Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jagiełło, Power

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Jagiełło, Power

    z wielkim opóźnieniem - gotowe do oceny...
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #2
    jestem ciekaw kiedy skończy się inwencja twórcza takich browarów na nazywanie swojego piwa MOCNEGO? tak jakby nie dało się pozostać przy baronie, lordzie czy innym takim.

    Comment

    • michioso
      Senior
      • 10-2002
      • 112

      #3
      Piwo jasne 14,2/7%. Wyczuwalny zapach goryczki, piana dość obfita, szybko znikająca. Barwa bursztynowa, opakowanie butelka zwrotna 330ml, kapsel goły. Cena 1,97 zł.

      Comment

      • szarpik
        Senior
        • 02-2002
        • 676

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciekawy , ciemny jak na pilsa , troche przypominał mi Palma [4.5]
        Piana: gruboziarnista , niezbyt trwała [3.5]
        Zapach: bardzo złożony , chmiel połączony z nutkami kwiatowymi [4]
        Smak: Jedno z bardziej charakterystycznych mocnych piw jakie piłem. Goryczka połączona z nutkami owocowo-kwiatowymi ? w tle. [4]
        Wysycenie: odpowiednie , nie nachalne [4]
        Opakowanie: Kiepska szata graficzna i fatalna nazwa , marketing do poprawy [2.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.9]
        WWW.EKSTRAKLASA.NET

        Comment

        • Sokół83
          szynkarz
          • 12-2004
          • 1598

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ciemna miedź, niewiele jaśniejsze od butelki; najciemniejsze jasne piwo jakie widziałem http://www.browar.biz/galeria.php?id=6436 [5]
          Piana: jak to w polskich piwa - trzyma sie z minutę potem zostawia cienką warstewką; na koniec zostaje tylko okrąg [3]
          Zapach: słodowy z dodatkiem chmielu i jakimiś innymi nutami któych nie potrafie opisać, niestety zapach słaby [3.5]
          Smak: słodowy z goryczą która przy przełykaniu powoduje uczucie cierpkości, poza tym piwo za lekkie na ten ekstrakt [3]
          Wysycenie: słabe od samego początku, ale przynajmniej nie odgazowało sie do reszty [3]
          Opakowanie: podstawowe informacje są; kapsel czarny; etykieta taka sobie bez pomysłu czarno-czerwona [3]
          Uwagi: piwo wypijalne ale są lepsze, więc nie ma sensu do niego wracać; ot zwykłe piwo bez wyrazu w dodatku beznadziejnie nazwane

          Moja ocena: [3.275]
          Z INNEJ BECZKI

          www.fotopolska.eu

          Comment

          • kibi
            Senior
            • 07-2004
            • 1875

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83
            etykieta taka sobie bez pomysłu czarno-czerwona
            Pomysł jest, pytanie czy dobry? Polega on mianowicie na imitacji etykiet z nieistniejącego już chełmskiego browaru Wist.

            Comment

            • uranium
              Member
              • 05-2003
              • 77

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: bursztynowy średnio ciemny, coś mocniejszego niż Palm i słabszego niż Koźlak od Ambra [4.5]
              Piana: Drobnoziarnista, szybko opada i pozostawia okrąg na brzegach szklanki oraz czasami chmurki [4]
              Zapach: silny zapach owocowy jakby malina, dym z wiśniowego drzewa, czuć nutę chmielową ale owocowa jest dużo silniejsza [4.5]
              Smak: spodziewałem się nut owocowych a tu nic z tego. chmilowe, kwaskowate jak na taki ekstrakt i czuć dymem z drzew owocowych. ciekawy smak [4]
              Wysycenie: poprawne. nic dodać, nic ująć. [4]
              Opakowanie: słaba etykieta, kapsel czarny nie dedykowany, butelka zwrotna 0,33. [3]
              Uwagi: miła odmiana wśród piw jasnych mocnych. warto spróbować. ja napewno do niego wrócę. kupione w sklepie w Ludwinie pow. Łęczna, woj. Lubelskie

              Moja ocena: [4.15]

              Comment

              • Budvar
                Senior
                • 09-2005
                • 265

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: bajeczny ! pomarańczowo-bursztynowy, przepiękny, piwo klarowne [5]
                Piana: gęsta, zwarta, kremowa, drobnopęcherzykowa, niestety opada, ale w formie kożuszka pozostaje do końca [4]
                Zapach: czuć moc, ale czuć też jakby owocowe nuty; niezły - iście piwny [4]
                Smak: niestety-przealkoholizowany, niestety - bo kolor+piana+zapach zapowiadały prawdziwą ucztę, alkohol psuje całość, bo równowaga słodowości i chmielowości wydaje się odpowiednia [3.5]
                Wysycenie: w porządku [4]
                Opakowanie: kolejna odmiana kolorystyczna (tym razem czerwono-czarna) barw wojennych naszego "króla" - mnie nie przekonuje [3]
                Uwagi: zakupione u JOLI na Koszykowej

                Moja ocena: [3.8]

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bardzo ładny, bursztynowo-miedziany. Piwa mocne są zwykle ciemniejsze od zwykłych pilsów, ale tutaj barwa naprawdę mnie zaskoczyła. [5]
                  Piana: Dość wysoka, z wyraźnymi pęcherzykami, gęsta. Zostawia dziurawą kołderkę. [3.5]
                  Zapach: Dość silny, głównie słodowy, z lekką nutą chmielową. Raczej typowy dla piw mocnych, choć przyjemny. [4]
                  Smak: Przede wszystkim dominuje wrażenie potęznej treściwości - piwo wydaje się aż lekko gęste. Lekka goryczka, lekka słodowość, lekka słodkawość, alkohol niezbyt wyczuwalny. Jak na nie preferowany przeze mnie styl piwa mocnego, okazało się bardzo dobre. [4]
                  Wysycenie: Bardzo dobre. [5]
                  Opakowanie: Głupia nazwa, brzydka i pstrokata etykieta. Plus za to, że podano wszystkie informacje, ale to niewiele zmienia... [2.5]
                  Uwagi: Zakupione podczas Chmielaków w Krasnymstawie na stoisku browaru Jagiełło.
                  Coś mi się zdaje, że to właśnie to piwo funkcjonowało w nalewaku pod enigmatyczną nazwą "Bursztynowe".

                  Moja ocena: [3.975]

                  Comment

                  • MarcinKa
                    Senior
                    • 02-2005
                    • 2729

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Trochę ciemniejszy od Pilsów. Ładny ale ciut ciemniejszy by bardziej pasował. [3.5]
                    Piana: Średnia. Średnio dużo, średnio trwała, średnio jednorodna. Resztki pozostają do końca. [3.5]
                    Zapach: Ładny słodowy zapach. Dość intensywny. Alkoholu właściwie się nie wyczuwa. [4]
                    Smak: Początkowo niedobre. Słodowo alkoholowe. Później wyraźnie się poprawia. Dobry słodowy smak z gorzkim goryczkowym. Alkohol odsuwa się wyraźnie na dalszy plan. Posmak słodowo gorzki, przy czym smak gorzki dłużej się utrzymuje. [3.5]
                    Wysycenie: Mogło by być mocniejsze, ale to co jest ładnie trzyma się do końca. [4]
                    Opakowanie: Słabo. Ani ładne, ani w stylu retro-soc, ani regionalne. Po prostu nijakie i nieładne. Podciągam trochę za parametry. Kapsel czarny. Wzór i nazwa chyba wykupiona od nieistniejącego sąsiedniego browaru WIST. Parę lat temu było piwo WIST Power z taką samą szatą. [3]
                    Uwagi: Nic nadzwyczajnego, raczej w kanonie polskich mocnych. Spokojnie czasem można kupić.
                    Czytając Wasze opisy zauważam jedną istotną różnicę. Ni jak nie mogę powiedzieć o kolorze tego co Wy. Wasz opis idealnie pasuje mi do koloru Barona. Powera miałem w lekko ciemniejszym kolorze od pilsów. To jeden z uroków małych browarów.

                    Moja ocena: [3.675]
                    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                    Comment

                    • petrus33
                      Gość
                      • 01-2008
                      • 888

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                      jestem ciekaw kiedy skończy się inwencja twórcza takich browarów na nazywanie swojego piwa MOCNEGO? tak jakby nie dało się pozostać przy baronie, lordzie czy innym takim.
                      Obawiam się, że nie doczekamy się tego. Wcale mnie nie zdziwi, jak pewnego dnia zobaczę piwo o nazwie.............Pudzian Strong !!!!

                      Comment

                      • granat862
                        Senior
                        • 12-2004
                        • 945

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Wcale mnie nie zdziwi, jak pewnego dnia zobaczę piwo o nazwie.............Pudzian Strong !!!!
                        Jak narazie jest Mocarz w Biedronkach
                        Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎