Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jurand, Mazurskie Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Bombadil13
    • 05-2005
    • 2479

    Jurand, Mazurskie Pils

    Kolejne piwo z rodziny Mazurskich, które mi zasmakowało.
    Piwo zakupione w sklepie Smak w Gdańsku. Niech nam żyje 100 lat Dyrektor!
    Alkohol 4,3%; ekstrakt b/d
    Ten sam "wiejski" zapach i smak, który znalazłem w Mazurskim mocnym i w Fortunowych Smokach. Piana słaba, ale wysycenie CO2 w normie, kolor złoty.
    Smak i zapach- to jak dla mnie pierwsza klasa. Permanetnie od czasu gdy spróbowałem Srebrnego i Złotego Smoka ten smak mnie przyciąga, a pytanie o jego źrodło nie daje mi zasnąć. Forumowicze pomóżcie!!! Pozwolcie mi zasnąć i znajdzcie proszę odpowiedź: "Co jest źródłem zapachu i smaku w piwach: Złoty i Srebrny Smok, Pils i Mocne Mazurskie"?
    Poszukuję
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
    Ten sam "wiejski" zapach i smak,"?
    A mnie właśnie ten "wiejski" zapach i smak odrzuca od produktów Juranda
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
    "Co jest źródłem zapachu i smaku w piwach: Złoty i Srebrny Smok, Pils i Mocne Mazurskie"?
    W Mazurskim jak dla mnie to wilgotna i stęchła piwnica z nadgniłymi ziemniakami, bo takie od paru lat mam skojarzenia pijąc jasne produkty Juranda.
    To wrażenie jest czasem silniejsze/vide Rejs/a czasem słabsze ale niestety stałe.

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19163

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemno słomkowy, widać, że nie dobarwiany [4.5]
      Piana: Mizerota... po nalaniu coś było, ale potem opadła do porwanej firanki, z okrajcem na brzegach naczynia przez dłuższy czas. [3]
      Zapach: Coś nieprzyjemnego w zapachu, acz nie nachalnego i odrzucającego. Nie wiem co! [2.5]
      Smak: Smak rzeczywiście charakterystyczny, przypominał mi Hebana - ziemisty, mało przyjemny. Czuć wodnistość. [2.5]
      Wysycenie: Zauważalne, ale gdyby było większe było by lepiej. Tak nic nie czuć na podniebieniu, a w szklance ledwie co. [3.5]
      Opakowanie: Zupełnie przyzwoite, bez minimalizmu serii Top czy innych lowcostowych. Typowa etykietka małego browaru! Butelka ŻGB [4]
      Uwagi: Thx, Cielak!

      Moja ocena: [2.775]

      Comment

      • cielak
        Senior
        • 03-2004
        • 2890

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: jasna słomka, za jasna [3]
        Piana: na początku coś było lecz pozostała tylko milimetrowa warstewka. [2.5]
        Zapach: słaby, jakiś sztuczny jak by lakier(?) [2]
        Smak: wodnisto-ścierowaty z końcową lekką goryczką [2]
        Wysycenie: nic nie widać ale odrobinę czuć na języku [2.5]
        Opakowanie: jak na Juranda to znośne, w porównaniu z "Rejsem" lub "Topem". But. ŻGB [3]
        Uwagi: Podsumowanie będzie krótkie:
        Cieńki pils. Nie dobry.

        Moja ocena: [2.175]
        Last edited by cielak; 26-07-2006, 22:28.
        zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

        Comment

        • Budvar
          Senior
          • 09-2005
          • 265

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: złoty, idealnie klarowny [3.5]
          Piana: początkowo imponująca i wysoka, znika jednak stanowczo zbyt szybko, na szczęście pozostaje w postaci kręgów na szkle i niewielkiego kożuszka [3.5]
          Zapach: niezbyt intensywny, choć przyjemny, słodowy [3.5]
          Smak: słodowy, ale z dość wyraźnie zaznaczoną goryczką, mimo wszystko zbyt wodnisty [3.5]
          Wysycenie: niezbyt wysokie, trochę brakuje do szczęścia [3]
          Opakowanie: ni grama inwencji - po prostu sztampa, dość przyzwoita, ale jednak wieje nudą [3.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.475]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎