Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dupont, Moinette Bruin

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pezet
    Improwizator
    • 03-2006
    • 481

    Dupont, Moinette Bruin

    Brasserie Dupont znajduje się w TOURPES-LEUZE. Waży wiele, różnych piw i produkuje również sery.
    Moinette Bruin jest kolejnym piwem (będą jeszcze następne) kupionym i wypitym w Belgii (Gent) podczas wspaniałej długoweekendowej piwnej pielgrzymki.
    Butelka 0,75l za 2,42 euro. Alc. 8,5%.
    Piwo górnej fermentacji z powtórną fermentacją w butelce.
    Piana na poczatku wysoka, szybko opadła pozostawiając kożuszek.
    Zapach piwa jest (był) bardzo przyjemny, słodki, korzenny.
    Kolor ciemnobursztynowy, mętne.
    Smak słodko - gorzki, z wyraźną nutą karmelu.
    CO2 dość dużo ale nie było to minusem tego piwa.
    Piwo przyzwoite ale niczym szczególnym się nie wyróżnia.
    Attached Files
    „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
    Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
    Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    #2
    Dawno mi się to nie zdarzyło w piwie przemysłowym - tydzień nieruchomego leżakowania w lodówce, wyjęte pół godziny przed otwarciem. Żadnych gwałtownych ruchów, a przy otwieraniu prawie fontanna! Ewidentnie przegazowane! Przy czym piwie piana bardzo średniawo trwała...
    Kolor brązowo-brunatny.
    Zapach świetny! Przepiękna kompozycja chmielowo-korzenno-ziołowa. Odrobina słodkości. Szkoda, że zapach słabnie w trakcie spożycia.
    Smak: No cóż 8,5% - mogę nie być zrozumiany Bardzo skomplikowana kompozycja smaku chmielowego (wiem, że to teoretycznie aromat, ale się nie zgadzam ) i goryczkowego. Dodatkowo w finiszu coś co mi się kojarzy z szałwią, coś takiego nieco pikantnego (!) w sensie ziołowości... Odrobina wytrawności - rozgrzewająca, ale dobrze przykryta.
    Warto! Ciekawe, zaskakujące, smaczne. Kupione w lubelskiej Delimie. 8zł/0,33l.
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • wrednyhawran
      Senior
      • 07-2010
      • 1784

      #3
      Kupione w Gdańsku za ok. 14zł (!) butelka 0,33zł. Cena może wywołać epilepsję, ale myślę że warto choc raz tego piwa skosztować.
      Kolor: brązowy, wręcz błotnisty patrząc pod światło praktycznie się nie zmienia, tylko bardziej uwidacznia poziom zmętnienia.
      Piana: jak wspomniano wyżej wybuchowa. po otwarciu butelki wycieka niczym lawa wulkaniczna dlatego radze miec od razu kielich w pogotowiu. Po przelaniu niestety momentalnie znika (nawet nie zdążyłem jej uwiecznić na zdjęciu...) praktycznie do zera.
      Zapach: intensywny unosi się w pomieszczeniu zaraz po otwarciu butelki. Na pierwszy plan idą nuty jakby lambikowe (szczególnie kriek), kawskowato słodki, lekki, orzeźwiający, bardzo przyjemny.
      Smak: Złożony, czekoladowo-owocowy, wytrawny i lekko kwaskowy. Specyficzny i trudny do opisania. Na końcu pozostaje silna chmielowo-alkoholowa goryczka. Piwo świetnie i przyjemnie rozgrzewa.
      Wysycenie: Bardzo wysokie, trochę zabija doznania smakowe. Po napełnieniu ust piwem trzeba odczekac parę sekund bo w pierwszym momencie nie czuć nic prócz musujących bąbelków. Po krótkiej chwili docierają dopiero walory smakowe.
      Opakowanie skromne, jak na zdjęciu powyżej, brak info o ekstrakcie. Rekomendowana temp. spożycia 12 stopni C i tego radzę się trzymać, bo schłodzone piwo straciłoby na bukiecie.

      Uch rozpisałem się, ale to jest jedno z tych piw, o których możnaby opowiadać długo, ale zamiast tego lepiej po prostu spróbować. Naprawdę warto, nawet za tą cenę.
      Daję 5 z minusem za kruchą pianę i zbyt dużo gazu, no i zaporową cenę, która sprawi, że niestety szybko do tego piwa nie wrócę...
      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
      Małe Piwko Blog
      Małe Piwko Blog na facebooku
      Domowy Browar Demon

      Comment

      • Mason
        Senior
        • 02-2010
        • 3280

        #4
        No proszę, ja nie miałem problemu z przegazowaniem, nic nie uciekało z butelki. A nagazowanie było bardzo wysokie. Może to kwestia butelki, bo ja miałem 750ml. Piana była obfita i szybko opadła, ale pozostał 2-3 milimetrowy dywanik.
        JEDNO PIVKO NEVADI!

        Comment

        • chechaouen
          Senior
          • 01-2011
          • 1180

          #5
          Piwo kupiłem po okazyjnej cenie, bo data 11.2015. No ale skoro to refermentacja...
          Piana początkowo bardzo obfita. Potem szybko się dziurawi i opada w postaci takiej owieczkowej chmurki. Oblepia szkło. Zapach słodki, nuty korzenno-przyprawowe i miodowe, troszkę klimatów szampańskich.
          W smaku miodowa słodycz, przyprawy, znów trochę nut szampańskich. Generalnie dość słodko. Wysokie procenty dobrze ukryte, choć piwo fajnie rozgrzewa
          Wysycenie początkowo wysokie, ale bardo szybko ulatuje

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12118

            #6
            Nadal 8,5%



            Aromat - susz owocowy, łagodna korzenność, kandyzowane owoce, nieco palonych tonów
            Piana - wysoka, nie jest specjalnie zwarta, ale trwała
            Barwa - ciemno-herbaciano/rubinowa, zmętniona
            Wysycenie - wysokie, żywe, wyraźnie musuje
            Smak - słodsze suszone owoce (rodzynki, śliwki), trochę owocowej cierpkości, odrobina podpalanego karmelu, wyraźniejsza korzenność z goryczkowym, długim finiszem. Początkowo alkohol stosunkowo wyraźnie wyczuwalny, ale wraz z piciem i ogrzaniem w/w elementy wystarczająco go skrywają, tak że tylko rozgrzewa.
            Treściwość - jak na styl a przede wszystkim woltaż średnia, ciut więcej by nie zaszkodziło

            Dobre

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12118

              #7
              Click image for larger version

Name:	P1080112.JPG
Views:	32
Size:	20,1 KB
ID:	2317121

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎