Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dokąd zmierza Browar.biz ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Co to było to już nie bardzo pamiętam, w końcu z pół roku minęło. Wydaje mi się, że wulgaryzm na każdym kroku, bardzo niski poziom wpisów i generalnie śmietnik a nie żadna skarbnica wiedzy. Wstrętne, nieprzyjemne miejsce.
    Mówisz, że kopyrówców tam nie ma? No ale za to sam kopyr przebywa, widać się mu to opłaca

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • oberzine
      Senior
      • 02-2012
      • 228

      Wy tak na serio że to świetna skarbnica wiedzy i nie ma nic lepszego? przecież dział piwo konkretnie to same puste wątki(jeszcze często z błędami i nie aktualizowane) albo tematy z jedną czy dwiema ocenami.

      Comment

      • Ahumba
        Senior
        • 05-2001
        • 8962

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika oberzine Wyświetlenie odpowiedzi
        Wy tak na serio że to świetna skarbnica wiedzy i nie ma nic lepszego? przecież dział piwo konkretnie to same puste wątki(jeszcze często z błędami i nie aktualizowane) albo tematy z jedną czy dwiema ocenami.
        A Ty ile ostatnio oceniłeś piw? Ile błędów zgłosiłeś do poprawki?
        Znasz lepszą POLSKĄ skarbnice wiedzy?
        Jeśli jest tak źle to po co zaglądasz?
        Krytykować każdy potrafi...
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

        Comment

        • Warzywo
          Senior
          • 08-2016
          • 955

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika oberzine Wyświetlenie odpowiedzi
          Wy tak na serio że to świetna skarbnica wiedzy i nie ma nic lepszego? przecież dział piwo konkretnie to same puste wątki(jeszcze często z błędami i nie aktualizowane) albo tematy z jedną czy dwiema ocenami.
          Pokaż mi inną polską bazę piw która zawiera chociaż 20% OPISANYCH piw które są opisane na browar.biz

          Comment

          • oberzine
            Senior
            • 02-2012
            • 228

            Do oceniania wolę untappd i grupy na fb. Tutaj zgłaszanie błędów i dodawanie piw to jakieś nieporozumienie, próbowałem.
            Zaglądam tu poczytać wpisy stałych bywalców czy coś się zmieniło
            Kolejka krytykujących zawsze najdłuższa, a akurat bbiz ma wyrobioną opinię kogo nie spytam to mówi to samo.

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19163

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika oberzine Wyświetlenie odpowiedzi
              Do oceniania wolę untappd i grupy na fb. Tutaj zgłaszanie błędów i dodawanie piw to jakieś nieporozumienie, próbowałem.
              Zaglądam tu poczytać wpisy stałych bywalców czy coś się zmieniło
              Kolejka krytykujących zawsze najdłuższa, a akurat bbiz ma wyrobioną opinię kogo nie spytam to mówi to samo.
              Też przeglądam UT, ale do końca nie jest to dla mnie miarodajna informacja. Patrząc tylko przez poletko, które staram się ogarniać, czyli Białoruś, widzę, że ocena UT nie jest do końca pewna. Zresztą w przypadku Białorusi różna od RB jako chodzi o najlepsze piwa. Globalne portale będą miały zawsze większe wzięcie niż nasz lokalny portal.

              Lista życzeń zmian zawsze jest długa, pytanie co da się ograniczyć do minimum, by było dobrze? Co trzeba zrobić już teraz, by odzyskać status quo ante? Nad czym się skupić, a co porzucić... czy wszystko porzucić??
              Last edited by e-prezes; 27-02-2017, 22:35.

              Comment

              • AndrewZG
                Senior
                • 08-2009
                • 261

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
                Chyba niezbyt ogarniasz tą nowoczesność, pisząc takie rzeczy. Wystarczy wejść np na grupę na Facebooku "jak będzie w piwie". Toczą się tam czasem spore dyskusje, nie brakuje opinii krytycznych, czy to o piwach czy ogólnie polskiej scenie rzemieślniczej, pojawiają się recenzje ciekawych i unikatowych piw, miejsc. Przy czym obsługa jest wygodniejsza od starych dobrych for internetowych. Ogólnie się dzieje, tylko trzeba się zainteresować.
                Z ciekawości zajrzałem na tą grupę, bo wcześniej o niej nie słyszałem.
                Z własnego opisu tej grupy na fb:

                Najważniejsze w Polsce forum na temat piwowarstwa polskiego i zagranicznego oraz piwnej rewolucji. Grupa jest dedykowana dla wszystkich playboyów polskiego craftu i wannabies. Degustacje, porady, wymiany, piwowarstwo domowe, śmieszkowanie, beka z browar.bizu i wszystko, co związane z piwem.

                W dodatku grupa jest zamknięta (szczęśliwi wybrańcy ) więc nie ma możliwości przeczytania czegokolwiek.
                Dziękuję bardzo.

                Comment

                • Prusak
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 4309

                  Nie rozumiem tego pędu do zmian. Może my już żyjemy w tak sformatowanym świecie, że jeśli coś się nie zmienia, to z definicji jest gorsze. Moje doświadczenia mówią mi raczej, że uleganie tendencji do "nadążania" w 80 proc. rodzi jakieś potworkowate rzeczy. Usprawnienia czysto techniczne, sprzyjające możliwościom np szybszego wpisywania piw do bazy, czy uprawnienia moderatorów - tak, inne - nie.
                  Dla mnie bbiz jest nadal źródłem wiedzy, innym, lepszym niż jakieś twarzoksiążkowe wpisy w stylu "taka sytuacja" i wrzucone zdjęcia z półek w sklepie czy markecie. albo informacje o kolejnych stu premierach, które, używając tamtejszego języka, są kwitowane alternatywami: "urywa d... " lub "d... nie urywa".
                  Co do Rb: im więcej osób ocenia, tym ocena wydaje się mniej wiarygodna. Wiadomo, że percepcja smakowa i upodobania są różne, zatem - z mojego punktu widzenia - pewniej jest przyjrzeć się tym kilku wpisom w dziale "Piwo- konkretnie" osób, które mają, że się tak wyrażę, zbliżony do siebie profil upodobań, i to się zazwyczaj sprawdza.

                  Comment

                  • rohozecky
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2008
                    • 1837

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AndrewZG Wyświetlenie odpowiedzi
                    dla wszystkich playboyów polskiego craftu i wannabies.
                    Dziękuję, nie mam pytań
                    ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                    Comment

                    • Warzywo
                      Senior
                      • 08-2016
                      • 955

                      No to ja też nie mam pytań i wolę obecną formułę browar.biz ponieważ nie wiem kim miałbym być - playboyem czy wannabies (cokolwiek to nie znaczy)
                      Podzielam zdanie Prusaka.

                      Comment

                      • Warzywo
                        Senior
                        • 08-2016
                        • 955

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika oberzine Wyświetlenie odpowiedzi
                        Do oceniania wolę untappd i grupy na fb. Tutaj zgłaszanie błędów i dodawanie piw to jakieś nieporozumienie, próbowałem.
                        Zaglądam tu poczytać wpisy stałych bywalców czy coś się zmieniło
                        Kolejka krytykujących zawsze najdłuższa, a akurat bbiz ma wyrobioną opinię kogo nie spytam to mówi to samo.
                        W czym lepsza jest grupa na FB od rozmowy na browar.biz? Bo tam sobie wszyscy przytakują? Co do oceniania to artomat jest super, a co jest lepszego na utapie? że mozna wpisać każdą głupotę? na browar.biz też nie musisz korzystać z artomatu.

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23790

                          Ja tam nie mam ciśnienia, najważniejsze dla mnie jest to żeby było miejsce do dyskusji o piwie. Cała reszta to tylko dodatek. Dopóki będzie chęć rozmowy na takim a nie innym poziomie, to będzie miejsce dla Browarbizu.

                          A przedsięwzięciom zbijającym sobie kapitał na darciu łacha z innych życzę powodzenia, niechaj prosperują i działają jak najdłużej
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • grzeber
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 2866

                            Problem b.biz vs. inne miejsca jest głównie taki, że FB i blogi działają na skryptach stworzonych przez kogoś i są poniekąd od nich uzależnione. A to ma swoje plusy i minusy. Browar.biz został stworzony przez ART'a więc jego zmiany wymagają bezpośrednio dużych inwestycji z jego strony(czasowych lub finansowych), a z tym wiadomo jak jest.

                            Dosyć ciekawa lecz wydaje mi się lekko niesprawiedliwa jest ocena Masona. Do którego mam przy okazji kilka pytań:
                            - jaka jest kolejna na świecie baza piw po Ratebeer i BeerAdvocate?
                            Patrząc na liczbę browarów i piw w USA wystarczą tylko te dane a będzie więcej opisów niż, na browar.biz. Po prostu tego się nie przeskoczy.
                            - gdzie znajdę lepszą niż tu bazę piw polskich, która nie skupia się na nowofalowych piwach?

                            Ja uważam, że baza Browar.biz patrząc na rynek docelowy (ok. 38 mln. osób ) jest bardzo dobra, a porównywanie jej z serwisami o zasięgu światowych tylko pokazuje jej jakość.

                            Ale absolutna racje, że zrezygnowanie z konkursu na Piwo Roku i aktualność niektórych newsów nie jest dobrym kierunkiem.
                            pozdrawiam
                            www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                            Comment

                            • grzeber
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 2866

                              Poza tym łatwo krytykować a niestety liczba publikacji na niektórych wartościowych blogach też nie jest duża. Osobiście bardzo żałuje, że dwa dawniej ciekawe (Masona i Maidenowca) już praktycznie nie dostarczają istotnych treści. Pod tym względem jednak tutaj dzieje się więcej i cała strona nie jest zależna od ilości czasu jednej osoby.
                              pozdrawiam
                              www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                              Comment

                              • Warzywo
                                Senior
                                • 08-2016
                                • 955

                                Baza browar.biz ponad 60 k, jakie bazy/lajki mają inni w Polsce? Kopyr największy chyba kilkanaście tysięcy lajków i oglądalności, Docent ze 2 k, kanał Jabeerwocky też jeszcze parę tysi, resztę przemilczę bo to śladowe ilości.
                                Oczywiście aktywnych jest duuuużo mniej ale tak samo tam - w dyskusjach bierze udział tam po kilka, kilkanaście góra osób, a i tak większość to jednozdaniowe wpisy.
                                A trzeba pamiętać, że każda aktywność/popularność, szczególnie tego co bezpośrednio jest powiązane z modą (która z definicji jest chwilowa/czasowo ograniczona) z czasem się zmniejsza, a nie zwiększa.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎