Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zwierzyniec, Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • uranium
    Member
    • 05-2003
    • 77

    Zwierzyniec, Premium

    mam okazję i wielką radość zawiadomić wszystkich, iż browar w zwierzyńcu wypuścił limitowaną serię premium na 200-lecie browaru. butelka 330ml, bezzwrotna, brązowa, pasteryzowane, 5,6% obj., kapsel dedykowany. więcej informacji producent nie podał.
    piwo dostępne jest w lublinie w piwoszku na jutrzenki cena 2,20 zł.
  • uranium
    Member
    • 05-2003
    • 77

    #2
    obok na jutrzenki w delikatesach "perełka" jest po 1,90.
    jakby ktoś poważnie chciał to piwko z warszawy i okolic (garwolin, ryki). to chętnie podrzucę po kosztach odbioru.
    z tego co wiem perła nie przewiduje ekspansji na rynki dalej niż 150 km.
    tylko rozsądne zlecenia pod numer 509 228 283-sms tylko! chętnie podrzucę kilka browarków.
    Last edited by uranium; 30-05-2006, 20:14.

    Comment

    • uranium
      Member
      • 05-2003
      • 77

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: zasadniczy i dokaźny. nic dodać, nic ująć. [4.5]
      Piana: konsystencja raczej nijaka, bliska perle - nie stanowi jakiegoś istotnego elementu przyciągającego wzrok. raczej rzadka, szybko opada z kołnierzykiem wokół szklanki. [3.5]
      Zapach: mocno podpada chmielem. skojarzenie w linii prostej z lubelską perłą. zarazem brak jakichkolwiek naleciałości "metalowych". [4]
      Smak: ożeźwiający, chmielowy, ale po jakimś 3-cim już czuć coć na znak alkoholu. chmiel czuć od samego początku po sam koniec. nieco nudne na dłuższą nutę, ale jak najbardziej poprawne. [4]
      Wysycenie: zbyt duże! jak na takie piwo powinno być delikatne a wcale nie jest. szybko wypite odbija się się jeszcze "pianą w nosie". mogłoby być lepiej. schłodzone do zera pozbywa się tych nieprzyjemnych bombelków, ale traci na smaku. [3]
      Opakowanie: dedykowana (33mml) brązowa butelka, bezzwrotna nie zachwyca, etykieta - poprawna, nie rzuca na kolana, brak informacji o ekstrakcie. kapsel dedykowany. [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.925]

      Comment

      • JAckson
        Senior
        • 05-2004
        • 6122

        #4
        Czy to piwo jest w takich butelkach jak widać na tej stronie: http://www.zwierzyniec.pl/ ?
        MM961
        4:-)

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson
          Czy to piwo jest w takich butelkach jak widać na tej stronie: http://www.zwierzyniec.pl/ ?
          Tak - z tego co sie orientuje tylko w takich 0,33l, bez puszek i 0,5 - stąd podejrzenie, że lane jest w Zwierzyńcu...
          Jak przyjedziesz - poszukamy...
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • JAckson
            Senior
            • 05-2004
            • 6122

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika seta
            Jak przyjedziesz - poszukamy...
            Oki

            Na stronie nie zauważyłem informacji o tym, że jest to seria limitowana (a wg. 1 postu tak jest). Chyba, że seria limitowana już się skończyła, a teraz jest już zwykła seria.
            MM961
            4:-)

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: złociste, klarowne, podoba mi się [5]
              Piana: biała, drobna, utrzymuje się dłuższy, opada powolutku sycząc przy tym [4]
              Zapach: sfermentowanego slodu [3.5]
              Smak: pełne w smaku, bardzo delikatne, wręcz aksamitne, lekka goryczka dominuje na chmielowym posmakiem, jest naprawdę przyjemne w smaku [4.5]
              Wysycenie: mogloby być ciut więcej bąbelków, unoszą się tylko pojedyńcze sztuki [4.5]
              Opakowanie: ładna brązowa butelka o,33, dobrze dopracowana etykieta, firmowy kapsel na Premium [5]
              Uwagi: Jednak lubelskiem browary mają coś w sobie co mi odpowiada, szkoda że to piwo jest lokalne i nie mam możliwości częstszego zakupu, podziękowania dla Smka za mozliwość degustacji

              Moja ocena: [4.15]
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Seta
                Piję piwo
                • 10-2002
                • 6964

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złocisty, bardzo klarowny. Ładny. [4.5]
                Piana: Drobnopęcherzykowa i sycząca, ale pieni się mocno i kołnierzyk do końca. W porządku... [4]
                Zapach: Intensywny, orginalny i przyjemny. Jęczmienno-chmielowy. [4.5]
                Smak: Dużo intesywniejszy niż "zwykłego" Zwierzyńca. Wyrażnie czuć słodowość zgrabnie wykończoną goryczką. Bardzo zgrabny. Pyszne! [5]
                Wysycenie: Zwariowane bąbelki ścigają się w górę szklanki. Drobniste, trwałe i wystarczające. Bardzo dobre. [5]
                Opakowanie: Tylko bezwrotne 0,33 i brak ekstraktu. Dedykowany kapsel, ładna etykieta i butelka. [4.5]
                Uwagi: Dość drogie 2,30 za 0,33l ale warte swej ceny. Szkoda, że trudno dostępne nawet w regionie.

                Moja ocena: [4.675]
                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                Comment

                • Budvar
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 265

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: słomkowo-złoty, poprawny, klarowny [3.5]
                  Piana: początkowo obfita (nawet bardzo), opada, choć nie do końca (a może tak szybko wypiłem, że nie zdążyła ?) ;-) [4]
                  Zapach: przyjemny, chmielowo-słodowy, bez zarzutu, choć trudno też mówić o jakimś szczególnym charakterze [4]
                  Smak: poprawny, zrównoważony, choć bez cienia bez ekstrawagancji, pije się dobrze (piwo z serii "smakuje zawsze i każdemu") [4]
                  Wysycenie: w porządku [4]
                  Opakowanie: etykieta i całokształt (smukła butelka 0,33l.) w niemieckim stylu, dopracowana i elegancka [5]
                  Uwagi: zakupione u JOLI na Koszykowej

                  Moja ocena: [4.025]

                  Comment

                  • Pogoniarz
                    † 1971-2015 Piwosz w Raju
                    • 02-2003
                    • 7971

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złotawo-cytrynowy.Nie jest zbyt klarowne. [3.5]
                    Piana: Obfita,sporo czasu się utrzymuje.Drobno i średnioziarnista,potem znika do zera. [4]
                    Zapach: Hm.Taki jaki wydobywa się z komina słodowni,ja to porównuje do ziemniaka wyjętego z ogniska. [3.5]
                    Smak: Goryczka pomieszana ze słodem.Zdecydowanie czuć na podniebieniu. [4]
                    Wysycenie: Bardzo drobne pęcherzyki lecą sobie powolutku ku górze.według mnie dobre nagazowanie. [4]
                    Opakowanie: Ładne etykiety,kapsel oryginal.Minus za to ,że nie podano zawartości ekstraktu. [4]
                    Uwagi: Dobre piwko,ale zapłacić za nie 2.30( chodzi o pojemność 0.33 l.) to troszeczkę przesada.W Zwierzyńcu w sklepiku widziałem było nawet po 2.60.W firmowym sklepie(czytaj knajpie) po 3.30.

                    Moja ocena: [3.8]


                    Prawie jak Piwo
                    SZCZECIN

                    Comment

                    • MarcinKa
                      Senior
                      • 02-2005
                      • 2729

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasny złoty kolor. Zasadniczo preferuję ciut ciemniejsze barwy, ale w tym przypadku piwo prezentuje się wyjątkowo smakowicie. Wydaje się również wyjątkowo klarowne. [4]
                      Piana: To najsłabsza strona tego piwa. Jest niewielka, dużo grubych bąbli i szybciutko redukuje się do resztek. [3]
                      Zapach: Miły chmielowo słodowy. Tak właśnie powinno pachnieć takie Premium. Trochę jednak brak mu mocy. [4]
                      Smak: Pyszne piwo. Jedno z najlepszych tego typu jakie piłem w tym roku. Świetnie uzupełniający się smak chmielu i słodu. Do tego bardzo dobra goryczka, chociaż ciut za słaba, jej posmak za szybko zanika. Bardzo dobrze orzeźwia i nie powoduje uczucia „mulenia” jak w koncerniakach. [4.5]
                      Wysycenie: Świetnie pracuje przez cały czas picia piwa. Jest mocne. [4.5]
                      Opakowanie: Dość klasyczne wzornictwo, ale ładnie dopracowane. Do tego kapsel firmowy. Całość w butelce 0,33l ładnie się prezentuje. Minus to brak ekstraktu i butelka (tylko) 0,33l. [4]
                      Uwagi: Bardzo dobre piwo na każdą okazję i w każdej ilości. Niestety w Krakowie niedostępne.
                      Piwo przywiezione ze Zwierzyńca (zalot).

                      Moja ocena: [4.125]
                      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ładne pilsowe złoto. Może ciut brakuje mu głębi. [4]
                        Piana: Wysoka i drobnoziarnista. Niestety opada szybciutko prawie do zera. [3]
                        Zapach: Niezbyt intensywny, przede wszystkim chmielowy (jak to w piwach ze Zwierzyńca i Lublina bywa). W tle lekka słodowość. [4]
                        Smak: Pierwsze wrażenie to chmielowość, zaraz potem wytrawna słodowość i lekka goryczka. Niestety nie porywa, znacznie bardziej smakuje mi "zwykły" Zwierzyniec. [4]
                        Wysycenie: Wysokie, ale w niczym to nie przeszkadza. [4.5]
                        Opakowanie: Etykieta dość prosta, ale w porządku. Kapselek ładny, jak i kształt butelki. Minus za brak podanego ekstraktu. [4]
                        Uwagi: Przywiezione przez Borysko ze Zwierzyńca - dziękuję!

                        Moja ocena: [3.925]

                        Comment

                        • pluto
                          Junior
                          • 08-2006
                          • 28

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: kolor w sam raz, nie za jasny [4.5]
                          Piana: na poczatku ładna, gęsta ale dość szybko opada [4]
                          Zapach: całkiem przyjemny, chmielowy [4.5]
                          Smak: dla mnie bardzo smaczne, wyczuwalna goryczka jak w równowadze z chmielem, alkoholu nie wyczułem w nadmiarze [4.5]
                          Wysycenie: bardzo dobre, babelki cały czas uciekaja do góry i nie pije sie piany [5]
                          Opakowanie: butelka zgrabna, tykieta ładnie wykonana [4.5]
                          Uwagi: Pite po terminie przydatności do spozycia

                          Moja ocena: [4.475]

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złoty. Jak na Pilsa przyzwoicie, choć wolałbym troszkę ciemniejszy odcień. [4.5]
                            Piana: Po nalaniu drobna i obfita. Co ciekawe, nie dziurawieje. Zachowuje swą drobną konsystencję utrzymując się cienką warstwą na powierzchni. Pod koniec butelki (a to przecież 0,3) niestety znika. [4]
                            Zapach: Lekko chmielowy, pozbawiony jakichkolwiek nieprzyjemnych akcentów. Co ciekawe, wyczuwalne są chlebowe nutki charakterystyczne dla niepastryzowanych! [4.5]
                            Smak: Pierwsze łyki to odczucie dość wyraźnej goryczki. Poźniej piwo sprawia wrażenie bardziej zbalansowanego, choć zachowuje swój delikatnie goryczkowy charakter. [4]
                            Wysycenie: Nie mam zastrzeżeń. Do końca z dna pokalu unosiły się żwawe bąbelki. [5]
                            Opakowanie: Zgrabna bezzwrotna butelka 0,3. Etykiety i kapsel w jasnej kolorystyce z informacją o dwusetnej rocznicy powstania browaru. Szkoda tylko że papier od etykiet nie przylega idealnie do butelki... [4.5]
                            Uwagi: Bardzo przyzwoity pils. Swoją jakością przeskakuje inne piwa z palety Perły i pewnie dlatego jest to limitowana seria.

                            Moja ocena: [4.275]
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • lukex
                              Senior
                              • 12-2005
                              • 262

                              #15
                              Nigdy nie piłem piwa z Zwierzyńca.Niektórzy twierdzili że jakośc piwa ze zwierzynca jest dużo lepsz niż z lublina....hahaha....co za błąd !!!Pierwszy odruch był taki jak zwykle przy polskich piwach tego typu--->ale niedobre.No coż w mojej ocenie nie rózni sie smakowo aż tak bardzo(jeżeli wogle) od pilsa z lublina.Dobrze że to była butelka 0,3(bardzo ładna mimo iż nie ta sama co kiedyś).Jakoś dopiłem bo mi sie pić chciało ale 2raz tego nie kupie mimo że ladnie wygląda.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎