Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dokąd zmierza Browar.biz ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6130

    heheehhe BB not dead

    Forum konserwa - piwo butelka

    Comment

    • Shedao
      Senior
      • 09-2007
      • 900

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
      A co by się miało nie pociągnąć. Nowinkarstwu mówimy twarde "nie".
      Dobrze, że ludzie w XVIII wieku takiej mentalności nie mieli, bo do tej pory byśmy jeździli bryczkami i czytali przy świecach

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        Ja tam nie jestem nowoczesny, stare jest lepsze od nowego, szczególnie w obyczajach i muzyce oczywiście.
        Browar Biz jest świetnym polskim forum piwnym, tylko strona główna jest do dupy.
        Dodam jeszcze, że nie mam konta na ratebeer.com i sto razy wolę polski browar biz.

        Comment

        • witold68
          Senior
          • 09-2009
          • 142

          BB

          A dla mnie jest
          Na pochybel psubratom !

          Comment

          • kosher
            Senior
            • 04-2005
            • 2294

            Ratebeer nie jest dla mnie miarodajny, bo większość użytkowników nie podaje warek, które pije.
            Jepiwka to głównie klepanie się po pupci młodych hipsterpiwoszy, prześciganie się kto bardziej oryginalny kadr zdjęcia zapoda. Mało treści, dużo szydery.
            Browar.biz to stara konserwa, harda linia i tak ma być
            Art co prawda nic tutaj nie robi, ale dopóki jest stara ekipa i jeszcze im się chce to forum jeszcze trochę pożyje.

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
              Ja tam nie mam ciśnienia, najważniejsze dla mnie jest to żeby było miejsce do dyskusji o piwie. Cała reszta to tylko dodatek. Dopóki będzie chęć rozmowy na takim a nie innym poziomie, to będzie miejsce dla Browarbizu.

              A przedsięwzięciom zbijającym sobie kapitał na darciu łacha z innych życzę powodzenia, niechaj prosperują i działają jak najdłużej
              Myślę, że to wszystko w sprawie.
              Inne serwisy jak RB, Unttapd, BeerMe, BeerAdvocate czy ocen-piwo są pomocne, ale żadną miarą miarodajne. Nawet B.biz ze swą ilością oceniających nie jest miarodajny.
              Podkreśliłem co najważniejsze. Kurcze, co ja bym robił jakby b.biz nie było

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4312

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shedao Wyświetlenie odpowiedzi
                Dobrze, że ludzie w XVIII wieku takiej mentalności nie mieli, bo do tej pory byśmy jeździli bryczkami i czytali przy świecach
                Pewnie tak, przy czym natura ludzka nie zmienia się na plus za sprawą postępu technicznego, raczej wręcz przeciwnie. Gdyby ludzie XVIII wieku mieli taką mentalność, nie byłoby tez rewolucji francuskiej, gilotyn, rzezi Wandei, hekatomby dwóch wojen światowych, sowieckiej rewolucji, nazizmu, Pol Pota, etc.
                To tylko tak na marginesie, a chciałem tylko zasygnalizować, że postęp w sferze dyskusji o piwie czy jakiejkolwiek innej wymianie zdań jest iluzoryczny, chyba że przyjmiemy założenie o ważniejszym niż sama dyskusja i informacja jej nośniku czy konieczności zobaczenia kolorowych obrazków. Są ludzie, którzy z uporem maniaka twierdzą, że nieważne, co się mówi, ważne jak i za pomocą jakich środków. Ich prawo, ja nie muszę tak uważać.

                Comment

                • Shedao
                  Senior
                  • 09-2007
                  • 900

                  A może natura ludzka zawsze była taka, tylko dzięki rozwojowi technologii nabyła większych możliwości krzywdzenia siebie nawzajem? Technologia sama w sobie zła nie jest - wręcz przeciwnie. Ale odbiegliśmy od tematu już dość mocno Kończąc tą analogię, zaprzestanie rozwoju serwisu nijak nie jest dla mnie pozytywnym zjawiskiem, bo w ten sposób tracimy tylko użytkowników. Tzn. tak: userzy wciąż są, to nie tak forum opustoszało całkowicie. Ale Browar.biz był polskim centrum dyskusji piwoszy, stał się skansenem. Ci, którzy pozostali, klepią się z zadowoleniem po brzuszku i mówią: jak dobrze, że jesteśmy skansenem (link okolicznościowy). Czyli w sumie okej - większość userów wydaje się być z tego zadowolona. I w takiej formie to forum pociągnie jeszcze sporą ilość czasu (chyba, że Art będzie zbyt zajęty żeby opłacić serwer ). Ale mi jednak szkoda tego, czym to forum było i czym mogło być. Świadectwem tego jest fakt, że dalej tu czasem wchodzę, coś opiszę, poczytam... Ale ze mnie sentymentalny człowiek jest, nawet Gadu-Gadu dalej używam, bo szkoda mi je porzucić

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4312

                    No dobrze, ale gdzie w tym wszystkim są wady bbizu? Czyli co: tu nie można w sposób sensowy wymieniać opinii na temat piwa. Co jeszcze tu powinno być poza większą szybkością reagowania na niektóre zjawiska? Dużo kolorowych, migających obrazków, gołe baby w wyskakujących okienkach? Chciałbym wiedzieć, co oznacza słowo "rozwój" w tym wypadku.

                    Comment

                    • Shedao
                      Senior
                      • 09-2007
                      • 900

                      Hmm, pomyślmy, byłeś ostatnio na stronie głównej?

                      Comment

                      • yaro74
                        PremiumUżytkownik
                        • 09-2012
                        • 2089

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shedao Wyświetlenie odpowiedzi
                        Kończąc tą analogię, zaprzestanie rozwoju serwisu nijak nie jest dla mnie pozytywnym zjawiskiem, bo w ten sposób tracimy tylko użytkowników.
                        Niestety, to prawda, pewnie też ART stracił trochę premium użytkowników. Strona główna nie zachęca, smuci brak plebiscytu na piwo roku, aktualizacja polskich piw powinna być szybsza.
                        Część użytkowników i tak by odeszła, nawet jakby były zmiany, bo oni działają w społeczności która nie lubi czytać a woli oglądać obrazki jak ktoś piwo nalewa do szklanki.

                        Comment

                        • Prusak
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 4312

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shedao Wyświetlenie odpowiedzi
                          Hmm, pomyślmy, byłeś ostatnio na stronie głównej?
                          Byłem i może powiem coś kontrowersyjnego: (prawie) zupełnie mi to nie przeszkadza. Czytam to, co chcę czytać "wewnątrz" portalu. Jasne, że można byłoby to zmienić, ale nie jest to kwestia najistotniejsza dla użytkownikow.

                          Comment

                          • Shedao
                            Senior
                            • 09-2007
                            • 900

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                            Byłem i może powiem coś kontrowersyjnego: (prawie) zupełnie mi to nie przeszkadza. Czytam to, co chcę czytać "wewnątrz" portalu. Jasne, że można byłoby to zmienić, ale nie jest to kwestia najistotniejsza dla użytkownikow.
                            Ale ja wiem, że tobie to zupełnie nie przeszkadza, pisałem o tym powyżej

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4312

                              I podejrzewam, że jest jeszcze trochę takich osób...

                              Comment

                              • Admirador
                                Senior
                                • 03-2015
                                • 431

                                Zdecydowana większość osób wchodzi na forum jako goście. Sam też tak robiłem co najmniej dwa lata, zanim zdecydowałem się zarejestrować.
                                Przed chwilą było zarejestrowani-goście 20:343. Więc aż tak całkiem wiatr po tym forum nie hula
                                Forum jest mocno oldskulowe, to oczywiste, inne też pewnie już nie będzie. Ale dla wielu wciąż najlepsze
                                Last edited by Admirador; 26-05-2018, 18:30.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎