Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koreb, Extra Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zAjkA
    Senior
    • 12-2004
    • 1089

    Koreb, Extra Mocne

    Koreb Extra Mocne 8% ekstraktu nie podano.

    Kolor: Jak na 8% woltażu to jestem ździwiony. Gdybym nie wiedział że to piwo z tego przedziału powiedziałbym że to pils rzędu 8-10Blg.
    Piana: Strasznie marna. Może ma na to wpływ iż jest bardzo schłodzone. Nie wzniosła się wyżej niż 0,5cm strasznie szyko opadając. Ale + za pierścień dookoła szklanicy.
    Zapach: Prawie nie wyczuwalny choć jak się trochę wysilimy czuć lekki słodowy powiew.
    Smak. Kolejne zaskoczenie. Czuję się jakbym pił lekkiego nieco wodnistego, orzeźwiającego pilsa. Goryczka jest umiarkowana w przeciwieństwie do większości mocnych piw ale to mi się podoba. Ogólnie nie przeważa ani wodnistość ani goryczka lecz słodycz doznawana gdzieś w odchłani. Reasumując mniam mniam.
    Wysycenie: Cały czas obecne mikroskopijne bąbelki które w żadnym razie nie zakłócają porządku w moim żołądku
    Opakowanie: Bąk 0,33. Etykieta nadzwyczaj prosta utrzymana w biało, czerwono, żółto, czarnej tonacji zdobiona kotwicą oraz łódką(chyba taką samą jak jest w herbie Łodzi).
    Uwagi: Spodziewałem się cięzkiego mocnego smaku z gatunku Kapra. A tu prosze piwo o takim woltażu a smakuje jak pils. Idealne na letnie upały gdyby nie ta moc która bez wątpienia daje o sobie znać. Polecam!!! Zakupione niemal że na przeciwo ASP w Łodzi po lewej stronie w monopolowym za 1,44zł.
    Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Rzeczywiście piwo zadziwiająco smaczne jak na te parametry, ale mimo to niezupełnie zgadzam się z przedmówcą w opisie smaku.
    W żadnym razie nie przypomina wodnistego orzeżwiającego pilsa-zwłaszcza wodnistego.
    W smaku jest lekko słodkawe, wyrażnie owocowo-winne i nieco alkoholowe, ale ten alkohol jest wytłumiony i nie ma negatywnego wpływu na smak, dzięki czemu piwo nie jest ciężkie i przytłaczające jak większość ekstremalnie mocnych produktów, ale mimo to raczej nie nazwałbym go orzeżwiającym.

    Comment

    • Jaroslav
      Senior
      • 10-2005
      • 967

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss
      Rzeczywiście piwo zadziwiająco smaczne jak na te parametry, ale mimo to niezupełnie zgadzam się z przedmówcą w opisie smaku.
      W żadnym razie nie przypomina wodnistego orzeżwiającego pilsa-zwłaszcza wodnistego.
      W smaku jest lekko słodkawe, wyrażnie owocowo-winne i nieco alkoholowe, ale ten alkohol jest wytłumiony i nie ma negatywnego wpływu na smak, dzięki czemu piwo nie jest ciężkie i przytłaczające jak większość ekstremalnie mocnych produktów, ale mimo to raczej nie nazwałbym go orzeżwiającym.
      Rękoma i nogami podpisuje się pod tym opisem. Mój egzemplarz
      dodatkowo wykazywał się silnym posmakiem drożdży. Jakby ktoś podsunął
      mi to piwo bez etykiety, zastanawiałbym się czy nie jest to jakieś belgijski
      trunek (owocowo-winny akcent + drożdże).

      Podziękowania dla Kony'ego za możliwość spróbowania.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: bursztynowy, klarowne [5]
        Piana: z początku bardzo obfita, jednak opada szybciutko, nie osadza się na szkle [3]
        Zapach: klasyczny dla przeciętnych piw mocnych, słodowość połączona z lekką wonia alkoholu [3]
        Smak: delikatne w smaku, na pierwszy plan wybija się słodycz, dośc mocna i charakterystyczna, dopiero później lekka goryczka [3]
        Wysycenie: tu bez zarzutu [5]
        Opakowanie: bączek, średnia szta graficzna etykiety, czysty kapsel [4]
        Uwagi: żadna rewelacja, przciętne mocne piwo ale do wypicia, podziekowania dla Adi999 za mozliwośc degustacji

        Moja ocena: [3.25]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • kaczorec
          Junior
          • 04-2007
          • 1

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: BURSZTYNOWO ZŁOTY [5]
          Piana: WYSOKA GĘSTA,BĄBELKI JEDNAKOWEJ WIELKOŚCI. CZAS OPADANIA PONAD 5 min. [5]
          Zapach: CHARAKTERYSTYCZNY CHMIELOWY DOŚĆ INTENSYWNY [4]
          Smak: SAMA ROZKOSZ DLA PODNIEBIENIA [5]
          Wysycenie: IDEALNE. PRZYJEMNIE ŁASKOCZE KUBKI SMAKOWE. DŁUGO PRACUJE W SZKLANCE [5]
          Opakowanie: ETYKIETA DO PRZYJECIA [4]
          Uwagi: DAWNO NIE PIŁEM TAK DOBREGO PIWA

          Moja ocena: [4.6]
          ---------------
          Ocena usunieta z rankingu.
          Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. O ile część oceny jest ok, to brak opisu/uzasadnienia najważniejszej składowej - smaku. Dodatkowo proszę przy ponownej ocenie wyłączyć CAPS LOCK
          Art, Admin

          ---------------

          Comment

          • kloss
            Senior
            • 03-2003
            • 2526

            #6
            fotka bączka
            Attached Files

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19166

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kaczorec Wyświetlenie odpowiedzi
              ...
              Uwagi: DAWNO NIE PIŁEM TAK DOBREGO PIWA
              ...
              nie do końca się z tym zgodzę, ale mnie smakowało. kolejne piwko od zAjkI. to akurat przeterminowane o 7 miesięcy

              Comment

              • delvish
                Senior
                • 11-2004
                • 3508

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: jak na "extra mocne" zdecydowanie za jasne, ot zwykła słomka o ciut ciemniejszym odcieniu, skądinąd bardzo ładnym [3.5]
                Piana: drobnoziarnista, ładna, bujna, wyjątkowo trwała, do 1cm dywanika redukuje się dopiero po 5,5 min., co jak na zwartość alkoholu ok. 8% stanowi to wynik imponujący, ładnie oblepia kufel [5]
                Zapach: lekko słodowy, z nutką lakoholową w tle, lekko "relakspolowy" nie zachwyca [3]
                Smak: nie samą pianą człowiek jednak żyje, alkohol mimo mocy, na początku konsupcji niewyczuwalny w przeciwieństwie do wyraźnego kwaśno-gorzkiego posmaku, w miarę ogrzewania się piwa na pierwszym planie zaczyna atakować słodko-alkoholowa nuta, niesmaczne [2]
                Wysycenie: kiepskie, co przy piwie tak mocnym nie dziwi, zwłaszcza przy imponującej pianie, w którą zdaje się poszła cała "para" [2]
                Opakowanie: bączek steinie 0,33l, etykieta ujdzie, kolorystyka złółto-czerwono-czarna, brak kontry, kapsel Polskie Piwo, żadnych rewelacji, co ciekawe, na etykiecie nie ma informacji o dniu przydatności do spożycia, jest tylko rok i miesiąc oraz informacja "Najlepiej spożyć przed końcem", u mnie datownik wskazywał na marzec lub kwiecień 2008r. [3]
                Uwagi:

                Moja ocena: [2.775]
                Last edited by delvish; 02-02-2008, 14:45.
                "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                (Frank Zappa)

                "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                Comment

                • anteks
                  maruda
                  • 08-2003
                  • 10738

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: bardzo jasne jak na 8% to za jasne [2.5]
                  Piana: duża ale bardzo szybko opada do nałego dywanika [3]
                  Zapach: jak we wszystkich Łaskach wyczywak korzenie [3]
                  Smak: no na 8% to mi nie smakuje w smaku słodkawo lekko korzenne [3]
                  Wysycenie: bardzo słabe [1.5]
                  Opakowanie: prosta , czytelna , brak informacji o ekstrackie [4]
                  Uwagi: nabyte we Wrocławskim Browarku nie powala ale też można do niego powrócic

                  Moja ocena: [2.95]
                  Mniej książków więcej piwa

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎