Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Masuren Dunkel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Kormoran, Masuren Dunkel

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Bombadil13
    • 05-2005
    • 2479

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: mahoniowy, nawet ciemno mahoniowy, bardzo ładny [4.5]
    Piana: Beżowa, gęsta, o małych pęcherzykach, utrzymuje się długo i obficie osadza się na ściankach szklanki [5]
    Zapach: bardzo przyjemny, delikatny zapach słodu i palonego karmelu z przewagą tego drugiego, w tle lekki zapach alkoholowy, troszkę obniżający całościową oceną [4.5]
    Smak: bardzo delikatny smak, na początku wodnisty, słabo słodowy, później górę biorą kawowe nuty i odrobina karmelowej słodyczy, goryczka kawowa bardzo długo pozostaje w ustach mieszając się z chmielową goryczką. Super [5]
    Wysycenie: idealne jak na ciemne piwo, gaz przyjemnie, delikatnie szczypie w język, a małe pęcherzyki powietrza nieustannie odrywają się od dna szklanki [5]
    Opakowanie: sympatycze, w stylistyce przypomina olsztyńskie, choć tu zastosowano papier lepszej jakości, na etykiecie zamek w Malborku, brak danych dotyczących ekstraktu i firmowego kapsla orazzielonaq butelka nieco obniża ocenę. [4]
    Uwagi: Piwo otrzymane w darze od Domu Piwa (wielkie dzięki).
    Bardzo dobre piwko, szkoda, że na rynek niemiecki, moim zdaniem nie jest to to samo piwo co IRISH BEER. Jest poprostu lepsze i pełniejsze w smaku.

    Moja ocena: [4.75]
    Poszukuję

    Comment

    • ptc
      Senior
      • 11-2001
      • 366

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
      Bardzo dobre piwko, szkoda, że na rynek niemiecki, moim zdaniem nie jest to to samo piwo co IRISH BEER. Jest poprostu lepsze i pełniejsze w smaku.
      A może to stare dobre 'Dubeltowe'?

      Pomarzyć dobra rzecz :-)

      Piwo tylko ciemne - Towarzystwo milosnikow piw ciemnych

      Comment

      • Shlangbaum
        Senior
        • 03-2005
        • 5828

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Niemalże nieprzejrzysty bordo-brąz. [5]
        Piana: Jasnobeżowa. Nierównomierna. Pomiędzy drobniutkimi pęcherzykami piany pojawiają się też większe bąble. Pozostaje do końca w postaci solidnego krążka i plam. Pozostawia ślady na pokalu. [3.5]
        Zapach: Słodowo-alkoholowy. Przeżyłbym nawet jakoś brak aromatu chmielu ale zasadniczo wogóle jest za mało intensywny. [3.5]
        Smak: Lekka paloność i karmelowość. Do tego jakieś kwaśne posmaczki i goryczka lekka ale długo pozostająca w ustach. [3.5]
        Wysycenie: Bardzo udane. Wydobywa głębsze posmaczki z w sumie dość wytrawnego piwa. Nie zostaje na żołądku. [5]
        Opakowanie: Niektórych może drażni to, że na etykiecie jest więcej treści po niemiecku i po polsku, ale ja w tym widzę raczej poszukiwanie przez browarniczki z Kormorana niszy rynkowej. Mogłyby jednak poprawić jakość grafiki i podać ekstrakt. [4]
        Uwagi: W sumie piwo średnie. Ale i tak dziękuję za nie Bombadilowi13

        Moja ocena: [3.675]

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19165

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ptc
          A może to stare dobre 'Dubeltowe'?

          Pomarzyć dobra rzecz :-)
          tu, w zagranicznym sklepie stoi jako bockbier
          za lekkie mi się jednak zdaje na bocka. no i widzę jednak podobieństwa do Irish Beera. dzięki Bombadil13!
          Last edited by e-prezes; 09-08-2006, 13:44.

          Comment

          • Cyrkonia
            Senior
            • 10-2001
            • 1936

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
            tu, w zagranicznym sklepie stoi jako bockbier
            za lekkie mi się jednak zdaje na bocka. no i widzę jednak podobieństwa do Irish Beera. dzięki Bombadil13!
            etykieta podobna do Olsztyńskiego
            www.stat-gra.pl

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19165

              #7
              Masuren Dunkel, który piłem miał etykietę w podobnej stylistyce. Tylko zamiast napisu Olsztyńskie, Masuren Dunkel. Ten ma tylko Masuren i nie spotkałem się z taką etykietą. Obie zresztą nie są dodane do Kolekcjonerstwa.

              Comment

              • Cyrkonia
                Senior
                • 10-2001
                • 1936

                #8
                Jak jutro będzie mi się chciało ruszyć swoje cztery litery, to może podskoczę do browaru i zobaczę czy to coś mają.
                www.stat-gra.pl

                Comment

                • Cyrkonia
                  Senior
                  • 10-2001
                  • 1936

                  #9
                  z tego co zrozumiałam w browarze, to piwo zostało zmajstrowane okazjonalnie i jest przeznaczone na eksport. W magazynie kilka kartonów jeszcze jest.
                  www.stat-gra.pl

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19165

                    #10
                    Pytanie czy majstrowanie polegało na zmianie etykiety Mazuren Dunkla i podanie bardziej zbliżonej do prawdziwej zawartości alk., czy coś więcej?

                    Comment

                    • Cyrkonia
                      Senior
                      • 10-2001
                      • 1936

                      #11
                      tak się zastanawiam ........... etykieta podobna jest do "Olsztyńskiego"z tą różnicą, że na "Olsztyńskiej" jest ratusz, a na Masuren jest zamek w Malborku. WIęc dlaczego to się nazywa Masuren, skoro Malbork i Olsztyn to Warmia?
                      www.stat-gra.pl

                      Comment

                      • iommi
                        Senior
                        • 07-2003
                        • 1522

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cyrkonia
                        (...) dlaczego to się nazywa Masuren, skoro Malbork i Olsztyn to Warmia?
                        Może... paradoksalnie?
                        *****************************

                        Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                        *****************************

                        Comment

                        • Andi
                          Senior
                          • 07-2001
                          • 1915

                          #13
                          I w koncu Mnie udalo sie To piwko Tutaj kupic
                          jak sama nazwa mowi Starkbier jest to piwo mocne o zawartosci Alk.6,5%

                          Jak sama nazwa rowniez mowi jest piwem Ciemnym ale bardzo klarownym o pieknej barwie.
                          Piana obfita zbita i dosc trwala.
                          Bardzo silna aroma palonego slodu jak dla mnie troche za duzo Karmelowe.
                          Troche pozniej wyczuwalna przyjemna goryczka.
                          Jak dla mnie bardzo dobre ozezwiajace piwo przypominajace troche Irlandzkie piwa i PORTERY
                          Attached Files
                          Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                          http://www.andreas-kronkorken.de

                          Comment

                          • MarcinKa
                            Senior
                            • 02-2005
                            • 2729

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Brązowy, klarowny kolor. Taki jodynowy. Pod światło wiśniowy. [4.5]
                            Piana: Przeciętna. Niejednorodna, średnio duża i średnio trwała. Kolor lekko kawowy. [3.5]
                            Zapach: Ciemne słody, lekko słodkawy, minimalne palone nuty. Dość mocny i zachęcający. [4.5]
                            Smak: Na pierwszym planie nuty od ciemnych słodów. Ciekawy smak. Lekka słodycz jak w zapachu. Na koniec leciutki palony posmak. Czasem minimalna kwaskowość. [4]
                            Wysycenie: Trochę za grube bąble. Nie jest przegazowane, ale nagazowanie przypomina oranżadę. [4]
                            Opakowanie: Naprawdę ładna etykieta z zamkiem w Malborku. Kolorystycznie również jest dobrze. Minusy to niemieckie nazewnictwo, brak ekstraktu, niezadrukowany kapsel no i pojemność 0,33l. [4]
                            Uwagi: Dobre ciemne piwo o dość ciekawym smaku. Mniej słodkie od większości polskich ciemnych piw. Dobre, ale do Słowackich to jeszcze trochę brakuje mu.

                            Moja ocena: [4.15]
                            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9732

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Pod światło klarowny rubinowy. [4]
                              Piana: Obecna przy nalewaniu, potem uleciała... [3]
                              Zapach: Jakieś nuty piwniczno-kwaskowato-ścierkowe... [2.5]
                              Smak: Słód dominuje, choć akcenty palone drapią w gardle, trochę za słodkie, drapanie ustępuje w miarę spożycia.... [3.5]
                              Wysycenie: Wystarczające, zwłaszcza wzrokowo... [3.5]
                              Opakowanie: Przerzeźbiona etykieta, pseudogermańska, mnie to irytuje... [2]
                              Uwagi: Sympatyczne ciemne piwo, gdyby nie opakowanie pewnie częściej bym "ściemniał mazursko..."

                              Moja ocena: [3.05]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎