Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BOSS, Chojrak Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jaro109
    Member
    • 11-2004
    • 71

    BOSS, Chojrak Mocne

    Ładna pogoda i chwila wolnego czasu pokierowały mnie do osiedlowgo sklepu (róg kiedrzyńskiej i dekabrystów w cz-wie) w celu zaakcentowania pierwszego dnia wiosny jakimś niezgorszym browarkiem. Ku mojemu zdziwieniu napotkałem tam nieznany mi produkt z odległych stron a był to mianowicie CHOJRAK MOCNE z browaru Boss z Witnicy. Chcą zapoznać się z opiniami Fachowców z Browar.biz przed wieczorną konsumpcją wlazłem na tutejszą stonę i daremnie szukałem takiego trunku.
    Popróbowałem bez "referencji". Niezbyt często pijam mocne piwa a po tych które wypiłem podchodzę do nich jak do niewypału. To było zaskakująco dobre - 7%, wywarzone w smaku, kolor, piana - ok a co najważniejsze nie wyczuwało się mocnego smaku alkoholu jak u jego innych MOCNYCH krewnych.
    Siedzę teraz w pracy i nie mam przed sobą etykiety nie mogąc tym samym zacytować więcej szczegółów!
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    Na przyszłość prosze o nazywanie nowych tematów zgodnie z zasadami.

    Jak wynika ze strony browaru, piwo ma 14,1% ekstraktu.
    Last edited by Twilight_Alehouse; 22-03-2006, 13:39.

    Comment

    • kentaki
      Senior
      • 10-2002
      • 452

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jaro109
      CHOJRAK MOCNE z browaru Boss z Witnicy.
      A nie z Namysłowa??

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kentaki
        A nie z Namysłowa??
        Na pewno jest na stronie BOSSa.

        Comment

        • kentaki
          Senior
          • 10-2002
          • 452

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
          Na pewno jest na stronie BOSSa.
          Racja to marka własna, etykieta też taka jak z Namysłowa, ciekawe jak w smaku

          Comment

          • Pogoniarz
            † 1971-2015 Piwosz w Raju
            • 02-2003
            • 7971

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Idealnie bursztynowy.Miło się patrzy pijąc. [5]
            Piana: Niezbyt obfita,ale pozostawia dość grubą obwódkę na szkle,którą po minucie ledwo co widać. [3]
            Zapach: Słodki,może w dalekiej oddali chmielowy,ale naprawdę dalekiej. [3.5]
            Smak: Słodkawy,z lekką goryczką.Całkiem wypijalne.Ma dziwny posmak końcowy,jakiś sztuczny-taki typowy dla piw z Witnicy. [3.5]
            Wysycenie: Bardzo drobne pęcherzyki,pracują,ale mogłyby bardziej się starać. [3.5]
            Opakowanie: Nic ciekawego.Średnio mi się podoba. [3.5]
            Uwagi: Piwo jakie takie.Mozna wypić,ale nie za dużo według mnie.

            Moja ocena: [3.525]


            Prawie jak Piwo
            SZCZECIN

            Comment

            • Budvar
              Senior
              • 09-2005
              • 265

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: słomkowo-złoty [3.5]
              Piana: szybko opada z głośnym chrzęstem, na pociechę pozostaje nieco śladów na szkle [3.5]
              Zapach: dość wyraźny, słodowy [3.5]
              Smak: dość przeciętny i płytki, plusy za brak alkoholowych nut, przez co piwko jest wypijalne bez zmrużenia oka, jednak raczej nie do powtórzenia [3.5]
              Wysycenie: w miarę [3.5]
              Opakowanie: estetyczne i pomysłowe, na pewno przykuwające uwagę, mniej udane kolorystycznie od Chojraka Jasnego, ale też ładne, duży dysonans wprowadza goły kapsel [4]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.525]

              Comment

              • MarcinKa
                Senior
                • 02-2005
                • 2729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty, leciutko bursztynowy. Typowy dla Pilsa. Na Mocne za jasny. Piwo klarowne. [3.5]
                Piana: Średniej wielkości i średnio trwała. Biała, niejednorodna. Pozostawiała ślady na ściankach kufla do końca. [3]
                Zapach: Średnio mocny. Słodowo chmielowy z wyraźną nutą charakterystyczną dla piw z Witnicy. Charakterystyczny zapach, ale nic specjalnego. W zapachu nie czuć, że to piwo mocne. [3.5]
                Smak: Smak również słodowo chmielowy z wyraźnymi akcentami typowymi dla BOSSa. Początkowo wyczuwa się leciutką metaliczność i chmielowość jest mocniejsza. Na koniec całkiem mocna goryczka. Element dość nietypowy w polskich mocnych piwach. Alkoholu nie czuć a piwo wydaje się troszkę za mało treściwe. Taki bardziej solidny Pils niż mocne. Takie sobie piwo. [3.5]
                Wysycenie: Takie mniej więcej jak w mocnym piwie powinno być. Może ciut drobniejsze bąbelki byłyby lepsze. [4]
                Opakowanie: Kiepska nazwa, grafika uboga, słaba jakość wykonania (wszystko byle jak naklejone, poobcierane, czasem brakuje kontry czy krawatki) no i goły kapsel. Od razu widać, że to tanie piwo z dolnej półki. Do tego brak zawartości ekstraktu. Opakowanie poniżej przeciętności. [2.5]
                Uwagi: Średnie, takie sobie piwo. Bardziej pije się jak cięższego Pilsa niż jak Mocne. Bardzo wielu ludziom nie podejdzie ze względu na „Witnicki smaczek”.

                Moja ocena: [3.425]
                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                Comment

                • rotmistrz
                  Senior
                  • 06-2005
                  • 469

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: żółty, klarowny troche za jasny jak na piwo pocne [3]
                  Piana: biała drobnoziarnista, szybko siadla pozostawiając dziurawy kożuszek, zostawiała ślady na szkle [3]
                  Zapach: chmielowy i lekka słodycz [3]
                  Smak: podobny do zapachu, goryczka szczypie w język łagodnie, podobny do innych piw z Witnicy [3.5]
                  Wysycenie: piwo pracowało cały czas, gaz w miarę równomiernie odrywał się od dna szklanicy [3.5]
                  Opakowanie: informacje o piwie nie pełne brak ekstraktu, etyykieta przyjemna dla oka, tylko ta obwódka w kolorze butelki trochę zabiera wyrazistość [3]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.225]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎