Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, Ciemne Niefiltrowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czapayew
    Senior
    • 10-2002
    • 1966

    Browar na Jurze, Ciemne Niefiltrowane

    Byliśmy dziś z Renią (15.06.2006) w KARCZMIE U STACHA i tu taka niespodzianka.
    Ciemne, alk. 6,2 %, ekstr. ???
    Kolor - przejrzysty brąz (foto wkrótce).
    Piana - gęsta, brązowawa, znika umairkowanie szybko,
    Zapach - intensywna woń palonego słodu,
    Smak - palona goryczka, bez akcentów słodkawych
    Opakowanie - szklanka 0,5 l Huta Szkła TARNOW
    Piwko bardzo przypomina ciemne ze SPIŻA. Panie za barem nie potrafią powiedzieć kiedy i czy wogóle trafio do butelek. A byłaby to nie lada gratka.
    Moja subiektywna ocena - 4,75 (za nietrwałą pianę)
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net
  • arzy
    Senior
    • 06-2002
    • 2814

    #2
    Z tego co wiem to górna fermentacja.
    Podobno ma trafić do butelek.
    "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    Bractwo Piwne
    Skład Piwa
    Piszę poprawnie po polsku!

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      #3
      nie, no ale tą górną podchwycili... jeszcze moment i żywiec zrobi

      Comment

      • JAckson
        Senior
        • 05-2004
        • 6122

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ładny kolor 'ciemnoczerwonobrązowy', przejrzysty. [4]
        Piana: Piana apetycznie wyglądająca, delikatnie beżowa, dość zwarta. Szybko jednak opada, ale zostawia nalot na powierzchni piwa i delikatnie osiada na ściankach szklanki [3.5]
        Zapach: Zapach niezbyt intensywny. Czuć jednak delikatnie karmel i kwiatowość. [4]
        Smak: Wg mnie smak jest najlepszą stroną tego piwa. Przymina dobre angielskie ale. Odpowiednia goryczka i brak zbędnych posmaków. Jedno z najlepszych polskich piw w tym stylu jakie piłem (a może i najlepsze). [5]
        Wysycenie: Nasycenie niezbyt mocne, ale wystarczające [4]
        Opakowanie: Piwo nabierałem do butelki w 'Karczmie u Stacha' z nalewaka bez żadnej ozdoby. Szklanek firmowych brak. [4]
        Uwagi: Dobre piwo!!! Nie do zdobycia we Wrocławiu niestety.

        Moja ocena: [4.35]
        MM961
        4:-)

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Herbaciany, ale jakby z dodatkiem soku malinowego, leciutko rdzawy. Jaśniejszy od Smoczej Głowy czy Krakowiaka. Piwo nie klarowne, leciutko mętne, chyba nie filtrowane. [4]
          Piana: Troszkę beżowa. Niejednorodna, praktycznie same duże bąble. Średnio obfita, ale trzyma się do końca i zostawia ślady na ściankach. [3.5]
          Zapach: Bardzo ładny, suszonych owoców. Dość mocny. Przypominał Smoczą Głowę. [4.5]
          Smak: Pyszne piwo! Chmielowo, ALEowy smak. Są nutki słodowe. A na koniec mocna goryczka (trochę słabsza niż w Smoczej Głowie). Posmak mocny, goryczkowy. [5]
          Wysycenie: Naturalne, mocne, trzyma się do końca. Trochę zagazowuje. Niestety po nalaniu do butelek szybko się rozgazowywuje całkowicie. [4]
          Opakowanie: Przepiękny dzban z logo browaru. Chyba z 5l pojemności. Kelnerka po piwo z tym dzbanem chodzi do browaru. Jak tu 5 nie dać za takie coś http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=35167 [5]
          Uwagi: JAckson w swojej ocenie napisał: „Jedno z najlepszych polskich piw w tym stylu jakie piłem (a może i najlepsze)”. Moim zdaniem nie tylko w tym stylu ale w ogóle to jedno z najlepszych piw warzonych w Polsce. A i za granicą pewnie było by wśród najlepszych.

          Moja ocena: [4.575]
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • slawekkazek
            Senior
            • 01-2003
            • 544

            #6
            Z radością stwierdzam, że piwo jest ciągle obecne. Chciałem napisać: na rynku, ale się ugryzłem (w palec), bo póki co, to jedynym znanym mi punktem (piwopojem) jest karczma "U Stacha". Bywam tam nieregularnie i zawsze przwożę sporą "próbkę" do domu. Dla mnie - najlepsze piwo w swojej klasie. Co ważne, trzyma smak - jest tak samo dobre, jak na początku. O ocenę z Artomatu sie nie pokuszę - ale wyszłaby "piątka".

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              W październiku było dostępne normalnie z beczki, tj. nalewane do półlitrowych pokali.
              Za to z dzbanka 2 litrowego jest niefiltrowane.
              Last edited by Pendragon; 26-12-2007, 20:53.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: rubinowy [5]
                Piana: czapowata, ecru, dość długo się utrzymuje [4.5]
                Zapach: dość intensywny, słodkawy, z aromatem typowym dla fermentacji [5]
                Smak: pełne w smaku, misiowate, w pierwszy planie - mocna goryczka przygaszana lekko słodowym posmakiem [5]
                Wysycenie: bez zarzutu [5]
                Opakowanie: lane z beczki, mi tam więcej nie trzeba, szkoda tylko, że nie było podstawek ale czepiać się nie będę [5]
                Uwagi: Zakupione na wynos (we własnym opakowaniu), spożywane już w domu, cóż dodać, ocena jest celująca bo i piwo jest tego warte

                Moja ocena: [4.95]
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Czapayew
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 1966

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                  Piana: czapowata
                  No wypraszam sobie...
                  "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                  www.zamkoszlaki.com
                  www.piwnekapsle.net

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9729

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Koźlakowaty/mocnej herbaty, w każdym razie ładny. [4.5]
                    Piana: Słaba, krótkotrwała, ale napój po nalaniu z kija "U Stacha" spędził pięć dni w butelce PET. [3]
                    Zapach: Kwaskowato-winny, nuty słodowe, miły oldskul. [4.5]
                    Smak: Lekka palona goryczka, trochę kwaskowate, a nawet słodowo-chlebowe jakby... [4]
                    Wysycenie: Spore nawet po "leżakowaniu", w porządku. [4.5]
                    Opakowanie: Całkiem ładny, mało używany PET po "Nałęczowiance" . Piłem je także w czasie Zlotu "U stacha" z gołego szkła... [3.5]
                    Uwagi: Jadąc na Zlot czujnie zaopatrzyłem się w próbkę do oceniania.
                    Oprócz pozlotowych sentymentów, piwo ciekawe i smaczne (takie tmave, ale raczej polo ).

                    Moja ocena: [4.1]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎