Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Achouffe, N’ice Chouffe Biere d’hiver Brune

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Achouffe, N’ice Chouffe Biere d’hiver Brune

    Alk. 10%, but. 0.75 l, cena ok. 4€.
    Piwo zimowe, dofermentowane w butelce. Brązowe, mętne, piana po nalaniu spora ale szybko opada, dywanik zostaje na długo, nagazowanie nie za mocne. Zapach palonosłodowy i owocowy, intensywny. Smak ciemosłodowy, lekko owocowy, trochę z goryczką i przyjemnie rozgrzewającym alkoholem ale nie za ostrym. Znakomite piwo na zimne dni, nie żałuję wydanej kasy.

    Tu już było o innym piwie z tego browaru, w końcu nie wiem jaka jest jego właściwa nazwa.
    Last edited by lzkamil; 25-01-2006, 12:50.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • dziku
    Senior
    • 12-2002
    • 1992

    #2
    Prezent od Lzkamila
    Wyśmienite piwo. Butelka 0,75 pachnie malizną.
    Jednakowoż oprócz owej malizny czuć przemiłą woń owocowo - słodową z takimi cierpkimi, dymnymi nutkami. Piana jak dla mnie całkiem dobra. Po usunięciu kapsla wysunął się z butelki jej mały języczek - jakby zachęcając do nalania. Równocześnie poczułem wspomniany owocowy zapach. A sama piana towarzyszyła mi aż do końca konsumpcji tej skromnej butelki...
    Piwo lekko mętne, pod światło trochę opalizujące, koloru wiśniowobrązowego. Smak bardzo złożony. Alkoholu nie czuć, choć rozgrzewa. Po pierwszym łyku wrażenie goryczki i posmaku kawy. Co ciekawe dalej owa intensywność goryczki spada na korzyść nut owocowych kawowych i w ogóle podpalanych. Pyszne piwo na zimowy wieczór.
    Wysycenie - idealne. Podkreśla charakter piwa, ale nie prowokuje żadnych rewolucyjnych odgłosów z przełyku.
    Opakowanie - ładna, maleńka, zielona butelka 0,75...

    Piwo znakomicie komponowało mi się z fajką nabitą "Red Virginią" od Roberta McConella. Naturalna słodycz tego tytoniu, połączona z lekko pikantnymi nutkami tytoniu Perique stanowiącego składnik tej mieszanki stanowiły świetne uzupełnienie smaku pysznego piwa.

    Na koniec pozostaje mi zasugerować Lzkamilowi, że zima trwa nadal...
    Dziku


    Comment

    • Borysko
      Senior
      • 02-2004
      • 1144

      #3
      A nie było tak zaprosić kolegów na degustację tego skromnego bączka, ha? Z pustymi rękami by nie przyszli, to pewne

      Comment

      • zgroza
        Senior
        • 03-2008
        • 3597

        #4
        Z beczki w Maastrcht. Ciemne, mocne, winno-owocowe, rozgrzewające, lekko ciastkowe. Charakterystyczna nuta, która mi się skojarzyła z mandarynką. Łagodniejsze, niż pity chwilę wcześniej Kasteel Cuvee. Też bardzo dobre, za to firmowa szklanka ciekawa (w kulę wtopiony odwrócony stożek). I jako gratis dostaliśmy od browaru po... bombce.
        Lotna ekspozytura browaru

        Też Was kocham.

        Comment

        • zgroza
          Senior
          • 03-2008
          • 3597

          #5
          O, takie.
          Attached Files
          Lotna ekspozytura browaru

          Też Was kocham.

          Comment

          • Koninck
            Senior
            • 03-2009
            • 180

            #6
            Ciemny brąz przy nalewaniu krótka piana utrzymuje się do końca, zapach wyrazisty smak lekkiej goryczki, słodki, lekko pieprzny. Dobrze nagazowane ogólnie wyborny , pyszne lekko pikantne z przykrytym alkoholem.
            Attached Files
            Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

            Comment

            • yoxik
              Senior
              • 10-2012
              • 427

              #7
              N’Ice Chouffe
              Brewed by Brasserie d’Achouffe (Duvel-Moortgat)
              Style: Belgian Strong Ale
              ABV: 10%
              pite miesiąc po terminie

              Piana obfita, opadając zdobi szkło, resztki pozostają do końca. Kolor herbaciany wpadający w czerwień, mętny. Aromat karmel, miód, korzenny, przejrzałe słodkie owoce. Smak, ostry pieprzowy, korzenny, tak jakby anyż(lub gryka od miodu), miód, karmel, belgijskie owoce od drożdży. Mimo odczuwalnych słodkich smaków piwo nie jest przesłodzone, lekko się pije, alkohol ułożony, goryczka zaznaczona wyraźna pasuje. Piwo jest ok, ale nic ponad to zwykłe Dobre.
              Również tutaj
              https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎