Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jagiełło, Black Power

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • maki
    Senior
    • 07-2003
    • 186

    Jagiełło, Black Power

    Piwo ciemne mocne 14,2/7%. Zapach mocno słodowy, piwo klarowne, barwa ciemna, piana bardzo ładna obfita i drobnoziarnista utrzymuje się przez długi czas pozostawiając kożuszek. W smaku wyczuwalny przypalony karmel, brak słodyczy typowej dla np Noteckiego Ciemnego czy Irlandzkiego z Krajana. Opakowanie butelka zwrotna 330ml, kapsel goły. Kupione w sklepie Grolsch za 1,65.
    Attached Files
  • maki
    Senior
    • 07-2003
    • 186

    #2
    Na kontrze bogaty skład tego piwa:
    - woda, słód pilzneński, monachijski, barwiący, karmelowy jasny, karmelowy ciemny, chmiel i oczywiście wit. C.
    Takiego nagromadzenia składników jeszcze nie widziałem

    Comment

    • michioso
      Senior
      • 10-2002
      • 112

      #3
      Piwo ciemne, 7 %. Zapach słodowy, barwa ciemna, piana obfita dośc długo sie utrzymująca. Wyczuwalny posmak karmelu, kapsel niestety goły. Opakowanie butelka zwrotna 330ml. Cena 1,99 zł.

      Comment

      • szarpik
        Senior
        • 02-2002
        • 676

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: bardzo ciemny , nieprzejrzysty [4]
        Piana: rewelacja , długo się utrzymuje , delikatna , drobno ziarnista [5]
        Zapach: słodowo-kawowy , przyjemny [3.5]
        Smak: Bardzo mi odpowiada , brak nachalnej słodyczy często występującej w innych ciemniakach. [4.5]
        Wysycenie: wyważone , nie wysuwa się na pierwszy plan [4]
        Opakowanie: słabe , sugeruje raczej że jest to piwo z "niskiej półki" dla niewymagającej klienteli, a to zdecydowanie nieprawda [2.5]
        Uwagi: Polecam zdecydowanie

        Moja ocena: [4.05]
        WWW.EKSTRAKLASA.NET

        Comment

        • skandal
          Senior
          • 05-2002
          • 1439

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Chyba nieco za jasny-ciemno rubinowy, lekko przejrzysty [4]
          Piana: Tylko na samym początku piana, dość gęsta. Później nie ma wogóle, nie osadza się na ściankach. [2.5]
          Zapach: Głównie palony słód, również niestety alkohol lekko. Przyjemny. [4]
          Smak: Pierwsze wrażenie po spróbowaniu to że jest to bardzo lekkie piwo. Później wyczuwa się zbyt duży alkoholowy smak wszystko psujący, a po połknięciu czuć znaczną gorycz. Słodkość w płynie lekko wyczuwalna i zostaje w ustach po wypiciu (ale nie tak jak własnie w np.Irlandzkim). Gdyby nie ten alkohol było by naprawde dobrze, lecz mimo to 4. [4]
          Wysycenie: Już od początku troche małe ale w 0,33 nawet na końcu nie zauważa się braku gazu. Mimo to mogło by być większe. [3.5]
          Opakowanie: Butelka bączek 0,33l, na kontrze co już zauważył jeden kolega wymienione wszystkie słody. Pierwszy raz widze to na etykiecie. Duży +. Kapsel goły. [4.5]
          Uwagi: Było by bardzo dobrze gdyby nie ten alkohol. Nie lubie tego smaku. Ogólnie bardzo miło, jednak więcej niż dwie takie butelki nie wypije, troche za ciężkie.

          Moja ocena: [3.85]

          Comment

          • Regent
            Senior
            • 10-2002
            • 512

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Piękny rubinowo-wiśniowy. [5]
            Piana: Początkowo gęsta, po kilku minutach opadła pozostawiając przez dłuższy czas kożuch. [4]
            Zapach: Przypalany, jakby lekko kawowy. [4]
            Smak: Świetnie skomponowany delikatnie przypalany, karmelowy, goryczkowy, kawowy. [5]
            Wysycenie: Bez zarzutu. [5]
            Opakowanie: Najsłabsza pozycja, wyjątkowo nieudane. [1.5]
            Uwagi: Bardzo miły ciemniak.

            Moja ocena: [4.375]
            Mniej alkoholu w piwach !!!
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Comment

            • Regent
              Senior
              • 10-2002
              • 512

              #7
              I scan etykiety, ciężkie czasy nastały żeby tak dobre piwo reklamować " ceną promocyjną"
              Attached Files
              Mniej alkoholu w piwach !!!
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Comment

              • kloss
                Senior
                • 03-2003
                • 2526

                #8
                Zdecydowanie najlepsze piwo z tego browaru i jedyne,które naprawdę nadaje się do picia

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnowiśniowy, klarowny. [5]
                  Piana: Po nalaniu tworzy się gęsta czapa średnioziarnistej piany, niestety wkrótce redukuje się do cienkiej warstwy.. [3.5]
                  Zapach: Karmelowy, dobrze zaznaczony. [4]
                  Smak: Jak na 14 smak jest zbyt mało treściwy. Piwu brakuje wyraźnego charakteru, jego smak przechodzi bez echa, nic tu się nie wyróżnia. Zdecydowanie jest tu zbyt mało akcentów charakterystycznych dla piw ciemnych. Z drugiej strony, jeśli ktoś ma potrzebę, może łatwo i bez dodatkowych smakowych odczuć zaimplementować sobie moc zawartą w tym trunku... [3]
                  Wysycenie: Jak na ten ekstrakt poprawne. [4.5]
                  Opakowanie: Bączek 0,3. Przeciętna etykieta w ciemnej tonacji. Nic szczególnego. [3]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.575]
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • Pogoniarz
                    † 1971-2015 Piwosz w Raju
                    • 02-2003
                    • 7971

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Według mnie rubinowy,ładny. [4]
                    Piana: Z początku obfita,potem znika do maleńkiego wianuszka. [3.5]
                    Zapach: Na początku czuć delikatnie zapach alkoholu,potem czuć zapach palonej kawy.Nie jest to jednak intensywny zapach [3.5]
                    Smak: Ja czuję goryczkę,smak gorzkiej kawej,praktycznie nie ma posmaków słodkich,robi się też lekko cierpko na podniebieniu.Wydaje się za mało ekstraktywne w smaku. [4]
                    Wysycenie: Według mnie troszkę za mało,przy ostatnich łyczkach nie ma już prawie gazu. [3]
                    Opakowanie: Etykieta jak wiele innych,nie jest godna zapamiętania.Duży plus za wszystkie informacje. [3.5]
                    Uwagi: Mnie to piwo smakuje,nie robię jakiś achów i echów,ale jest jak najbardziej do kolejnego powtórzenia
                    Dzięki Abernacka

                    Moja ocena: [3.7]


                    Prawie jak Piwo
                    SZCZECIN

                    Comment

                    • dkrasnodebski
                      cymbał
                      • 05-2003
                      • 2316

                      #11
                      Spożyłem wczoraj dwie sztuki. Bardzo mi to piwo smakowało ale mam jedno zastrzeżenie: niestety ma za dużą moc, którą bardzo wyraźnie czuć.
                      Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

                      www.radoslawstolar.pl

                      Comment

                      • Bekiesz
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 140

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemnowiśniowy,przejrzysty. [4]
                        Piana: Ładny,bezowy kolor.Niestety,nie daje się długo podziwiać. [3]
                        Zapach: Przyjemny,kawowo-palony. [4]
                        Smak: Mocno wytrawny,bez charakterystycznej dla niektórych ciemnych piw słodyczy.Zbyt silnie wyczówalny alkohol,przez co piwo jest dość ciężkie,i zalega nieprzyjemnie na żołądku. [4]
                        Wysycenie: Chyba troche za wysokie.Za szybko idzie do głowy. [3]
                        Opakowanie: Bączek 0,33l. i dobrze.Czarny kapsel,informacji na kontrze w bród. [4.5]
                        Uwagi: Przyzwoite,i na pewno do powtórki.

                        Moja ocena: [3.875]
                        Jutro to dzisiaj,tylko jutro.

                        Comment

                        • nikita_banita
                          Senior
                          • 06-2003
                          • 1363

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Nieco "za blade" jak na piwo ciemne. Taka trochę mocniejsza herbata. [3]
                          Piana: Chwilę po nalaniu do szklaneczki całkiem ładna, chociaż skąpa. Niestety po ok. 30 sekundach zredukowała się do "0"... [2]
                          Zapach: Czuje się karmel, łagodny, stonowany. [3.5]
                          Smak: Jak po zapachu spodziewałem się słodyczy w smaku, tak po pierwszym łyku uderza wytrawność tego piwa. Goryczka jest ulotna, prawie niezauważalna; piwo delikatnie szczypie w język. Sprawia wrażenie, jakby piwowar chciał je uczynić słodszym, ale coś mu nie wyszło. Pozostawia na języku w jego gardłowej strefie "gulę", której wrażenie wzrasta wraz ze spożyciem. Wyraźnie czuję zawartość alkoholu, co psuje wrażeniowo to piwo ostatecznie. [2.5]
                          Wysycenie: Słabe, wręcz niedostrzegalne. [2]
                          Opakowanie: Klasyczny, zwrotny bączek; kapsel "no name"; etykieta w stylistyce WISTa w czarnym kolorze. Ogólnie całe zewnętrze nie zachęca do zakupu. [3]
                          Uwagi: Wg mnie nazwa piwa jest bardzo nieszczęśliwa. Wydaje mi się również Black Power być piwem ze wszech miar sztucznym: od smaku zaczynając, na barwie kończąc. Jest to pierwszy produkt Jagiełły jaki spożywałem i jestem pełen obaw o inne jeśli to piwo jest ich najlepszym.

                          Moja ocena: [2.825]

                          Comment

                          • kishar
                            Senior
                            • 10-2003
                            • 1691

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Barwa jest ciemna, ale według mnie mogła być bardziej czarna. [4]
                            Piana: Na początku dość niezła ale szybko opada. [3.5]
                            Zapach: Zapach miły odpowiedni , wyczuwalne palone nuty. [4.5]
                            Smak: Smak bardzo ciekawy, efekt jak mniemam użycia tylu różnych gatunków słodu, nie jest on słodki ale wytrawny z paloną nuta oraz w tle z goryczką, jedyny minus to alkochol jest go za dużo i wyraznie jest wyczuwalny co mi nie odpowiada. [4.5]
                            Wysycenie: Jak dla mnie może być. [5]
                            Opakowanie: Zdecydowanie najsłabszy element tego piwa, wskazuję że jest to piwo z niskiej półki dla menelów, mogli by się postarać o jakąs lepszą etykiete oraz nazwę. [2]
                            Uwagi: Ogólnie bardzo fajne smaczne piwo z trzema uwagami zbyt dużym alkoholem oraz opakowaiem i nazwą, nie można piwa nazwac Ciemne Chełmskie.

                            Moja ocena: [4.275]

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ciemomahoniowy, klarowne, przejrzyste [4.5]
                              Piana: jasnnobeżowa, drobna, osiada na szkle w niedużej ilości [4]
                              Zapach: delikatny, przypalonego karmelu z lekkim owocowym zapachem [4]
                              Smak: lekko wytrawne, pelne w smaku, przypomina mi coś na kształt smaku czarnej porzeczki połączonej z lekkim slodowym posmakiem, który nie za specjalnie mi odpowiada [4.5]
                              Wysycenie: bez zarzutu [5]
                              Opakowanie: bączek 0,33, czarny kapsel, minus za zerżniety projekt graficzny etykiety Wista [4]
                              Uwagi: Jeden z lepszych ciemniakow na naszym rynku, zakupiony w Joli na Koszykowej

                              Moja ocena: [4.275]
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎