepotrzebna. Powiem więcej - nie ma czegoś takiego, jak koncesja na wytwarzanie piwa.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19165

            #65
            Osobiście uważam, że grupą osób, którzy najbardziej utrudnia sobie życie są kolekcjonerzy. guzik mnie interersuje czy SK ma być zaliczany do Relakspola czy nie. w mojej kolekcji jest osobno, choć w dziale Kraków wraz z tym przy ul. Lubicz. szum jaki tworzycie wokół SK na pewno dobrego imienia mu nie przysporzy.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #66
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
              Osobiście uważam, że grupą osób, którzy najbardziej utrudnia sobie życie są kolekcjonerzy. (...)

              ja sobie zycia napewno nie utrudniam gdyż u mnie problemu z tym nie ma

              problem mają niezdecydowani
              Last edited by becik; 27-12-2005, 13:39.
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • MarcinKa
                Senior
                • 02-2005
                • 2729

                #67
                Piszesz, że nie masz problemu.
                A jak Stary Kraków uwarzy piwo w Relakspolu i Grybowie jednocześnie? Albo nawet w 3 browarach?
                Wtedy my nie będziemy mieć problemu , teraz też nie mamy. A ty ?
                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19165

                  #68
                  też wolałbym, aby Tomek J. miał urządzenia np. przy Lubicz a nie w Relakspolu. Wszyscy znamy polskie warunki funkcjonowania rynku piwowarskiego. Kogoś kto zakłada firmę (browar), by dostarczyć klientom piwa o jakim cicho marzyli nie interesuje w stopniu jaki Was do jakiego zbioru zaliczyć szklankę, podstawkę czy inne. Interesuje go dlaczego ludziska "zapierd..." szklanki z lokali i skąd wziąść kasę na następne.

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa
                    Piszesz, że nie masz problemu.
                    A jak Stary Kraków uwarzy piwo w Relakspolu i Grybowie jednocześnie? Albo nawet w 3 browarach?
                    Wtedy my nie będziemy mieć problemu , teraz też nie mamy. A ty ?

                    Ja również wtedy i nie będę miał problemu.
                    Piwo uwarzone w Grybowie będzie z Grybowa, piwo uwarzone w Relakspolu będzie z Relakspola, a piwo uwarzone w Konstancinie będzie z Konstancina.

                    Stara zasada jest niezmienna - // Piwo jest z tego browaru gdzie się je warzy//. Osobliwości własnościowe czy prawne nie mają tu nic do rzeczy, SK jest tylko odnogą Relakspolu z własnym logo etc, ciekawe co było gdyby jeszcze jakies inne firmy czy restauracje wynajęły tanki w Relakspolu i warzyły tam piwo pod swoim szyldem. Zrobiłoby sie nagle w Krakowie kilka jak nie kilkanaście browarów
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • Małażonka
                      Senior
                      • 03-2003
                      • 4602

                      #70
                      Marusiu, E-prezesie, nikt tu nie umniejsza zasług pomysłodawcy SK.
                      Moim zdaniem ma On w nosie, czy jego podstawki znajdą się w dziale "Relakspol", czy "Stary Kraków". Podstawki są przede wszystkim reklamówką piwa: mają zachęcić do spróbowania, zwrócić uwagę klienta na produkt....i tą rolę spełniają.
                      A czy znajdą się w czyimś albumie w dziale takim, czy innym, to dla wytwórców produktu jest zupełnie bez znaczenia...Ma to natomiast znaczenie dla kolekcjonera. I na ten temat toczy się tu dyskusja....

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19165

                        #71
                        toteż czekam na głos wyroczni skoro jest to problem kolekcjonerów (w domyśle tych starszych).

                        Comment

                        • Krzysztof
                          Senior
                          • 04-2001
                          • 1689

                          #72
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
                          No to Krzysztofie w końcu rozwiązaliśmy problem wyższości... świąt... !

                          Kurna, kusząca jest propozycja podania piwa przez czołowego polskiego piwowara... Bez dwóch zdań (i żadnych aluzji!), wolałbym piwo podane przez Ciebie, niż kelnerkę, choćby była np. Pamelą Anderson (choć to pewnie bym jeszcze raz przemyślał )
                          Hehehe... zdaje się, że "zboczyłem" z tematu...

                          A moja warzelnia zawsze stoi dla Ciebie otworem Oczywiście skład zamkniemy na 4 spusty. Z nieukrywaną radością go "popilnuję"...

                          Pozdrawiam!

                          Co do podawania piwa to bez wzajemności: wolę kelnerkę....
                          Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                          www.twojmalybrowar.pl

                          Comment

                          • MarcinKa
                            Senior
                            • 02-2005
                            • 2729

                            #73
                            Pytanie brzmi: do jakiego browaru byś przypisał podstawki? Teraz je dodajesz do Relakspola.
                            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                            Comment

                            • Krzysztof
                              Senior
                              • 04-2001
                              • 1689

                              #74
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rolek
                              Ja takiej koncesji nie posiadam, Ty z pewnością też nie. Czy oznacza to, że działamy nielegalnie?
                              Nie. Oznacza to tyle, że na wytwarzanie piwa koncesja jest niepotrzebna. Powiem więcej - nie ma czegoś takiego, jak koncesja na wytwarzanie piwa.

                              Własnie mi o to chodziło - nie ma koncesji na wytwarzanie piwa. Ale jest pozwolenie na prowadzenie tzw. Składu Podatkowego, gdzyż tylko w nim trzymając się litery prawa mozna produkować wyroby akcyzowe m.in piwo. Ten twór tzw. Skład Podatkowy doprowadził do kłopotów kilka mniejszych browarów.
                              REasumując ten kto ma tzw. "Skład" ten ma prawo produkować piwo - w sumie posiada swoistą koncesję w stylu jak moja Babcia mawiała "jak nie kijem go to pałką"....
                              Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                              www.twojmalybrowar.pl

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19165

                                #75
                                rozwiałeś moje wątpliwości, a tym samym Shlangie się myli... rozlicza się z fiskusem Relakspol a jak zauważono SK koncesjonuje (zgodnie z literą prawa) produkt wyprodukowany przez Relakspol. zatem są to kolektybilia przypisane do Relakspola.
                                Last edited by e-prezes; 27-12-2005, 15:07.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎