Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Contreras, Valeir Blond

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pezet
    Improwizator
    • 03-2006
    • 481

    Contreras, Valeir Blond

    Browar Contreras znajduje się w Gavere we wschodniej Flandrii, kilka kilometrów na południe od Gent. Browar powstał w 1818 roku.
    Piwo Valeir jest najmłodszym produktem tego browaru (zostało wprowadzone na rynek w połowie 2004 roku), a jego nazwa pochodzi od imienia legendarnego, lokalnego rycerza, walczącego w bitwie pod Gavere w 1453 roku (będzie foto).
    Piwo w butelce 0,33l, kupione w Gent. Piwo górnej fermentacji, powtórnie fermentujące w butelce. Alc. 6,5%.
    Piana biała, na początku wysoka, po kilku minutach opadła tworząc dość grubą powłoczkę.
    Kolor złoto - pomarańczowy, piwo oczywiście jest mętne.
    Zapach słodki, owocowy, drożdżowy.
    Smak drodżowo - słodkawy z gorzką końcówką i delikatnymi, długimi posmakami (jakieś przyprawy).
    Jedyny minus to zbyt duże (jak dla mnie) wysycenie. Troszkę to przeszkadzało w smakowaniu i rozpychało żołądek.
    Generalnie to bardzo dobre piwo i myślę, że mogę wpisać je na listę piw ulubionych do ponownej degustacji przeznaczonych
    Mam jeszcze jedno piwo z tego browaru: Valeir Donker i już się nie mogę doczekać degustacji
    „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
    Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
    Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • pezet
    Improwizator
    • 03-2006
    • 481

    #2
    Etykieta z wizerunkiem legendy walczącej pod Gavere.
    Attached Files
    Last edited by pezet; 09-05-2006, 10:20.
    „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
    Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
    Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • pezet
      Improwizator
      • 03-2006
      • 481

      #3
      Tak prezentuje się piwo.
      Attached Files
      „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
      Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
      Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎