Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Relakspol, Piwo Instalatora

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Relakspol, Piwo Instalatora

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #2
    Piwa jeszcze nie piłem ale skomentuję już nazwę - jest idiotyczna

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • MarcinKa
      Senior
      • 02-2005
      • 2729

      #3
      Dlaczego? W świetle tego kto go kontraktuje to dość adekwatna.
      A rynkowo, no cóż, zgadzam się. Klasyczna nazwa piwa menelskiego.
      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: od obecnej wersji Smoczej Głowy jest ciemniejszy, ciemnobursztynowy; [5]
        Piana: miodzio, jak pierwsze wersje Smoczej Głowy; jasnokremowa, średniogruba, osadzająca się na szkle. pozostaje dywanik na 0.5 cm w trakcie picia, przy nalewaniu czapy nie ma, ale gruba kołdra jest. jak na Relakspol to mistrzostwo świata. [5]
        Zapach: nie no jestem pod wrażeniem! ładne owocowe nuty, żadnych relakspolowych zapaszków, wykończone chmielowym zapachem. [5]
        Smak: goryczka, fajna, wyczuwalna jej intensywność po przełknięciu. w pierwszej fazie złamana słodowym posmakiem, no pycha! [4.5]
        Wysycenie: dobre, drobne bąbelki, ale całą powierzchnią płynu; trwałe. [5]
        Opakowanie: totalna żenada! piwa wogóle nie zauważyłem na półce, a jak zobaczyłem to mi szczenka opadła. poziom graficzny daleki od SK, blisko do etykiety piwa Spoko z browaru Jurand. [1.5]
        Uwagi: widać Siudkowie się uczą... piwo naprawdę wyborne, gdyby jeszcze ta etykieta była ciekawsza. naprawdę szkoda taki produkt pakować w segment menelski, a etykieta nie przyciągnie na półce, bo wieje tandetnością.
        BIMs Plus to firma zajmująca się sprzedażą asortymentu instalatorskiego - stąd nazwa!

        Moja ocena: [4.625]

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          #5
          pszam, szczęka

          Comment

          • grzes_ch
            Senior
            • 10-2003
            • 612

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bardzo ładny ciemnobursztynowy , klarowny , opalizujący. [4.5]
            Piana: Podobna do angielskich "ale". Jeżeli tak to piwo byśmy oceniali to zaniżyłem ocenę ale to nie jest "ale". [4]
            Zapach: Zapach stanowi zaskoczenie. Co podnosi się szklaneczkę to jest inny , masę nut od chmielu po jakieś owoce. [4.5]
            Smak: Powiem tak. Do wypicia tego piwa trzeba się przygotować . Na pewno dobrze by było wypić smoczą i jakieś górne piwo. No i oczywiście nie oceniać po jednej butelce. Dlaczego napisałem o tym przygotowaniu bo uważam , że "piwo instalatora" jest taką smakową mieszanką pomiędzy smoczą a ( niech będzie ale dalekie ) fraterem czy palmem. Jak na "ale" zbyt nagazowane jak na górniaka przyciękie. [4.5]
            Wysycenie: Dosyć duże , utrzymujące się . [4]
            Opakowanie: Bez komentarza - jak zobaczycie etykietę w galerii sami zobaczycie dlaczego. [1]
            Uwagi: Bardzo ciekawe piwo , nie mające odnośnika wśród konkurencji. Mam nadzieję , że zostanie na rynku dłużej , ale jeśli zostanie to konieczna jest zmiana grafiki.
            Najlepsze piwo z Relakspola. Widać współpraca ze Smoczą procentuje. ( nie wiem czy nie jest efektem szpiegostwa przemysłowego )

            Moja ocena: [4.25]

            Comment

            • Shlangbaum
              Senior
              • 03-2005
              • 5828

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemnobursztynowy wpadający w czerwień. [5]
              Piana: Bardzo trwała czapa. Drobnopęcherzykowa. Zostaje do samego końca. [5]
              Zapach: Słabo wyczuwalny Relakspolowy zapaszek. Lekki chmielowy aromat.[4]
              Smak: Piwo bardzo głęboko goryczkowe. Jak bitter. Nie wytrawne jednak lecz pełne w smaku. Do tego lekki karmelowy posmaczek. Niestety czuć lekko Relakspolowy posmaczek w związku z czym nie bedzie wyższej oceny. [4]
              Wysycenie: Równomierne. Wyostrza smak. Ładnie prezentuje się w szklance. Niestety troszkę zostaje na żołądku. [4.5]
              Opakowanie: Ładna butelka (pierwsze piwo z Relakspola nie w EURO ) Nazwa beznadziejna. Projekt graficzny bardzo pogodny i czytelny ale amatorski. Do tego brak podanego ekstraktu i kłamstwo na kontrze:

              "Piwo górnej fermentacji, jedyne w Polsce produkowane tą metodą". [3]
              Uwagi: Jeżeli tak dalej pójdzie, to Relakspol znów zawita w moich ulubionych

              Dzięki e-prezes

              Moja ocena: [4.45]
              Attached Files
              Last edited by Shlangbaum; 19-06-2006, 12:42.

              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

              Comment

              • panfred
                Gość
                • 11-2005
                • 5

                #8
                No dobra, a gdzie znajdę? Zakładając, że chciałbym dać drugą szansę Relakspolowi

                Comment

                • Shlangbaum
                  Senior
                  • 03-2005
                  • 5828

                  #9
                  Na Miodowj 13 O tym gdzie można kupić i jakie piwa w Krakowie najlepiej dowiesz się, kiedy przyjdziesz jutro na LajboCKowe spotkanie

                  Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                  Comment

                  • panfred
                    Gość
                    • 11-2005
                    • 5

                    #10
                    o 18?
                    niektórzy tu pracują
                    Jeśli tylko w ciągu dnia pojawi się info pt. "gdzie", to może Was zaszczycę swoją obecnością

                    Comment

                    • kayas
                      Junior
                      • 01-2006
                      • 9

                      #11
                      to piwo było zamówione dla wew potrzeb firmy BIMs PLUS , przez nieuwage p.Siudków dostało sie na sklepu na ul.Miodowej

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19159

                        #12
                        ... i całe szczęście, bo dowodzi, że Relakspol umie samodzielnie uwarzyć dobre piwo

                        Comment

                        • Pogoniarz
                          † 1971-2015 Piwosz w Raju
                          • 02-2003
                          • 7971

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Piękny.Według mnie mahoniowo-czerwonawy,bez niespodzianek w środku. [5]
                          Piana: Początkowo obfita,kremowa,powstała ładna czapa,potem pozostało na ściance szkła sporo"błota". [4]
                          Zapach: Tu zgłupiałem.Czuć zdecydowaną gorycz ,ale i ten niezbyt przyjemny zapaszek piw warzonych w Relakspolu,jednak po pewnym czasie staje się mniej uciążliwy. [3.5]
                          Smak: Bardzo wyraźna goryczka i czuję wytawność,dosyć podobne w smaku do Smoczej Głowy. [4]
                          Wysycenie: Malusie pęcherzyki pracują według mnie bez większych zastrzeżeń. [4]
                          Opakowanie: Nazwa i etykiety nie przekonały mnie,nie mówiąc już o jak zwykle nie podanej zawartości ekstraktu. [3]
                          Uwagi: Dzięki CEZ nza piwko i MarcinKA za przewiezienie.Naprawdę dobre piwko,troszkę psuje je ten zapach relakspolowy.Polecam spróbować.

                          Moja ocena: [3.825]


                          Prawie jak Piwo
                          SZCZECIN

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19159

                            #14
                            niestety nie widzę już tego piwa w miejscu jego dawnego sklepowego pobywania.

                            Comment

                            • MarcinKa
                              Senior
                              • 02-2005
                              • 2729

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bardzo ładna brązowo kasztanowa, lekko rdzawa. Samo oglądanie już cieszy. [5]
                              Piana: Średnio obfita, drobniutka i trwała, lekko kawowa. [4]
                              Zapach: Nareszcie piwo nie tylko o ładnym ale i intensywnym, bardzo mocnym zapachu. Suszone owoce, chmiel. Bardzo zachęcający zapach. [5]
                              Smak: Bardzo mocny, wyrazisty chmielowy smak z potężną goryczką, niespotykaną w takiej ilości w żadnym innym polskim piwie (poza bliźniaczą Smoczą Głową i Krakowiakiem). Typowe nuty dla górnej fermentacji, suszone owoce. Wytrawne. Gorzki posmak w ustach trzyma się bardzo długo i mocno. [4.5]
                              Wysycenie: W miarę odpowiednie. Nie jest jakieś bardzo mocne, ale utrzymuje się do końca. [4]
                              Opakowanie: Etykieta nie dość, że kompletnie nie harmonizuje z piwem to w dodatku brzydka. Sugeruje raczej jakieś menelskie pyfko za 0,99zł. Z drugiej strony jednak patrząc piwo było robione dla kontrahenta, nie na rynek, w czasie mistrzostw świata w piłce. Miało być zwykłym piwem do meczu dla Kowalskiego, nie dla takich estetów jak my :-D. Plusa bym dał za kolorystykę, ładna zwłaszcza jest kontra (ładnie komponują się czerwone kolory z żółtymi). Niestety parametrów brak. [3]
                              Uwagi: Bardzo, bardzo dobre piwo w śmiesznym opakowaniu. Niestety było drogie.

                              Moja ocena: [4.55]
                              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎