Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krynica, Kłasicznaje Ljuks

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    Krynica, Kłasicznaje Ljuks

    Produkcja OAO "Krynica", Mińsk. Puszka 0,5 l; alkoholu 4,0%, ekstrakt 12,0.

    Kolor - słomkowy. Piana słabiutka. Nagazowanie na granicy przyzwoitości, choć do końca piwko szczypało w jezyk. Zapach delikatny - słodowo-chmielowy. Smak to także równowaga obu komponent. W sumie był to lekki pilsik, o umiarkowanej goryczce i delikatnym aromacie chmielowym. Gdyby nie problemy z pianą oceniłbym go wysoko.
  • Khian
    Gość
    • 01-2006
    • 122

    #2
    Nie klasiczne: tylko KLASICZNOJE, mam nadzieje że litery dalej odpowiadają polskim
    literom i dalej tłumaczymy na polski.Ciekawostka: mam tą butelkę.Jest na niej napisane
    KRYNICA a nie krinica(jeszcze rozpoznaje y od i ) na butelce (tłoczenia ) też jest napisane KRYNICA.Może na rynek rosyjski jest to piwo KRYNICA a na rynek białoruski KRINICA.Wiem że jest to gadanie w pusto , jeżeli nie ma fotki.Poczekajmy na fotkę i wtedy ustalimy jaka jest nazwa browaru i piwa

    Comment

    • grzech
      Senior
      • 04-2001
      • 4592

      #3
      Znalazłem wreszcie czas, aby pogrzebać w worze z puszkami i zapodaję:
      - nazwa browaru - Krynica, ale adres strony www.krinitza.by, na innych etykietach mamy napisane "Krinica", być może istotnie jest to rozbieżność między nazwą rosyjską, a białoruską,
      - piwo nazywa się "klasicznaje", ja za to jestem dobry w rozróżnianiu liter "a" i "o" (pisałem z pamięci i przekształciłem nieco nazwę piwa)
      - butelkę masz TĘ, a nie TĄ.

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Obaj macie rację. Na etykiecie oraz butelce (wytłoczenia) jest napisane KRYNICA a na kontrze Krinica.Co jest na kapslu w tej chwili nie pamietam (sprawdzę).Mozliwe że są to jakieś "zawiłości" w języku białoruskim i rosyjskim.Piwo idzie do rosji i nazywa się Krynica.
        Browar chyba należy do rosjan a nie białorusinów.
        Mam kilka piw z tego browaru ( to także), to wrzucę foto i roztrzygnie się kto ma rację.
        Strona www browaru u mnie nie działa.
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Fotka:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • Regent
            Senior
            • 10-2002
            • 512

            #6
            Jak dla mnie bardzo przyzwoite piwo, treściwe w smaku, dobrze gazowane, o mocnej pianie. Zaw. alk. obecnie to 4,6% przy 12% ekstrakcie. Spore zaskoczenie.
            Attached Files
            Mniej alkoholu w piwach !!!
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Wersja puszkowa pod nazwą Kłasicznaje Liuks". alk 4.6%, ekstr 12%
              Bardzo lekkie piwo, treściwe, smakowe, lekka goryczka w dobrze zarysowanym chmielem. Do obiadku weszło szybciutko. Napewno doskonałe do ugaszenia pragnienia
              Attached Files
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Kolesław
                Senior
                • 03-2004
                • 1130

                #8
                Parametry takie jak u Regenta i dopisek "Liuks" tak jak u becika.
                Attached Files

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  #9
                  Też mam takie piwo w piwniczce (po raz kolejny). Etykieta jest inna niz na fotkach, ale kapsel zawsze taki sam
                  Last edited by sibarh; 06-03-2010, 21:04.
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  • sibarh
                    PremiumUżytkownik
                    • 01-2005
                    • 10384

                    #10
                    Kolejna odsłona tego piwa:
                    Attached Files
                    2800 nowe piwa opisałem na forum
                    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12118

                      #11
                      Dla mnie to piwo to lżejsza wersja tego:


                      czyli mąka ryżowa występuje; goryczka jakby mniej wyraźna, mdławy posmaczek, piana trwalsza,

                      alk. 4,6%, ekstraktiwnost naczalnogo susła - 12%, nowy kształt butelki, eta schludna, na kontrze pełna informacja

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #12
                        A mi smakuje. To niemal kopia smakowa Lipcowego z Jagiełły, tyle że lżejsza, czyli dodatkowy plus. Jak mam dać 3.50-4.00 za pełne wad, kwaśne, masłowe czy warzywne polskie z małego browaru, to wolę wziąć to. Będę wracać z przyjemnością.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • Kwadri
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 1216

                          #13
                          Kłasicznaje Ljuks

                          Kolor: Jasnozłoty, nieco za jasny jak na dwunastkę.
                          Piana: Średniobąblowa, całkiem wysoka. Szybko opada do niepełnej warstwy. Cienki pierścień zostaje do połowy piwa.
                          Zapach: Chmielowo-słodowy, średniointensywny. Później pojawia się metaliczne tło.
                          Smak: Rzeczywiście początkowo nieco podobny do piw z Pokrówki. Słodowo-chmielowy, raczej delikatny. W finiszu pojawia się przyjemna goryczka, ale ogólnie niewiele lepszy od polskich koncernówek.
                          Wysycenie: Orzeźwiające, mocno szczypie.
                          Opakowanie: Jak na ostatniej fotce sibarha, ale w innej butelce. Alk. 4,6%.
                          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13949

                            #14
                            Przy drugim podejściu już faktycznie czułem typowy koncernowy smak. No cóż trzeba to będzie jeszcze raz zweryfikować. Może inna partia?

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • tomolek
                              Hophead
                              • 05-2006
                              • 1752

                              #15
                              Kolor dość blady, piana na początku gęsta i obfita szybko znikła bez śladu. Zapach niezbyt wyraźny, w smaku sporo słodowości, za mało goryczki. Piwo lekko kwaśne, trochę piwniczne. Nagazowanie niezbyt wysokie - mi pasuje. Ogólnie lepsze niż nasze koncerniaki ale rewelacji nie ma.
                              Podoba mi się opakowanie, brak dedykowanego kapsla.
                              Kupione w Tesco z 3,99, więc raczej jednorazowy eksperyment...
                              www.ohbeautifulbeer.com

                              www.mateuszdrozdowski.pl

                              „Kwaśny Edi herbu Koreb

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎