Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sint Jozef, Limburgse Witte

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Borysko
    Senior
    • 02-2004
    • 1144

    Sint Jozef, Limburgse Witte

    Piwo nabyłem w "sklepiku" z piwem obok klasztoru Achel.
    Po nalaniu tworzy bielutką czapę z piany. Zapach rozchodzi sie przy tym klasycznie witbierowy - kolendra i cytrusy. Kolorek jaśniutki, mętne jak należy.
    Smak również nie zaskakuje: lekki, orzeźwiający, nieco słodowy z wyraźnym posmaczkiem przypraw. Gaz szczypie w język.
    Jednym słowem - klasyka gatunku w najlepszym stylu
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #2
    Sint Jozef, Limburgse Witte

    Witbier 5% alk. poj. 250 ml. Zakupione w Smak Piwa.

    Barwa: jasnożółta, lekko opalizująca;
    Zapach: delikatny, z cytrynową nutą; w tle jakaś przyprawowa nuta;
    Piana: średnioziarnista, z początku dość średnio obfita, oblepiająca, ale opadła nim dopiłem do obrączki;
    Wysycenie: nieduże;
    Smak: owocowo-cytrynowa, z charakterystyczną dla piw pszenicznych jedwabistością.

    Smaczne i lepsze od Hoegaarden, choć nie tak przyjemne jak Blanche de Namur.
    Attached Files

    Comment

    • VanPurRz
      Senior
      • 09-2008
      • 4229

      #3
      Cudnie skomponowany Witte. Lekko nieklarowne połyskujące. Zwarta piana długo utrzymująca się. Wyraźne świeże cytrusy i w smaku i zapachu, trochę diacetylu.
      Pyszne piwo na lato.
      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

      Comment

      • tomolek
        Hophead
        • 05-2006
        • 1752

        #4
        Piłem z beczki na Festiwalu Smaku, na stoisku smakpiwa.pl. Piwo w cenie 10 zł za 0,4l.
        Bardzo mi smakowało, znacznie bardziej niż Hoegaarden, który dostepny jest u Czechów lub Obołoń Biłe. Piana, zapach wszystko ok, do tego przyjemny, pełny, gładki smak. Wrażnie czuć przyprawy, piwo bardzo orzeźwiające. Witbier to zdecydowanie mój ulubiony belgijski styl piwa.
        www.ohbeautifulbeer.com

        www.mateuszdrozdowski.pl

        „Kwaśny Edi herbu Koreb

        Comment

        • wpadzio
          Senior
          • 06-2011
          • 2645

          #5
          Kolor żółty, lekko mętny. Nieznacznie mleczny.
          Piana wyraźna podczas nalewania. Drobnoteksturowa. Oblepia ścianki. Do końca tylko szumowinka na powierzchni.
          Zapach klasyczny dla stylu (kolendra, cytrusy), choć o dużo wyraźniejszej słodowości.
          W smaku wyczuwalna kwaskowatość, aromaty kolendry, mniejszy zaś udział cytrusów. Dodatkowo mocno wyczuwalna chlebowość. Bardzo delikatna goryczka.
          Nasycenie średnio wysokie.
          Opakowanie niebiesko-żółte, jak na zdjęciu e-prezesa, przy czym mój egzemplarz był w szkle 0,33l. Dość stylowe, minimum informacji tekstowych. Ładny dedykowany kapsel.

          W porównaniu z Hoegaarden i z Blanche de Namur wydało mi się nieco słabsze. Brakuje tutaj tych wyraźnych orzeźwiających nut ziołowo-owocowych. Dominującą wydaje się za to pszeniczna chlebowość. Limburgse Witte ma też znacznie niższą pianę i mniejsze wysycenie. Mimo wszystko całkiem dobre piwo. W mojej ocenie zasługuje na 7,5 w skali 1-10.
          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
          Serviatus status brevis est
          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            #6
            Też ostatnio kosztując miałem wrażenie jakby słabsze było. Wróce do wzorca de Namur.
            Last edited by e-prezes; 21-05-2012, 20:55.

            Comment

            • kruger_nr1
              Senior
              • 11-2005
              • 801

              #7
              Degustowane wczoraj w Białej Małpie w Katowicach. Dla mnie doskonałe piwo, klasyka gatunku jak ktoś już tu napisał Naprawdę nie miałem się do czego przyczepić. No i podane w firmowym szkle.
              Attached Files
              Kolekcja puszek piwnych:
              http://puszkikrugera.web-album.org/

              Comment

              • azazel82
                Senior
                • 01-2012
                • 146

                #8
                Również w Białej Małpie wypiłem wczoraj. Jedyne 8 zł. Moim skromnym zdaniem warte więcej. To piwo pachnie tak wspaniale, pojawiają się cytrusy i wyraźna kolendra), że nie miałem ochoty wlewać go w usta. Ale i smak nie odbiega od zapachu, pomarańcz i banan. Pysznie nieprzejrzyste i pieszczące gardło delikatną aksamitnością.

                Pite w szkle firmowym zawsze smakuje lepiej.
                http://piwnepodroze.blogspot.com/

                Zapraszam też na FB!!
                https://www.facebook.com/PiwnePodroze

                Comment

                • nietzschee
                  Senior
                  • 07-2016
                  • 319

                  #9
                  Wygląd: kolor słomka, P O T Ę Ż N I E mętne piana też potężna i pancerna, weź się teraz jej człowieku pozbądź, gęsty lacing.
                  Zapach: cytrynowy, kolendrowy, drożdżowy, świeże ciasto, kwiaty (może jakiś jaśminowiec, czarny bez), bardzo kwiatowe, jakieś goździki
                  Smak: bardzo pełne jak na wita, bardzo też słodki, czuć cytrusowość, ale i są klimaty z weizena, w zapachu był goździk, w smaku zaś lekki banan, jakaś wanilia dosyć mocna, przyprawowe, może i kolendra z jakąś nutą ziela angielskiego, kwiatowe, wyraźna chlebowość (czerstwa kajzerka) i drożdżowość. Najpełniejszy wit jaki piłem, sprawia wrażenie trochę nieułożonego, ale bardzo dobre.
                  Uwagi: W Carrefourze kosztuje 6 zeta, niezła też i cena. Etykieta mówi, że to Brouwerij Cornelissen.
                  Attached Files

                  Comment

                  • wpadzio
                    Senior
                    • 06-2011
                    • 2645

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nietzschee Wyświetlenie odpowiedzi
                    ...Etykieta mówi, że to Brouwerij Cornelissen.
                    Wszystko się zgadza. Browar Sint-Jozef zmienił nazwę w 2015 roku chcąc nawiązać do rodzinnych tradycji.
                    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                    Serviatus status brevis est
                    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎