Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Nakielskie Ciemne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Bombadil13
    • 05-2005
    • 2479

    Krajan, Nakielskie Ciemne

    Piwo zakupione w sklepie SMAK w promocyjnej cenie 1,49 zł za butelkę 0,5l.
    Nie wiem jak to się stało, że nie zauważyłem wcześniej braku tego piwa. , bo piję je już drugi raz.
    A wg mnie piwo zasługuje na uznanie. Kolor śliczny mahoniowy. Smak delikatny i bardzo przyjemny, słodowo-owocowy, taki też zapach. Piana opada szybko. Ocenę zamieszczę z artomatu jak zostanie dodane.
    Póki co powiem tyle:
    Wróciłem zmęczony i spragniony do domu i sięgnąłem po to piwko i oceniam je jako rewelacyjne. Myślę, że w warunkach bardziej obiektywnych moja ocena będzie... mniej entuzjastyczna, ale na teraz bomba!
    Dane techniczne: ekstrakt 11,5 alkohol 5%
    Poszukuję
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23793

    #2
    to nie jest to samo piwo co to: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=53194 ?
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10837

      #3
      Prawie te same Piwo ma dwie znaczące różnice w stosunku do "Ciemnego". Pierwsza to inna etykieta a druga to cena (jest o 5gr droższe)
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • Bombadil13
        • 05-2005
        • 2479

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
        Prawie te same Piwo ma dwie znaczące różnice w stosunku do "Ciemnego". Pierwsza to inna etykieta a druga to cena (jest o 5gr droższe)
        Marcinku! To piwo nie te piwo
        A tak poważnie to możliwe, że to, to jedno i to samo piwo.
        Nazwy są jednak dwie: CIEMNE i NAKIELSKIE CIEMNE. Jeśli w DP jest Piast zimowy i Kasztelan zimowe mimo, że to, to samo piwo, to Ciemne i Nakielskie Ciemne także piwinny być (przez analogię).
        Choć ja już w sumie nie wiem
        Może mądrzejsi ode mnie zadecydują
        Poszukuję

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10837

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
          (...)Jeśli w DP jest Piast zimowy i Kasztelan zimowe mimo, że to, to samo piwo, to Ciemne i Nakielskie Ciemne także piwinny być (przez analogię).
          (...)
          A czy ja gdzieś napisałem, że oba te piwa nie mają pojawić się w DP
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • Bombadil13
            • 05-2005
            • 2479

            #6
            Ja także nigdzie nie napisałem, że Ty napisałeś, że:
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
            oba te piwa nie mają pojawić się w DP
            Last edited by Bombadil13; 26-01-2006, 21:14.
            Poszukuję

            Comment

            • Pinio74
              Senior
              • 10-2003
              • 3881

              #7
              Winien zamieszania jest sam browar. Początkowo te 2 piwa miały mieć różny ekstrakt (Ciemne 11 Blg, Nakielskie Ciemne 11,5 Blg) i taka informacja jest cały czas na stronie browaru. A teraz okazuje się, że oba piwa mają taką samą zawrtość ekstraktu. Albo jest jakiś błąd na etykietach.
              BIRRARE HUMANUM EST

              Comment

              • Budvar
                Senior
                • 09-2005
                • 265

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: nieco za jasny, bursztynowo-czerwony, przejrzysty, brak nieco klarowności i głębi [4]
                Piana: ładny kolor, fatalna trwałość... [2.5]
                Zapach: słodowo-palono-kawowy, przyjemny, ale niestety (być może ze względu na zbytnie schłodzenie) - mało wyraźny [4]
                Smak: słodowo-palony, delikatny, nie za słodki [4.5]
                Wysycenie: odpowiednie [4]
                Opakowanie: kolejna bardzo udana etykieta spośród pięknych "opakowań" Krajanów, jednolicie czarny kapsel nie psuje efektu [5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.1]

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #9
                  Wypiłem i praktycznie w każdym aspekcie oceny piwo to pokrywa się z Krajanem Ciemnym, którego oceniłem tu:
                  Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)

                  Dla mnie te piwa są własciwie identyczne więc nie wiem po co browar robi zamieszanie z rodzielaniem ciemnego na dwa rodzaje...
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • JAckson
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 6122

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Kolor głęboki, rubinowo - ciemnowiśniowy [4.5]
                    Piana: Niestety słaba. Szybko opada do pierścienia. Nie oblepia szkła. Beżowa. [3]
                    Zapach: Zapach karmelowy, winno-słodowy. [4]
                    Smak: Słodki, ale bez przesady. Bardzo słabo karmelowy. Goryczka pozostaje chwilę w ustach. Pozostawia także delikatny słodowy posmak. Ogólnie jednak trochę zbyt pusty jak dla mnie. (Dałbym 3,7) [3.5]
                    Wysycenie: Nasycenie trochę słabe nawet jak na piwo ciemne. [3]
                    Opakowanie: Butelka amber.
                    Etykieta trochę pokombinowana, ale nie najgorsza. Dość przyjemne kolory.
                    Ekstrakt podany.
                    Kapsel czarny. [4]
                    Uwagi: Zakupione w Nakle w sklepie firmowym

                    Moja ocena: [3.675]
                    MM961
                    4:-)

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9732

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Rubinowoczerwony, bardzo cieszy oko. [4.5]
                      Piana: Beżowa, drobna, gęsta. Opada do kożuszka. [4]
                      Zapach: Słodowy, jakby ciut... kwaskowaty?... [3.5]
                      Smak: Słodowy, lekko przydymiony, dla mnie troszkę jednak za słodki. [4]
                      Wysycenie: Jak na takie piwo, to bardzo porządne. [4.5]
                      Opakowanie: Goły czarny kapsel, poza tym wszystko w tonacji, ale jakoś bez polotu... Info jest, OK. [3.5]
                      Uwagi: Przyjemne ciemne piwo, ale takie troszkę bez wyrazu. Lepsze "na oko" niż "na język".

                      Moja ocena: [3.85]

                      Comment

                      • wedge7
                        Senior
                        • 01-2007
                        • 217

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: ciemno rubinowy; bardzo ładny [4.5]
                        Piana: bardzo ładna; gęsta; długo utrzymywała się w kuflu [4.5]
                        Zapach: słodkawy; typowo słodowy [4.5]
                        Smak: słodki; goryczka wyraźna ale krótko pozostaje w ustach [4]
                        Wysycenie: dobre; nic dodać, nic ująć [4]
                        Opakowanie: bardzo ładna etykieta ale goły kapsel trochę psuje wizerunek całości [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.25]

                        Comment

                        • Shlangbaum
                          Senior
                          • 03-2005
                          • 5828

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Rubinowy wpadający w brąz. [5]
                          Piana: Szybko opada do obrączki i plam. Tak utrzymuje się do końca. [3.5]
                          Zapach: Słodowo-karmelowy. Ciężki ale bardzo przyjemny. [4.5]
                          Smak: Słodowo-karmelowy z lekkim diacetylem. Goryczka niska. Piwo pełne w smaku. [4]
                          Wysycenie: Troszkę za słabe. Jest wyczuwalne ale mogłoby bardziej rozbijać słodowość gdyby było żywsze. Piany też jakoś wybitnie nie wspomaga. [3.5]
                          Opakowanie: Estetyczne. Etykieta ładna i przejrzysta. Podane są parametry piwa. [5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.2]

                          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                          Comment

                          • bono_boniecki
                            Senior
                            • 10-2007
                            • 177

                            #14
                            Moim zdaniem to piwo bardzo wiele traci przez mało obfitą i nietrwałą pianę. To największy minus tego piwa.
                            Kolor piękny, głęboki, mahoniowy, pod światło przechodzi w ciemny rubin.
                            zapach zachęcający, słodowo- karmelowy, dość słodki.
                            w smaku natomiast dominuje według mnie nuta chlebowa, jest najwyraźniejsza, czuc również słód i nuty dymne. piwo nie jest za słodkie, jest natomiast dośc lekkie w smaku.
                            jedno z mioch ulubionych piw ciemnych, regularnie kupuję u Joli w warszawie.
                            tylko ta piana...

                            Comment

                            • MarcinKa
                              Senior
                              • 02-2005
                              • 2729

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Klarowny, ciemny brązowo czerwonawy. Wygląda trochę jak mocna herbata z sokiem. W porównaniu do Ciemnego sprzed paru lat chyba jest jaśniejszy. [4.5]
                              Piana: Średnio duża, lekko kawowa, z grubych bąbli. Szybko opada do kożucha, który jest również nie trwały. [2.5]
                              Zapach: Przyjemny ciemno słodowy. Leciutko słodkawy z karmelowymi nutami. Tylko słaby. Momentami właściwie go nie czuć, za lekki. [4]
                              Smak: Również w smaku dominują ciemne słody. Słodycz umiarkowana. Smak dobry, ale… Jakiejś palonej goryczki na koniec czy posmaku właściwie brak. Sam smak również jest trochę płaski. Całość na dodatek jest tak lekka, że czasem ociera się o wodnistość. Temu piwu brak treści, ciężkości. [3.5]
                              Wysycenie: Dobre. Trochę mocniejsze niż przeważnie w ciemnych piwach. Takie bardziej Pilsowe. Bąbelki trochę jakby za grube. [4]
                              Opakowanie: Opakowanie bliźniaczo podobne do Nakielskiego Jasnego. Zbyt podobne. Zaletami są staranność wykonania i podanie ekstraktu. Wady, poza podobieństwem, to kapsel bez nadruku, kolorystyka mało kojarząca się z Ciemnym piwem. Opakowanie nie brzydkie, ale słabo spełniające marketingową rolę. [3.5]
                              Uwagi: Piwo niezłe w smaku, tylko za lekkie i ubogie. Takie zwykłe niezłe piwo. Wypij i zapomnij. Jakby ciut zwiększyć ekstrakt i dodać mocniejszy palony akcent, było by świetne piwo.

                              Moja ocena: [3.65]
                              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎