Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, Tiger Mocny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23794

    Browar na Jurze, Tiger Mocny

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Czapayew
    Senior
    • 10-2002
    • 1966

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ładny bursztyn [4]
    Piana: piwo lane z wysoka ładnie się pieni, co nijak nie przeklada się na trwałość piany [2.5]
    Zapach: szerze mówiąc - żaden [2.5]
    Smak: goryczka, goryczka i jeszcze raz goryczka !!! Plusem może byc to, ze nie pojawia się nuta zwietrzałości. [3]
    Wysycenie: słabe [2.5]
    Opakowanie: butelka EURO, kapsel "Polskie Piwa", etykieta utrzymana w tonacji czarnej, dośc ładna [3.5]
    Uwagi: Cóż - piwko miało trafić do jasia piwosza ma giełdzie tyskiej, aleśmy się nie spotkali. Stracił niewiele - przyjamniej w moim subiektywnym odczuciu.

    Moja ocena: [2.825]
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net

    Comment

    • Shlangbaum
      Senior
      • 03-2005
      • 5828

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasno złote. [3.5]
      Piana: Do końca w postaci obrączki. [3]
      Zapach: Delikatnie słodowy. Coś jak w piwach z Lwówka. [4]
      Smak: Lekka słodowość ustępująca metalicznemu posmakowi. Piwo troszkę zbyt odfermentowane. Wypijalne ale nie specjalne. Raczej gorsze od Bonera Mocnego. [3]
      Wysycenie: Przegazowane. Siada na żołądku. [3]
      Opakowanie: Paskudne. Podali parametry piwa więc nie będzie 1. Ale to za mało, żeby uznać za ładne chociaż [2]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.325]

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • MarcinKa
        Senior
        • 02-2005
        • 2729

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Typowy, lekko ciemniejszy niż w Pilsie. Troszeczkę jednak za lekko. [4]
        Piana: Właściwie to tylko przez moment istniała mała piana złożona tylko z wielkich bąbli. Prawie natychmiast opadła do resztek, które też nie dotrwały do końca. [2]
        Zapach: Niczym nie odbiega od średniej. Słodowy, trochę słaby zapach. [3.5]
        Smak: Początkowo smakowało jakoś dziwnie i było niedobre. Na szczęście szybko nabrało normalnego smaku, niestety przeciętnego. Czuć słód z odrobiną chmielu, goryczki prawie brak, posmak słodowy. Alkoholu nie czuć, ale moc jest. Generalnie trochę treściwości brak (to chyba efekt tego co pisał Shlangbaum o wysokim odfermentowaniu). [3]
        Wysycenie: Całkiem poprawne, nie za mocne. Do końca czuje się. [4]
        Opakowanie: Nic specjalnego, wzornictwo tradycyjne, tylko ta głowa tygrysa się wyróżnia. Trochę kojarzy się z Tygrysem Łódzkim. Parametry podane, kapsel Polskie Piwo. Gdyby jeszcze dokładniej naklejali te etykiety. [4]
        Uwagi: Takie trochę inne piwo od tego co na rynku. Nie powala smakiem, ale nie odrzuca również. Klasyczne piwo z małego browaru. Czytając poprzednie oceny widzę, że moje piwo było ciut inne niż u kolegów (goryczka u Czapajewa, metaliczność u Shlangbauma), to też urok małych browarów.
        Piwo wymienione z Aldachem na zlocie w Zwierzyńcu, dzięki.

        Moja ocena: [3.225]
        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

        Comment

        • woosaa
          Senior
          • 07-2005
          • 1548

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: bardzo ładny bursztyn [4]
          Piana: śnieżna niegęsta,szybko opada i znika [2.5]
          Zapach: chmielowo-owocowy,mógłby być bardziej intensywny [3.5]
          Smak: w miarę mocna goryczka z lekką nutą owocową,naprawdę smakuje [4]
          Wysycenie: za słabe,ledwo ledwo coś czuć [2]
          Opakowanie: jak na regionalne może być,wszelkie info o piwie podane,kapsel PP [4]
          Uwagi: kupione w małym sklepiku w Zagłębiu.Choć nie przepadam z a mocnymi,to TIGER MOCNY pozytywnie mnie zaskoczył

          Moja ocena: [3.575]
          mb WOS

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Klasyka - bursztynowozłoty. I o to chodzi! [4.5]
            Piana: Całkiem długo się trzymała. Była dość drobna, "ecru" (za przeproszeniem ). Ładnie brudzi szkło. [4]
            Zapach: Intensywny słodowy, gdzieś daleko chmiel, ale leciutki... [3.5]
            Smak: Na pierwszym planie goryczka, ale zaraz zza niej przepycha się słaba słodowość i posmak chlebowy. Taki znak minionej epoki, to lubię . [4]
            Wysycenie: Troszkę dla mnie za słabe, choć ciągle czuć pracowite bąbelki na podniebieniu. [3.5]
            Opakowanie: Tutaj na szczęście został "tygrysi pazur" (pozdrawiam fanów 4P+pies). Estetyka mało wyszukana, ale czytelna . [3.5]
            Uwagi: Zakupione w browarze ("piwo - dzwonić"). Piwo w każdym calu trzyma fason i charakter, także w technice nabywania . Plus za konsekwencję i - na zdrowie!

            Moja ocena: [3.8]

            Comment

            • dryx
              † 1966-2017 Piwosz w Raju
              • 04-2002
              • 1735

              #7
              To moje drugie spotkanie z tym piwem. Od trzech lat ta sama butelka, etykieta, kapsel. Ekstrakt 13,1 % , alkoholu 6,5 % Barwa jasnobursztynowa, piana niska, powoli opada., po jakiś 2 minuta brak jej śladu. Przyjemny słodowy aromat. W smaku nawet przyjemne, lekki słód, lekka goryczka, trochę wytrawne. Nagazowanie w sam raz. Nie jest złe, dobrze wypada na tle innych naszych mocnych piw. Można wypić.
              Attached Files

              Comment

              • dipeone
                Senior
                • 05-2010
                • 741

                #8
                Jednego nie rozumiem : w nazwie tematu jest "Tager" a na etykiecie widzę "Tiger". O co chodzi?

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dipeone Wyświetlenie odpowiedzi
                  Jednego nie rozumiem : w nazwie tematu jest "Tager" a na etykiecie widzę "Tiger". O co chodzi?
                  Bo Dryxowi się chyba tematy pozajączkowały. Tiger jest tutaj.
                  Zgłosiłem już do przeniesienia.
                  Last edited by Twilight_Alehouse; 16-07-2011, 22:24.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎