Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

De Troch, Chapeau Kriek Lambic

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Latarnik
    Premium Lamplighter
    • 06-2004
    • 4994

    De Troch, Chapeau Kriek Lambic

    Butelka 355 ml, zamknieta korkiem i kapslem, alkohol 3,5 %
    Zapach wisniowy, piana rozowa, niezawysoka, barwa ciemnowisniowa.
    W smaku wisniowe i wytrawne, dobre dla tych co lubia takie smaki.
    Attached Files
    5400 kapsli z wypitych piw
    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    #2
    zaw. alk. 3,5%, but. 0,25 l
    dostępne w sieci Piotr i Paweł

    De Troch to jeden z najstarszych działających belgijskich browarów warzących tradycyjne lambiki. Obecny browar pobudowano w końcu XVIII wieku i cały czas znajduje się w rękach rodziny De Troch. Jak większość tradycyjnych browarów na terenie Payottenlandu, tak i ten ogranicza swoją ofertę do gamy aromatyzowanych lambików, niestety w związku z modą na silnie owocowe piwa w połowie lat 80. wypuszczono na rynek serię Chapeau, która stała się profanacją lambika – lambiki aromatyzuje się tu całą masą soków owocowych, tworząc zastraszającą liczbę odmian, zgodnie z zasadą: im więcej tym lepiej. Z tej gamy – lamic wiśniowy:
    kolor – ciemnowśniowy, brunatny, spore zmętnienie;
    piana – właściwie, to BRAK!
    nasycenie – całkiem przeciętne;
    zapach – wiśniowo-korzenny, intensywny i dość zachęcający;
    smak – ulepkowato słodko-kwaskowy lambic, szczerze mówiąc mało „lambikowaty”, raczej jak piwo z nadmiarem soku wiśniowego – jeśli kiedykolwiek w tym lambiku macerowały jakieś wiśnie to musiało ich być bardzo mało, za to dużo cukru; niepokojące wyjaśnienie tkwi w składzie piwa podanym na kontrze: sok wiśniowy min. 4% (czyli może być 95% i tak właśnie to piwo smakuje); poza owocami, może wyczuć w tle tego piwa dość dobre korzenne akcenty i daleką goryczkę w zakończeniu.
    Blog: Piwna Brytania

    Comment

    • Viktor
      Senior
      • 04-2002
      • 617

      #3
      Chapeau Kriek Lambic

      Zakupione w Lublinie ( 0,25 l / 6,00 zł ).
      Kolor piwa wiśniowy, smak bardzo słodki , chociaż przebija smak winny znany z lambików.
      Dla mnie zbyt słodkie ( tak jakby do piwa dolać 3 porcje syropu wiśniowego).
      Minimalna piana. Potwierdzam opinię poprzednika, ze ten lambic jest trochę "lewy".
      Tę słodką "gorycz" osładza ładny zestaw etykiet i kapsel.

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #4
        Piana: różowa, niezbyt obfita, raczej słaba.
        Kolor: ciemnowiśniowy, mętny, prawie nieprzejrzysty.
        Wysycenie: słabe, ale ostre. Serio.
        Zapach: wyraźne wiśnie, wraz z pestkami. Lekki zapach wiśniowy.
        Smak: rzeczywiście mega słodkie, kwaskowate z wyraźnym posmakiem wiśni.

        Przy degustacji nasuwało mi się nieodparcie jedno skojarzenie, to piwo wygląda, pachnie i smakuje jak burzliwie fermentujące domowe wino wiśniowe. I to takie, do którego właśnie dodano partię cukru.
        Nie przypadło mi do gustu.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #5
          piana: mało i szybko znikła,
          kolor: czerwone, mętne,
          zapach: wiśniowy,
          smak; słodkie, czuć wiśnie, kwaskowate, ot taki nagazowany sok wiśniowy,
          wysycenie: w normie.


          Dobrze kopyr napisał, że smakuje jak młodo fermntujące wino. Nawet moje winogronowe podobnie smakowało.

          dzięki kopyr za piwo.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • wrednyhawran
            Senior
            • 07-2010
            • 1784

            #6
            Mi piwko smakowało. Wypicie lambica od czasu do czasu jest ciekawą i dobrą odmianą i odskocznią od codzienności.
            Ten nie był co prawda najlepszym jaki piłem, aczkolwiek nie można mu wiele zarzucić, poza tym że wg mnie jest nieco przesłodzony. W zapachu wiśniowy kompot lub też wiśnie kandyzowane, smak kwaskowy - bardzo przyjemny, po kilku łykach robi się jednak bardzo słodko w ustach. Piana nie była u mnie zbyt wysoka.
            Jeśli ktoś lubi tego typu piwa to myślę, że się nie zawiedzie. Ja lubię czasem sobie takie strzelić i zwykle sprawia mi to dużo przyjemności. Nie inaczej było i tym razem.
            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
            Małe Piwko Blog
            Małe Piwko Blog na facebooku
            Domowy Browar Demon

            Comment

            • Jack75g
              Senior
              • 02-2009
              • 555

              #7
              Zakupiono w specjalstycznym sklepie Piwa Regionalne w Rzeszowie.
              Butelka 0,25 l., alk. 3,5 %, cena 6,90 zł.

              Aromatyzowana oranżada o smaku wiśniowym z wyraźnym wysyceniem, średnio nagazowana. Cierpkością w smaku, kwaskowatością i procentami przypomina swojskie wino domowej roboty. Nagazowanie przywodzi skojarzenia z szampanem owocowym.
              Nazwanie tego napoju PIWEM jest mocno na wyrost.
              Kto piwa nie pije ani nie smakuje, ten już jest wariat albo zwariuje.

              Wódeczka? Nie dziękuję, żony i piwa nie zdradzam ...

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎