Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Jakt 6,5

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23791

    Krajan, Jakt 6,5

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Viktor
    Senior
    • 04-2002
    • 617

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasny bursztyn [4]
    Piana: Biała, drobna z pojawiającymi się dziurami [4]
    Zapach: Słodowo - alkoholowy [3.5]
    Smak: mała goryczka ,lekko kwaskowe, posmak alkoholowy [3.5]
    Wysycenie: Bardzo małe [2]
    Opakowanie: Klasyczne [3]
    Uwagi: Trzecie z serii piw eksportowych na rynek szwedzki. Ta seria piw JAKT to ładny prezent KRAJANA również dla krajowych konsumentów.

    Moja ocena: [3.475]

    Comment

    • Pogoniarz
      † 1971-2015 Piwosz w Raju
      • 02-2003
      • 7971

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy,klarowny [5]
      Piana: Drobnoziarnista,krótkotrwała niestety. [3]
      Zapach: Dla mnie jakiś anyżowo-kwiatowy,dość intensywny. [4]
      Smak: Ja wiem,jakiś słodkawy,nie jest zbyt smaczne. [3]
      Wysycenie: drobne bąbelki pracują przez cały czas [4]
      Opakowanie: Ładna etykieta,kontra,wszystkie informacje. [4.5]
      Uwagi: Rozczarował mnie smak.Jakt warzony przez Dojlidy był o niebo lepszy-miał charakter,ten niestety smakowo bardzo mnie rozczarował.

      Moja ocena: [3.575]


      Prawie jak Piwo
      SZCZECIN

      Comment

      • Budvar
        Senior
        • 09-2005
        • 265

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: piękny, bursztynowo-złoty, wpadający w pomarańcz [4.5]
        Piana: zaledwie poprawna - mimo, ze początkowo obfita, stanowczo za szybko opada [3]
        Zapach: bardzo słodowy, sprawia wrażenie dość ciężkiego, choć dobrze wyczuwalny i bez zbędnych elementów [3.5]
        Smak: odziwo (i na szczęście !) nie jest tak "ciężki", jak w przypadku "krewniaka" - Jakt 5,3; stosunkowo dobrze się pije, choć dla mnie przeważająca słodowa nuta jest zbyt nachalna i zbyt nużąca [3.5]
        Wysycenie: niewielkie, ale odpowiednie [4]
        Opakowanie: kolejny sielsko-kiczowaty obrazek, tym razem z łosiem w roli głównej; przy piwie eksportowym goły kapsel nie przystoi... [2.5]
        Uwagi: zakupione w gdańskim SMAKU

        Moja ocena: [3.475]

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo ładny. Ciemna barwa lekko miedziana. Przypomina Krajana Złotego Stronga. [4.5]
          Piana: Słaba. Tylko początkowo średnio obfita. W miarę jednorodna, mokra. Szybko opada do resztek. Od połowy piwa właściwie już tylko one są obecne. [3]
          Zapach: Ładny słodowy. Ciekawy dość. Wyczuwa się mocne piwo. [4]
          Smak: Smak zasadniczo słodowo goryczkowy. Dość ciekawy i całkiem dobrze się pije. Goryczka wyraźna. Piwo nie jest ciężkie. Wyraźnie przypomina Złotego Stronga. [4]
          Wysycenie: Za słabe. Podobnie jak piany, od połowy prawie go nie ma. [3]
          Opakowanie: Wzornictwo wyraźnie odbiegające od piwnych kanonów. Oryginalne i chyba nie brzydkie. Do tego parametry podane. Plusik za to, że to seria, minusie za goły kapsel. W całej serii właśnie ten Łoś najbardziej mi się podoba. [4]
          Uwagi: Największym mankamentem tego piwa jest gaz i piana. Reszta na całkiem dobrym poziomie. W porównaniu do Jakta 5,3 piwo jest lepsze. Tam przesadzili ze słodowością, tu wszystko jest na miejscu. Generalnie napiszę, że jeśli to nie jest to to samo co Złoty Strong to przynajmniej bardzo bliska jego mutacja, bo bardzo go przypomina.
          Piwo wymienione z klossem na zlocie w Zwierzyńcu. Dzięki.

          Moja ocena: [3.875]
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnozłoty, podobny do Dobrego Mocnego. Bardzo ładny. [5]
            Piana: Dość wysoka, ale opada w oczach. [3.5]
            Zapach: Dość charakterystyczny dla piw mocnych, przewaga słodu i ciut chmielowości. Nic porywającego. [3.5]
            Smak: W smaku przede wszystkim uderza potężna słodowość i treściwość. Niestety potem pojawia się nieprzyjemny, metaliczny smaczek, psujący cały efekt. Goryczka słaba. Za pierwsze wrażenie byłoby 4,5, za całość jest 3,5... [3.5]
            Wysycenie: Db+ [4.5]
            Opakowanie: Spójne wzornictwo Jaktów. Nieszczególnie mi się podoba, ale ujdzie. [3.5]
            Uwagi: I jeszcze jeden z zapomnianych opisów. Nabyte na stoisku browaru na Chmielakach 2006, wypite niedługo potem.

            Moja ocena: [3.625]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎