Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Karmi Selua

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Okocim, Karmi Selua

    Druga z nowości.
    Opakowanie - butelka 0,4l, kapsel Karmi fioletowy, etykieta orientalna. Skład 99% piwa, 1% esencji smakowej. Alkohol do 0,5%
    Piana - całkiem ładna, aczkolwiek trzymająca standardy koncernowe. Nie dałem jej szaansy na opadnięcie.
    Kolor - w miarę, rubinowo- wiśniowy
    Nasycenie CO2 - z tego co pamiętam słabe
    Zapach - owocowo syntetyczny, ale do przeżycia
    Smak - podobnie jak u siostry Lamai - coś strasznego. Tym razem słodycz, nuty pinacolady, kokosu, chyba rum i SYNTETYK. Po jednym łyku kolejnych nie ryzykowałem, reszta wylądowała w zlewie.
    Attached Files
    blog.kopyra.com
  • cielak
    Senior
    • 03-2004
    • 2890

    #2
    Stoi to przy moim komputerze i po degustacji Lamai boję się tego ruszyć. Poczekam do jutra. Z ciekawostki na etykiecie jest napisane " Piwo ciemne..." Choć z wyglądu i koloru to do piwa, a zwłaszcza ciemnego to, trochę jeszcze brakuje.
    Do jutra postoi.
    zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

    Comment

    • Titus_Fox
      Senior
      • 10-2005
      • 400

      #3
      takie wynalazki są zwykle testowane na dość szerokich masach ludzkich, więc na pewno ktoś to kupi. Brałem raz udział w ankiecie dla Okocimia, testując różnorakie piwka. Było to chyba trochę przed wypuszczeniem Harnasia. Ciekawym, czy łyknie ten wynalazek znajoma - ekspert od napojów piwopodobnych.
      Last edited by Titus_Fox; 21-02-2006, 23:35.

      Comment

      • cielak
        Senior
        • 03-2004
        • 2890

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Titus_Fox
        ... Ciekawym, czy łyknie ten wynalazek znajoma - ekspert od napojów piwopodobnych.
        Pewnie łyknie. Tylko co potem?
        zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

        Comment

        • maki
          Senior
          • 07-2003
          • 186

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cielak
          Z ciekawostki na etykiecie jest napisane " Piwo ciemne..." Choć z wyglądu i koloru to do piwa, a zwłaszcza ciemnego to, trochę jeszcze brakuje.
          Widać że grupa CO bardzo lubi "ściemniać" swoje piwa np cała seria Zimowych i Polarnych produktów które wg danych na kontrach są piwami CIEMNYMI

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ładny, obiecuje coś ciekawszego, ale kubki smakowe to potem weryfikują. [4]
            Piana: Początkowo spora, zanikająca, pozostawia maleńki wianuszek do samego końca (oj, a trwało trochę zanim zmęczyłem ten napój) [4]
            Zapach: Beznadziejny. Tak może pachnieć czekoladka kokosowa, ale nie coś co nazywa się piwem. [1]
            Smak: Słodkie, słodkie, słodkie... okropnie. Jednemu dałem radę... ale nigdy więcej. [1]
            Wysycenie: Prawidłowe [4]
            Opakowanie: Kształt butelki jest OK. Kapsel do wytrzymania. Ale etykieta... ech... [2]
            Uwagi: Do sklepu w którym kupiłem ten produkt, trafiło tylko pięć butelek, z których nabyłem ostatnią... i niech tak pozostanie.
            Szkoda, że w Okocimiu marnują energię na takie eksperymenty. Ale mówi się, że każda potwora znajdzie swego amatora...

            Moja ocena: [1.65]
            Last edited by adam16; 24-02-2006, 20:55.
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • Dreamer
              Senior
              • 05-2003
              • 1576

              #7
              Przyglądając się opakowaniu (stylizowana butelka, etykieta w pastelowych barwach) oraz charakterowi tego napitku można się domyślać, że dedykowano go kobietom.... Moja kobieta (dodam: lubiąca piwa karmelowe) wypiła 1 (słownie: jeden) łyk, po czym z niesmakiem odstawiła butelkę. To coś, co nie powinno nazywać się piwem przypomniało mi takie jedno tanie wino o smaku czekoladowym ( ) pite z 10 lat temu... Nie polecam.
              Blog: Piwna Brytania

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: bardzo ciemnej mocnej herbaty,bklarowne [4]
                Piana: beżowa, drobna,gęsta, osadza się na szkle, opada jednak zbyt szybko [4]
                Zapach: karmelu połączonego z czymś słodkawym [4]
                Smak: jak b/a smakowe piwo to mi podchodzi, nie jest zbyt slodkie, mocno schłodzone doskonale gasi pragnienie, wyczuwa się w smaku lekko "krówkowy"posmak wraz z miła goryczką - głównie owocową [4]
                Wysycenie: troszke za duzo ale ogólnie ok [4.5]
                Opakowanie: świetna szata graficzna etykiety,firmowy kapsel, ładna, znana wszystkim przezroczysta butelka [5]
                Uwagi: to Karmi mi smakuje,napewno jesli będę miał możliwość wypicia chłodnego w drodze to skorzystam, świetne na ugaszenie pragnienia

                Do kupienia w W-wie, Carrefour Bemowo

                Moja ocena: [4.075]
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • grzech
                  Senior
                  • 04-2001
                  • 4592

                  #9
                  Mam pytania do Kolegi kopyra:
                  - jak smakuje SYNTETYK,
                  - jakie są kryteria piany koncernowej ?

                  Comment

                  • nek
                    Member
                    • 03-2006
                    • 43

                    #10
                    Próbowałem tego piwa jest dosłownie żałosne,o wiele lepsze jest nowe piwo plum śliwkowe, polecam!!!!

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19165

                      #11
                      oceniać tego nie mogę, bo według nie nie jest to piwo. bliżej temu czemuś do MD czy innych napojów. smak ulipkowato-aromatyczny, z przebijajacym się kokosem - wszystko syntetyczne. jak mam wybierać coś do picia (teoretycznie) bezalkoholowego wolałbym już zwykłe Karmi. a... sam bym tego nie zakupił, więc w końcu dopadło mnie to to na spotkaniu BP
                      Last edited by e-prezes; 08-04-2006, 12:15.

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzech
                        Mam pytania do Kolegi kopyra:
                        - jak smakuje SYNTETYK,
                        - jakie są kryteria piany koncernowej ?
                        SYNTETYK - inaczej zwany POLIMEREM to napój, zwykle gazowany, wytwarzanych w latach 90tych na masową skalę przez setki małych firm i rozlewane do butelek PET o pojemności 1,5L. Tyle encyklopedia a tak serio chodzi o smak chemiczny, syntetyczny.

                        Piana Koncernowa - zwykle wygląda fajnie, ale nie radzę się odwracać od kufla, bo lubi znikać. Nagle.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • michioso
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 112

                          #13
                          Karmi Selua traktuje bardziej jako napój piwopodobny, niż piwo.
                          Dziwny syntetyczny smak i zapach, wyczuwalne nuty rumu i ten zapach kokosu kojarzy mi się z najtańszą czekoladą z bazaru
                          Butelka i kapsel OK, ale ta etykieta pozostawia dużo do życzenia.
                          Spróbowałem, ale więcej już nie zamierzam.

                          Comment

                          • Pinio74
                            Senior
                            • 10-2003
                            • 3881

                            #14
                            Jak dla mnie całkiem przyzwoity napój piwopodobny (w przeciwieństwie do nowej siostry w kolorze ludwika). Intrygująca goryczka i posmaki owocowo-słodkawe. Jak nie można wypić normalnego piwa, to wybór co raz ciekawszy.
                            BIRRARE HUMANUM EST

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19165

                              #15
                              jak nie można napić się piwa to naprawdę lepiej napić się herbaty (dobrej) - polecam zamiast tego!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎