Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dokąd zmierza Browar.biz ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • remfire
    Senior
    • 03-2004
    • 1334

    Bardzo dobrze powiedziane . Moge powiedzieć że wyraziłeś również i moje myśli.
    Dodam tylko że uważam że w pewnym sensie celem browaru winno być ( a mozna powiedzięc że chyba jest) przekonanie tych zwolenników Harnasia , aby sięgneli po inne , byc może nie znane im jeszcze piwa. Chodzi tylko o to aby ich zachęcić do zmiany gustu przez uświadamianie , a nie zniechecanie do odwiedzania strony browar.biz . Ktos mądry powiedział " w jedności siła " , ale aby głos był bardziej słyszalny musi się wydobywać z coraz większej liczby gardeł.

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19166

      a mnie zaciekawił nagły wzrost userów w browar.biz. jeszcze niedawno gdy ART rozsyłał kurier (przed plebiscytem) było nas trochę powyżej 15 tyś. - teraz jest już prawie 20 tyś.

      Comment

      • cyborg_marcel
        Senior
        • 03-2003
        • 3467

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
        a mnie zaciekawił nagły wzrost userów w browar.biz. jeszcze niedawno gdy ART rozsyłał kurier (przed plebiscytem) było nas trochę powyżej 15 tyś. - teraz jest już prawie 20 tyś.
        Ale może Art rozdziela aktywnych użytkowników od tych, którzy tylko się zarejestrowali, a potem już nie logowali...
        Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

        Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

        Comment

        • jerzy
          piwoholik
          • 10-2001
          • 4705

          Nakład kuriera nie jest tożsamy z ilością zarejestrowanych użytkowników! O ile się nie mylę to jeszcze w zeszłym roku widziałem 17 000 zarejestrowanych użytkowników.
          browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

          Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19166

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzy
            Nakład kuriera nie jest tożsamy z ilością zarejestrowanych użytkowników! O ile się nie mylę to jeszcze w zeszłym roku widziałem 17 000 zarejestrowanych użytkowników.
            fakt, moje przeoczenie! w każdym bądź razie zmierza do 20 tyś. userów

            Comment

            • fidoangel
              Senior
              • 07-2005
              • 3489

              Taki cytacik ze strony głównej forum:
              453 (Zarejestrowani: 41 Goście: 412)
              Zaczynamy być tym co przewidywałem, skarbnicą wiedzy dla tych, którzy nawet nie zarejestrowali się na portalu.
              Czy idea "forum" się wyczerpuje? Czy formuła tego portalu jest już czymś skończonym, zamkniętym? Z czego to wynika?
              "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

              Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

              Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
              Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
              Sprawdź >>>Przewodnik<<<

              Comment

              • noodles
                Senior
                • 09-2005
                • 700

                Żeby te dane były wiarygodne trzeba by wiedzieć ilu gości to userzy zarejestrowani ale niezalogowani.
                Moja kolekcja podstawek

                Comment

                • anteks
                  maruda
                  • 08-2003
                  • 10738

                  Zaglądaja jako goście bo logowanie do tego złego browar.biz jest źle postrzegane na różnych grupach FB oraz innym forum. Dziwna sprawa jednak, w wypowiedziach sa na bieżąco w tematach oraz opisach piw z nawet bardzo odległych krajów
                  Mniej książków więcej piwa

                  Comment

                  • tristan_tzara
                    Senior
                    • 12-2007
                    • 1038

                    Było więcej odwiedzin, bo ostatnio wrócił na jepiwce temat smieszkowania z b.bizu

                    Wysłane z mojego HUAWEI CRR-L09 przy użyciu Tapatalka

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19166

                      Czyli podobnie jak po wrzutce Kopyra w 2015 roku. Dla przypomnienia wątek dotyczący rekordu odwiedzających.

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12171

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
                        Czy idea "forum" się wyczerpuje? Czy formuła tego portalu jest już czymś skończonym, zamkniętym? Z czego to wynika?
                        Ja najczęściej korzystam z części "piwo konkretnie". Takiej bazy nie jest w stanie póki co nie jest w stanie nikt zrobić. Chodzi przede wszystkim o piwa zagraniczne (w tym dziale jest nie raz więcej opisów piw z poszczególnych państw niż na ich rodzimych stronach).

                        "Piwo gdzie" też jest użyteczne (choć już dużo mniej jak kiedyś), znowu głównie z powodu zagranicznej bazy lokali, bo co do krajowej powstają nowocześniejsze aplikacje i spadło zainteresowanie współpracą spośród samych właścicieli tychże lokali - mają atrakcyjniejsze kanały.

                        Dział ogólny (z prasówką) niestety nie jest już źródłem informacji i generalnie negatywnie rzutuje na odbiór całego forum i serwisu. Jałowe dyskusje (często nie wolne od złośliwości), które pojawiają co jakiś czas (np. szkodliwość blogu Kopyra czy ostatnio niewłaściwości pojęcia browar kontraktowy) spowodowało, że osoby z branży (producenci, dystrybutorzy) oraz spora część użytkowników (w tym premium) odeszła. Szkoda.


                        Jest jeszcze środowisko kolekcjonerów (na tym się nie znam, ale wydaje mi się, że tu forum spełnia nadal swoją funkcję) oraz dział historyczny, który choć nie jest tak duży jak pozostałe, to nadal pozytywnie spełnia swoje zadanie. "Browarnictwo amatorskie" ma konkurencję, ale chyba się kręci.

                        Moim zdaniem formuła się nie wyczerpuje, choć widać stagnację czy nawet regres. Przydałyby się jednak zmiany.

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          Ale rozumiem, że te 453 osoby to jednak dobry wynik? Nawet jeśli wszyscy "goście" i Tristan szukali tu beki

                          Comment

                          • pizmak666
                            Senior
                            • 12-2006
                            • 1898

                            Art chyba musi uszczelnić dostęp dla niezalogowanych. Praktycznie non stop niezalogowanych jest 10x więcej niż użytkowników.
                            „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                            "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                            Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              I co z tego, że zarejestrowanych tyle, gości tyle. Na każdym forum ilość gości o duży procent przekracza ilość zalogowanych. W tym jest też cała masa boot-ów.
                              Forum jest dla każdego skarbnicą wiedzy. Kwestia różnic poglądowych i ich wyrażanie na forum jest tym, czego nie ma gdzie indziej i za to m.in cenię browar.biz. Jeśli ktoś nie potrafi dyskutować i się obraża, zabiera swoje zabawki i zakłada blog z jedynie słuszną myślą to dla mnie jest to dziecinada. Tym bardziej, ze nie raz już ktoś tu pisał, że żegna się z tym forum, a potem wraca. Dlaczego wraca? Bo nic lepszego nie ma.
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • pizmak666
                                Senior
                                • 12-2006
                                • 1898

                                I co z tego? A to, że Art miałby 150k użytkowników. Na stronach, które działają zarobkowo robi dużą różnicę. Tutaj sam nie wiem, bo jakoś Art nie ma ciśnienia na to.

                                A ludzie Beciku uciekają, bo różne strony/aplikacje przy praktycznie zerowej wiedzy dają możliwość założenie bloga/strony w 3 min. Na b.biz każdy temat musi odleżeć kilka lat.Pamiętasz swój foszek na dodawanie zdjęć wypitych piw? Ot dobry przykład. Czemu każdy chętny za przysłowiowe 20(?)PLN/rok nie może mieć swojego mikro bloga korzystającego z bazy danych b.biz gdzie opisuje sam dla siebie wypite piwa i dodaje zdjęcia? Jeśli do tego byłaby jakaś apka na telefon to jestem więcej niż pewien, że Art jeszcze by coś z tego miał.
                                Jest jak jest. Coś za coś.
                                „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                                "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                                Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎