Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

"Stary Kraków"-browar restauracyjny czy tylko restauracja?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysztof
    Senior
    • 04-2001
    • 1689

    #76
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
    rozwiałeś moje wątpliwości, a tym samym Shlangie się myli... rozlicza się z fiskusem Relakspol a jak zauważono SK koncesjonuje (zgodnie z literą prawa) produkt wyprodukowany przez Relakspol. zatem są to kolektybilia przypisane do Relakspola.
    Wiedziałem o tym dlatedo padło pytanie o koncesję....
    Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
    www.twojmalybrowar.pl

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #77
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa
      Pytanie brzmi: do jakiego browaru byś przypisał podstawki? Teraz je dodajesz do Relakspola.
      Jeśli jeden produkt pod tą sama marką jest warzony w kilku miejscach to do browaru Matki czyli tam gdzie ukazały się pierwsze kolektybilia w tym wypadku do Relakspola, no chyba że na podstawkach będzie zaznaczone miejsce warzenia (w co wątpię).
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • dkrasnodebski
        cymbał
        • 05-2003
        • 2316

        #78
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
        Inny przykład - piwa Kiper, produkowane w Suwałkach dla Sulimara, zalicza się do Suwałk. Takie same Kipery, ale warzone już w Piotrkowie, zalicza się do Piotrkowa.
        Takich marek jest dziesiątki.
        Piwo uwarzone w Grybowie będzie z Grybowa, piwo uwarzone w Relakspolu będzie z Relakspola, a piwo uwarzone w Konstancinie będzie z Konstancina.
        Może się mylę ale wychodzi mi, że kolektybilia Heinekena to u nas trza przypisać do Żywca
        Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

        www.radoslawstolar.pl

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #79
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dkrasnodebski
          Może się mylę ale wychodzi mi, że kolektybilia Heinekena to u nas trza przypisać do Żywca
          Darku, etykiety Heinekena z inf. na kontrze że piwo jest warzone w Żywcu jak najbardziej zalicza sie do Żywca (zajrzyj do kolekcjonerstwa) podstawki Heinekena polskojezyczne to też Zywiec, analogicznie z takimi etytkietami/waflami/kapslami z Grolscha - Belgia/EB/Brok, Steffla - Van Pur, Carlsberg - Okocim, Holsten - Brok i wieloma innymi.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #80
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
            (...) U mnie (czyli w moim browarze) dwa razy warzył piwo Naczelnik, nie zmienia to faktu, ze samo piwo, mimo, ze warzone przy użyciu mojego sprzętu, z moich produktów, jest jego dziełem. Dla mnie "browar" to receptura i wytwór, a nie sprzęt i budynek.

            Marusiu, czy jeśli (używam szerokich przykładów) do browaru w Ciechanowie przyjedzie piwowar z browaru np Regina, który uwarzy tam jedną czy dwie warki, to piwo będziesz uważałą za ciechanowskie czy antonowskie?
            Bo dla mnie będzie to produkt ciechanowski, piwowarzy mogą się w browarze zmieniać )nawet i jeden na jedną warkę) ale nigdy na odwrót

            To tak jakby ktoś się nadal upierał aby krotoszyńskiego koźlaka warzonego w Zduńskiej Woli uznawać za piwo krotoszyńskie.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Pogoniarz
              † 1971-2015 Piwosz w Raju
              • 02-2003
              • 7971

              #81
              W/g mnie piwka powinny podchodzić pod Relakspol.Przykre,ale taka jest prawda.Także ja Stary Kraków będę traktował jako Relakspol.


              Prawie jak Piwo
              SZCZECIN

              Comment

              • Marcin_wc
                Senior
                • 09-2005
                • 2115

                #82
                Czyli jak zrobię etykiety, to nie będą to moje etyiety, bo warzę u kogoś? A może będą to etykiety tego kto je wyprodukował na moje zlecenie

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  #83
                  Browarów domowych ZDECYDOWANIE nie porównywałbym do browarów - nazwijmy to - "przemysłowych".
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #84
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin_wc
                    Czyli jak zrobię etykiety, to nie będą to moje etyiety, bo warzę u kogoś? A może będą to etykiety tego kto je wyprodukował na moje zlecenie
                    Zasady wg, których kwalifikuje się etykiety są takie jakie są i nikt tego nie zmieni.

                    Jeśli rozlewnia zamawiała etykiety na piwo które rozlewała z własnym projektem to i tak mimo, że są to jej własne etykiety to są zaliczane do browaru który warzy dane piwo a nie do rozlewni , która je rozlewa, podobnie jest z dyskontami, które gdzieś tam zamawiaja swoje marki piw. Czasem browary nawet na oczy nie widzą tych etykiet.
                    Te etykiety mogą być Twoje fizycznie ale kolekcjonerzy nie zaliczą ich nigdy jak Twoje, nawet jak będziesz je robić na zlecenie.
                    Ten "browar" powinien zniknąć z listy browarów a byc dodany ze swoimi piwami do Relakspola jako SK - "Smocza głowa" etc....
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • Krzysztof
                      Senior
                      • 04-2001
                      • 1689

                      #85
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin_wc
                      Czyli jak zrobię etykiety, to nie będą to moje etyiety, bo warzę u kogoś? A może będą to etykiety tego kto je wyprodukował na moje zlecenie

                      Zgodnie z ze zdrowym rozsądkiem tak. Piwo tak czy inanaczej będzie wyprodukowane w browarze X na Twoje zlecenie. Taką informację powinny zawierać etykiety przez Ciebie zrobione....
                      Last edited by Krzysztof; 28-12-2005, 09:03.
                      Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                      www.twojmalybrowar.pl

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23792

                        #86
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                        Ten "browar" powinien zniknąć z listy browarów a byc dodany ze swoimi piwami do Relakspola jako SK - "Smocza głowa" etc....
                        niestety nie zniknie, bo ma odrębną osobowość prawną. Jak kto przyporządkuje we własnym segregatorze etykietki czy inne kolektybilia jest jego własną sprawą. Przy SK w BrowarBizie będzie adnotacja o charakterze tego "tworu", ale na pewno nie bedzie podpięty pod Relakspol.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #87
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                          niestety nie zniknie, bo ma odrębną osobowość prawną. Jak kto przyporządkuje we własnym segregatorze etykietki czy inne kolektybilia jest jego własną sprawą. Przy SK w BrowarBizie będzie adnotacja o charakterze tego "tworu", ale na pewno nie bedzie podpięty pod Relakspol.

                          Czy w przykładowym przypadku kiedy cały Relakspol przejdzie na własność SK (a może tak się kiedyś stać, czemu nie) to Relakspol bedzie wykazywany jako browar zamknięty?

                          Idąc tym samym tropem Chociwel powinien być wykazywawny jako dwa browary, jeden Browar Amber - zamknięty, drugi SONAG - czynny.
                          Ten proces mozna w przypadku prawie każdego browaru, bo prawie wszystkie zmieniały swoją osobowość prawną.

                          Z decyzją władzy mozna się nie zgadzać ale sie jej nie zmieni
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23792

                            #88
                            Twoje kontraprzykłady nie są adekwatne, bo nie istniały równolegle w czasie a następowały po sobie.
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #89
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                              Twoje kontraprzykłady nie są adekwatne, bo nie istniały równolegle w czasie a następowały po sobie.
                              A co z przejęciem całkowitym Relakspolu przez SK? Ten pierwszy później wykazywany byłby jako zamknięty? Czy jednak byłby kontynuacją?

                              Dla mnie fizycznie to jest jeden browar, nawet jakby każdy tank warzył piwo dla X-osobowości prawnych.

                              Zresztą to i tak nie ma znaczenia skoro za browar uważa się osobowość prawną, a nie faktyczne miejsce produkcji piwa.

                              Chyba wszyscy juz wszystko wiedzą, a kazdy i tak będzie klasyfikować po swojemu.
                              A kolega Cooper wie już napewno co i jak
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • Ahumba
                                Senior
                                • 05-2001
                                • 8962

                                #90
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                                Chyba wszyscy juz wszystko wiedzą, a kazdy i tak będzie klasyfikować po swojemu.
                                A kolega Cooper wie już napewno co i jak
                                Dodatkowo dyskusja jest o tyle akademicka, że Relakspol nie ma swoich podstawek, a więc nie ma mowy o dokładaniu lub zabieraniu Relakspoolowi/Staremu* sztuk.
                                Tak jak becik napisał co byśmy tu nie wymyślili każdy zrobi po swojemu.
                                Zamieszanie będzie dopiero jeśli R też wypuści swoje podstawki a za kilka lat
                                za zbieranie wezmą się nowi ludzie.

                                * niepotrzebne skreślić
                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎