Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Regina, Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • YouPeter
    Senior
    • 05-2004
    • 2379

    Regina, Pils

    Alkohol 4,8%, ekstrakt 10,5%

    Kolor: Słomkowy jasny jednak pasujący do piwa o tej zawartości ekstraktu [4]
    Piana: Delikatna, biała, stosunkowo gęsta. Utrzymuje się długo pozostając w postaci małego dywanika [4]
    Zapach:Intensywny jednak ciężki do opisania. Po prostu charakterystyczny dla małych browarów. [3]
    Smak:Podobnie jak w przypadku zapachu smak również ma ten charakterystyczny posmak. Słodowo-chmielowy z lekką słabo wyczuwalną goryczką [2,5]
    CO2:Drobne bąbelki lekko szczypiące w język. Optymalne[3,5]
    Opakowanie:Beznadziejne sam bym lepsze w paincie zrobił. Wszystkie ważniejsze informacje na etykiecie. [2]
    Last edited by YouPeter; 26-02-2006, 00:35.
    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: albo jasno-złocisty albo ciemno-słomkowy, klarowne [4]
    Piana: biała, zwarta, drobna, bardzo długo się utrzymuje, osadza się na szkle [5]
    Zapach: dość intensywny, słodowo-chmielowy + coś obcego co przypomina mi najbardziej jakiś środek odkażający [2.5]
    Smak: dość pełne w smaku, wyczuwam słabą goryczkę ale niestety na pierwszy plan wybija się chemiczny posmak, trochę szczypie w język [2]
    Wysycenie: troche za duże ale w szklance po kilku minutach nie widać żadnych bąbli [3]
    Opakowanie: bączek 0,33, etykieta w tonacji niebieskiej, kapsel Polskie Piwo, całość raczej podoba mi się [4.5]
    Uwagi: Żałuję, że ma taki chemiczny posmak, może od niedomytych do końca butelek bądź samego środka ale przez to na razie zrezygnuję na razie z zakupu tego piwa mimo, że pozostałe walory smakowe i wizualne są ok. Może za jakiś czas polepszy się. Zakupione w Joli na Koszykowej (W-wa)

    Moja ocena: [2.75]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • zAjkA
      Senior
      • 12-2004
      • 1089

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Niemal że odpowiedni dla takiego balingu choć mógłby być pełniejszy. [4]
      Piana: Coś niebywałego. Gęsta, drobnoziarnista dzięki czemu tworzy się sztywna czapa. Snieżnobiała. Mineło już ok 7min od nalania a opadła może niecałe 5 mm. Dawno nie widziałem już tak trwałej piany. Wierzcie mi lub nie ale pozostawia dookoła szklanicy słoje dzięki którym mozemy zliczyć ile łyków już zrobilismy. To chyba zasługa słodu użytego przy produkcji. [5]
      Zapach: Ogłnie słabo wyczuwalny lecz wystarczy trochę wysiłku aby wyczuć słodową woń. [3.5]
      Smak: Jak na takie parametry piwo to prawie nie jest wodniste. Dominuje tu umiarkowana pełna nieskazitelnie czysta goryczka która przechodzi kolejnie w odrobinę słodyczy. Wszystko to powoduje że pozostawia po sobie przyjemny posmak wyzwalający chęć sięgnięcia po kolejnego łyka. [4.5]
      Wysycenie: Ogólnie ok choć mogłoby być nieco większe. [4]
      Opakowanie: Butla 0,5l. Etykiety w iście królewskim stylu jak na Reginę przystało. [4.5]
      Uwagi: Piwo otrzymane od kolegi Stip który z koleji zakupił piwo w Wołominie. Polecam

      Moja ocena: [4.15]
      Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

      Comment

      • Bombadil13
        • 05-2005
        • 2479

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ładny słomkowo-złocisty, klarowny [4]
        Piana: po nalaniu na dwa palce, biała, drobnobąbelkowa; dość szybko opada, pozostajw jednak milimetrowy dywanik; gęsta, pozostawia na ściankach szklanki malownicze krzaczki [4]
        Zapach: słodowo- chmielowy z nutką delikatnej "stęchlizny" [3]
        Smak: słodowo- chmielowy; chmielowa goryczka delikatna, ale wyraźna, ubarwiona delikatnym słodowym smakiem i na koniec znowu goryczka długo utrzymująca się w ustach [4]
        Wysycenie: zdecydowanie za mocne, zbyt mocno szczypie w język [3.5]
        Opakowanie: bączek, sympatyczne, niebieskie, w stylistyce browaru REGINA, zawiera wszystkie nhiezbędne dane, kapsel PP [4]
        Uwagi: bardzo sympatyczne piwko, szkoda, że tak go niewiele w moich okolicach (jest sznasa, że to się zmieni)

        Moja ocena: [3.625]
        Poszukuję

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Słomkowy, jaśniutki. Mniej więcej odpowiedni do parametrów. [4]
          Piana: Niewielka, gruboziarnista. Szybko opadła do kożuszka, z którego z czasem pozostały tylko resztki. [3]
          Zapach: Ładny, przyjemny słodowo chmielowy. Mógłby być może ciut mocniejszy. [4]
          Smak: Wyjątkowo mi smakowało to piwo. Smak chmielowo słodowy z mocną goryczką. Było lekkie ale absolutnie nie wodniste. Mocny gorzki posmak dość długo utrzymywał się w ustach. [4.5]
          Wysycenie: Bardzo dobre. Mocne. Znakomicie współgra ze smakiem ożywiając go. Ładnie się trzyma prawie do końca. [4.5]
          Opakowanie: Ta niebieska etykieta dość łatwo wpada w oko. Sam wzór dość prosty, ale niebrzydki. Parametry są. Kapsel zadrukowany. [4]
          Uwagi: Już dawno nie piłem tak dobrego lekkiego piwa. Chmielowo goryczkowa smak to jest to. Idealnie pasowało by do KEGa. Kiedyś polskie lekkie piwa tak smakowały. Wtedy twierdziłem, że mamy nie gorsze piwo od Czechów i Słowaków.

          Moja ocena: [4.125]
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • Budvar
            Senior
            • 09-2005
            • 265

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: bardzo ładny - w kolorze słomkowo-złotym, dość ciemny jak na tego rodzaju piwo [4]
            Piana: dobra - solidna czapa na starcie, później utrzymuje się dość długo i zostawia miłe dla oka ślady na szkle [4]
            Zapach: ciekawszy i bogatszy od smaku - czuć nawet jakieś nuty kwiatowe, ale generalnie bez rewelacji [3.5]
            Smak: nie przekonuje - wodnisty, ze słabo wyczuwalnym chmielem i praktycznie brakiem goryczki [3]
            Wysycenie: w porządku [4]
            Opakowanie: proste i skromne, ale dobrze dobrane kolory i estetyczny wygląd etykiety; brak kontry i kapsla dedykowanego [3.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.4]

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasnozłoty, klarowny. Jak na dziesiątkę jest całkiem dobrze. [4.5]
              Piana: Zaraz po nalaniu drobnoziarnista. Niestety dość szybko dziurawieje i zanika. Pozostaje milimetrowa warstewka. [3.5]
              Zapach: Wyczuwalny delikatny chmielowy zapach. Szkoda że nie jest trochę bardziej intensywny. [3.5]
              Smak: Delikatny z dobrze zaznaczoną goryczką. Ta dziesiątką bardzo umiejętnie łączy swą lekkość z relatywnie dobrze zaznaczonym chmielowym charakterem. [4]
              Wysycenie: Dość duże, idealne dla orzeźwiającej dziesiątki. [5]
              Opakowanie: Niebiesko złota etykieta jest czytelna i przyjemna dla oka. Minus za brak kontry. [4]
              Uwagi: Naprawdę nie pamiętam kiedy piłem polską dziesiątkę która byłaby tak fajna jak ta Reginka. Jedynym problemem jest jej cena w wawie, niestety wyższa niż dobrych dwunastek...

              Moja ocena: [3.85]
              Last edited by docent; 19-12-2006, 21:11.
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • JAckson
                Senior
                • 05-2004
                • 6122

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Kolor odpowiedni dla ekstraktu. Słomkowy i bardzo klarowny [4.5]
                Piana: Piana białą i dość luźna. Jednak opadając delikatnie oblepia szkło. Pozostawia pełny nalot na powierzchni piwa [4.5]
                Zapach: Zapach głównie chmielowy. Jednak wydaje mi się, ze w zapachu wyczuwam pewne oznaki starego chmielu i delikatny DMS. W sumie nie dziwi mnie to - zużywanie końcówek zapasów. [3.5]
                Smak: W smaku podobnie jak w zapachu. Dominuje chmielowa goryczka. [3.5]
                Wysycenie: Nasycenie bardzo słabe. Pojedyncze bąbelki od czasu do czasu [3]
                Opakowanie: Opakowanie podoba mi się. Butelka bączek 0,33 (mocno używana). Etykieta prosta i czytelna - pasuje do piwa regionalnego. Czarny kapsel PP [4]
                Uwagi: Data przydatności: 28.04.2007.
                Pozyskane dzięki uprzejmości Maidenowca.

                Moja ocena: [3.65]
                MM961
                4:-)

                Comment

                • woosaa
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 1548

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: bardzo ładne złoto,klarowne [4.5]
                  Piana: biała,nawet gęsta,powoli opadła tworząc cienki dywanik [4.5]
                  Zapach: lekki zapach chmielowo-owocowy z przewagą tych drugich [3.5]
                  Smak: bardzo przyjemne w smaku,dobra goryczka w sam raz jak na pilsa,smakuje bardzo swieżo [4.5]
                  Wysycenie: z początku duże ,pod koniec małe, [4]
                  Opakowanie: trochę skromna,bez kontry,jest podana zaw.ekstraktu i alkoholu,najbardziej mnie razi ten kod kreskowy [3]
                  Uwagi: Kupiona w Łodzi "U Dziada"Bardzo przyzwoity PILS.PZDR

                  Moja ocena: [4.05]
                  mb WOS

                  Comment

                  • cyborg_marcel
                    Senior
                    • 03-2003
                    • 3467

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasno-cytrynowy, rozświecony kolor przyjemny dla oka. [4.5]
                    Piana: Duża, gęsta, drobnoziarnista, w miarę długo się utrzymuje, oblepiając przy okazji ścianki kufla. [4.5]
                    Zapach: Delikatnie słodowy, lekko wypłowiały (być może z powodu długiej bytności butelki w mej spiżarce). [3]
                    Smak: Smak delikatny, z metaliczno-chmielowym posmakiem. [4]
                    Wysycenie: Dobre. Bąbelki pracują w czasie całej bytności gazu w szkle i na języku. [4.5]
                    Opakowanie: Podoba mi się ze względów sentymentalnych - etykieta przypomina dawne etykiety piwne i oranżadowe. [4]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.75]
                    Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

                    Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

                    Comment

                    • lzkamil
                      kierowca bombowca
                      • 01-2003
                      • 3611

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: złocisty [5]
                      Piana: średnio wysoka, bardzo sztywna, dosyć trwała, dywanik pozostaje na długo [4]
                      Zapach: czysto chmielowy, w miarę intensywny, bez fajerwerków ale przyjemny [3.5]
                      Smak: chmielowo-słodowy z fajną goryczką, świeży, jak na 10.5% ekstraktu naprawdę treściwy [4]
                      Wysycenie: niewielkie do umiarkowanego [4]
                      Opakowanie: bardzo proste graficznie ale wszystkie informacje podane jak należy [4]
                      Uwagi: kupione w łódzkim Zofmarze

                      Moja ocena: [3.875]
                      Lepszy jabol pod okapem
                      niż GŻ, CP i KP !


                      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Słomeczka. [3]
                        Piana: Bardzo wysoka, dość trwała. [4.5]
                        Zapach: Bardzo silny, chmielowo-trawiasty. Sympatyczny. [4]
                        Smak: Zaskakująco pełny i treściwy jak na ten ekstrakt. Silna słodowość, podkreślona niezbyt mocną, przyjemną goryczką. [4.5]
                        Wysycenie: Idealne. [5]
                        Opakowanie: Dość klasyczne i bez szczególnego polotu, ale czytelne. [4]
                        Uwagi: Kupione w łódzkim Zofmarze niedługo przed zamknięciem browaru.

                        Moja ocena: [4.25]

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎