Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dziennik piwny - komentarze i zgłoszenia błędów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Dla mnie dziwnym jest fakt, że nie dodaje mi piw z kolejnych lat. Można tylko obserować "postępy" w danym roku, a ja chciałbym wiedzieć ile wypiłem piw danego browaru od poczatku sowich wpisów, czyli np w moim przypadku trzeci rok z rzędu. No chyba nie oto chodzi bym sobie te roczniki ręcznie dodawał ? Zresztą w dzienniku nawet jest napisane "razem" - tyle, że nie jest podlinkowane, więc nie oblicza ogólnych danych z wszystkich lat. Chyba, że takie rozwiązanie zbytnio obciążałoby serwer, w przeciwnym razie mocno postuluje wprowadznie możliwości.
    Last edited by Pendragon; 08-01-2008, 23:11.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23799

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
      Dla mnie dziwnym jest fakt, że nie dodaje mi piw z kolejnych lat. Można tylko obserować "postępy" w danym roku, a ja chciałbym wiedzieć ile wypiłem piw danego browaru od poczatku sowich wpisów, czyli np w moim przypadku trzeci rok z rzędu. No chyba nie oto chodzi bym sobie te roczniki ręcznie dodawał ? Zresztą w dzienniku nawet jest napisane "razem" - tyle, że nie jest podlinkowane, więc nie oblicza ogólnych danych z wszystkich lat. Chyba, że takie rozwiązanie zbytnio obciążałoby serwer, w przeciwnym razie mocno postuluje wprowadznie możliwości.
      e tam, źle patrzyłeś
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        Ti Ti Ti! Dzięki za błyskawiczną rekację
        Last edited by Pendragon; 09-01-2008, 02:07.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • remfire
          Senior
          • 03-2004
          • 1334

          Przyznaję, że ja też źle patrzyłem, ale dzięki podpowiedzi już zauważyłem
          A gdzie trzeba jeszcze popatrzec aby zauważyć cos nowego ?
          Last edited by remfire; 09-01-2008, 11:49.

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23799

            nie mogę pisać gdzie, bo nie byłoby niespodzianki
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              To ja - uperdliwiec, znowu coś mam
              Jest w dzienniku taka opcja jak wypełnianie formularza danymi z ostatnio pitego piwa, można to zrobić na 2 sposoby - zaznaczajac checkbox lub klikając w ikonkę u góry. Ale cóż z tego, że jest taka możliwość, gdy funkcja jest kompletnie nieprzydatna? A dlaczego? Bo nie wypełnia formularza tymi samymi danymi. Jedyne co robi to dodaje piwo oraz jego cenę. Natomiast godzina spożycia jest zawsze 00:00 danego dnia, dodatkowo nie wpisuje wogóle miejsca zakupu oraz domyślnie ustawia każde takie piwo jako ...niepasteryzowane! Coż nam po takiej funkcji skoro po jej użyciu trzeba zaraz edytować dane by było wszystko zgodnie z planem? Już szybciej wychodzi wpisywanie wszystkiego drugi raz bez korzystania z tej funkcji.

              ART'cie - ja to robię tylko dla dobra ogółu, się nie denerwuj
              Last edited by Pendragon; 13-01-2008, 23:16.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                ART'cie
                No to pakuj walizki

                Comment

                • JAckson
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 6122

                  Wydaje mi się, ze u mnie funkcja wpisywania kolejnego takiego samego piwa działa bez zarzutu.
                  Ciekawe co powie na to ARTek
                  MM961
                  4:-)

                  Comment

                  • remfire
                    Senior
                    • 03-2004
                    • 1334

                    A ja zauważyłem coś innego - nie jest to może błąd , bo przy odpowiednim wpisywaniu nie ma problemu , ale czasami jednak może być małe przekłamanie.
                    Wpisałem piwo którego cena była 4,50zł. Wpisałem w rubrykę "złotówki" 4 ,a w rubrykę "grosze" tylko 5 wychodząc z założenia, że "0" samo się dopisze. Jednak po ponownej edycji tego piwa pojawiła się cena 4 zł i 5 gr. Różnica moze nie jest wielka, ale w skrajnych przypadkach może wynieść nawet 81 gr
                    Pisze o tym nie w formie zgłaszania błędu, ale aby poinformować osoby prowadzące DP. Rzeczywiście wszystko jest zgodne z logiką ( rubryka zatytuowana jest "grosze", więc powinienem wpisać 50 ), ale czasami ktoś z rozpędu może wpisac cenę w sposób taki jak ja i zaniżenie wydatków gotowe
                    Last edited by remfire; 14-01-2008, 19:16.

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23799

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika remfire Wyświetlenie odpowiedzi
                      A ja zauważyłem coś innego - nie jest to może błąd , bo przy odpowiednim wpisywaniu nie ma problemu , ale czasami jednak może być małe przekłamanie.
                      Wpisałem piwo którego cena była 4,50zł. Wpisałem w rubrykę "złotówki" 4 ,a w rubrykę "grosze" tylko 5 wychodząc z założenia, że "0" samo się dopisze. Jednak po ponownej edycji tego piwa pojawiła się cena 4 zł i 5 gr. Różnica moze nie jest wielka, ale w skrajnych przypadkach może wynieść nawet 81 gr
                      Pisze o tym nie w formie zgłaszania błędu, ale aby poinformować osoby prowadzące DP. Rzeczywiście wszystko jest zgodne z logiką ( rubryka zatytuowana jest "grosze", więc powinienem wpisać 50 ), ale czasami ktoś z rozpędu może wpisac cenę w sposób taki jak ja i zaniżenie wydatków gotowe
                      na razie może odnośnie groszy:

                      5 nie równa się 50
                      05 równa się 5

                      i to tyle odnośnie logiki

                      Inną sprawą jest że cena powinna być jednak możliwa do zapisania całościowo za pośrednictwem jednego pola - wtedy np. wpisanie 4,5 byłoby równoznaczne 4,50 a nie 4,05.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • sandacz
                        Senior
                        • 01-2007
                        • 345

                        [...]
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
                        W Żywcu, jak mniemam.
                        Źle mi radzisz, Wujku Dobra Rada. W spisie piw z Żywca nie znajduję zwykłego Żywca; bo chyba nie jest nim Zimowe czy inny Heineken.

                        Comment

                        • kibi
                          Senior
                          • 07-2004
                          • 1875

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sandacz Wyświetlenie odpowiedzi
                          [...]

                          Źle mi radzisz, Wujku Dobra Rada. W spisie piw z Żywca nie znajduję zwykłego Żywca; bo chyba nie jest nim Zimowe czy inny Heineken.
                          A piłeś bardziej zwykłego Żywca niż Full Light .

                          Comment

                          • sandacz
                            Senior
                            • 01-2007
                            • 345

                            Aha, czyli nikt mi nie powie, gdzie znajdę zwykłego Żywca? Spoko. Kliknę więc Heineken, a w uwagach napiszę, że chodzi o zwykłego Żywca.

                            Comment

                            • Wujcio_Shaggy
                              Senior
                              • 01-2004
                              • 4628

                              Skoro tak nalegasz, to ja Ci powiem - "zwykły Żywiec" to jest właśnie "Full Light"... (Co, oczywiście, w uwagach możesz sobie napisać)
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                              Comment

                              • sandacz
                                Senior
                                • 01-2007
                                • 345

                                ^ Niech i tak będzie, tyle że to trochę dziwne, bo na etykiecie nie znalazłem ani full ani light, nie mówiąc już o full light.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎