Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jagiełło, Organic Beer 7%

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Jagiełło, Organic Beer 7%

    Butelka 0,33.
    Alkohol 7%,ekstrakt 14,2% czyli parametry jak Power.
    Piana dość gęsta ale niezbyt trwała.
    Barwa ciemnobursztynowa a wręcz koniakowa.
    W smaku alkoholowe,nieco winne,słodkawo-kwaskowe z silną gorzkawą nutą,która w końcu zdecydowanie dominuje i dość długo trzyma się na języku.
    Zgodnie z zapisami oba piwa "Organic Beer" są to piwa ekologiczne na co mają jakieś certyfikaty.Biorąc pod uwagę ich smak chyba stanę się wrogiem ekologii.
  • Bombadil13
    • 05-2005
    • 2479

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemno bursztynowy, ale taki jakiś dziwny, nie piwny, może kloss ma rację, że koniakowy [3.5]
    Piana: identyczna jak w wersji 14,2, więc zacytuję: niezbyt obfita i szybko znika, pozostawia jednak delikatny dywanik [3.5]
    Zapach: chmielowy przygaszony przez wyraźny alkoholowy [2.5]
    Smak: słodowo- alkoholowy i dopiero kiedy w ustach przebrzmi alkohol pojawia się przyjemna goryczka, miesza się jednak wciąż ze zbyt wyraźnym alkoholem [2.5]
    Wysycenie: podobnie jak w słabszym przesadzone, ale w tym piwie jest mniej bąbelków odrywających się od dna i są one jakby bardziej leniwe [3]
    Opakowanie: identycznie jak u słabszego imiennika, ponownie cytuję: bączek o,33l., nic specjalnego, zielone kolory sugerują, że ekologiczne (znaczy Lech też ekologiczny), ani ładne ani brzydkie, wszystkie dane na etykiecie są, firmowego kapsla brak [3.5]
    Uwagi: piwo otrzymane w darze od kol. kibi (ponowne wielkie dzieki)
    niespecjalnie smakowało mi to piwo,jak dla mnie zbyt intensywny w nium zapach i smak alkoholu, a za mało słodu i chmielowej goryczki; chyba podobnie jak kloss stanę się wrogiem ekologii ;-)

    Moja ocena: [2.725]
    Poszukuję

    Comment

    • Budvar
      Senior
      • 09-2005
      • 265

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemno-złote, klarowne, stanowczo góruje nad innymi parametrami piwa [4]
      Piana: kiepściutka, efemeryczna, znika bardzo szybko, pozostawiając tylko "wysepki" na powierzchni [2]
      Zapach: ledwo, ledwo wyczuwalny, z wyraźnie wybijającym się słodem [3]
      Smak: na pierwszym planie alkohol, podparty słodowym tłem, całość nie robi dobrego wrażenia - raczej nie powtórzę tego doświadczenia [2.5]
      Wysycenie: ciut za słabe [3]
      Opakowanie: zupełnie bez pomysłu, całość ratuje przyjemna dla oka kolorystyka i przykuwająca uwagę nazwa ("Ekologiczne"), butelka "bączek" [3]
      Uwagi:

      Moja ocena: [2.75]

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎