Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czarnków, Eire Ciemne Naturalne 14

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Czarnków, Eire Ciemne Naturalne 14

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Bombadil13
    • 05-2005
    • 2479

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: bardzo ładny mahoniowy z rubinowymi refleksami [5]
    Piana: od samego początku mizena, bąble duże i mało ich, opadła niemal momentalnie do zera [2]
    Zapach: bardzo przyjemny kawowo-słodowy (z naciskiem na kawowy) z odrobiną owocowych nutek [4.5]
    Smak: troszkę wodnisty, ale bardzo przyjemny słodowy smak, który powoli rozwija się w ustach, rozkwitają palone nuty słodowe, są coraz wyraźniejsze, przebija się lekki owocowy kwasek i delikatna goryczka, chyba ciutek zbyt słabo [4.5]
    Wysycenie: za słabe, bo pod koniec picia piwa od dna nie odrywa się nawet najmniejszy bąbelek [4]
    Opakowanie: całkiem przyjemne, bączek, brak firmowego kapsla [4.5]
    Uwagi: pyszne,delikatne, ciemne piwo.
    Nie wiem czy dobrze je umieściłem, bo ekstrakt się zgadza, nazwa też, aleani słowa o tym by było ciemne naturalne? choć takowe wydaje się być

    Moja ocena: [4.25]
    Poszukuję

    Comment

    • biermann
      Senior
      • 09-2001
      • 2552

      #3
      Niech Czarnków pozostanie przy swoich wyśmienitych piwach jasnych. Ciemne to porażka. Mdłe o posmaku i zapachu starych skarpet. Gdyby się to zdażyło po raz pierwszy przy czarnkowskim ciemnym piwie butelkowym ( beczkowe swoją dozę krytyki już dostało) nie zawracałbym głowy. Za bardzo lubie ten browar. Ale niestety prawie każde podejscie do butelkowego Eire powoduje coś na kształt delikatnie mówiąc niesmaku
      "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
      Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
      Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
      Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
      Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

      Comment

      • Sokół83
        szynkarz
        • 12-2004
        • 1598

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: nie znam sie dobrze na kolorach taki pomiędzy czerwonym a brązowym, dużo jaśniejszy niż inne ciemniaki, ale ładny [5]
        Piana: właściwie się nie wytworzyła [1]
        Zapach: słaby wiec trudno mi go w ogóle opisać [3]
        Smak: czuć przede wszystkim karmelową słodycz, czuć też silnie smaki palone, jednak słodycz dominuje i piwo jest za słodkie [3.5]
        Wysycenie: troche za słabe, takie na poziomie ale [3.5]
        Opakowanie: szata graficzna bardzo prosta, ale ja takie lubie; brak informacji o ekstrakcie, kapsel czarny, nazwa "eire" beznadziejna [3.5]
        Uwagi: piwo jak najbardziej wypijalne, ale za słodkie, zachęcony noteckim spodziewałem sie czegoś więcej

        Moja ocena: [3.15]
        Z INNEJ BECZKI

        www.fotopolska.eu

        Comment

        • Shlangbaum
          Senior
          • 03-2005
          • 5828

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: BARDZOciemnorubinowy. [5]
          Piana: Beżowa. Przyzwoity dywanik. [4]
          Zapach: Zdecydowanie za słaby. Po zamieszaniu piwa cukrowo-słodowy. [3.5]
          Smak: Owocowa słodycz z lekką cukrowością opatrzona leciutką goryczką. Piwo delikatne. Trzeba mieć na nie ochotę (dobrze, że trafiłem akurat ). Pojemność 0,33 l jest idealna dla tego piwa - większa ilość powodowałby uczucie przesycenia. [4.5]
          Wysycenie: Wzór dla ciemnych piw. Zbija słodkość. Nie pozostaje na żołąku. Równomierne do samego końca. [5]
          Opakowanie: Typowo czarnkowskie. Estetyczne. Czerwono-srebrno-białe. Brak podanego ekstraktu. [4.5]
          Uwagi: Wielkie dzięki JAckson za wymianę piw

          Moja ocena: [4.15]

          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

          Comment

          • snorre
            Senior
            • 02-2006
            • 655

            #6
            Jedne z moich ulubionych polskich, ciemnych piw - dla mnie smak w sam raz, dość orzeźwiające, nie wiem czemu lubię je pijać w kąpieli, znakomicie się uzupełniają
            Last edited by snorre; 04-04-2006, 11:08.
            Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

            Comment

            • Pogoniarz
              † 1971-2015 Piwosz w Raju
              • 02-2003
              • 7971

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Kolor mahoniowy,bardzo ładny. [4.5]
              Piana: Beżowa,o dziwo bardzo długo się utrzymuje,potem robi się dziurawa i pozostawia dywanik.Jak na piwa z Czarnkowa jestem zdumiony trwałością. [4.5]
              Zapach: Karmelowy,dość intensywny. [4]
              Smak: Czuć smak kawy,do tego słodkość i goryczkę.Co przeważa...?Czuję finalnie posmak posłodzonej kawy,ale goryczka też się przewija. [4.5]
              Wysycenie: Według mnie akuratne.Drobne pęcherzyki walczą do końca. [4]
              Opakowanie: Cóż ot takie sobie,bez info o zawartości ekstraktu.Więcej jak trzy nie dam ,nie ma za co. [3]
              Uwagi: Naprawdę dobre piwko,chętnie po nie sięgnę jak tylko mi wpadnie w łapki.

              Moja ocena: [4.225]


              Prawie jak Piwo
              SZCZECIN

              Comment

              • Bekiesz
                Senior
                • 09-2005
                • 140

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Brunatny,klarowny,jaśniejszy niż w podobnych piwach innych browarów. [4.5]
                Piana: Ładna,beżowa.Dosyć mocna i trwała. [4.5]
                Zapach: Niezbyt wyraźny,słodowy z akcentem karmelu. [3.5]
                Smak: Karmelowo-orzechowy,nieco za mało wytrawny(jak dla Mnie...) [3.5]
                Wysycenie: Trochę za duże,przez co piwo zalega na żołądku. [3]
                Opakowanie: Plus za pojemność,minus za brak informacji o ekstrakcie. [3.5]
                Uwagi: Poprawne ciemne piwo,z uwagi na bardzo słabą dostepność w Warszawie-jedynie jako ciekawostka.W tej samej cenie niepasteryzowane Noteckie(3.50zł w "Joli" na Koszykowej),bez porównania bardziej godne uwagi.

                Moja ocena: [3.625]
                Jutro to dzisiaj,tylko jutro.

                Comment

                • Budvar
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 265

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: ciemny, ale o dość dużej przezroczystości - kolor słabej kawy zbożowej z czerwonawymi refleksami [3.5]
                  Piana: przyjemna w barwie, ale dość nietrwała [3.5]
                  Zapach: leciutko palony, jakby kawowy, ale zbyt mało wyrazisty [3]
                  Smak: bez rewelacji, dość wodnisty, "płaski", mało w nim goryczki [3.5]
                  Wysycenie: w porządku [4]
                  Opakowanie: estetyczne, ale bez szczególnego pomysłu, goły kapsel, brak kontry, brak informacji (np. co oznacza wyraz "naturalne" użyty w nazwie ?) [3]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.325]

                  Comment

                  • adam16
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 9865

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemny, bursztynowy z refleksami. [4.5]
                    Piana: Nie ma jej zbyt wiele, ale to co jest, jest kremowe w barwie oraz konsystencji i pozostaje w postaci wianuszka przy ściankach szklanki do samego końca. [4.5]
                    Zapach: Niezbyt intensywny, słodowo-karmelowy. [4]
                    Smak: I tu czuć karmel i w tle słód. Pojawia się wreszcie i lekka goryczka. Zgadzam się z poprzednikami ze objętość 330ml dla tego piwa jest w sam raz. W większej ilości mogłoby niebezpiecznie zasłodzić usta. [4]
                    Wysycenie: Prawidłowe [4]
                    Opakowanie: Etykieta typowo czarnkowska. Od razu wiadomo z piwem którego browaru, mamy do czynienia. [4]
                    Uwagi: Po raz kolejny pozostaje żałować, że jest niedostępne w moich okolicach. Dzięki Pogoniarzowi, że chce mu się z daleka dźwigać ciężary.

                    Moja ocena: [4.075]
                    Last edited by adam16; 05-08-2006, 21:32.
                    Browar Hajduki.
                    adam16@browar.biz
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                    Comment

                    • Cez
                      Senior
                      • 01-2003
                      • 1789

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: rubinowy, wpadający w brąz, pięknie wygląda w słońcu, cieszy oko [4.5]
                      Piana: drobnopęcherzykowa, leciutko beżowa, szybko opadająca, tworzy nikły wianuszek, osiadający na ściankach szklanki. [3.5]
                      Zapach: słodowy, ale niezbyt mocny. [4.5]
                      Smak: słodowy, jakby dosładzany (za to 0,5 pkt mniej), pysznie karmelowo-kawowy. [4.5]
                      Wysycenie: tylko szczypie w język, brak widocznego gazu w szklance. [4]
                      Opakowanie: Bączek 0,33, prosta i czytelna etykieta, nie przeładowana, kapsel czarny, goły. [3.5]
                      Uwagi: Piwo przywiezione przez Westę i Pogoniarza
                      Dziękuję bardzo!
                      MOżnaby powiedzieć ....proszę o jeszcze

                      Moja ocena: [4.325]
                      Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                      Comment

                      • MarcinKa
                        Senior
                        • 02-2005
                        • 2729

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bardzo ciemny brąz, brunatne. Pod światło kolor jak w gęstym śliwkowym kompocie, ciemny rubin. [4.5]
                        Piana: Średniej wielkości, dużo grubych bąbli (dopiero po chwili robi się jednorodna). Dość trwała. Koloru kawowego. [3.5]
                        Zapach: Ładny ciemno słodowy zapach. Nawet bardzo ładny. TYLKO DLACZEGO TAKI NIKŁY?! [4]
                        Smak: Bardzo dobre ciemne piwo. Smak ciemnych słodów. Wyraźny i bez przesadnej słodyczy. Pojawiają się leciutkie jakby palone nutki. Posmak słodowy średnio intensywny. Tych 7% alkoholu kompletnie nie czuć. [4.5]
                        Wysycenie: Cały czas jest, tylko jakieś takie niemrawe. [3.5]
                        Opakowanie: Słabe. Bardzo podobne do jasnego. Nijakie i nie zapadające w pamięć. Poprzednia wersja była lepsza, kolorystycznie kojarzyła się z ciemnym piwem. Do tego brak ekstrakty i tylko czarny kapsel. I ta pojemność 0,33l to duży mankament. [3]
                        Uwagi: Chyba najlepsze ciemne mocne piwo polskie. Doskonale wyważony smak. W porównaniu do Fortuny i Irlandzkiego jest mniej słodkie, a słodowy smak w kierunku paloności a nie słodyczy. Mój egzemplarz był na tydzień przed upływem daty i morze to leżakowanie mu pomogło? Piwo otrzymane od khama na zlocie w Zwierzyńcu. Dzięki.

                        Moja ocena: [4.1]
                        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                        Comment

                        • kishar
                          Senior
                          • 10-2003
                          • 1691

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bardzo ładna ciemna barwa, pod swiatło rubinowa. [4]
                          Piana: Piana słaba, utrzymuję sie krótko, o ciemnej barwie. [3]
                          Zapach: Bardzo przyjemny, jakby słodki. [4]
                          Smak: Bardzo ciekawy smak, przyjemna słodycz z lekka goryczką i elementami palonych słodów. [4.5]
                          Wysycenie: Odpowiednie. [4]
                          Opakowanie: Opakowanie poprawne, przejrzyste ale bez żadnych rewelacji. [3.5]
                          Uwagi: Zakupione w Lublinie na Tumidajskiego.
                          Naprawde dobry ciemniak wart powtórzenia.

                          Moja ocena: [4.075]

                          Comment

                          • solozzo
                            Member
                            • 08-2006
                            • 87

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: no ja na ciemne to jest ciemna herbata więzienna - czaj ale barwa bardzo przyjemna [4]
                            Piana: na poczatku fajna duża, krótko się trzyma. barwa dość jasna-kremowa [3.5]
                            Zapach: bez rewelacji nie odrzuca ani nie zachęca do spożycia. Troche słodyczą zalatuje. [4]
                            Smak: słodycz połączona z chmielową goryczką. W tle jakby orzechy. Dobrze zbalansowany mix. [4]
                            Wysycenie: bardzo dobre utrzymuje sie w trakcie konsumpcji. Dobrze się pije. [4.5]
                            Opakowanie: fajny granacik, etykietka skromna, lecz wzbudza zaufanie u mnie. [4]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [3.975]
                            vere sede vacante est

                            Comment

                            • wedge7
                              Senior
                              • 01-2007
                              • 217

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ciemny; pod światło ciemnowiśniowy i przezroczysty [4]
                              Piana: wysoka i beżowa ale szybko nie pozostaje po niej żaden ślad [3.5]
                              Zapach: niewyraźny; słodkawy i chyba lekko palony [3.5]
                              Smak: na prawdę dobre piwo; na początku czuć słodycz i lekki posmak kawy, na końcu delikatną goryczkę; na prawdę fajne połączenie [4.5]
                              Wysycenie: w porządku; oglądając piwo w szklance nie widać zbyt wiele pracujących bąbelków, ale podczas picia gaz jest wyczuwalny na języku [4]
                              Opakowanie: słabiutko; niemrawa etykieta; porysowana butelka, czarny kapsel; niczym konkretnym nie rzuca się w oczy [2.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.9]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎