Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Namysłów, Rycerskie Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mwa
    Senior
    • 01-2003
    • 5071

    #31
    Mimo że mocne piwo to w zapachu i smaku nie czuć alkoholu. Dobrze wyczówalny smak goryczy, kolor żółciutki, piana gęsta pozostająca do końca.

    Moja ocena: [3.725]
    Pozdrawiam Cię !!!!

    Comment

    • Piecia
      Senior
      • 02-2002
      • 3307

      #32
      Wróciłem po dłuzszym czasie do tego piwka (nabyte w Żabce 1,59/0,33 - dość drogo ale Żabki niskimi cenami nie grzeszą) Kolor przyzwoity ciemnozłoty, gazu ciut za mało, piana na początku gęsta, tworząca grzybek, zostaje do końca i osiada na szkle, zapach jakiś dziwny (spirytusowy???); w smaku spirytusu nie czuć, jest goryczka ale czegoś brakuje, czarna tonacja etykiet nie podoba mi się
      Ogólnie bez rewelacji ale czasami warto sięgnać.

      Moja ocena: [3.225]
      Koniec i bomba,
      Kto nie pije ten trąba !!!
      __________________________
      piję bo lubię!

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #33
        Odnotowuję poprawę smaku tego piwa. Może to jeszcze nie rewelacja ale mi smakowało.
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • Piwowar
          Senior
          • 05-2001
          • 2543

          #34
          Znam i lubię. Najlepiej smakuje prosto z beczki. Dobry adres to 46 - 023 Osowiec, Trzęsina Nr.1. Tam można w lasku rozkoszować się do woli za przystępną cenę.
          Archiwum piwne

          Poznaj
          http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
          Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
          Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

          Comment

          • Piecia
            Senior
            • 02-2002
            • 3307

            #35
            Piwowar napisał(a)
            Dobry adres to 46 - 023 Osowiec, Trzęsina Nr.1. Tam można w lasku
            łojej.......to chyba nie jest ten osowiec w Biebrzanskim Parku Narodowym bo tam króluje Łomża.......
            Koniec i bomba,
            Kto nie pije ten trąba !!!
            __________________________
            piję bo lubię!

            Comment

            • Piwowar
              Senior
              • 05-2001
              • 2543

              #36
              W naszym Osowcu króluje Namysłów, przynajmniej w tej części wioski. Latem po kuflu rycerskiego można zażyć kąpieli w jeziorku z czystą wodą, które znajduje się niedaleko, a po kąpieli można w drodze do domu znów się napić. Właśnie ta okoliczność czyni to miejsce tak atrakcyjnym.
              Archiwum piwne

              Poznaj
              http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
              Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
              Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

              Comment

              • dziku
                Senior
                • 12-2002
                • 1992

                #37
                Nabyte w "Żabce" w butelce 0,33l
                Całkiem wypijalne mocne piwo.
                Ocena:
                Kolor (3) - poprawny, ale jak na ten ekstrakt nieco za jasny. Słomkowo - złocisty.
                Nasycenie (4) - dobre. W sam raz. Nie sprawia wrażenia sztucznie nabijanego. Nie prowokuje do dziwnych odgłosów przy piciu.
                Smak (4) - dobry średniak. Pierwszy łyk słodowo goryczkowy, później bardziej słodowe, ale goryczka delikatnie obecna. Na szczęście nie jest słodkie, no i nie czuć alkoholu.
                Piana (3,5) - początkowo obfita i równa. Potem dziurawa i ginie. Ale trochę wytrzymuje... nie jest źle.
                Zapach (4) - po otwarciu nawet dość intensywnie pachnie słodowo - chmielowo. Potem, w kuflu, zapach staje się bardziej słodowy, ale jest zdecydowanie miły.
                Opakowanie (3,5) - estetycznie opakowana folią aluminiową szyjka, ale ciemna i smutna etykieta.

                W sumie: smakowało mi i pewnie przy okazji jeszcze kupię. Lekko się obawiam, że poszczególne warki mogą sie bardzo różnić w smaku - tak wynika z innych opinii.

                Moja ocena: [3.875]
                Dziku


                Comment

                • Pinio74
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 3881

                  #38
                  Piwo kupione w Żabce w Toruniu, butelka 0,33 l. Piłem je pierwszy raz i wrażenia mam raczej pozytywne (może dlatego, że wczesniej piłem 2 rodzaje Rogers'a), ale po kolei: kolor ładny bursztynowy, nasycenie CO2 trochę za słabe, smak w porządku, lekka goryczka i delikatna słodycz, piana to najsłabszy element tego piwa, zniknęła bardzo szybko, aromat ładny i zrównoważony, bez woni alkoholowej, opakowanie poprawne. Napewno kiedyś do niego wrócę.

                  Moja ocena: [3.375]
                  BIRRARE HUMANUM EST

                  Comment

                  • breslauer
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 2690

                    #39
                    Szata graficzna opakowania raczej powoduje skłonności do depresji ... Piwo - moim zdaniem - niezbyt nadaje się do popijania, a to dlatego, że zarówno w smaku, jak i w zapachu czuć spirytus. I to bardzo. Piana znika szybko ... Kolejne Rycerskie, jakie zakupiłem spożyłem w wersji grzanej z przyprawami korzennymi i było całkiem, całkiem dobre - więc w takiej formie go polecam.

                    Moja ocena: [3.15]

                    Comment

                    • Sven
                      Senior
                      • 09-2003
                      • 1211

                      #40
                      Kolorek ładny, głęboki, jak ciemniejszy miód! Piana obfita, drobnopęcherzykowa, niezbyt trwała. Bąbelki trwały przez cały czas picia, około 20 minut. Zapach chyba jest w tym piwie najlepszy, palony słód i chmiel, bardzo apetyczny. Smak pełny, zrównoważony, goryczka i podpalana słodycz jęczmienia, nie czuć alkoholu! Sycące! Opakowanie trochę żałobne, czerń+złoty. Godne polecenia!

                      Moja ocena: [4.625]
                      Celia, cerevisia et conventus.

                      Comment

                      • Wujcio_Shaggy
                        Senior
                        • 01-2004
                        • 4628

                        #41
                        Kupione w "Żabce".
                        Kolor ładny, złocisty; może mógłby być odrobinę ciemniejszy... Piana niska, ale drobna, dość trwała. Nasycenie w normie, drobne bąbelki obecne aż do dna.
                        Poza chmielem wyczuwalny taki jakiś słodkawy, cukierkowy zapach - ale nic strasznego w sumie. Smak zrównoważony, łagodny słód, wyraźna goryczka; bardzo przyjemny. Opakowanie = bączek 0,33 (zwrotny), szyjka i kapsel zafoliowane. Wzornictwo etykiety mało odkrywcze.
                        Jednakowoż to ciekawe piwo.

                        Moja ocena: [3.975]
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                        Comment

                        • bury_wilk
                          Senior
                          • 01-2004
                          • 2655

                          #42
                          Bączek przyozdobiony ciemną, klimatyczną etykietą i z takimż sreberkiem na szyjce, wygląda zachęcająco. Kolor złoty, ogólnie niezły, ale mocne piwo mogłoby być ciemniejsze. Piana solidnie wyglądająca, drobnoziarnista i dość wysoka, niestety szybko opadła. Nasycenie dość duże, ale bąbelki są malutkie i mimo ich ilości, nie psują ogólnego wrażenia. Zapzch nie jest bardzo intensywny. Czuć trochę słodkawego aromatu. Smak bardzo przyzwoity. Goryczka długo zostaj ena języku, ale nie jest natrętna, przeciwnie, sprawia miłe wrażenie. Posmak słodu równoważy się z nutą chmielową. Dobre piwo.

                          Moja ocena: [3.6]
                          Lubię kiedy się zieleni
                          Lubię jak się piwo pieni...

                          ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                          Comment

                          • zythum
                            Kot Makawity
                            • 08-2001
                            • 8305

                            #43
                            Pite kilkakrotnie, ostatnio przedwczoraj więc ocena na świeżo.
                            Opakowanie - zgrabny bączek (najchętniej kupuje piwo w takim opakowaniu)(jeden minus za złoty papierek - ja osobiście nie lubię takiego ozdabiania szyjki) z etykietą w starym stylu jaki uwielbiam. Bardzo piwna.
                            Kolor - wkierunku ciemnego bursztynu, według mnie taki kolor powinny mieć piwa mocne.
                            Piana - zwarta, mocna, gruba, trochę zbyt szybko opada.
                            Zapach - intensywny zapach słodu, trochę zbyt ostry
                            Smak- ostre w smaku, czuć alkohol ale nie jest to wrażenie dominujące, do tego mocne nuty słodowe. Takie typowe "męskie" piwo. Treściwe i pełne, gdyby mniej wyraźny alkohol byłaby wyższa ocena ale i tak jest to piwo mocne po które chętnie sięgam i każdy kto go wypije, na pewno się nie zawiedzie. Jest w tym piwie siła.

                            Moja ocena: [3.625]
                            To inaczej miało być, przyjaciele,
                            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                            Rządzący światem samowładnie
                            Królowie banków, fabryk, hut
                            Tym mocni są, że każdy kradnie
                            Bogactwa, które stwarza lud.

                            Comment

                            • Makaron
                              Senior
                              • 08-2003
                              • 2107

                              #44
                              Kolor : Bursztynowy całkiem przyjemny.

                              Nasycenie Co2: Przyjemne akurat , dla mnie idealnie co do mocy piwa.

                              Smak: Goryczkowy posma zostaje całkiem długo, słodowy smak piwa mocno zagłuszony goryczą co wpływa na dobrą kompozycje smakową tego piwa.

                              Piana: Pięknie pieni się na jest gęsta i wyraźna, bardzo szybko znikneła pozostawiając jedynie delikatne smugi na pokalu.

                              Zapach: W zapachu czuć moc piwa,w zapachu nie czuć odoru,ale czuć,że jest to piwo mocne wraz z niezbyt wyraźnym zapachem słodowym. Niestety nie wyczułem uwielbianych przezemnie aromtów chmielowych

                              Opakowanie: Trójkolorowe czoło puszki z wyraźną przewagą koloru czarnego, Wyraźna stylizacja w kierunkach rycerskich.Symbol w centralnej części czoła puszki niestety tylko przecietny.

                              Moja ocena: [3.3]
                              "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                              Comment

                              • grzech
                                Senior
                                • 04-2001
                                • 4592

                                #45
                                Ładny bursztynowy kolor. Piana biała, obfita, średnio trwała, koronka zostająca na ściankach. Nasycenie CO2 dobre. Zapach delikatny, słodowy. Smak podobnie mało wyrazisty: słód z lekką chmielową goryczka na końcu. Jak dla mnie za delikatne.

                                Moja ocena: [3.35]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎