Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mrożony BUD

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
    A ja tylko powiem, że więcej kultury i wzajemnego szacunku przydałoby się po obu stronach barykady
    A dyskusję są potrzebne
    Problem w tym, że tutaj dyskutuje się pro forma - do rzadkości ktoś zmienia poglądy. Po prostu wycisza się w jednym temacie i kilka dni później uaktywnia w innym. A takie dyskusje to można o kant d..y rozbić niestety

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • Bombadil13
      • 05-2005
      • 2479

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
      Problem w tym, że tutaj dyskutuje się pro forma - do rzadkości ktoś zmienia poglądy. Po prostu wycisza się w jednym temacie i kilka dni później uaktywnia w innym. A takie dyskusje to można o kant d..y rozbić niestety
      A szkoda
      Poszukuję

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
        Przecież to forum ma zrzeszać miłosników PIWA
        I zrzesza. Ma jednak również promować kulturę piwną. I zniechęcanie do budopodobnych produktów jest tego wyrazem. A że atmosfera jest bojowa, to się przypadkiem nie stało: po raz kolejny polecam przejrzeć listę zamkniętych browarów i wycofanych piw, oraz porównać w pamięci smak takiego Żywca lub Okocimia z tym z lat przedkoncernowych.

        Ja też sobie życzę jak najmniej budoidów na polskim rynku, bo i czego mam sobie życzyć - żeby ich było jak najwięcej? Czy naprawdę uważasz, że jest czego bronić? Podobają ci się obecne trendy w piwowarstwie?

        Comment

        • kibi
          Senior
          • 07-2004
          • 1875

          #19
          Uważam, że bojowa atmosfera nie sprzyja promowaniu kultury piwnej. Kultury nie wprowadza sie na siłę. Ja trafiłem na forum jako kolekcjoner, natomiast mój piwny gust zmienił się znacznie pod jego wpływem . Gdybym, jako konsument piw koncernowych zniechęcił sie na początku agresywnymi wypowiedziami, potępiającymi moje upodobania, nie miałbym okazji do ich zmiany na lepsze.

          Comment

          • Marcin_wc
            Senior
            • 09-2005
            • 2115

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną
            po raz kolejny polecam przejrzeć listę zamkniętych browarów i wycofanych piw
            Pod tym podpisuję się czym tylko mogę, bo to sprawia, że niektórzy patrzą na koncerny dwa, albo i trzy razy bardziej krytycznie, niż po samej degustacji ich piwa.

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19165

              #21
              bez urazy becik i inni podobnie myślący, ale jak wyobrażacie sobie edukowanie piwne gawiedzi bez jak to padło tu i ówdzie "opluwania koncernów". każde porównanie może być trafne lub nie, ale zwykle coś jest cacy, a coś jest gorsze. jeśli znacie sposób na to, by za 10 lat można było wyjść do knajpy na rogu i nie pić jedynie słuszny płyn (o dowolnej nazwie) smakujący podobnie i niesmacznie to jest to chyba najlepsze miejsce by o tym powiedzieć.

              Comment

              • kibi
                Senior
                • 07-2004
                • 1875

                #22
                Opluwając cokolwiek i piętnując czyjś inny gust nikogo nie edukujemy, a tylko wprowadzamy głęboki podział na lepszych i gorszych, i tych gorszych, którym smakuje inne piwo niż nam, umieszczamy po drugiej stronie barykady na równi ze smakoszami tanich win. Nie sądzę, żeby w ten sposób można było kogoś wyedukować i przeciągnąć na swoją stronę.

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19165

                  #23
                  to wskaż nam drogę, bo błądzimy...
                  Last edited by e-prezes; 11-02-2006, 11:43.

                  Comment

                  • kibi
                    Senior
                    • 07-2004
                    • 1875

                    #24
                    Zawsze łatwiej wskazać, że jakaś droga jest zła, niz pokazać, która jest właściwa .
                    Uważam, po prostu, że bardziej jest nam po drodze z pijącymi Żywca czy Lecha, niz pijącymi alpagi.
                    I to ci którzy dziś piją piwa koncernowe, mogą za rok zostać zwolennikami małych browarów i poszukiwań innych smaków, o ile ich z Browar biz. nie wypchniemy.
                    Jeśli natomiast postawimy im ultimatum, że albo od jutra piją tylko piwa niepasteryzowane i pszeniczne, albo fora ze dwora, to pewnie jednak pozostaną przy swoim zdaniu.

                    A tak w ogóle przychylam się do zdania przedmówców, że od jakiegoś czasu wypowiadamy się nie na temat (reklama Żywca).

                    Comment

                    • biermann
                      Senior
                      • 09-2001
                      • 2552

                      #25
                      Treść całkowicie odbiegła od tematu... Ja osobiście Żywca, Tyskiego Gronie, Lecha Premium Warki tfu Strong nie pijałem bo są paskudne. Ale w obliczu tych różnych "jedynych słusznych" wytycznych co wolno pić, a za co zostaje się potępionym zaczyna się we mnie budzić opór... no i się obudził
                      "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
                      Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
                      Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
                      Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
                      Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19165

                        #26
                        ktoś tu chyba źle zrozumiał!? gdzie ja napisałem, że zabraniam komuś pić piwa koncernowe?
                        mnie nie podoba się jedynie to, że w lokalach jest mały wybór. winni są zarówno właściciele knajp (bo zarobek mają większy na koncerniakach) i browary (bo stosują taką politykę lojalnościową, by komuś nie marzyło się mieć w jednym lokalu konkurencji obok swojego piwa)
                        to same browary zmuszają konsumenta do stosowania ograniczonego wyboru.
                        ps.
                        prosimy o wydzielenie wątku
                        Last edited by e-prezes; 11-02-2006, 12:15.

                        Comment

                        • emef
                          Member
                          • 05-2002
                          • 49

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
                          Nasze prośby o zesłanie jakiegoś nieszczęścia na Żywiec się spełniły
                          ...
                          Wewnątrz kontenerów zastaliśmy przepiękny widok. Popękane butelki lub zamarznięta piwną ciecz wewnątrz flaszek .

                          to moze podpalic lokale sprzedajace koncernowe piwa?

                          skoro sie nie znaja to ich wina...

                          jeszcze pare postow i ktos pewnie wpadnie na taki pomysl

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10837

                            #28
                            Koleszko proszę ciebie abyś swoje osądy zostawił dla tylko siebie. Twoja "poprawność polityczna" z lekka mnie denerwuje. Na razie do sprawy nic nie wniosłeś a tylko krytykujesz. Wypełnij profil, zacznij sie spotykać z forumowiczami na zlotach i giełdach to ci radzę. Bo jak na razie siedzisz tylko przy monitorze i myślisz gdzie by tu jeszcze zapuścić ferment. Wstyd!!
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • emef
                              Member
                              • 05-2002
                              • 49

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
                              Koleszko proszę ciebie abyś swoje osądy zostawił dla tylko siebie. Twoja "poprawność polityczna" z lekka mnie denerwuje. Na razie do sprawy nic nie wniosłeś a tylko krytykujesz. Wypełnij profil, zacznij sie spotykać z forumowiczami na zlotach i giełdach to ci radzę. Bo jak na razie siedzisz tylko przy monitorze i myślisz gdzie by tu jeszcze zapuścić ferment. Wstyd!!
                              widze ze to bardzo dla Ciebie denerwujace ze ktos nie podziela Twojego zdania

                              a jeszcze do tego ktos "bez uprawnien"(???!!!)

                              moze daj wniosek zeby zlikwidowac mnie z forum - widze ze staje sie ono polem wzajemnego "kadzenia" uprawnionych.

                              powodzenia z takim podejsciem i bardzo mi szkoda kogokolwiek nie podzielajacego Twoich "wizjii"

                              Comment

                              • abernacka
                                Senior
                                • 12-2003
                                • 10837

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emef
                                (...)

                                moze daj wniosek zeby zlikwidowac mnie z forum - widze ze staje sie ono polem wzajemnego "kadzenia" uprawnionych.
                                (...)

                                To ty napisałeś nie ja więc mi tego nie wmawiaj!! Z drugiej zaś strony za wszelką cenę chcesz zabłysnąć. Megaloman
                                Ps. To był już mój ostatni post w tym temacie. Nie mam zamiaru wymieniać swoich poglądów z osobą która nawet nie raczy sie przedstawić. Brak wychowania?? Chyba tak!!
                                Piwna turystyka według abernackiego

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎