Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grudziądz, Kartësci Zòkònik

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Grudziądz, Kartësci Zòkònik

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Słomkowy, nawet ładny [4]
    Piana: Spora i trwała, zostawiająca na szkle kręgi. [4.5]
    Zapach: Słodowy, wyraźny. [4.5]
    Smak: Przewaga nut słodowych, lekko podkreślony chmielem. [4]
    Wysycenie: Prawidłowe [4.5]
    Opakowanie: Etykieta taka sobie - bez rewelacji, ot do zbioru .
    Na niej stoi że "kapitał w całości polski" i że "z każdej butelki 2 grosze dla piłkarzy z Kaszub!!!". [3.5]
    Uwagi: Dobrze by było powtórzyć dla lepszej oceny.
    Dzięki Skandal.

    Moja ocena: [4.225]
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • Sokół83
      szynkarz
      • 12-2004
      • 1598

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: złoty, zdecydowanie za jasny na mocne piwo [3.5]
      Piana: drobnobąbelkowa, po dwóch miutach opadła, pozostawiając cieniutki kożuszek do ostatniego łyka [4]
      Zapach: dość intensywny słodowy [4]
      Smak: przede wszyskim słód i bardzo przyjemna nienachalna gorycz, niestety czuć było troszke alkohol [4]
      Wysycenie: do końca na przyzwoitym poziomie [4.5]
      Opakowanie: brak kontry; etykieta w barwach kaszubskich, z jakąś pikselowatą postacią wziętą chyba z gry komputerowej, która ma być owym zakonnikiem; wszyskie potrzebne informacje są, ale etykieta zupelnie bez ładu i składu, zrobiona chyba na kolanie [2]
      Uwagi: dobre mocne piwo - jak na Ciechanów przystało; troche czuć alkohol, ale tak niewiele, że nie przeszkadza w piciu

      Moja ocena: [3.9]
      Z INNEJ BECZKI

      www.fotopolska.eu

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Takie ciemnawe złotko, pasuje do ekstraktu. [4]
        Piana: Wysoka, drobnoziarnista. Bardzo dobrze się utrzymuje. [4.5]
        Zapach: Silny, chmielowo-słodowy. Ma w sobie to charakterystyczne ciechanowskie "coś". [4]
        Smak: Słodowość, alkohol, lekka słodycz, solidna jak na piwo mocne goryczka, która przechodzi jednak w gorzki, nieprzyjemny posmak. Rozczarowuje jak na produkt Ciechanowa, bo browar przyzwyczaił mnie do znacznie lepszych piw, a to nie wykracza poa przeciętne piwo mocne. [3]
        Wysycenie: Za słabe trochę. [3.5]
        Opakowanie: Oj, nędza straszliwa. Po pierwsze, zakonnik straszliwie pikselowaty, to wstyd coś takiego zamieszczać. Po drugie, denerwuje mnie przesyt zamieszczonych medali. Medale na etykiecie powinny być dla danego piwa, a nie dla browaru... Po trzecie, jakkolwiek żółte pole etykiety jest znośne, to czarne jest po prostu ohydne. [2]
        Uwagi: Nabyte w Łodzi u Dziada na Pomorskiej.

        Moja ocena: [3.525]

        Comment

        • Budvar
          Senior
          • 09-2005
          • 265

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: jak na tak mocne piwo - zdecydowanie za jasny, cienka słomka [3]
          Piana: drobniutka, a przy tym całkiem trwała [4]
          Zapach: nawet, nawet - wyraźnie słodowy, z kwiatowymi akcentami i chmielowym tłem [4]
          Smak: na początku przeszkadza zbyt wysokie wysycenie (szczypanie w język), później już wyraźnie przebija się słodowość (z wyraźną nutą miodową); co prawda nie czuć alkoholu (duży plus), ale smak jest za "płaski" [3.5]
          Wysycenie: początkowo może przesadzone, ale generalnie w porządku [3.5]
          Opakowanie: bez wysiłku, bez polotu - kiepski papier, żółto-czarne barwy, wzornictwo nie powala, brak kontry, goły kapsel [2]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.625]

          Comment

          • MarcinKa
            Senior
            • 02-2005
            • 2729

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasny, nie pasuje do mocnego piwa. [3]
            Piana: Obfita i długo się utrzymuje. Niestety nie całkiem jednorodna. [4]
            Zapach: Fajny słodowo chmielowy aromat. Pojawiają się nutki alkoholowe. Niestety słabiutki. [4]
            Smak: Delikatny i ciekawy. Mimo, że wyraźnie czuć alkohol piwo jest lekkie i nie sprawia wrażenia mocnego. Smak słodowy z nutkami chmielowymi, dobry i dość nietypowy. Posmak wyraźnie goryczkowy i gorzkawy, dość mocny. [4]
            Wysycenie: Słabe. Wyraźnie wyczerpuje się pod koniec. [3]
            Opakowanie: Dość oryginalne ale niestety bardzo amatorsko wykonane. Gdyby poprawić samą tylko sylwetkę tego zôkònika to już by było całkiem nieźle. Do wad należy jeszcze dodać wyjątkowo niestarannie naklejanie etykiet. Wszystkie w sklepie były pomarszczone. Zalety to podane parametry i kapsel firmowy. Nazwa też fajna. [3.5]
            Uwagi: Bardzo fajne piwo o ciekawym smaku. Jeśli ktoś nie lubi typowych mocnych piw niech sięgnie po to, jest inne. Należy pić jak najświeższe ponieważ szybko alkohol zaczyna dominować nad smakiem. W przeciągu miesiąca stałe się nieprzyjemnie alkoholowe.

            Moja ocena: [3.875]
            Last edited by MarcinKa; 01-09-2006, 10:42.
            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎