Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Zapraszamy na Wroclawski Festiwal Dobrego Piwa!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 13-08-2001, 20:41
Fotka Użytkownika: Marusia
Marusia Marusia is offline
Senior

Miejscowość: Piotrowice - wieś k. Wro
Pytanie Nowa rodzina Piasta

Co sądzicie o porzuceniu przez Piasta Rzepichy dla Marioli i całej reszty, która się z nią łączy?

Osobiście czuję się lekko zaniepokojona jaki to może mieć wpływ na nasze regionalne w końcu piwo. Nie prowadziłam dokładnej obserwacji (a raczej degustacji) w zakresie innych browców po tych wszystkich fuzjach, przejęciach, sprzedażach i kupnach itd. itp., choć muszę przyznać, że coraz bardziej to wszystko wydaje mi się podobne w smaku... Ostatnio (w sobotę?) miałam okazję nieświadomie porównać... eeee... no.... inne piwo z Piastem, no i wypadło ZDECYDOWANIE na korzyść tego drugiego. Maryhh świadkiem, że nie kituję Nazwy piwa nie wymieniam w imię poprawności politycznej (tak sobie udaję, że staram się być grzeczna i obiektywna)
Odpowiedz cytując
Stare 13-08-2001, 20:48
Fotka Użytkownika: Krzysiu
Krzysiu Krzysiu is offline
Krzysiu

Miejscowość: Świdnica
Standardowy

Są dwa wyjścia - albo będzie lepiej, albo gorzej. Jak na razie Duńczycy w Polsce nie błysnęli, chociaż w tym roku jest poprawa. Ale porter mają paskudny
Ze wszystkich browarów, które łyknęła grupa Carlsberga, Piast jest chyba w najsłabszej kondycji finansowej i technologicznej. Pierwszy pójdzie na odstrzał.
Odpowiedz cytując
Stare 14-08-2001, 07:29
Krzysiu

Standardowy

Może sprecyzuję - grupa Carlsberga ma obecnie następujące browary: Okocim (południe), Szczecin i Chociwel (pn - zach), Wrocław i Zakrzów (płd - zach) i Sierpc (wschód). Z tych browarów w zdecydowanie najsłabszej formie jest Piast (duże zadłużenie i - mimo tego, co już zrobione - konieczność sporych inwestycji). O zamknięciu Zakrzowa mówi się od kilku lat, myślę, że to się stanie jeszcze w tym roku.
Okocim sam jest w stanie wyprodukować 3 mln hl piwa. W rezerwie ma Chociwel, który w jest odstawiony, a w tym roku warzy w sezonie letnim. W zasadzie to zaspokaja potrzeby.
Natomiast jest jedno wąskie gardło - Okocim nie ma własnej sieci dystrybucji, Jeżeli uda mu się bez bólu połączyć sieci Bosmana, Kasztelana i Piasta i wpiąć w to (co zajmie minimum dwa lata), to może myśleć o sukcesie. Na razie ma za dużo browarów, za dużo marek handlowych, oferty poszczególnych browarów są skierowane w zasadzie do tego samego klienta (może oprócz Kasztelana), brak sieci dystrybucji i potężny ujemny wynik finansowy przez trzy ostatnie lata. Jeżeli z tego wyjdą, to duże brawa.
Odpowiedz cytując
Stare 14-08-2001, 12:25
Senior

Zły

Nie bardzo mi się podoba jak autorytarnym tonem zapodajesz takie prognozy, które dalszą rozmowę na dany temat czynią bezprzedmiotową. Mógłbyś chociaż raz sie wypowiedzieć jako ostatni a nie jako pierwszy i dać innym szansę pogdybania i przedstawienia swoich zupełnie prywatnych, nie związanych z polityką (polityką w ogóle, czy polityką koncernów, wsio rawno) opinii.

Nie chodzi o to, czy masz rację, czy nie............................................... ...................................resztę sobie daruję.
Odpowiedz cytując
Stare 14-08-2001, 13:08
Krzysiu

Standardowy

Przepraszam, ale skoro temat jest otwarty, to myślałem, że można gadać.
A od kiedy moja opinia jest swięta? Jak ktoś się z tym nie zgadza, niech to napisze.

Na przyszłość napisz w nagłówku, że nie chcesz, abym się wypowiadał.
Odpowiedz cytując
Stare 14-08-2001, 13:36
Senior

Idea

Chodzi mi o to, że skoro w pierwszej wypowiedzi przeznaczasz BD Piast do kasacji, to o czym gadać dalej???? Nie łapiesz niektórych niuansów, delikatnie mówiąc, więc nie dziw się, że od czasu do czasu zwracam Ci uwagę.

Jeżeli chcesz podyskutować, to zapamietaj i używaj czasem między innymi takich zwrotów:
"moim zdaniem"
"wydaje mi się"
"uważam, że"
"możliwe, że"
"myslę, że"

Uważam wymianę uwag personalnych za zakończoną.

Idę na
Odpowiedz cytując
Stare 14-08-2001, 18:52
Kieliszek Kieliszek is offline
Gość

Standardowy

...a to sobie pogaworzyli...
Odpowiedz cytując
Stare 14-08-2001, 21:58
Krzysiu

Standardowy

Cytat:
Originally posted by Marusia

...
Jeżeli chcesz podyskutować, to zapamietaj i używaj czasem między innymi takich zwrotów:
"moim zdaniem"
"wydaje mi się"
"uważam, że"
"możliwe, że"
"myslę, że"
...
Zwroty, o który mówisz, dotyczą wszystkich moich tekstów. Zawsze wypowiadam się w swoim imieniu (a przynajmniej tak mi się wydaje). Nikt nie jest nieomylny, ja również nie jestem. Jednak czytam różne rzeczy i wyciągam wnioski. A wnioski dotyczące "Piasta" są, jakie są i nie jest to tylko moje zdanie.

A jeżeli ktoś ma inne zdanie na temat kasacji "Piasta", nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je przedstawił i uzasadnił.
Odpowiedz cytując
Stare 20-08-2001, 17:08
Fotka Użytkownika: Simon
Simon Simon is offline
† 1964-2008 Piwosz w Raju

Miejscowość: Gdynia
Standardowy

w miarę obiektywnie:
kupuje się:
udziały w rynku ( polskim ale i LOKALNYM )
marki
dystrybucję
know-how
itp
czasami kupuje sie również po to aby zlikwidowac konkurencję, ale jest to niebezpieczne bo inni mogą wejść w lukę jaka powstanie.
W każdym razie graczy jest coraz mniej... w tej chwili dominuje 3 ( no jeszcze 4 ):
1. SAB
2. Heineken
3. Carlsberg
4. (?) BBAG
Next 1 - 2 yrs:
H - C - S
dixi
Stare 20-08-2001, 20:10
Fotka Użytkownika: adam16
adam16 adam16 is offline
Senior

Miejscowość: Chorzów
Standardowy

A mnie jest po prostu żal tych zamykanych browarów. To smutna tendencja.
Odpowiedz cytując
Stare 20-08-2001, 20:40
Fotka Użytkownika: ART
ART ART is offline
mAD'MINd

Miejscowość: Opole
Standardowy

A na koniec zostanie jeden browar, który utworzą w hucie im. Lenina i będzie robił tylko jedno piwo. mniam.

Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś moderatorowi" (trójkąt z wykrzyknikiem).
Odpowiedz cytując
Stare 21-08-2001, 08:22
Senior

Smutny

Cholera, to wcale nie jest smieszne
Odpowiedz cytując
Stare 21-08-2001, 21:43
Krzysiu

Standardowy

Sam jeden "Adolph Coors", Golden, Colorado, USA, robi dwa razy więcej piwa niż wszystkie polskie browary razem wzięte.
A propos - we wszystkich filmach drogi sprzed 20 - 30 lat wszyscy łoją "Coorsa".
Odpowiedz cytując
Stare 23-08-2001, 18:18
Simon Simon is offline

Standardowy

Tak... to prawda:
Browary RAZEM WZIĘTE !!!
Stare 23-08-2001, 21:20
Krzysiu

Standardowy

Nie, to nie tak.

"Bar wzięty ..."

Tak kończy się pierwszy tom "Ogniem i Mieczem".
Odpowiedz cytując
Stare 27-08-2001, 10:52
Simon Simon is offline

Standardowy

Panie Krzysztofie !
Larum grają ! Browary w niebezpieczeństiwe !
A ty o barach prawisz.... w historię uciekasz ???
Stare 28-08-2001, 06:33
Krzysiu

Standardowy

Koooochani moi !!! W 1838 r. na Górnym i Dolnym Śląsku było czynnych nieco ponad 2500 browarów. Od tego czasu ich ilość nieustannie spada. Taki jest efekt postępu technicznego, ekonomicznego i społecznego. Mi się to nie podoba, ale nie mam na to żadnego wpływu. Tak po prostu jest i już.
Cenione w średniowieczu zawody to płatnerze, pasamonicy, kurdybanicy. Tych zawodów już nie ma, bo przestały być potrzebne. Tak samo będzie z browarami - 90% społeczeństwa będzie wpieprzało bułki z McDonalda, piło piwo z Huty Lenina i oglądało "Big Brothera". A my, koneserzy dobrego jadła i dobrego piwa będziemy się kryć po w lasach i jaskiniach, jak zaszczute zwierzęta niezdolne do życia w globalnej cywilizacji.
Już teraz w Polsce dominują piwa BEZ SMAKU. Jeszcze trzy lata temu twierdziłem, że przeciętne polskie piwo JEST LEPSZE od przeciętnego czeskiego. Teraz twierdzę, że jest odwrotnie. I mimo, że z czeskimi browarami dzieje się podobnie jak z polskimi, to Czesi potrafili uratować charakter swego piwa. A my? Nawet nie chodzimy do karczmy czy piwiarni, tylko do pubu. Obrzydliwe
Odpowiedz cytując
Stare 28-08-2001, 08:09
piwo piwo is offline
Senior

Standardowy

Trzeba założyć coś takiego jak CAMRA w W. Bryt., towarzystwo popiera małe browary a jak nazwa wskazuje popiera Real Ale.

Ludzie liczą się ze zdaniem tych ludzi, ponieważ ludzie muszą czuć się trochę lepsi od innych będą się liczyli z opiniami fachowców i pili piwo z zaopiniowanych browarów.

Tak się dzieje w naszej Polszcze, że jak jakiś ŻURnalista lubi żur w jednej z knajp to walą tam potem całe tłumy, ja się pismaków
nie słucham i jak mi coś nie smakuję to nie i już.

Zresztą przejechałem się na niezależnych sponorowanych opiniach.
Odpowiedz cytując
Stare 25-12-2003, 19:19
Krzysiu

Standardowy

Cytat:
Krzysiu napisał(a)
...Ze wszystkich browarów, które łyknęła grupa Carlsberga, Piast jest chyba w najsłabszej kondycji finansowej i technologicznej. Pierwszy pójdzie na odstrzał.
Prorok jakiś ?
Odpowiedz cytując
Stare 26-12-2003, 13:16
Fotka Użytkownika: adam16
adam16 adam16 is offline
Senior

Miejscowość: Chorzów
Standardowy

Cytat:
Krzysiu napisał(a)
Prorok jakiś ?
Może decydenci czytali ten temat na forum...

Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie