Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

profil

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    #16
    hm. coś mi się wydaje że jak zwykle Pieczarku pójdziesz w zaparte, ustąpię więc ja. zróbmy więc tak:

    1) opcja wyświetlania ulubionych będzie na razie zablokowana.
    2) w najbliższym newsletterze poproszę zainteresowanych Użytkowników o zaznaczenie odpowiedniej opcji w ustawieniach, którą będzie można sobie zastrzec wyświetlanie swoich "Ulubionych" tak aby inni Użytkownicy nie mogli zobaczyć w profilu tych informacji.
    3) opcję będzie trzeba zaznaczyć w ciągu tygodnia czasu od wysłania newslettera
    4) po upłynięciu powyższego okresu wyświetlanie Ulubionych zostanie odblokowane i będą widoczne "Ulubione" tylko tych osób które sobie nie zaznaczyły powyżej wspomninej opcji w ustawieniach.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #17
      pulas napisał(a)
      Nie ma szans na znalezienie kogokolwiek po miejscu zamieszkania, bo najzwyczajniej w świecie mało kto wpisuje klasyczne "Kraków" czy "Warszawa"
      Fakt... Ale część jednak wpisuje normalnie lub stosuje warianty, które w jakimś stopniu da się przewidzieć. Jeśli np. wpiszemy w wyszukiwarce 'war*', to znajdzie nam większość mutacji Warszawy. Oprócz stolycy, rzecz jasna.

      Comment

      • pieczarek
        zwykle cham i prostak
        • 06-2001
        • 5011

        #18
        Art, szkoda, że nie dostrzegasz fundamentalnej różnicy jaka nastąpiła po wprowadzonych przez Ciebie zmianach.

        Do tej pory o tym co jest, a co nie jest umieszczone w profilu decydował wyłącznie użytkownik.
        Obecnie o tym decyduje użytkownik i Admin.

        Przy czym zakres udostępniany przez Admina jest zmienny (dwukrotne zmiany PP) i uzależniony od zupełnie nie znanych użytkownikowi kryteriów. Wierzymy, że Admin to porządny gość ale wiemy już, że zmiany mogą być bardzo różne.

        To coś bardzo podobnego do piłkarskiej Ligi Mistrzów. Niby liga "mistrzów" a - jak to zauważył bodaj żąleną - jest to faktycznie "Liga Mistrzów, Wicemistrzów i drużyn z dalszych miejsc tabeli".

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23792

          #19
          pieczarek napisał(a)
          Przy czym zakres udostępniany przez Admina jest zmienny (dwukrotne zmiany PP) i uzależniony od zupełnie nie znanych użytkownikowi kryteriów. Wierzymy, że Admin to porządny gość ale wiemy już, że zmiany mogą być bardzo różne.
          powinieneś zostać politykiem. moje niezbyt precyzyjne określenie odwróciłeś do góry nogami, więc napiszę łopatologicznie:
          - NIE BYŁO ZMIAN W TREŚCI POLITYKI PRYWATNOŚCI od czasu jej wprowadzenia (trzeba było ją jednak zaakceptować)
          - były dwie kosmetyczne zmiany w regulaminie w ciągu ponad dwóch lat działania serwisu i NIE chodziło tu o zmiany związane z tym co będzie udostępniane innym Użytkownikowm a co nie, zmiany dotyczyły przeredagowania treści i dojścia dodatkowego punktu o reklamie, do w
          wprowadzania czego zastrzegłem sobie prawo.

          pieczarek napisał(a)
          Wierzymy, że Admin to porządny gość ale wiemy już, że zmiany mogą być bardzo różne.
          nie pisz MY gdy chodzi wyłącznie o Ciebie - jeśli ktoś będzie podzielał TWOJE zdanie to się dołączy do tematu i wtedy będziesz mógł pisać - MY.

          to co dodajesz do ulubionych NIE JEST OBJĘTE PP i nigdy nie było. zmieniła się tylko forma prezentacji tychże danych.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23792

            #20
            pieczarek napisał(a)
            Do tej pory o tym co jest, a co nie jest umieszczone w profilu decydował wyłącznie użytkownik.
            Obecnie o tym decyduje użytkownik i Admin.
            dalej tak jest. to pozostaje niezmienne.

            pieczarek napisał(a)
            Obecnie o tym decyduje użytkownik i Admin.
            przepraszam, czy to ja zdecydowałem za Ciebie, że dodałeś coś do "Ulubionych"?
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • pieczarek
              zwykle cham i prostak
              • 06-2001
              • 5011

              #21
              ART napisał(a)
              dalej tak jest. to pozostaje niezmienne
              Co pozstaje niezmienne. To, że decyduje użytkownik? Czy raczej to, że obecnie decyduje użytkownik i Admin?
              ART napisał(a)
              przepraszam, czy to ja zdecydowałem za Ciebie, że dodałeś coś do "Ulubionych"?
              Nie. Ty zdecydowałeś bez uprzedzenia, że inni zobaczą co ja sobie dodałem do "ulubionych". Mogłeś spytać, mogłeś dodać tę zakładkę opcjonalnie (pojawia się lub znika w zależności od mojej obecnej fantazji).
              Sprawa "ulubionych" to pryszcz. To tylko sygnał, że użytkownik może być zaskakiwany różnymi, być może coraz szerszymi zmianami w zakresie jawności jego danych. Co dodał do "ulubionych", jakie piwa lubi, może wkrótce dziennik piwny, a potem z kim sypia i jak często.
              Ale pewnie jestem przewrażliwiony.

              Comment

              • crizz
                ...
                • 02-2003
                • 1255

                #22
                ART napisał
                zróbmy więc tak:

                1) opcja wyświetlania ulubionych będzie na razie zablokowana.
                2) w najbliższym newsletterze poproszę zainteresowanych Użytkowników o zaznaczenie odpowiedniej opcji w ustawieniach, którą będzie można sobie zastrzec wyświetlanie swoich "Ulubionych" tak aby inni Użytkownicy nie mogli zobaczyć w profilu tych informacji.
                3) opcję będzie trzeba zaznaczyć w ciągu tygodnia czasu od wysłania newslettera
                4) po upłynięciu powyższego okresu wyświetlanie Ulubionych zostanie odblokowane i będą widoczne "Ulubione" tylko tych osób które sobie nie zaznaczyły powyżej wspomninej opcji w ustawieniach.
                Przepraszam, że się wtrącę... Co prawda nie korzystam z Ulubionych, ale w pełni rozumiem obawy Pieczarka. ART, to, co proponujesz, w biznesie, w którym pracuję zwie się "opcją negatywną" (jeśli nie powiesz, że nie chcesz, to chcesz). A może zrezygnowałbyś z tej formy na rzecz opcji pozytywnej (jeśli nie powiesz, że chcesz, to nie chcesz)? Może użytkownik mógłby zaznaczać, czy chce, aby jego Ulubione były prezentowane publiczności?
                Może to by Was pogodziło?

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23792

                  #23
                  ART napisał(a)
                  dalej tak jest. to pozostaje niezmienne
                  PIECZAREK napisał(a)
                  Co pozstaje niezmienne. To, że decyduje użytkownik? Czy raczej to, że obecnie decyduje użytkownik i Admin?
                  pozostaje niezmienne to że decyduje Użytkownik co i gdzie dodaje. napisałem już jakich rzeczy nie będę ujawniał i co do tego nie zmieniłem zdania przez cały czas istnienia serwisu.

                  CRIZZ napisał(a)
                  Może to by Was pogodziło?
                  mam wrażenie że Pieczarek moją inicjatywę, którą Ty komentowałeś, zwyczajnie z premedytacją... przeoczył.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • pieczarek
                    zwykle cham i prostak
                    • 06-2001
                    • 5011

                    #24
                    Crizz, mnie z Artem wcale nie trzeba godzić. Ja go bardzo lubię i szanuję. Nic tu nie zmienia mała przepychanka pod nazwą "Ulubione".

                    Odpowiada mi ta opcja zgłoszona przez crizza, którą nazywa "opcja pozytywną". Ale w takiej wersji, że np. w tygodnie parzyste moje "ulubione" są widoczne a w pozostałe tygodnie są niewidoczne. Czyli z możliwością wielokrotnej zmiany. Tymczasem to co proponuje Art (a czego wcale nie przeoczyłem) to jedorazowa decyzja tak/nie. A potem płacz bo "sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało". I pisanie listów do Arta aby łaskawie zmienił moje ustawienia. A on po kolejnym razie się wkurzy i mi delikatnie nawymyśla. A jeśli takich niezdecydowanych osób będzie więcej to ....

                    I powtarzam wcale mi nie chodzi o pokazywanie "ulubionych" bo tam nic groźnego nie ma. Idzie mi tylko o zasadę, że widać tam tj. w profilu tylko to co sam chcę pokazać. Czyli zakładka (czy kolejne zakładki) może sobie być ale jeśli mogę wybrać opcję widoczne/niewidoczne.

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23792

                      #25
                      Tymczasem to co proponuje Art (a czego wcale nie przeoczyłem) to jedorazowa decyzja tak/nie.
                      opcja będzie dostępna na zasadzie włącz/wyłącz, ale oczywiście Pieczarek zawsze wie lepiej, prawda?
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • pieczarek
                        zwykle cham i prostak
                        • 06-2001
                        • 5011

                        #26
                        Z punktu 3 i 4 Twojej krótkiej "instrukcji obsługi" nic takiego nie wynikało. Odebrałem to jako czynność jednorazową nie podlegającą późniejszym zmianom. Czyli w ciągu tygodnia decyduję się na jedno albo na drugie.
                        Ale dobra, niech będzie, że pieczarek jest analfabetą funkcjonalnym.

                        Comment

                        • pjenknik
                          • 08-2001
                          • 3388

                          #27
                          Chyba rzeczywiście Pieczarek trochę przesadził. Myślę, że to co jest "ulubione" nie jest aż tak tajne.
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Comment

                          • arzy
                            Senior
                            • 06-2002
                            • 2814

                            #28
                            widze że wszyscy sa pochłonięci dyskusją pieczarka i Arta
                            może ktoś zainteresuje się propozycją wyszukiwania poprzez miejsce zamieszkania
                            "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            Bractwo Piwne
                            Skład Piwa
                            Piszę poprawnie po polsku!

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23792

                              #29
                              przepraszam Arzy za zepchnięcie na margines

                              poprawiam się zatem - propozycja wrzucona do kolejki realizacyjnej.
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • arzy
                                Senior
                                • 06-2002
                                • 2814

                                #30
                                dzięki wielkie
                                a które miejce zajmuje ta propozycja w kolejce?? mam nadzieje że będzie zrealizowana
                                "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                Bractwo Piwne
                                Skład Piwa
                                Piszę poprawnie po polsku!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎