Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Jakt 5,3

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Krajan, Jakt 5,3

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Viktor
    Senior
    • 04-2002
    • 617

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ładny bursztynowy kolor [4]
    Piana: Drobna, ale dziurawa - szybko znika [3]
    Zapach: Słaby , lekko słodowy [3]
    Smak: Dobry , owocowo - słodowy z nutami korzennymi [4]
    Wysycenie: Nikłe , chociaż bąbelki malutkie [3]
    Opakowanie: Klasyka dla Krajana [3.5]
    Uwagi: Piwo przeznaczone na rynek szwedzki. Ładna etykieta z jelonkiem. Na eksport a kapsel pusty - wstyd !

    Moja ocena: [3.475]

    Comment

    • Viktor
      Senior
      • 04-2002
      • 617

      #3
      Zakupione w radomskim Dionizosie

      Comment

      • bolek1970
        Senior
        • 12-2005
        • 179

        #4
        Ciekawe, zaraz sprawdzę w katalogu System Bolaget, czyżby kolejne piwo z Polski a Szwecji. To by było fajnie...
        No niestety nie ma, tylko nasz Boss Porter po dychu za butelkę.
        Last edited by bolek1970; 25-07-2006, 19:12.

        Comment

        • Budvar
          Senior
          • 09-2005
          • 265

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: dosyć ciemny, jak na piwo lekkie, miodowo-złoty, ładny [4]
          Piana: pęcherzyki bez zarzutu, tyle, że dosyć szybko redukują swoją liczbę, szczęśliwie "niedobitki" zostają do końca [3.5]
          Zapach: początkowo wkrada się jakaś drażniąca nuta, ni to miodowa, ni to metaliczna, w każdym razie dość nachalna; szczęśliwie znika gdzieś w połowie kufla i pozostaje tylko dobrze wysycona słodowość, jednak nadal nie przekonująca [3]
          Smak: jakiś taki przyciężki, jak na piwo o tych parametrach, smak jest wyraźnie (zbyt wyraźnie) słodowy, może w Skandynawii lubią takie smaki, ale dla mnie zbyt "zimowy" i raczej nie do powtórzenia [3]
          Wysycenie: ciut za słabe, bąbelków prawie nie widać [3]
          Opakowanie: z serii "jeleń na rykowisku"... mnie osobiście zupełnie nie przekonuje, jak ktoś zna szwedzki to sobie przynajmniej poczyta ;-) [2.5]
          Uwagi: zakupione w gdańskim sklepie SMAK, niestety cena (powyżej czterech złotych) jest zupełnie nieadekwatna do jakości...

          Moja ocena: [3.075]

          Comment

          • MarcinKa
            Senior
            • 02-2005
            • 2729

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Piękny ciemny bursztynowy kolor. Za ciemny jak na te parametry. [4]
            Piana: Średnio duża, w miarę jednorodna, drobna. Dość trwała. Do końca trzymają się dość duże resztki. [4]
            Zapach: Słodowy z wyraźną dziwną, nie za bardzo przyjemną nutą. [3.5]
            Smak: Słodowy, pełny, wręcz przyciężki. Nuta z zapachu wyraźnie obecna w smaku, dość mocno go psuje. Na początku picia wyczuwa się pewne metaliczne posmaki. Goryczka mocna. Gorzki posmak nie jest długotrwały, ale mocny. [3.5]
            Wysycenie: Dość słabe. Jego brak wyraźnie odczuwa się przez cały czas. [3]
            Opakowanie: Jedna z oryginalniejszych szat graficznych. Może nie jest za bardzo w kanonie piwnym, ale zawsze ciekawiej jest jak nie wszyscy ulegają poprawności. Do tego jest to seria co zawsze dla mnie było plusem. Parametry są podane. Jedyny zgrzyt to goły kapsel. [4]
            Uwagi: Średnio dobre piwo o swoim smaku. Niestety ten wyróżnik to to co psuje smak. Pijąc to piwo o kolorze mocnego, z wysyceniem jak w mocnych i przyciężkim smaku nasuwało mi się cały czas skojarzenie, że to odalkoholizowane mocne piwo.
            Piwo wymienione z klossem na zlocie w Zwierzyńcu. Dzięki.

            Moja ocena: [3.575]
            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemne złoto, kolor jest ciemniejszy niż w zwykłych pilsach. Brawo! [5]
              Piana: Średnia, dość szybko opada. [3.5]
              Zapach: Oj, słabiutki... Po wsadzeniu nosa do kufla czuć troszkę słodowości, ale i tak jest bida. [3]
              Smak: Przede wszystkim lekka ścierowatość i metaliczność znana z Jakta 6,5. Potem ścierowatość bierze górę, pozbawiając mnie pozytywnych uczuć co do tego piwa... Czuć niby jakąś tam słodowość i lekko nieprzyjemną, niezbyt silną goryczkę, ale co z tego, jeśli piwo po prostu nie jest za dobre? Wstyd wysyłać coś takiego do Szwecji, nawet w formie odwetu za potop [2]
              Wysycenie: Db+ [4.5]
              Opakowanie: Jaktowy standard. [3.5]
              Uwagi: I jeszcze jeden z zapomnianych opisów. Nabyte na stoisku browaru na Chmielakach 2006, wypite niedługo potem.

              Moja ocena: [2.85]

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎